do SMOCZKA I INNYCH.WAGA NIE SPADA RATUNKU!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-23, 07:18   #1
kamila22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Łodż
Wiadomości: 210
GG do kamila22

do SMOCZKA I INNYCH.WAGA NIE SPADA RATUNKU!!!


WITAM
OD 3 TYGODNI CODZIENNIE RANO WYKONUJE 45 MIN ĆWICZEŃ.STOSUJE TEZ DIETE WARZYWNO-OWOCOWA oprócz bananów.Jem 4 razy dziennie małe ilosci warzywek i owoców.Ale najbardziej zdumiewa mnie fakt ze od tych 3 tyg.waga nie spadła nawet o 0.5 kg!!!a nawet waga wskazuje 0,5 kg wiecej!!.nie wiem o co chodzi .DLACZEGO JA WOGÓLE NIE CHUDNE?przecviez mniej sie juz jeśc nie da.
prosze o odpowiedz co moze byc przyczyną
Z góry dziekuje
kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 07:39   #2
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: do SMOCZKA I INNYCH.WAGA NIE SPADA RATUNKU!!!

Właśnie dlatego nie chudniesz... Dlatego, że jesz tak mało. Brzmi jak paradoks, ale to niestety fakt. Spowolniłaś sobie przemianę materii bezsensowną, zbyt niskokaloryczną dietą, a to sprawia, że organizm aby przetrwać potrzebuje teraz dużo mniej energii i zadowala się tym co mu dostarczasz. Tak poza tym, to człowiek ma to do siebie, że potrzebuje do życia (oprócz wody, makro i mikroelementów) trzy podstawowe składniki, bez których organizm NIE MOŻE się obejść przez dłuższy czas. To węglowodany, tłuszcze i białka. A teraz chwila zastanowienia. Co dostarcza Twojemu ciału dieta złożona tylko z warzyw i owoców? Ano dostarcza praktycznie TYLKO węglowodany- a to spory problem, który przekreśla zasadność takiej diety i sprawia, że na pewno nie jest dla organizmu dobra. W warzywach można znaleźć co prawda śladowe ilości białek, ale sa to białka roślinne, a te, jeśli nie łączyć ich ze zwierzęcymi gorzej się przyswają-więc nawet tej odrobinki nie wykorzystasz dobrze. Co do tłuszczy, to nie zdziw się, jeśli za jakiś czas zaczniesz mieć problemy z suchą, łuszczącą się skórą... Takie są z kolei najbardziej widoczne efekty niedoboru tłuszczu w pożywieniu. Na Twoim miejscu dałabym sobie spokój z rewelacjami typu monotonna dieta owocowo-warzywna, tym bardziej,że jak mówisz jeseś już na niej długo (prawie miesiąc) a efekty nie przychodzą(tak przy okazji, to owoce zawierają duużo prostych cukrów, a te gwałtownie podnoszą poziom cukru we krwi, co z kolei ułatwia odkładanie się tłuszczu i rzecz jasna utrudnia chudnięcie). Lepsza będzie normalna dieta około 1200 kcal, lub więcej(ale teraz nie możesz od takiej zacząć od razu, tylko najpierw stopniowo zwiększac ilość kcal w diecie, bo przegłodzony przez te trzy tygodnie organizm łatwo będzie magazynować wszystko co mu teraz podrzucisz). Dbaj o odpowiednią ilość białka w jadłospisie i najlepiej przeczytaj sobie(jeśli nie czytałaś) ten mój mały artykulik o zasadach diety redukcyjnej. W odchudzaniu nie chodzi o to, żeby nie jeść, ale o to,żeby jeść tak aby chudnąć I z góry przepraszam za literówki-właśnie wstałam Miłego dzionka
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 07:49   #3
aniakarnicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 69
Re: do SMOCZKA I INNYCH.WAGA NIE SPADA RATUNKU!!!

Nie chudniesz dlatego że przy ćwiczeniach waga nawet wzrasta. Spowodowane jest to tym, że mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa. Przeciez tu nie chodzi o kilogramy a o to, żeby mieć ładną, wysportowaną sylwetkę. I nie przejmuj się wagą!!!
aniakarnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 09:40   #4
WeronikaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 19
Re: do SMOCZKA I INNYCH.WAGA NIE SPADA RATUNKU!!!

no wlasnie! Chyba nie trzeba sie sugerowac waga. Ja cwicze od poltora roku i moja waga wlasciwie stoi w miejscu a sylwetka znacznie sie poprawila.
WeronikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.