Trądzik, a solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-25, 15:52   #1
Ceronn113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6

Trądzik, a solarium


Witam.

Stosuję na trądzik antybiotyk Klindacin T. Jezeli chodzi o trądzik to mam go juz mało, i co jakis czas tylko wyjdzie mi jakis 'pryszcz'. Chcialbym pójśc na solarium leciutko sie opalić, poniewaz mam bladą cerę. Nie chcę sie jakos spiec na brązową, tylko leciutko opalić jak juz mowilem.

I tutaj mam pytanie: Czy solarium moze mi jakos pogorszyc sytuacje z tradzikiem, jak tak to jak bardzo?
Ceronn113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 17:47   #2
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik, a solarium

Cytat:
Napisane przez Ceronn113 Pokaż wiadomość
Witam.

Stosuję na trądzik antybiotyk Klindacin T. Jezeli chodzi o trądzik to mam go juz mało, i co jakis czas tylko wyjdzie mi jakis 'pryszcz'. Chcialbym pójśc na solarium leciutko sie opalić, poniewaz mam bladą cerę. Nie chcę sie jakos spiec na brązową, tylko leciutko opalić jak juz mowilem.

I tutaj mam pytanie: Czy solarium moze mi jakos pogorszyc sytuacje z tradzikiem, jak tak to jak bardzo?
Może. Bardzo. Ja miałam kilka miesięcy super cerę, prawie zapomniałam co to trądzik i pod koniec lipca miałam wesele chciałam ze 2-3 razy skoczyć załapać kolor i to była najgorsza decyzja w moim życiu Kilka dni potem wyskoczyła mi na żuchwie taka drobniutka kaszka z której zrobił się masakryczny wysyp - w życiu wcześniej takiego nie miałam W życiu już moja noga na solarium nie postanie, wolę być blada jak ściana niż pryszczata. Solarium to cos strasznego zwłaszcza dla osób które mają cerę trądzikową.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 18:57   #3
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Trądzik, a solarium

Cytat:
Napisane przez Ceronn113 Pokaż wiadomość
Czy solarium moze mi jakos pogorszyc sytuacje z tradzikiem, jak tak to jak bardzo?
Jednym wyjściem na solarium możesz zniszczyć tygodnie/miesiące leczenia trądziku.

Solarium to największy wypryszczacz świata. Najpierw zauważysz iluzję poprawy, a potem skończysz na samo lato z płaczem że krosty wracają (bo skóra zacznie reagowac na przesuszenie nadprodukcją sebum).


Głupi pomysł.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 23:37   #4
Ceronn113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik, a solarium

Dziękuję za odpowiedzi. Dam sobie spokój z solarium.

Jezeli chodzi teraz o opalanie słoneczne. Moja cera jest taka, ze długo sie opala, czy są jakies kremy, żele, czy cos tam innego na przyspieszenie opalania, ktore nie wpłyną źlę na moj trądzik?
Ceronn113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 10:47   #5
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik, a solarium

Cytat:
Napisane przez Ceronn113 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Dam sobie spokój z solarium.

Jezeli chodzi teraz o opalanie słoneczne. Moja cera jest taka, ze długo sie opala, czy są jakies kremy, żele, czy cos tam innego na przyspieszenie opalania, ktore nie wpłyną źlę na moj trądzik?
Jak chcesz poprawić koloryt cery warto zacząć regularnie pić soki marchwiowe - po nich cera nie jest blada ale wygląda zdrowo. Albo możesz sięgnąć po kremy brązujące do twarzy np johnson&johnson, albo coś takiego można kupić na all https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ji-twarzy.html Jeśli wciąż przyjmujesz leki przeciwtrądzikowe nie radziłabym w ogóle się opalać bo mogą zostać bardzo niefajne przebarwienia..
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2012-03-26 o 10:49
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 14:00   #6
Ceronn113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik, a solarium

dziękuję za odpowiedź.

Jeszce mam kolejne pytanie, ale to juz chodzi o makijaż. Odstąpiłem od solarium, i do opalania słonecznego tez nie jestem pewien, to pewna osoba poradziła mi makijaz, jakis lekki , malo widoczny, ale zeby ukrył troche mój trądzik. Zaciekawił mnie ten pomysł, co o tym sądzicie?
Ceronn113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 14:40   #7
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik, a solarium

Jeśli poprawi Ci to samopoczucie to oczywiście że możesz Everyday minerals mają w swojej ofercie kosmetyki kolorowe dla mężczyzn
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 14:49   #8
Corriesiaczek
Przyczajenie
 
Avatar Corriesiaczek
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik, a solarium

Może powinieneś wypróbować kremy antybakteryjne które jednocześnie świetnie kryją. Zwykły podkład no cóż nie oszukujmy się mógłby wyglądać troszkę śmiesznie u chłopaka natomiast te kremy mają same plusy. Nawilżają, matują, poprawiają koloryt, kryją, a przede wszystkim dodatkowo leczą trądzik. Są dostępne dla dziewczyn jak i chłopaków ;-)
Corriesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 20:28   #9
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Trądzik, a solarium

Stosujac antybiotyki na twarz powinnas omijac solarium szerokim lukiem.
Po ich odstawieniu opalanie (solarium czy tez naturalne) tez nie jest wskazane, cera zacznie ci sie potem na jesien przetluszczac. Lepiej nie ryzykuj skoro sobie ladnie buzke podleczylas, pozdrawiam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 22:01   #10
Ceronn113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik, a solarium

Cytat:
Napisane przez Corriesiaczek Pokaż wiadomość
Może powinieneś wypróbować kremy antybakteryjne które jednocześnie świetnie kryją. Zwykły podkład no cóż nie oszukujmy się mógłby wyglądać troszkę śmiesznie u chłopaka natomiast te kremy mają same plusy. Nawilżają, matują, poprawiają koloryt, kryją, a przede wszystkim dodatkowo leczą trądzik. Są dostępne dla dziewczyn jak i chłopaków ;-)
A jezeli moja Pani Dermatolog u której byłem jakies 3-4 miesiące temu przepisała mi tylko ten Klindacin T, to jezeli bym stosował ten krem to nie pogorszyło by mi jakos trądziku? I Jezeli to nie problem, poleciła bys jakis nie drogi krem? najlepiej na allegro?
Ceronn113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 22:33   #11
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik, a solarium

Cytat:
Napisane przez Ceronn113 Pokaż wiadomość
A jezeli moja Pani Dermatolog u której byłem jakies 3-4 miesiące temu przepisała mi tylko ten Klindacin T, to jezeli bym stosował ten krem to nie pogorszyło by mi jakos trądziku? I Jezeli to nie problem, poleciła bys jakis nie drogi krem? najlepiej na allegro?
Przy lekach na trądzik nie można używać innych preparatów antybakteryjnych chyba że do antybiotyku dostałeś jakąś maść typu differin/epiduo
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.