Urządzenie dużej sypialni na poddaszu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-06, 12:21   #1
69madi69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Question

Urządzenie dużej sypialni na poddaszu


Witam wszystkie Wizaż'anki
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Najprawdopodobniej na wiosnę będę zmieniać wnętrze mojego pokoju. Niestety nie mam idei na nową sypialnię... Chciałabym zmienić meble i jedynie zostawić łóżko. Z sypialni młodzieżowej zmienić na sypialnię ponadczasową, ale nie nudną. Myślałam o kolorach kawowy brąz i jasny beż, a do tego dodatki soczyście zielone. Mój pokój jest bardzo duży, ustawiony na południe i z dwoma skosami od strony łóżka 1m wysokości prostej ściany a po przeciwnej 1,7m. Dodatkowo posiadam małe drewniane wejście (drzwi?) do "schowka". Niestety obecnie nie ma tam nic oprócz starych rzeczy taty, wiertarek i innych dziadostw.
Jak myślicie, czy przy takim pokoju opłaca się przedzielić go "na pół" stawiając "jakąś" przegrodę? Żeby można było wydzielić pokój dzienny i sypialnie?

P.s. dodaje "roboczy" obraz mojego pokoju z wymiarami i zdjęcia.

Bardzo liczę na Waszą pomoc Pozdrawiam, Magda.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mój pokój.jpg (26,5 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (31,1 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (44,9 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (99,4 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (122,1 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (107,0 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (101,1 KB, 77 załadowań)
69madi69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:47   #2
gazowane lody
Zakorzenienie
 
Avatar gazowane lody
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 297
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

ja bym oddzieliła sypialnię od pokoju dziennego
i ściany bym zrobiła na ciemny kolor bo pokój jest na prawdę ogromny .. a jakbyś dała ciemniejsze ściany to zrobiłby się przytulniejszy.. Zdecydowanie odeszłabym od nudnego beżu i brązu a poszła w czerwień zieleń albo fiolet..

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

aaa i zdecydowanie wolałabym wymienić łóżko jak te meble
__________________
pisze się:
wg - według
wgl - w ogóle

Udowodniłam samej sobie, że się da!
75kg-62,5
kg


Takie tam przemyślenia
gazowane lody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:20   #3
69madi69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

Niestety łóżka jak na razie nie wymienię:< Ale może jak mój chłopak się do mnie wprowadzi to wtedy kupimy coś większego i ładniejszego
A meble są dla mnie już brzydkie, tzn wydają mi się bardzo dziecinne na dodatek bardzo nie podoba mi się kolor moich ścian... Ale tak to jest jak pokój urządza mama, gdy się ma 12lat
W Ikei widziałam zasłonki montowane na szynie do sufitu... Może to byłby niezł pomysł na oddzielenie?
69madi69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 15:58   #4
Belugia
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 8
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

Bardzo duży masz ten pokój. Duży potencjał. Można go fajnie zagospodarować. Zdecydowanie powinnaś wydzielić część dzienną i sypialną. Wszystko zależy od ustawienia mebli i gry światłem. Zasłonki to według mnie taki sobie pomysł. Kurczę, zazdroszczę Ci tej sypialni... Ja mam akurat małą sypialnię, a zależało mi na dużej szafie. Ty możesz rozgrodzić pokój dużą szafą, bo masz wielkie okna, więc nie musisz martwić się oświetleniem.

Jeszcze tylko dodam, że ja swoją sypialnię kupiłam w Jurpolu, może Ty też znajdziesz tam coś dla siebie...
http://www.jurpol-meble.pl/sypialnie,25.html

Edytowane przez Belugia
Czas edycji: 2012-12-08 o 16:05
Belugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 20:59   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

Oddzieliłabym część sypialną od dziennej, ale nie ścianką, tylko np. jakimś regałem, tak, by móc przearanżować wnętrze w zależności od potrzeb. Ewentualnie wstawiłabym podwójne przesuwne drzwi z mlecznego szkła lub drewniane z dużymi przeskleniami, które dzieliłyby pomieszczenie w razie potrzeby. Coś takiego np.
http://www.bhs.com.pl/PRZESUWNE/drzw...e150_BHS_7.jpg
https://polki.pl/pub/01_2007/01_22/szklo06.jpg
Skosy ograniczają nieco możliwość zrobienia wygodnej garderoby, chociaż nie jest to niemożliwe. W każdym razie przyda się duża szafa, miejsce na komodę i wstawienie w przyszłości większego łóżka, biurko i może jakaś niewielka kanapa oraz stolik kawowy w kąciku dziennym. Do tego jakiś regał na książki czy szafka pod tv.
Brąz z seledynem to nudne rozwiązanie. U ciebie ze względu na skosy widziałabym raczej biel w połączeniu z innym kolorem, do tego parę dodatków w soczystych kolorach, czyli całkowita odmiana od obecnych budyniowych odcieniu zieleni, niebieskiego czy morelki.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 21:16   #6
69madi69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

Rzeczywiście bardzo fajne mają meble z tej stronki, jednak jeżeli bym kupowała to w sklepie w Krakowie albo w Katowicach, bo mam możliwość dojechać tam, obejrzeć meble itd. Ale jako ogólne rozeznanie to jest ok
Kolega doradził mi, żeby łózko dać na ścianie 1,5m, ale myślę, że to niezbyt dobre rozwiązanie bo wtedy nie mam gdzie dać szafy Myślałam żeby jakąś dużą szafę z Ikei kupić z możliwością wybierania wnętrza np. wieszaki, kilka szafek a to wszystko zasuwane drzwiami. Ale niestety szafy mają często powyżej 2m a na większym skosie mam 1,8m i nic mi się tam nie zmieści prócz komody, biurka. Co do koloru to jeszcze myślałam nad zielenią i mocnym fioletem. Bardzo fajnie prezentowały się takie pokoje, ale czy to będzie ciekawe zestawienie w moim pokoju to już nie jestem do końca pewna.


A znacie jakieś programy (trial), gdzie można stworzyć projekt pokoju, dodać jakieś meble i kolor ścian określić..? Może to by mi pomogło, bo jestem wzrokowcem, a nie umiem sobie inaczej pokoju wyobrazić

Dziękuję za porady
69madi69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 21:28   #7
Belugia
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 8
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

Mówisz i masz:
http://pro.planningwiz.com/
stronka do projektowania
Belugia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 11:36   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

zaczelabym od scian - ta pomaranczowa jest okropna i nie pasuje do tego seledynu. Juz lepiej gdyby byly calkowicie biale ew. rozweselone plakatami czy obrazami, chociaz jak lubisz zielony to calkiem mily kolor dla scian. Mozesz tez zrobic wszystkie sciany biale a tylko jedna mocniejszym kolorze np fiolecie ze zdobieniami teraz jest to calkiem modne.

Dywan bym tez wyrzucila i dala inny - w ikea mozna dostac takie dlugowlose za rozsadna cene.

Przy taki metrazu mozesz zdecydowac sie na zupelnie ciemne meble jak lubisz oraz dac znacznie wiecej roslin w donniczkach.

Biurko i lozko powinno byc wieksze - zwlaszcza jak czasem nocuje u Ciebie chlopak. Lozko bym proponowala znacznie nizsze z uwagi na skos przy scianie.

Biurko jest za male by polozyc rece.

Podzial na czesc dzienna i nocna to dobry pomysl.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:49   #9
Mis Koala 12
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

Przytulny zakątek. Może powiesisz sobie coś kwiaty obrazy
pozdrawiam
Mis Koala 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 10:09   #10
fix22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Urządzenie dużej sypialni na poddaszu

Polecam Ci drewniane poroże np głowę jelenia, byka, bawoła. Stylowa dekoracja
xxx
A tak to wygląda w praktyce:
xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-08-04 o 22:53 Powód: reklama firmy
fix22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-04 11:09:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.