Czy mała lodówka bierze mniej prądu niż duża? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-21, 20:08   #1
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464

Czy mała lodówka bierze mniej prądu niż duża?


Wiem, że generalnie zużycie prądu sprzętów domowych zależy od klasy energetycznej. Ale przypuśćmy porównując lodówki: mam dwie opcje zakupowe albo podblatową, która starczy na moje obecne potrzeby, lub dołożyć troszkę kasy i kupić taką co będzie dla mnie użyteczna przez najbliższe 5-10lat, czyli taką wys ok 180cm. Zakładam w zakupie klasę energetyczną A+. Jednak zdziwiło mnie że i duża i mała lodówka na etykiecie energetycznej mają takie same zużycie prądu/rok (nie chce tutaj nic reklamować dlatego nie podaję linków, ale podblatówka ok 700zł kosztuje, a duża ok 1600zł). To jest możliwe czy ja mam problem z czytaniem tych ich cudownych etykiet? Jest w stanie mi ktoś podpowiedzieć jak z tym zużyciem? Bo narazie jestem na utrzymaniu rodziców, a przynajmniej oni opłaty robią i ok, dam radę odłożyć na lodówkę, ale nie wiem czy roczne utrzymanie dam radę ogarnąć, czy nie lepiej postawić na mini lodówkę, gdzie włożę podstawowe rzeczy typu sosy, mleko do kawy + jakieś rzeczy do kanapek, a nie dużą która co prawda by była w pełni funkcjonalna przez ileś lat dla mnie i mojej przyszłej rodziny, ale przez najbliższy rok głównie będzie chłodzić 80% powietrza.
Ktoś coś ogarnia w tym temacie ?
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 02:07   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy mała lodówka bierze mniej prądu niż duża?

oczywiście, że duża bierze więcej, bo ma większa pojemność do schłodzenia.
Natomiast podobieństwo w zużyciu może wynikać z różnego zapotrzebowania na energię.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 08:33   #3
madzix170
Raczkowanie
 
Avatar madzix170
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Czy mała lodówka bierze mniej prądu niż duża?

No też nie do końca zgodzę się że duża bierze więcej. Całkiem prawdopodobne jest, że zarówno duża lodówka jak i mała biorą taką samą ilość energii szczególnie w niższych klasach energetycznych. Wszystko za sprawą komory zamrażalnika w lodówkach podblatowych. Ja kupiłabym lodówkę wysoką z wyższej klasy energetycznej. Teraz w jednym z marketów elektronicznych mają 50 rat 0% a dodatkowo promocję na lodówkę Candy CKCS 6186 IWV/1. Sama rozważałam jej zakup ale padło na lodówkę do zabudowy tej samej firmy. Zużywa rocznie niecałe 150 kWh czyli tyle ile małe lodówki a jeśli nie korzystasz z zamrażarki to pewnie możesz zejść poniżej tego wyniku bo ma regulacje temperatury.
madzix170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-26 09:33:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.