Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-23, 17:18   #751
Jullietka
Przyczajenie
 
Avatar Jullietka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Wink Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Nawet nie wiecie jak się cieszę, że nie jestem sama! Wcześniej myślałam, że tylko ja podczas upału 30 stopni chodzę w spodniach i unikam wypadów większą paczką na basen itd. Czytając ten wątek, uśmiech malował mi się na twarzy pomimo tego, że patrząc na moje nogi można się tylko rozpłakać. Ale do rzeczy... Depilować nogi zaczęłam gdzieś dwa lata temu, na początku zero problemów, nóżki były dłużej gładkie, bajeczka normalnie Dla mnie to było bardzo wygodne (TAŃCZĘ towarzyski, więc wiecie...) Rok temu przed wakacjami włoski zaczęły wrastać, myślałam, że w ilości ogromnej, ale teraz widzę, że są gorsze przypadki. Próbowałam te włoski usuwać mechanicznie (wyciskanie + pęsetka), jakoś to się wszystko nie nasilało, ale zostały blizny, ciemniejsze niż reszta skóry. Byłam załamana, nogi chowałam, właściwie nic z tymi bliznami nie robiłam. Później okres jesienny, więc mogłam ratować się rajtkami i ludzie nie patrzyli już na mnie jak na jakąś masochistkę Do następnego okresu krótkich spódniczek blizny zbladły, naprawdę! Były prawie niewidoczne gołym okiem, no ale trochę czasu potrzebowały (liczę, że jakieś 7-8 miesięcy). Przyszła wiosna, a ja naiwnie przerzuciłam się spowrotem na depilator, bo wygodniej, bo częściej pokazuję nogi. Rozpoczęła się masakra na nowo. I znowu: po wrastających włoskach już ani śladu, ale są bliiiznyyy! Rozpoczęłam walkę, bo nie mam zamiaru wegetować całe wakacje, ale na razie jestem na straconej pozycji. Codziennie, rano i wieczorem, przecieram nogi spirytusem salicylowym, blizny traktowałam wcześniej Tointexem, ale guzik dało i przeszłam na (o zgrozo!) Acne-derm. Chcąc pomóc mojemu naskórkowi, szoruję skórę gąbeczką, robie peelingi... Na razie nie widzę jakiejś specjalnej poprawy, chyba liczę na to, że pewnego dnia obudzę się z perfekcyjnymi nóżkami. Na zabieg w gabinecie kosmetycznym chyba się nie zdecyduję, raz, że nie mam na to środków w postaci pieniędzy, a dwa, że dopiero by było gdyby i to nie pomogło Słyszałam/wyczytałam, że przebarwień można pozbyć się za pomocą Salidermu, ktory złuszcza naskórek, ale nigdzie nie mogę go dostać! (O ironio, mieszkam w Krakowie, aptek tu jest pełno, byłam już chyba w ośmiu i wszędzie mówią co mówią!)

Póki co, z karteczką wypisanych specyfików wymienionych przez Was, rozpoczynam następny etap wojny, mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje pośmigam w spódniczce. Jak wygram, to na pewno napiszę jak pokonałam wroga

Edytowane przez Jullietka
Czas edycji: 2009-06-23 o 17:21
Jullietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 01:00   #752
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Jullietka Pokaż wiadomość
Nawet nie wiecie jak się cieszę, że nie jestem sama! Wcześniej myślałam, że tylko ja podczas upału 30 stopni chodzę w spodniach i unikam wypadów większą paczką na basen itd. Czytając ten wątek, uśmiech malował mi się na twarzy pomimo tego, że patrząc na moje nogi można się tylko rozpłakać. Ale do rzeczy... Depilować nogi zaczęłam gdzieś dwa lata temu, na początku zero problemów, nóżki były dłużej gładkie, bajeczka normalnie Dla mnie to było bardzo wygodne (TAŃCZĘ towarzyski, więc wiecie...) Rok temu przed wakacjami włoski zaczęły wrastać, myślałam, że w ilości ogromnej, ale teraz widzę, że są gorsze przypadki. Próbowałam te włoski usuwać mechanicznie (wyciskanie + pęsetka), jakoś to się wszystko nie nasilało, ale zostały blizny, ciemniejsze niż reszta skóry. Byłam załamana, nogi chowałam, właściwie nic z tymi bliznami nie robiłam. Później okres jesienny, więc mogłam ratować się rajtkami i ludzie nie patrzyli już na mnie jak na jakąś masochistkę Do następnego okresu krótkich spódniczek blizny zbladły, naprawdę! Były prawie niewidoczne gołym okiem, no ale trochę czasu potrzebowały (liczę, że jakieś 7-8 miesięcy). Przyszła wiosna, a ja naiwnie przerzuciłam się spowrotem na depilator, bo wygodniej, bo częściej pokazuję nogi. Rozpoczęła się masakra na nowo. I znowu: po wrastających włoskach już ani śladu, ale są bliiiznyyy! Rozpoczęłam walkę, bo nie mam zamiaru wegetować całe wakacje, ale na razie jestem na straconej pozycji. Codziennie, rano i wieczorem, przecieram nogi spirytusem salicylowym, blizny traktowałam wcześniej Tointexem, ale guzik dało i przeszłam na (o zgrozo!) Acne-derm. Chcąc pomóc mojemu naskórkowi, szoruję skórę gąbeczką, robie peelingi... Na razie nie widzę jakiejś specjalnej poprawy, chyba liczę na to, że pewnego dnia obudzę się z perfekcyjnymi nóżkami. Na zabieg w gabinecie kosmetycznym chyba się nie zdecyduję, raz, że nie mam na to środków w postaci pieniędzy, a dwa, że dopiero by było gdyby i to nie pomogło Słyszałam/wyczytałam, że przebarwień można pozbyć się za pomocą Salidermu, ktory złuszcza naskórek, ale nigdzie nie mogę go dostać! (O ironio, mieszkam w Krakowie, aptek tu jest pełno, byłam już chyba w ośmiu i wszędzie mówią co mówią!)

Póki co, z karteczką wypisanych specyfików wymienionych przez Was, rozpoczynam następny etap wojny, mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje pośmigam w spódniczce. Jak wygram, to na pewno napiszę jak pokonałam wroga
Nie czytałam całego wątku bo nie mam czasu ale udało mi się znaleźć mój sposób na problemy podobne do twoich więc mogę polecić:
na infekcje meszków (czerwone kropki)- maść Tribiotic
przed depilacją-peeling cukrowy Garnier ( najlepiej dzień przed i parę godzin po depilacji)
co do depilacji-w fazie zaognienia meszków polecam pensetkę ale trzeba ją za każdym razem umyć i zdezynfekować-ja robię to alkoholem albo nad ogniem (ogień zapalniczki też może być).Na początku to czasochłonne i skóra po jest lekko zaczerwieniona.Po jakimś czasie-bardzo powolne odrastanie włosków, mniej infekcji niż po depilatorze i po jakimś czasie-koniec z wrastaniem.Po depilacji jeśli boisz się,że jakiś meszek mógł się zakazić -bo np. naderwałaś skórę-przetrzyj to miesjce tonikiem lub perfumami z alkoholem.Jak agoisz zapalenie meszków polecam zamiast metod mechanicznych kremy do depilacji.
Co do depilatora-sprzyja wrastaniu, często uszkadza włos i skórę a nie usuwa cebulki.Jeśli wrastanie jest twoim problemem-odstaw depilator.
Co do blizn-polecam maści na bliznowce z apteki np. tointex.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 17:02   #753
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Kurcze powiem wam, że ten problem jest na serio męczący. Trzeba co wieczór sprawdzać jak sytuacja wygląda i jak jakiś włosek nie chce wyrastać to najzwyczajniej w świecie delikatnie mu pomóc. Miałam takie fajnie nóżki już. Ale zabiegana byłam ostatnio i nie dbałam tak jak jakiś czas temu i znowu porobiły się jakieś krostki i włoski nie mogą przebić się przez skórę. Jak zaczełam depilować to zupełnie nie miałam tego problemu. Dopiero od jakichś 2 lat mam ten problem a depiluję chyba z 15 Chyba trzeba by się na serio zmobilizować i zacząć działać. Obczytałam się o tej paście cukrowej, poza tym oglądałam fajny program chyba na TVN Style i właśnie tam mówili, że Panie wybierają ten zabieg bo po nim tak włoski nie wrastają. Chyba się skuszę i zobaczę jakie będą efekty
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 17:14   #754
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
ięc mogę polecić:
na infekcje meszków (czerwone kropki)- maść Tribiotic
Mnie po goleniu maszynką wyskakują takie kropki jak na fotkach - to chyba to, o czym piszesz, prawda? Zamierzam się z tym niedługo wybrać do dermatologa, bo nie wygląda to zbyt pięknie, a robi się coraz cieplej, więc nie będę się kisić w długich spodniach.
Rok temu walczyłam z wrastającymi włosami i zapaleniem mieszków włsoowych po depilatorze i od tamtej pory nie dotykam nim nóg. Maszynka to obecnie metoda, która najbardziej mi pasuje pomimo tego, ze włosy odrastają szybko.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 062609110550.jpg (110,1 KB, 396 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 062609110928.jpg (108,9 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 062609171703.jpg (114,1 KB, 129 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 062609171721.jpg (110,6 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 062609171735.jpg (113,9 KB, 215 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 062609171830.jpg (150,9 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 062609171901.jpg (165,8 KB, 218 załadowań)
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 21:39   #755
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Mnie po goleniu maszynką wyskakują takie kropki jak na fotkach - to chyba to, o czym piszesz, prawda? Zamierzam się z tym niedługo wybrać do dermatologa, bo nie wygląda to zbyt pięknie, a robi się coraz cieplej, więc nie będę się kisić w długich spodniach.
Rok temu walczyłam z wrastającymi włosami i zapaleniem mieszków włsoowych po depilatorze i od tamtej pory nie dotykam nim nóg. Maszynka to obecnie metoda, która najbardziej mi pasuje pomimo tego, ze włosy odrastają szybko.
Może to i zapalenie meszków włosowych, trudno powiedzieć bo zdjęcia dość rozmyte.Ale do dermatologa bym się przeszła bo równie dobrze może to być jakiś grzybek.Wygląda niepokojąco.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 21:46   #756
kabaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
GG do kabaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Spróbujcie rozpuścić aspirynę z witaminą C, można robic okłady, przemywać. Zapobiega wrastaniu, pomaga na zapalenie mieszków włosowych.
kabaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 08:16   #757
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Może to i zapalenie meszków włosowych, trudno powiedzieć bo zdjęcia dość rozmyte.Ale do dermatologa bym się przeszła bo równie dobrze może to być jakiś grzybek.Wygląda niepokojąco.
Chyba przy zapaleniu mieszków włosowych powstają krosty wypełnione ropą - ja takich nie mam. Goliłam nogi wczoraj rano, ale dzisiaj już prawie nie mam kropek(wczoraj miałam całe łydki z tyłu w czerwonych kropkach).Może to jakieś podrażnienia po goleniu .
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 11:13   #758
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Mnie się wydaje że to po prostu podrażnienie po goleniu, tym bardziej jak od razu znika Ale foteczki faktycznie trochę rozmyte. Myślę, że wystarczy jakiś dobry kremik kojący i wszystko będzie oki

Martwi mnie to, że nadchodzi lato i trzeba będzie odsłaniać nogi, chciałabym depilować nogi jak moje koleżanki co 2-3 dni, ale nie ma takiej opcji. Po użyciu maszynki wieczorem rano już wszystko odrasta ehhhh.... Podobnie po depilatorze już po niecałym tygodniu na nowo, nie mówiąc już o gigantycznym podrażnieniu i wrastaniu. Kupiłam sobie ostatnio balsam Alantan między innymi jest na podrażnienia po goleniu, nie miałam okazji jeszcze go wypróbować ale dam znać jak sprawdzę
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 15:20   #759
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Angelunited Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje że to po prostu podrażnienie po goleniu, tym bardziej jak od razu znika Ale foteczki faktycznie trochę rozmyte. Myślę, że wystarczy jakiś dobry kremik kojący i wszystko będzie oki
Też mi się tak wydaje, ale żeby się upewnić przy okazji wizyty pokażę to dermatologowi. Aha, i nie znika od razu. Większość zniknęła dzień po goleniu, ale na tyłach łydek mam w dalszym ciągu czerwone kropki.Po goleniu smaruję się oliwką Babydream albo masłem kakaowym Ziai, ale nie koją podrażnień. Będę musiała wybrać coś innego, ale jeszcze nie mam pojęcia co. Poczytam wątki i może wynajdę coś dobrego

Edytowane przez aanika
Czas edycji: 2009-06-27 o 15:23
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 21:16   #760
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dzisiaj goląc nogi do poślizgu użyłam oliwki Babydream i nie mam prawie wcale kropek (no troszeczkę z tyłu łydek, ale tam skóra jest cały czas podrażniona). Na stare syfki dałam Tormentiol i mam nadzieję, że do rana znikną.
Widzę, że z preparatów kojących podrażnienia polecacie głównie Sudocrem. Czytałam coś jeszcze o żelu aloesowym Palomy. Zobaczę, co poradzi mi dermatolog .
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 15:15   #761
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Widzę, że z preparatów kojących podrażnienia polecacie głównie Sudocrem. Czytałam coś jeszcze o żelu aloesowym Palomy. Zobaczę, co poradzi mi dermatolog .
Kurcze no mam ten sudocrem i faktycznie już po pierwszym użyciu widać rezlutaty, tylko że mam wrażenie że to nie wchłania się tak do końca i potem na mojej piżamce to zostaje. Po dwóch użyciach piżama do prania. A jak pójdziesz do dermatologa i poleci coś na te podrażnienia to daj znać co i jak działa

Zastanawiam się też jak postępować z tymi wrastającymi włosami, czy wyciągać je i robić tym samym ranę czy je zostawiać. Ja je staram się wyciągać choć czasem to wcale nie jest ławte. Ale sama nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo potem tworzy się na tym rana... Co myślicie?
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 12:39   #762
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Angelunited Pokaż wiadomość
Kurcze no mam ten sudocrem i faktycznie już po pierwszym użyciu widać rezlutaty, tylko że mam wrażenie że to nie wchłania się tak do końca i potem na mojej piżamce to zostaje. Po dwóch użyciach piżama do prania. A jak pójdziesz do dermatologa i poleci coś na te podrażnienia to daj znać co i jak działa
Właśnie wróciłam od dermatologa. Lekarka powiedziała mi, że to podrażnienia po goleniu i jedyne co mogę zrobić to smarować się czymś łagodzącym po goleniu. Zamierzam kupić żel aloesowy Palomy, bo ma w składzie zarówno aloes, panthenol i alantoinę, więc wygląda na kojący.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 18:16   #763
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

No te składniki wyglądają na kojące. Trzeba by poświęcić trochę więcej czasu tym nóżkom, tylko nie zawsze jest taka możliwość
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 20:43   #764
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ja zaczelam uzywac kremu veet na wraqstajace wloski a poza tym smaruje balsamem i wystawiam na slonko moje okropne nogi heh i stwierdzam ze ciemne plamy znikaja i jak narazie zostaly mi krostki po ostatnio wydrapywanych wloskach... ale juz tego nie robie bo po tym zostaja slady a gdy skora jest dobrze nawilzona to wloski same przebijaja skore wyrastaja na powierzchnie same...
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 21:29   #765
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Polecam krem babydream nagietkowy z cynkiem jako znacznie tańszą i dobra alternatywę dla sudocremu. Używam go po goleniu nóg. Przez noc krem łagodzi podraznienia i przysusza krostki. To ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
Tylko uwaga, bo w identycznym opakowaniu jest też krem do twarzy. Trzeba czytać opis i skład. Dobry jest też krem przeciw odparzeniom w niebieskim, okrągłym słoiczku - też babydream.
Rok temu narzekałam, że mam blizny i wrastające włoski po depilatorze, a po roku nie ma śladu po masakrze. Odpuściłam depilator i wróciłam do maszynki. Do tego złuszczanie atredermem i są efekty
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 18:29   #766
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez ewelaaa772 Pokaż wiadomość
jak narazie zostaly mi krostki po ostatnio wydrapywanych wloskach... ale juz tego nie robie bo po tym zostaja slady a gdy skora jest dobrze nawilzona to wloski same przebijaja skore wyrastaja na powierzchnie same...
ano właśnie wszystko fajnie jak ten włosek jest przy powierzchni, a mnie czasem robi się taka czerwona plama i ten włosek jest tam gdzieś w środku głęboko, ja tylko raz zostawiłam to w spokoju, to urosło do takich rozmiarów, że nie mogłam w to uwierzyć i tak musiałam to usunąć ze środka co się tam nazbierało i po tym mam bliznę
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 19:22   #767
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

no ja mam dwie takie czerwone blizny i nie chca mi zejsc... nie wiem co z tym zrobic..
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 16:35   #768
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez ewelaaa772 Pokaż wiadomość
no ja mam dwie takie czerwone blizny i nie chca mi zejsc... nie wiem co z tym zrobic..
hmm no ja miałam ją na początku czerwoną a teraz już jest biała, ja myślę że dopóki jest czerwona to powinnaś potraktować ją czymś na blizny, a jest tego sporo przykładowo noscar do dostania w aptece. Bo potem to chyba tylko kwasy, albo jakieś peelingi u kosmetyczki czy dermatologa
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:06   #769
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Aaaah ... Masakra !!
Czemu depilacja musi sprawiać tyle problemów ?? .
Hm . Czego moje ciało już nie przeszło ...
Z dniem dzisiejszym depilator poszedł do szuflady ,,
a kupiony został właśnie na lato ( z nadmuchem powietrza ; ))
Kremy . - Faktycznie usuwają mój ciemny zarost ..,
Lecz efekt jest krótkotrwały,, a kremy strasznie niewydajne !!
Z rzeczy 'pielęgnacyjnych'?. :
Alantan, Sudocrem ...,, Kremy dla dzieci, maści apteczne ...
. W tym Benzacne, Acne-Derm, Maść Z Wit. A, Pasta Cynkowa .
Specyfiki wysuszające . Ostatnio Acnosan, Avene - Cicalfate .
& La Roche-Posay Lipkar ...
Mój problem polega głównie na podrażnieniach po depilacji .
Nogi są czerwone i robią się na nich małe krostki ..
W planach mam zakupienie środka likwidującego owłosienie ..
Jest to nowość - 'Bioxet' ... Oraz wizytę u kosmetyczki
(Mam dość 'domowego' wosku .. Hyyyy !! ...))
Jestem dobrej myśli . Muszę wygrać tę wojnę . ; ))
Czy używała któraś z was maszynki Gilette Breeze .?? ..
Odpowiada mi opcja z paskami żelowymi .
& teraz kiedy została mi już tylko ta metoda ...
Staram się znaleźć jak najlepszy 'sprzęt' . ; ** ; ]]
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 07:21   #770
Ania ania23
Wtajemniczenie
 
Avatar Ania ania23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2 112
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Witam Was serdecznie, wracam na forum po jakiś 4 miesiącach. I muszę podzielić się z Wami moim odkryciem, które jak na moje wrastające włoki jest rewelacyjne........
Ale po kolei, problem z wrastającymi włoskami, krostkami, bliznami zaczął się po użyciu 3 raz depilatora(tak w przybliżeniu) trwał u mnie już od 4 lat, maści, kremy, balsamy NIC nie pomagały!!!! rady dermatologów niestety też niewiele pomogły.
Postanowiłam zacząć kurację od całkowitego wyleczenia tych ropnych zmian (ałłłłła)! kupiłam kilka opakowań maści Tribiotic. W międzyczasie nie depilowałam, ani nie goliłam nóg (włosy były długie ale mój mąż jakoś przeżył ten widok ) kiedy wygoiły się zmiany zczęłam codziennie golić nogi rano, a co drugi dzień wiecorem bo kąpieli robiłam peeling z kawy i soli z morza martwego (domowej roboty).
i chyba najistotniejsze po wszelkich peelingach i goleniach na nóżki stosowałam maść z mocznikiem ( w składzie 100mg urea i 200mg Lekobasae- mogłam nieco przekecić tę drugą nazwę). Przepisał ją lekarz mojej kuzynce na czerwone rozstępy, jak się okazało rostępy w ciągu tygodnia wybieliły się więc doszłam do wniosku że na moje nogi też pomoże i wiecie co po 2 tygodniech nie mam żadnych, żadnych sinych ani czerwonych plamek!!!!! POnadto maść ma konsystencję lekkiego musu i jest bardzo przyjemna w stosowaniu. Gorąco polecam!!! ma właściwości silnie nawilżające a więc włoski z łatwością będą się przebijać przez skórę świetnie tez łagodzi podrażnienia, choc z początku może nieco piec skóra. Jeszcze raz polecam. Trzymam kciuki Ania
Ania ania23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 09:16   #771
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

i tylko tym się wyleczylas? brzmi troche jak science-fiction dla mnie ale bardzo sie ciesze ze udalo Ci sie tego pozbyc a duzo mialas tych blizn? duze byly? bo u mne jest ich naprawde duuuzo a niektore maja srednice 1cm wiec nie wiem czy by mi to poomoglo a czy ta masc z mocznikiem mozna kupic bez recepty? aha i czy proporcje jakie podalas sa dokladnie takie jak przepisal lekarz? bo ja znalazlam cos takiego i nie wiem czy sie nada
UREA 40,0
LEKOBASAE ad 200,0
40g mocznika łączy się ze 160 g lekobazy (podłoża maściowego) i otrzyujecie 200 g maści.

Edytowane przez dusiaaa
Czas edycji: 2009-07-02 o 09:22
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 10:54   #772
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Majlajf Pokaż wiadomość
Aaaah ... Masakra !!
Czemu depilacja musi sprawiać tyle problemów ?? .
Hm . Czego moje ciało już nie przeszło ...
Z dniem dzisiejszym depilator poszedł do szuflady ,,
a kupiony został właśnie na lato ( z nadmuchem powietrza ; ))
Kremy . - Faktycznie usuwają mój ciemny zarost ..,
Lecz efekt jest krótkotrwały,, a kremy strasznie niewydajne !!
Z rzeczy 'pielęgnacyjnych'?. :
Alantan, Sudocrem ...,, Kremy dla dzieci, maści apteczne ...
. W tym Benzacne, Acne-Derm, Maść Z Wit. A, Pasta Cynkowa .
Specyfiki wysuszające . Ostatnio Acnosan, Avene - Cicalfate .
& La Roche-Posay Lipkar ...
Mój problem polega głównie na podrażnieniach po depilacji .
Nogi są czerwone i robią się na nich małe krostki ..
W planach mam zakupienie środka likwidującego owłosienie ..
Jest to nowość - 'Bioxet' ... Oraz wizytę u kosmetyczki
(Mam dość 'domowego' wosku .. Hyyyy !! ...))
Jestem dobrej myśli . Muszę wygrać tę wojnę . ; ))
Czy używała któraś z was maszynki Gilette Breeze .?? ..
Odpowiada mi opcja z paskami żelowymi .
& teraz kiedy została mi już tylko ta metoda ...
Staram się znaleźć jak najlepszy 'sprzęt' . ; ** ; ]]
Mam identyczny problem Ten Bioxet jest strasznie drogi, widziałam ostatnio reklamę w telewizji, ciekawe, czy działa i czy szybko jest jakiś efekt?

Ja będę zbierała kasę na ten laser:
http://www.swistak.pl/a4954797,RIO-L...sow-naraz.html
podobno działa
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 07:56   #773
malgorzata2323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cześć Jestem tu nowa więc na początek witam was wszystkie. Jestem tu bo tak jak wy zmagam się z problemem wrastających włosków, uczuleń etc. Nie miałam pojęcia, że tak wiele z was ma ten sam problem. Przeczytałam tutaj wiele cennych porad i za to wam dziękuję. Wypróbowałam wczoraj peeling kawowy. Rewelacja. Skóra gładka, włoski "odkryte". Peeling Garniera się chowa No i mniej kosztuje. Ja dopiero zaczynam walkę z chrostkami, mam nadzieję że będzie efekt Pozdrawiam was. Nie dajemy się
malgorzata2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:23   #774
Ania ania23
Wtajemniczenie
 
Avatar Ania ania23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2 112
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
i tylko tym się wyleczylas? brzmi troche jak science-fiction dla mnie ale bardzo sie ciesze ze udalo Ci sie tego pozbyc a duzo mialas tych blizn? duze byly? bo u mne jest ich naprawde duuuzo a niektore maja srednice 1cm wiec nie wiem czy by mi to poomoglo a czy ta masc z mocznikiem mozna kupic bez recepty? aha i czy proporcje jakie podalas sa dokladnie takie jak przepisal lekarz? bo ja znalazlam cos takiego i nie wiem czy sie nada
UREA 40,0
LEKOBASAE ad 200,0
40g mocznika łączy się ze 160 g lekobazy (podłoża maściowego) i otrzyujecie 200 g maści.
hehe widzisz mi to pomogło. Ja miałam małe te blizny ale za to jedna obok drugiej. od sinych po czerwone, właściwie wszystkie kolory tęczy zwłaszcza jak marzłam wychodziły do wierzchu
jeśli chodzi o dokładne proporcje tej maści to nie wiem, bo ja dostałam od kuzynki karteczkę z takim składem i poszłam do lekarza i wypisał receptę,bo to jest tylko na receptę, taka olbrzymia tuba kosztowała tylko 10 zł. Najlepiej idź do lekarza i powiedz żeby wypisał Ci maść z maksymalnym stężeniem mocznika. pozdrawiam i życz e powodzenia!!!!
Ania ania23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:39   #775
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ja przed chwilką kupiłam w Cefarmie płyn Acnosan, zachęciła mnie cena:
http://www.i-apteka.pl/product-pol-3...-plyn-80g.html
podobno działa na wszelkie krostki i zapalenie mieszków włosowych. Dziś wieczorem zrobię peeling algami Bielendy i potem użyję tego płynu. Będę go systematycznie używać i dam znać, czy działa.
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:20   #776
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

a jak robi sie ten peeling kawowy??
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:32   #777
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez ewelaaa772 Pokaż wiadomość
a jak robi sie ten peeling kawowy??
Jest cały wątek o tym peelingu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20584
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 22:32   #778
brunetka6
Raczkowanie
 
Avatar brunetka6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 205
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

kurcze, tez mam z tym problem;/
__________________
"Miłość jest tylko złudzeniem. Opowieścią, którą wymysla się dla siebie o innej osobie. I cały czas się wie, ze nie jest ona prawdziwa. Oczywiście wie sie o tym i dlatego cały czas dba się o to, aby nie zniszczyć tego złudzenia."


Virginia Woolf
brunetka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 22:47   #779
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Ania ania23 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie, wracam na forum po jakiś 4 miesiącach. I muszę podzielić się z Wami moim odkryciem, które jak na moje wrastające włoki jest rewelacyjne........
Ale po kolei, problem z wrastającymi włoskami, krostkami, bliznami zaczął się po użyciu 3 raz depilatora(tak w przybliżeniu) trwał u mnie już od 4 lat, maści, kremy, balsamy NIC nie pomagały!!!! rady dermatologów niestety też niewiele pomogły.
Postanowiłam zacząć kurację od całkowitego wyleczenia tych ropnych zmian (ałłłłła)! kupiłam kilka opakowań maści Tribiotic. W międzyczasie nie depilowałam, ani nie goliłam nóg (włosy były długie ale mój mąż jakoś przeżył ten widok ) kiedy wygoiły się zmiany zczęłam codziennie golić nogi rano, a co drugi dzień wiecorem bo kąpieli robiłam peeling z kawy i soli z morza martwego (domowej roboty).
i chyba najistotniejsze po wszelkich peelingach i goleniach na nóżki stosowałam maść z mocznikiem ( w składzie 100mg urea i 200mg Lekobasae- mogłam nieco przekecić tę drugą nazwę). Przepisał ją lekarz mojej kuzynce na czerwone rozstępy, jak się okazało rostępy w ciągu tygodnia wybieliły się więc doszłam do wniosku że na moje nogi też pomoże i wiecie co po 2 tygodniech nie mam żadnych, żadnych sinych ani czerwonych plamek!!!!! POnadto maść ma konsystencję lekkiego musu i jest bardzo przyjemna w stosowaniu. Gorąco polecam!!! ma właściwości silnie nawilżające a więc włoski z łatwością będą się przebijać przez skórę świetnie tez łagodzi podrażnienia, choc z początku może nieco piec skóra. Jeszcze raz polecam. Trzymam kciuki Ania
Ile czasu leczyłaś się Tribiotikiem? I w jaki sposób, tzn. kiedy smarowałaś, rano, wieczór, itp.?
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 13:05   #780
ewelaaa772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

jak juz pisalam wczesniej zaczelam test kremem veet... i musze stwierdzic ze moze on nie dziala na juz powstale rany itp po wrastaniu ale dziala na to aby wlosy przestaly wrastac... wiec teraz czekam az zagoja sie juz powstale szkody a nowe nie powstaja dzieki VEET. i tutaj jeszcze kolejna sprawa... na te juz powstale dobrze dziala juz wczesniej wymieniany babydrem... ladnie goi rany i przysusza krostki dzieki czemu sie goja szybciej... wygrywa z sudocremem i do tego jest wiele tanszy bo kosztuje okolo 5-6 zl...
ewelaaa772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-16 15:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.