WYSYPKA! ! ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-06, 06:50   #1
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30

WYSYPKA! ! !


Drogie Wizażanki,
Proszę Was o pomoc w następującej sprawie: od wczoraj mam na całym czole (choć bardziej skupione tuż ponad linią brwi) oraz na kościach policzkowych wysypkę. Wyglada jak kaszka manna - jest drobniutenka, bardzo gęsto obsypana, lekko zaczerwieniona i troszkę swędzi. Czy to alergia pokarmowa, czy może coś innego? Wypiłam podwojną dawkę wapnia, ale nic a nic nie pomogło.Dodam, że odstawiłam miesiąc temu Mercilon i że mam cerę wrażliwą z tendencją do lekkiego przetłuszczania w sferze T (czoło, nos, broda). Nie mam większych problemów z nią. CO MAM ROBIĆ? POMOŻECIE?
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 07:43   #2
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30
Re: WYSYPKA! ! !

Czy naprawdę nikogo nic takiego nie spotkało?? Jestem załamana - jadę na konferencję za kilka dni i poznam ludzi, których znam z kontaktu e-mailowego - fajne będzie pierwsze wrażenie - ja i wysypka BŁAGAM O RADY!!! Smaruję się od wczoraj Hydrocortisonem, ale nie złagodził ani troszkę...
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 07:49   #3
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: WYSYPKA! ! !

Ja bym radziła iśc do dermatologa i to szybciutko. To lepsze niz eksperymentowanie z maściami, a powodów wysypki może byc przeciez wiele - zakładam że nigdy wczesniej nie przytrafiło Ci się nic takiego?
Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie ze w przypadku alergii pokarmowej wysypka ujawniła by się nie tylko na buzi, miałam kiedys takową po przedawkowaniu truskawek - byłam calusienka w kropki.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 08:53   #4
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: WYSYPKA! ! !

Jeśli tylko na twarzy to na pewno od kosmetyków lub słońca. Powtarzam za dermatologiem, kiedy mnie spotkało to samo: odstawić wszystkie kosmetyki, używać tylko wody termalnej.
Czy nie masz przypadkiem cery tłustej lub mieszanej (nie wypełniłaś profilu). Jeśli masz taką "kaszkę" jak ja, to to da się wycisnąć (wiem, że nie powinno się, ale ta "kaszka" wygląda ble, a u mnie te krostki właściwie same pękają po palcami). Zamiast HC spróbuj Metronidazol w żelu (kilka zł w każdej aptece)
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 08:57   #5
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430
Re: WYSYPKA! ! !

Najlepiej udaj się do lekarza rodzinnego czy też pierwszego kontaku-on powinien przepisać leki przeciwalergiczne. Spróbuj sobie przypomnieć czy nie używałaś czegoś nowego np ręcznik wyprałaś w nowym proszku? Ja kiedyś miałam reakcję alergiczną po tym jak mydło włożyłam do nowej,niewyparzonej mydelniczki. Wapno to możesz spokojnie pić 3 razy dziennie aż uczulenie nie minie.
Kiedyś skarżyłam dermtologa za nieudzielenie pomocy - miałam wstrząs anafilaktyczny czy coś takiego.Wtedy też dowiedziałam się że od uczuleń jest lekarz ogólny, a dermatolog mógł się na wysypce alergicznej nie znać.
Pa.
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 09:30   #6
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30
Re: WYSYPKA! ! !

Dziękuję Wam bardzo drogie kobietki,
Wybiorę się jednak do lekarza, może dziś jeśli zdążę...
Raczej nie jest to alergia na kosmetyk, bo używam od kilku miesięcy tego samego kremu i delikatnego żelu oraz toniku (seria J&J)do cery wrażliwej.Nie zmieniałam też podkładu, zreszta od jakiegoś czasu w ogóle z niego zrezygnowałam (latem często tak robię).
Mam cerę wrażliwą z tendencjami do lekkiego przetłuszczania w strefie T. Nidgy nie miałam problemów z cerą (oprócz pojedyńczych "wybryków" przed miesiączką).
Nie zmianiałm także proszku, nie mam nowej pościeli etc. Więc ja już sama nie wiem czemu skóra płata mi takie figle właśnie wtedy, kiedy mam dobrze się prezentować.
W dodatku własnie looknełam w lustro - kaszka zaczyna robić się czerwona.
Przeczytałam, że to może być reakcja alergiczna spowodowana pyłkami, albo nawet zanieczyszczeniem środowiska, która nasila się pod wpływem słońca. To sa właśnie "uroki" mieszkania na Śląsku.
Chyba jednak lekarz pierwszego kontaktu to najbardziej rozumne wyjście...
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 09:56   #7
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: WYSYPKA! ! !

Karolino jeśli jestes ze Śląska to mogę Ci polecić naprawdę świetnego alergologa z Katowic, pomogl bardzo mnie i mojej mamie, ale wiązałoby sie to z wizytą prywatną w centrum Katowic. No i nie wiem ile to teraz kosztuje bo dawno nie byłam.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-07, 10:14   #8
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30
Re: WYSYPKA! ! !

Bardzo dziękuję za pomoc Oczywiście podeślij mi namiary na niego. Jeśli będzie konieczna wizyta , czy jakieś testy, to załatwie to. Wolę nie próbować z pierwszym lepszym, tylko ze sprawdzonym lekarzem. Zadzwonię i dowiem się ile kosztuje wizyta. Swoją drogą to płacę niezłe składki ZUS, a muszę się "szlajać " po prywatnych lekarzach, jak znajdę się w takiej sytuacji.
Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 11:22   #9
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: WYSYPKA! ! !

Końska dawka wapna musującego (calcium), najlepiej bez dodatków (żadnych smakowych itp.). Na poczatek weź 500-tkę w dawce udarzeniowej np. 2 saszetki. Jeśli to uczulenie lekarz i tak Ci je przepisze. Wapno powinno bardzo szybko złagodzić wysypkę a maść lub tabletki, które dodatkowo przepisze lekarz załatwią sprawę do końca.
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 11:31   #10
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: WYSYPKA! ! !

Witaj,
tak ak radza dziewczyny bierz wapno, stosuj tylko konieczne kosmetyki, najlepiej zaopatrz sie w dermokosmetyki- w moim przypadku w takich naglych napadach uczulenia pomaga woda termalna+mleczko do demakijazu Toleriane z La Rocha i jakis krem tez z la Rocha, np. z serii Toleriane, starak sie nie myc twarzy woda, tylko tym mleczkiem i spryskiwac woda termalna. No i koniecznie idz do deematologa lub alergologa, na pewno przypisze Ci cos do "lykania" i moze jakies masci, efekt na pewno bedzie szybszy niz tylko przy zastosowaniu wapna.


pozdrawiam
Agga
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 08:59   #11
justyskak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Question Dot.: WYSYPKA! ! !

Moj problem polega na tym iż od kiedy pamiętam mam na nogach coś co wyglada na WYSYPKE!!! Są to takie małe czerwne pryszczyki coś w rodzaju pokrzywki. Prubowałam już wszystkieg. Byłam u dermatoloda ktury dala mi jakiś płyn do smarowania ale tylko popalił mi skure ktura schodzila potem platami i nie było poprawy. Może ktoś z was miał podobny problem i zna sposoby na pozbycie sie tego. Jest to dlamnie mocno krępujące szczególnie teraz latem. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje
justyskak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.