Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-28, 09:51   #931
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
moee dziękuje!!!! dałaś mi nadzieje ja postąpię podobnie tylko mniej szokowo - bede rozjaśniała partiami, pasemka sobie robiąc. poza zniszczeniem musiałabym zużyc chyba 2 opakowanie rozjaśniacza bo mam długie włosy (jak sie nie kręcą) napisz mi proszę jakiej firmy użyłąś rozjaśniacza?
oo to faktycznie szkoda Twoich wlosow zebys je tak sponiewierala jak ja swoje na szczescie ja wyszlam obronna reka i jak cos mowie to na swoja odpowiedzialnosc zeby nie bylo

rozjasniacz trzymalam doslownie 10 minut na wlosach farbowanych henna jasny braz , a uzylam Blond - Proteinowy rozjaśniacz do włosów ( firmy joanna) jak sie wysuszyly od razu nalozylam chne na 3h ( po rozjasniaczu byly zolte i nieladne) pozniej olejowanie przez caly dzien(jak i przez kilka nocy pewnie ciagiem bede) i nie widac nawet ze bylo cos z nimi robione- a mam rude jak chcialam robilam przedwczoraj wiec sie nimi jeszcze ciesze ciagle
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 09:55   #932
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Ja farbowalam sporo czasu wlosy henna - jasny braz ( wychodzily dosc ciemne ) tez chcialam miec rude - kiedys farbowalam kilka lat chna kupowalam wtedy od ruskich po targach bo tylko tak mozna bylo ja dostac i mialam sliczny rudy kolor wiec.. mnie znowu naszlo ale co zrobic , jak sa ciemne i nie zlapie na rudo? poszlam do sklepu kupilam rozjasniacz, nalozylam na chwilke doslownie, walnelam chne na to na 3 godziny i sie modlilam co z tego wyjdzie i wyszlo to nic sie nie stalo , wlosow nawet mi nie zniszczylo nic zalezy od wlosa widocznie a mozliwe ze pomoglo i zabezpieczylo mi wlosy olejowanie ich przez kilka miesiecy dlatego nie wyrzadzilo zadnej szkody rozjasnienie .

na dole zdjecie z jakich ciemnych mi wyszlo
Mówisz, że jasny brąz wychodził ciemny? Kurczę bo ja kupiłam hennę ciemny brąz ale babka poradziła mi żebym krócej trzymała z 30 min i wtedy nie wyjdzie za ciemny.
Też zastanawiałam się nad jasnym brązem ale wydało mi się, że nie będzie widać różnicy.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 10:00   #933
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Mówisz, że jasny brąz wychodził ciemny? Kurczę bo ja kupiłam hennę ciemny brąz ale babka poradziła mi żebym krócej trzymała z 30 min i wtedy nie wyjdzie za ciemny.
Też zastanawiałam się nad jasnym brązem ale wydało mi się, że nie będzie widać różnicy.
na zdjeciu w ciemnych wlosach mam jasny braz wlasnie polozony- u mnie to ciemny braz wychodzil, pod slonce tylko rozjasnial sie troszke , ale przy swietle dziennym byl ciemny , od razu po farbowaniu wrecz wpadal kolor w czern
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 10:00   #934
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez blonndee Pokaż wiadomość
tylko 5? jak ostatnio farbowalam to chyba ich z 8 zuzylam na 100g henny, a i tak po tych 12h musialam dodac troche mineralki bo za geste bylo...

5 dalam na 50g chny, wiec na 100g by mi poszlo 10

sereniti kiedy rozjasnia sie stopniowo pasemkami to przy kazdym kolejnym nalozeniu rozjasniacza na "nowe" pasemka chwyta takze te stare w jakims stopniu i przez to niektore partie wlosow sa potem bardziej spalone niz jakbys za jednym zamachem nalozyla na cale wlosy. Po prostu robiac powoli pasemka nie czuje sie tak tego zniszczenia bo masz jeszcze troche swoich wlosow ktore robia ci to wrazenie. Ale jesli nie chcesz tego zrobic drastycznie to chyba pozostaje pasemkami

moee brawo za odwage z takimi eksperymentami wyszlo ci to swietnie, no i nie widac tego spustoszenia jakie czyni rozjasniacz
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 10:10   #935
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
na zdjeciu w ciemnych wlosach mam jasny braz wlasnie polozony- u mnie to ciemny braz wychodzil, pod slonce tylko rozjasnial sie troszke , ale przy swietle dziennym byl ciemny , od razu po farbowaniu wrecz wpadal kolor w czern
No to wpadłam jak śliwka w kompot Ten pierwszy kolorek śliczny A jaki masz naturalny odcień włosów?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 10:14   #936
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
No to wpadłam jak śliwka w kompot Ten pierwszy kolorek śliczny A jaki masz naturalny odcień włosów?
naturalnie to ja blondynka jestem ale henne jasny braz kladlam wlasnie na .. jasny braz farbowany( nie chcialam chemicznymi farbami juz farbowac) , wiec trzeba poprawke wziasc tez na wyjsciowy kolor - mozliwe ze mi wychodzil ciemny po prostu na tych farbowanych od lat wlosach - Tobie zlapie dobrze jak chcesz
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 10:30   #937
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
naturalnie to ja blondynka jestem ale henne jasny braz kladlam wlasnie na .. jasny braz farbowany( nie chcialam chemicznymi farbami juz farbowac) , wiec trzeba poprawke wziasc tez na wyjsciowy kolor - mozliwe ze mi wychodzil ciemny po prostu na tych farbowanych od lat wlosach - Tobie zlapie dobrze jak chcesz
A czekałaś aż farba chemiczna zmyje się?
Bo ja farbowałam castingiem, teraz już kolor blaknie i mam nadzieje, we wrześniu będę mogła już zafarbować henną.

Czytałam wcześniejsze opinie dziewczyn, że henna nie złapie włosów pomalowanych farbą chemiczną.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 10:50   #938
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
A czekałaś aż farba chemiczna zmyje się?
Bo ja farbowałam castingiem, teraz już kolor blaknie i mam nadzieje, we wrześniu będę mogła już zafarbować henną.

Czytałam wcześniejsze opinie dziewczyn, że henna nie złapie włosów pomalowanych farbą chemiczną.
no to ja mam dziwne wlosy na to wychodzi bo mi zlapala bez problemow i to na farbe jasny braz-dwa tygodnie od farbowania ( nie casting ktory jest dosc delikatny do wlosow) przyciemnila mi ( dlatego pisalam ze mi wychodzi ciemny) tak samo jak teraz po rozjasnianiu przeciez mi zlapala chna bez problemu wiec.. na duzo gorsza i inwazyjna farbe niz zwykla do wlosow ogolnie w zyciu kilka razy juz kladalam henne na wlosy farbowane , jak i farbowalam wlosy pod ktorymi byla chna - obywalo sie na moich wlosach bez zadnych problemow z koloryzacja w oby dwie strony
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-04-28 o 10:56
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 11:02   #939
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

To może i ja spróbuję Bo już mam ochotę zobaczyć jakie efekty są po hennie. Najwyżej najpierw wykonam test na kłębuszku włosów.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 12:27   #940
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

nerla: no i wszystko sie zgadza ale 50g ci wystarczylo? wow!
a powiedz mi jeszcze jakiej chny uzylas, tej eld w proszku?
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 17:44   #941
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja mam grube, geste wlosy, za ramiona i mi ledwo starczylo, dobrze ze zaczelam od gory bo na wlosy pod spodem juz troche bylo malo ale tam itak mialam jeszcze farbe, bo z dolu sie tak nie wyplukuje jak z gory i tam nalozylam bardziej na odrost. ale mysle ze 75g to by w zupelnosci wystarczylo Ja uzywam eld kolor chna w proszku
__________________
Niemożliwe jest możliwe

Edytowane przez nerla
Czas edycji: 2009-04-28 o 17:45
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 18:04   #942
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja mam jeszcze takie pytanie techniczne
Nakładacie sobie hennę samodzielnie?
Mi nakładała koleżanka, drugi raz pewnie też mi nałoży, ale wiem, że za trzecim razem pewnie będę zdana na siebie i nie wiem, czy sobie krzywdy nie zrobię
Ewentualnie zaangażuję w to TŻta, ale nie wiem, czy to nie będzie bardziej niebezpieczne, niż spróbowanie samemu

Jeśli nakładacie same, to jak? Macie jakiś system, sposób ?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 18:28   #943
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wtrącę się do dyskusji, bo zdobyłam już niejakie doświadczenie w farbowaniu ziołami
Mój naturalny kolor to jasny blond. Ponad 10 lat temu farbowałam włosy chną (wtedy były tylko 3 odcienie - chna, rubina i basma). Zalewałam, zgodnie z instrukcją, zioła gorącą wodą i po przestygnięciu nakładałam. Włosy miałam wtedy zdrowe ale niestety kolor złaził po kilku myciach, zostawiając nieładny żółty odcień.
Potem pojawiły się henny Venita, odcienie do wyboru do koloru. Koszmarnie zniszczyłam sobie nimi włosy - stały się łamliwe i mocno przesuszone, poza tym skóra głowy po farbowaniu była podrażniona. Na długie lata zraziłam się do farb ziołowych, ale teraz wiem, że winna była dodawana do ziół chemia.

Teraz używam henny podobno 100% naturalnej, francuskiej. Trzeba przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczyła.
Po pierwsze: nie wysusza(!). Moje wiecznie zelektryzowane włosy nabrały miękkości i delikatności, łatwiej je utrzymać w ryzach.
Po drugie: bardzo sympatycznie się nakłada. Tworzy się z niej aksamitna pasta, bez żadnych grudek. Pastę przyrządzam według polecanej receptury - mieszam z sokiem z cytryny, zostawiam na noc a na drugi dzień dodaję ciepłej (nie gorącej, jak kiedyś) wody.
Po trzecie: wychodzi piękny kolor, który wcale się szybko nie zmywa, mimo że myję włosy co drugi dzień.

Jaki z tego morał? To co naturalne jest najlepsze. Lepiej unikać gotowych past i henny w różnych odcieniach, bo te są nafaszerowane chemią. Lepiej poeksperymentować i znaleźć dla siebie odpowiednią mieszankę naturalnych ziół. Hennę można zmieszać z indygo w różnych proporcjach, można też dodać do niej herbaty, sproszkowanej papryki albo curry i w ten sposób nadać włosom czerwonych albo złocistych refleksów.
Mi osobiście najbardziej odpowiada kolor uzyskany czystą henną
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 19:18   #944
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Insane ja nakładam pedzelkiem zaczynajac warstwami od gory. Z tyłu na oślep, co jakiś czas sprawdzajac dodatkowym lusterkiem czy mi to rowno wychodzi Na koniec dobrze masuje jeszcze i czepek foliowy a na to czapka

Narin mi henne utrwalaja plukanki octowe i choc uzywam taniej chny z eld to jestem zadowolona z wynikow. Używam tylko w proszku bo nie ma w niej chemii. W tych innych odcieniach cos tam juz chemicznego jest więc i tu zgadzam się z Tobą że lepiej poeksperymentowac z mieszaniem ziol niz isc na latwizne z gotowymi mieszankami.

Ostatnio się dowiedzialam ze herbata przyciemnia rudosc pod kasztanowy brąz więc ja mieszam chne tylko z cytryna
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 14:52   #945
niunia1369
Przyczajenie
 
Avatar niunia1369
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Question czy ciemna bladynka moze uzyskac efekt czarnych wlosow farbujac sie henna

witam . mam ciemne blad wlosy sa one nieco zniszczone po wielu farbowaniach ale dochodza do siebie . hcicalabym miec czarne wloski .mam 16 lat i mama sie na to nei zgadza dlatego nei moge tego robic u fryzjera .uzywalam farb chemicznych ale efekty byly odpychajace .slyszlam o farbach opartych na bazie roslinnej podobno nei niszcza tak wlosow ale wrecz pzreciwnie poprawiaja ich wyglad i grubosc .tlyko boje sie ze ta farba czarna roslinna nie jest na tyle silna zeby zrobic z ciemnej bladynki czarnulke .mam jeszce jedno pytanko ile sie trzymaja takie farby na wlosach .czy to tak juz na stale !! ?
niunia1369 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 18:34   #946
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: czy ciemna bladynka moze uzyskac efekt czarnych wlosow farbujac sie henna

Cytat:
Napisane przez niunia1369 Pokaż wiadomość
witam . mam ciemne blad wlosy sa one nieco zniszczone po wielu farbowaniach ale dochodza do siebie . hcicalabym miec czarne wloski .mam 16 lat i mama sie na to nei zgadza dlatego nei moge tego robic u fryzjera .uzywalam farb chemicznych ale efekty byly odpychajace .slyszlam o farbach opartych na bazie roslinnej podobno nei niszcza tak wlosow ale wrecz pzreciwnie poprawiaja ich wyglad i grubosc .tlyko boje sie ze ta farba czarna roslinna nie jest na tyle silna zeby zrobic z ciemnej bladynki czarnulke .mam jeszce jedno pytanko ile sie trzymaja takie farby na wlosach .czy to tak juz na stale !! ?
Istnieje już wątek o farbowaniu henną, więc tam powinno paść to pytanie.
Zanim następnym razem założysz nowy temat skorzystaj z wyszukiwarki i dopisz się w istniejącym topiku.
A teraz polecam lekturę powyższego
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 19:35   #947
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: czy ciemna bladynka moze uzyskac efekt czarnych wlosow farbujac sie henna

Ja bym nie ryzykowała użycia czarnej henny na jasne włosy, dlatego, że henna jako taka ma tylko pogłębiac naturalny kolor i z założenie nie powinna służyć do tak drastycznych zmiana. Rób co chcesz- ja bym się bała :P
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 19:41   #948
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: czy ciemna bladynka moze uzyskac efekt czarnych wlosow farbujac sie henna

Indygo + amla zafarbują włosy na czarno, choć nie ma gwarancji, że za pierwszym razem. Przy jaśniejszych włosach prawdopodobnie potrzebne będą dwa farbowania
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 09:18   #949
niunia1369
Przyczajenie
 
Avatar niunia1369
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Re: Farbowanie włosów henną, pomocy! :D

witam.Chcialabym wyprobowac jakas farbe ziolowa tzn nie niszczaca tak wlosow.z tego co tu czytam to wasze kolory wyjsciowe to najczesciej brazy czernie i te ciemne odcienie . Ja jestem ciemna bladynka i hccialabym byc czarnulka . Niewiem jak to wyjdzie na moich wlosach i jakiej farby powinnam uzyc chyba z basma .dodam ze moje wlsoy sa slabe i pzresuszone po rozjasnianiu .Ale obecnie mam kolor zblizony do naturalnego robiony u fryzjera .podobno po takim farbowaniu wlosy robia sie grubsze i odzyskuja blask . boje sie ze czarna farbA roslinna nei da rady fafarbowac moich ciemno blad wlosow .i ze wyjdzie jakis kurczak albo rudzielec ;p
prosze o pomoc !
niunia1369 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 14:56   #950
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Poszukaj na tych stronach http://www.hennaforhair.com/mixes/ixchel/

http://mazidla.com

Aby mieć czarne potrzeba Ci indygo , jednak na twoich włosach mogą wyjsc niebieskie albo takie dziwne niespodzianki więc proponuje wyprobowac na kosmyku wlosow.
Co do twojego wyjsciowego koloru to naturalny tez mam taki i kiedys farbowalam sie na czarno i najgorsze w tym wszystkim bylo to ze odrosty jasne przy czarnych wlosach wygladaja jak siwe...naprawde nie polecam zwlaszcza jesli ci szybko wlosy rosna. Ale jesli nie chcesz niespodzianek, moze zacznij od stopniowego przyciemniania wlosow np na poczatek braz sredni jak pojawia sie odrosty to ciemniejszy i w ten sposob dojdziesz do czerni. A jak chcesz od razu to nic, tylko czeka Cię ogromny eksperyment, dlatego tez pisze o tym kosmyku zeby nie bylo przykrych niespodzianek. Pozdrawiam
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 20:36   #951
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Macie może jakiś przepis na czerwonawą henne? Normalnie wychodzi mi marchewka, a chciałabym mieć w tym odrobine czerwieni. Słyszałam o papryce , ale mam kilka pytań.... po pierwsze ile musi być papryki jeśli użyję 50g henny? I to ma być taka zwykła, mielona z torebki?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 08:11   #952
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czytałam, że aby uzyskać czarny kolor na blond włosach trzeba najpierw ufarbować je zwykłą henną (przygotowaną kilka, kilkanaście godzin wcześniej) a następnie położyć indygo (przygotowane tuż przed użyciem, zgodnie z instrukcją). Można też zaryzykować samo indygo ale lepiej nie przesadzać z amlą bo na blond włoskach może wyjść zielony odcień.

Co do czerwonawych refleksów to dziewczyny polecają paprykę (zwykłą czerwoną z torebki) i zalać hennę czerwonym winem zamiast wodą. Wino powinno być mocno podgrzane (żeby odparować alkohol) i następnie przestudzone. Kolejnym razem zamierzam tak spróbować, napiszę jak wyszło
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 19:51   #953
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

To ja może poczekam, aż Ty spróbujesz Bo papryke jeszcze, ale wina bałabym sie dodać :P
Zresztą na razie nie mam jeszcze odrostów
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 08:13   #954
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Z tym winem nie ma strachu, myślę, jak się je dobrze odparuje Tylko ponoć potem mieszanka ma paskudny zapach. W sumie nie wiem czy będę kombinować z domieszkami bo wyszła mi taka piękna jasna miedź, że nadal nie mogę się napatrzeć a minęły już dwa tygodnie od farbowania. W życiu nie miałam tak ładnego koloru włosów ani po chemii ani po innych farbach ziołowych.

Mam tylko małą zagwozdkę - mam hennę Alepia i na opakowaniu nie ma nigdzie daty ważności. Teraz naczytałam się o hennie Jamila i tam jest podane wszystko - data zbioru, miejsce, data ważności. Zaczynam żałować, że zrobiłam zapas tej Alepii, bo nie mam 100% pewności, czy jest świeża, dobra jakościowo i czysta. Wiem tylko, że importują ją z Maroka. Tak mnie zachwycił kolor i działanie, że bez chwili zastanowienia zamówiłam więcej. Ktoś może używał tej henny? Jak poznać, czy nie ma szkodliwych domieszek?
Nie mam co prawda do niej zastrzeżeń, bo nie podrażnia skóry i daje intensywny, równy kolor, ale nigdy nic nie wiadomo.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 15:10   #955
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a to mój kolorek, nie sadzilam ze tak mi rozjasni wlosy......
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (22,5 KB, 173 załadowań)
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 19:30   #956
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

jest świetny!!!!

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 13:04   #957
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziękuję, rudy kolor jednak działa na ludzi, widze jak sie co poniektorzy gapia, jedna osoba zapytala mnie wczoraj czy to moje naturalne
zmieszalam dwa kolory: blond i rudy, chna zakupiona w sklepie kolonialnym w Łodzi na Piotrkowskiej, zobaczymy jak to bedzie wygladac przy farbowaniu odrostów, trzymalam niecale 1,5 h, zmieszalam z lenistwa z zaprawa cytrynowa....kiedys juz farbowowalam tymi chnami ale nigdy mi taki rudo rudy nie wyszedl...
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 16:44   #958
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

U mnie na jasnym blondzie wychodzi taki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg shered.jpg (13,0 KB, 122 załadowań)
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 23:26   #959
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam ponowne pytanie

Chciałam wrócić do henny, ale ponieważ moje włosy miały różne kolory - ciemniejsze u góry, jasniejsze u dołu etc. najpirw niesttey musiałam je ujednolicić u fryzjera. Niestety nie do końca to wyszło i pomimo, że kolor jest mniej więcej podobny, to jednak są widoczne miejscami "prześwity" . Przy czym fryzjer mnie poinformował, że kolor się ujednolici przy kolejnych dwóch farbowaniach, co daje 4 miesiące na dwie koloryzacje plus pół roku na oczyszczenie włosów z farby i przygotowanie do henny...

Dlatego też zastanawiam się, czy jeśli nałożę na takie niejednolite kolorystycznie włosy hennę to czy przy kolejnych farbowaniach henną te prześwity znikną? Czy może ktoś z Was kładł henne na "niejdenolite" włosy? Bo ja, gdy zaczynałam farbować henną wyszłam od w miarę jednolitego koloru...

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi ;*
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 05:45   #960
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

metice, osobiście nie wiem, ale wiele dziewczyn pisało, że równo pokryło im balejaż, odrosty i inne cuda na głowie

Ja będę farbować w tym tygodniu, też mam troszkę odrosty - ale, co mnie cieszy, nie są jakoś bardzo widoczne, upierdliwe... A mimo to, kolor jest dalej taki (prawie) jak był.

Niestety znów (i po raz ostatni!) farbuję Venitą... Myślę, aby zmieszać Rubin z Chną dla czerwoności trochę... ale najpierw spróbuję na paśmie, żeby mi zieleń angielska nie wyszła
Kolejne farbowanie będę już lepsze... Zamówię w końcu hennę, olej kokosowy (i flavo C ). Teraz wyjeżdżam i nie mogę przewidzieć, czy 100zł mogę się na to szarpnąć...

I rzeczywiście kolor włosów zwraca na siebie uwagę
Zwłaszcza, jak z początku miałam iście pomarańczowo-rudy ogień na głowie w słońcu dawałam po oczach
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.