Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-11, 12:09   #31
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

@Mijanou a jak ktoś by Ciebie złapał za krocze też byś nie była za rozwiązaniem przemocowym? O_o

Jak dla mnie liść jest bardzo logiczną konsekwencją łapania obcych ludzi za krocze. Chociaż ja bym chyba sierpowego sprzedała

Czyli facet nie ma prawa się bronić bo jest teoretycznie silnejszy? LOL <rycze smarkam>
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog

Edytowane przez blanche_
Czas edycji: 2015-11-11 o 12:10
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:11   #32
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
@Mijanou a jak ktoś by Ciebie złapał za krocze też byś nie była za rozwiązaniem przemocowym? O_o

Jak dla mnie liść jest bardzo logiczną konsekwencją łapania obcych ludzi za krocze. Chociaż ja bym chyba sierpowego sprzedała

Czyli facet nie ma prawa się bronić bo jest teoretycznie silnejszy? LOL <rycze smarkam>
No właśnie o tym pisałam. Jakże inaczej reagować na obleśne chamstwo? Niezależnie od płci chama?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:13   #33
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
Kobieta to co innego może się tak bronić bo jest słabsza
Każdy ma prawo się bronić niezależnie od płci.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:17   #34
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
No właśnie o tym pisałam. Jakże inaczej reagować na obleśne chamstwo? Niezależnie od płci chama?
Nieogarniam tego że facet nie może sie bronić przed kobieta, bo 'jest silniejszy'

A co jak facet łapie kobietę za krocze która np. jest zawodowym zapaśniczka (czy coś w ten desen, chodzi o to że będzie od niego silniejsza) to skoro jest silniejsza to nie może komuś walnąć z liścia?

A jak kobieta faceta odurzy i zgwałci to co? Powinien jej dziękować?
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:20   #35
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

A pewnie, najlepiej na wszystko reagujmy bezmyślnie pięściami
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:22   #36
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Nie na wszystko, natomiast na DOTYKANIE BEZ ZGODY PO MIEJSCACH INTYMNYCH, jak najbardziej.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:23   #37
annika7
Raczkowanie
 
Avatar annika7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 44
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

W tej sytuacji obie strony zachowały się źle. Kobieta skandalicznie, a facet nierozważnie. Oczywiście w ogóle nie wypada bić drugiego człwoieka i płeć nie ma znaczenia. Facet mógł wezwać ochronę albo wyjść i tyle.
annika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 12:26   #38
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
@Mijanou a jak ktoś by Ciebie złapał za krocze też byś nie była za rozwiązaniem przemocowym? O_o
Szczerze? Nie wiem. Tak, jak pisałam: czasem emocje biorą górę nad rozsądkiem. Żeby wiedzieć na pewno, jak bym zareagowała, musiałabym się znaleźć w konkretnej sytuacji.

Przykład:
zawsze sądziłam, że jeśli mnie napadną to potulnie wszystko oddam. A jednak zdarzyło się, że facet podszedł do mnie od tyłu i szarpnął za łańcuszki na szyi. Ja pamiętam tylko paskudną gębę i mniej więcej to, że facet należał do tzw. mięsniaków. Dalej już nie pamiętam ale faktem jest, że wygięłam parasol okladając go a podobno nawet za nim z tym parasolem goniłam. A raczej należę do drobnej populacji kobiet, filigranowej wręcz.

Jak widzisz: można się wypowiadać teoretycznie. Ja naprawdę uważam, że powinno się nad łapami panować. Ale jeśli przychodzi co do czego, wtedy raczej działamy instynktownie, niezależnie od tego, co tam w teorii sądzimy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:28   #39
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

A ja uwazam ze nie powinien.
Moim zdaniem to nie byla obrona konieczna. Zeby sie obronic mogl zaregowac w inny sposob i spokojnie dal rade.
Poza tym czytalam to historie i nie bylo w niej nic powiedziane o tym ze ten chlopak powiedzial jej ze nie zyczy sobie jej zalotow. Dopiero jak zlapala go za krocze to zaregowal.
Raz pewna pannica przegięła pałę, próbując uskutecznić swój podryw. Łasiła się do niego, gładziła po ramieniu, prawiła komplementy i próbowała siadać mu na kolanach. Kiedy na prawdę wkurzony Paweł wstał z krzesła próbując się przesiąść, dziewczę złapało go za krocze. Nie wytrzymał, dał jej przysłowiowego liścia. Nie z całej siły, nawet nie mocno, tak na otrzeźwienie.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:30   #40
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Nic to nie zmienia. Nie wiem jak wy, ale ja na macanie po miejscach intymnych, zareagowałbym fizycznie. I nie uważam, że taka reakcja jest nieadekwatna.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:34   #41
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
A ja uwazam ze nie powinien.
Moim zdaniem to nie byla obrona konieczna. Zeby sie obronic mogl zaregowac w inny sposob i spokojnie dal rade.
Poza tym czytalam to historie i nie bylo w niej nic powiedziane o tym ze ten chlopak powiedzial jej ze nie zyczy sobie jej zalotow. Dopiero jak zlapala go za krocze to zaregowal.
Raz pewna pannica przegięła pałę, próbując uskutecznić swój podryw. Łasiła się do niego, gładziła po ramieniu, prawiła komplementy i próbowała siadać mu na kolanach. Kiedy na prawdę wkurzony Paweł wstał z krzesła próbując się przesiąść, dziewczę złapało go za krocze. Nie wytrzymał, dał jej przysłowiowego liścia. Nie z całej siły, nawet nie mocno, tak na otrzeźwienie.
Gdybyś zacytowała całość... W pierwszej części była opisana rekacja faceta na takie zachowania. Poza tym nikt nikogo nie ma prawa molestować. Niezależnie od płci i reakcji na flirt.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.

Edytowane przez pannaatopowa
Czas edycji: 2015-11-11 o 12:38
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 12:39   #42
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

A ja uwazam ze zmienia.
Powiedzmy ze jest taka sytuacja.
Jest sobie dziewczyna z chlopakiem. Jest flirt, caluja sie, przytulaja itp. W pewnym momencie chlopak wklada dziewczynie reke pod bluzke. Dla dziewczyny jest to za duzo. Co powinna zrobic?
a) dac chlopakowi od razu z liscia
b) powiedziec ze nie zyczy sobie takiego zachowania, a jesli to nie skutkuje to dopiero wtedy uzyc sily fizycznej.

Chlopak prawopodobnie nie dawal jej zadnych sygnalow ze nie zyczy sobie takiego zachowania. Powinien jej to najpierw powiedziec, a dopiero potem ewentualnie uzyc sily fizycznej.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:40   #43
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

A ponoć w tym tekście, którego nie zacytowałaś w całości, było napisane, że chłopak sobie nie życzył takiego zachowania i powiedział to.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:43   #44
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Zamiast zwrócić uwagę i sobie pójść ,Złamałem kobiecie szczękę bo dotykała mnie po jądrach
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:45   #45
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Nikt nikomu nic nie złamał.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:45   #46
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Gdybyś zacytowała całość... W pierwszej części była opisana rekacja faceta na takie zachowania. Poza tym nikt nikogo nie ma prawa molestować. Niezależnie od płci i reakcji na flirt.
Tylko ze to co bylo w pierwszej czesci napisane nie oznacza ze jej to powiedzial. To bylo ogolnie o dziewczynach, a nie konkretnie o tej.

Nie twierdze ze dziewczyna jest calokowicie bez winy, ale chlopak z reakcja bardzo przesadzil.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:46   #47
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
A ja uwazam ze zmienia.
Powiedzmy ze jest taka sytuacja.
Jest sobie dziewczyna z chlopakiem. Jest flirt, caluja sie, przytulaja itp. W pewnym momencie chlopak wklada dziewczynie reke pod bluzke. Dla dziewczyny jest to za duzo. Co powinna zrobic?
a) dac chlopakowi od razu z liscia
b) powiedziec ze nie zyczy sobie takiego zachowania, a jesli to nie skutkuje to dopiero wtedy uzyc sily fizycznej.

Chlopak prawopodobnie nie dawal jej zadnych sygnalow ze nie zyczy sobie takiego zachowania. Powinien jej to najpierw powiedziec, a dopiero potem ewentualnie uzyc sily fizycznej.
Twoja sytuacja nijak się ma do sprawy tego faceta. Jeśli całuję się z facetem, obmacujemy się, atmosfera robi się gorąca, jestem gotowa na to, że może się zapędzić. Tamta kobieta PRÓBOWAŁA siadać mu na kolanach, próbowała go poderwać, znaczy się, że jej sie nie udawało. Skoro nie udawało, to znaczy że on jakoś reagował na te proby. Nie wiem spychał, mowił, że nie ma ochoty.

Dla mnie jest proste. Nawet jesli gadam z facetem i flirtuje a ten ni z gruchy ni z pietruchy łapie mnie za pierś - dostaje liścia. Zachował się agresywnie i naruszył moją nietykalność cielesną. Dla mnie nie ma tu filozofii. Nie wiem co zrobi później. Czy nie pomyśli, że moja odmowa jest zachętą, nie spróbuje mnie przekonać do zmiany zdania. Liścia nie da się zinterpretować inaczej.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:49   #48
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A ponoć w tym tekście, którego nie zacytowałaś w całości, było napisane, że chłopak sobie nie życzył takiego zachowania i powiedział to.
Bylo napisane tak
Wiele idiotek po alkoholu natomiast ma problem ze zrozumieniem "Nie szukam dziewczyny, nie jestem zainteresowany, daj mi spokój".

Nigdzie nie bylo napisane dalej ze akurat ta konkretna "idiotka" to uslyszala.

Nie mowiac juz o tym ze uzywanie slow typu lafirynda czy idiotka jakos super o autorze historii nie swiadczy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:50   #49
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Ja to rozumiem tak, że ten chłopak werbalnie przekazał tej dziewczynie, żeby się odczepiła.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 12:53   #50
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Sytuacja jest z piekielnych (chyba jest jeszcze w poczekalni), gdyby to kogoś interesowało. Tam można przeczytać całą historię.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:55   #51
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja to rozumiem tak, że ten chłopak werbalnie przekazał tej dziewczynie, żeby się odczepiła.
Ja też tak to rozumiem. zresztą, chciała mu usiąść na kolanach i sie nie udało. rozmyśliła się? przeciez on musiał jakoś zasygnalizować, ze sobie nie życzy.

Lafirynda, idiotka. Prawda można było sie bez tego obejść, to prawda, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Uwierz mi, że gdyby facet zachowywał się z w ten sposób pomyślałabym (i powiedziała) dużo gorsze rzeczy.

Generalnie ta historyjka miała służyć wyłacznie jako pretekst do rozmowy o tym czy mężczyźnie wolno bronić się przed kobietą w tym samym stopniu co kobiecie przed facetem.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.

Edytowane przez pannaatopowa
Czas edycji: 2015-11-11 o 12:56
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:03   #52
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Twoja sytuacja nijak się ma do sprawy tego faceta. Jeśli całuję się z facetem, obmacujemy się, atmosfera robi się gorąca, jestem gotowa na to, że może się zapędzić. Tamta kobieta PRÓBOWAŁA siadać mu na kolanach, próbowała go poderwać, znaczy się, że jej sie nie udawało. Skoro nie udawało, to znaczy że on jakoś reagował na te proby. Nie wiem spychał, mowił, że nie ma ochoty.

Dla mnie jest proste. Nawet jesli gadam z facetem i flirtuje a ten ni z gruchy ni z pietruchy łapie mnie za pierś - dostaje liścia. Zachował się agresywnie i naruszył moją nietykalność cielesną. Dla mnie nie ma tu filozofii. Nie wiem co zrobi później. Czy nie pomyśli, że moja odmowa jest zachętą, nie spróbuje mnie przekonać do zmiany zdania. Liścia nie da się zinterpretować inaczej.
Dla mnie to nie znaczy to ze jakos probowal reagowac na te proby. Mogl byc bierny i zareagowac tylko wtedy jak probowala usiasc mu na kolanach. Tak naprawdę nie wiemy jak tam bylo i mozemy tylko snuć teorie.

Dziewczyny nie bronie bo fajnie sie nie zachowala, ale nic chcialabym byc z takim facetem. Nie musial dziewczyny bic z liscia, a przynajmniej nie od razu. Po drugie w lokalu byla ochrona i powinien im to zglosic.
Poza tym nie uwazam ze to "tylko z liscia", bo taki lisc moze naprawdę zabolec zwlaszcza jezeli daje go mezczyzna kobiecie. Argument ze "nawet nie mocno" oznacza tyle ze dla autora/chlopaka nie byl mocny, a dla dziewczyny moglby byc bardzo bolesny,
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:09   #53
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie znaczy to ze jakos probowal reagowac na te proby. Mogl byc bierny i zareagowac tylko wtedy jak probowala usiasc mu na kolanach. Tak naprawdę nie wiemy jak tam bylo i mozemy tylko snuć teorie.

Dziewczyny nie bronie bo fajnie sie nie zachowala, ale nic chcialabym byc z takim facetem. Nie musial dziewczyny bic z liscia, a przynajmniej nie od razu. Po drugie w lokalu byla ochrona i powinien im to zglosic.
Poza tym nie uwazam ze to "tylko z liscia", bo taki lisc moze naprawdę zabolec zwlaszcza jezeli daje go mezczyzna kobiecie. Argument ze "nawet nie mocno" oznacza tyle ze dla autora/chlopaka nie byl mocny, a dla dziewczyny moglby byc bardzo bolesny,
To inna sprawa.

Też nie potrafiłabym być z facetem, który podniósł rękę na kobietę (o ile ta nie przykłada mu lufy pistoletu do głowy, noża do gardła itp). Mógł to rozwiązać inaczej, nawet w sytuacji, gdy pijana dziewczyna zachowuje się jak nachalna [autocenzura].

Jednak z drugiej strony mogła to być sytuacja, w której facet zadziałał odruchowo (jeśli dziewczyna złapała go za krocze to mogło zaboleć lub po prostu być odebrane jako bezpośrednie zagrożenie a wtedy to mógł być odruch obronny z jego strony).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:15   #54
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
A ja uwazam ze nie powinien.
Moim zdaniem to nie byla obrona konieczna. Zeby sie obronic mogl zaregowac w inny sposob i spokojnie dal rade.
Poza tym czytalam to historie i nie bylo w niej nic powiedziane o tym ze ten chlopak powiedzial jej ze nie zyczy sobie jej zalotow. Dopiero jak zlapala go za krocze to zaregowal.
Raz pewna pannica przegięła pałę, próbując uskutecznić swój podryw. Łasiła się do niego, gładziła po ramieniu, prawiła komplementy i próbowała siadać mu na kolanach. Kiedy na prawdę wkurzony Paweł wstał z krzesła próbując się przesiąść, dziewczę złapało go za krocze. Nie wytrzymał, dał jej przysłowiowego liścia. Nie z całej siły, nawet nie mocno, tak na otrzeźwienie.
On się nie brobił w sensie siłowym,
on siegnął po zniewagę o stopień wyzej niż uzycie dosadnego wulgaryzmu.

To jest ta kwestia pewnych umownych zachowań czytelnych w danej kulturze.
Uderzenie kogoś z pięsci to napaś/pobicie/uzycie siły
Ale uderzenia z tzw "liścia w twarz" to w naszej kulturze ostateczna zniewaga, nawet jesli jest to nawet symboliczne klepnięcie białą rękawiczką w policzek.
Tak kiedyś kończoni kłótnie i zniważano ostatecznie adwersaża żeby doprowadzić do pojedynku.
Bo tylko krew mogła zmyć taką zniewagę.

tego się nie robi zeby kogoś pobić, tylko zeby zniewazyć.

IMO, nie mówimy o pobiciu kobiety przez mężczyznę w tej sytuacji.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:27   #55
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
Zamiast zwrócić uwagę i sobie pójść ,Złamałem kobiecie szczękę bo dotykała mnie po jądrach
Może ty spokojnie zwróciłabyś uwagę i sobie poszła, gdyby cię namolny facet złapał za krocze, ja bym jednakowoż przywaliła, nie martwiąc się o jego szczękę. I facetowi też daję takie prawo. Ma bowiem każdy człowiek prawo bronic swojej nietykalności osobistej.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
On się nie brobił w sensie siłowym,
on siegnął po zniewagę o stopień wyzej niż uzycie dosadnego wulgaryzmu.

To jest ta kwestia pewnych umownych zachowań czytelnych w danej kulturze.
Uderzenie kogoś z pięsci to napaś/pobicie/uzycie siły
Ale uderzenia z tzw "liścia w twarz" to w naszej kulturze ostateczna zniewaga, nawet jesli jest to nawet symboliczne klepnięcie białą rękawiczką w policzek.
Tak kiedyś kończoni kłótnie i zniważano ostatecznie adwersaża żeby doprowadzić do pojedynku.
Bo tylko krew mogła zmyć taką zniewagę.

tego się nie robi zeby kogoś pobić, tylko zeby zniewazyć.

IMO, nie mówimy o pobiciu kobiety przez mężczyznę w tej sytuacji.
Racja - i bywa to odruchem w takiej sytuacji.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:33   #56
StarFighter
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 319
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Ja jestem mężczyzną Kalinciu i nie uderzylbym kobiety, tylko bym jej zwrócił uwagę i poszedł w "bezpieczne" miejsce
StarFighter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:38   #57
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

nie powinien uderzyć, mógł ją lekko odepchnąć, przytrzymać, żeby dała mu spokój i po prostu odejść w inne miejsce.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:40   #58
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Gdyby ktos mnie zlapal za krocze to bym sie nie zastanawiala nawet tylko wydrapala oczy. Zbyt wiele w zyciu widzialam tego typu przemocy, kobieta leje faceta roznymi przedmiotami to jest ok, ale niech on ja chociaz chwyci za reke i powstrzyma - juz przemoc, juz ochrona i policja.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:42   #59
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Cytat:
Napisane przez StarFighter Pokaż wiadomość
Ja jestem mężczyzną Kalinciu i nie uderzylbym kobiety, tylko bym jej zwrócił uwagę i poszedł w "bezpieczne" miejsce
To ładnie z twojej strony. Ja jednak oblesia łapiącego za krocze odruchowo bym potraktowała z liścia. Rozumiem więc faceta o którym tu mowa.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
nie powinien uderzyć, mógł ją lekko odepchnąć, przytrzymać, żeby dała mu spokój i po prostu odejść w inne miejsce.
Ty tak byś zrobiła z facetem łapiącym cię między nogami? Gratuluję opanowania, ale ja jestem mniej opanowana i jak ktoś do mnie rusza z łapami - ruszam z łapami.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:42   #60
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Czy mężczyźnie wypada uderzyć kobietę?

Koleś nie powinien tak reagować.
Przeczytałam tą historię mojemu Tż i on również stwierdził, że facet nie powinien uderzyć tej kobiety. Są inne sposoby na to, żeby spławić natretną osobę, szczególnie jeśli tym natrtętem jest kobieta, a mężczyzna nie jest zainteresowany. Wystarczyło w dosadny sposób powiedzieć, co się o tym myśli. Jeśli mężczyzna nie jest jak takie ciepłe kluchy to umie inaczej poradzić sobie z natretną kobietą, a nie od razu walić ją w twarz. Mówimy tu o sytuacji, gdzie kobieta jest tą słabszą stroną i nie wierzę, że gdyby usłyszała w ostrych słowach, że ma się odczepic to dalej by robiła swoje. Kobiety są słabsze, bardziej wrażliwe, łatwiej je zranić i urazić. Naprawdę słabe było to, że koleś od razu ją uderzył w twarz.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-17 07:04:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.