Czy to możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-16, 16:39   #1
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403

Czy to możliwe?


Hej!

Może zacznę od początku. Mam przetłuszczające się włosy i od roku myję je codziennie. I właśnie mniej więcej wtedy zaczęłam mieć problemy z ich rozczesywaniem. Po każdym myciu na mojej głowie był jeden wielki kołtun A że nie używałam żadnych odżywek, zawsze rozczesując je sobie wyrywałam sporo włosów. Niedawno moi rodzice spytali się dermatologa i powiedział, że to pewnie ma związek z grzybicą i że powinnam używać szamponów aptecznych - przeciwłupieżowych. Na razie i tak nie mogę ich używać i planuję zrobić nimi kurację podczas ferii, ale ostatnio zauważyłam, że włosy "kołtunią" mi się podczas mycia, kiedy je trę, aby spienić szampon - zawsze w tym samym miejscu. Przecież inni też podczas mycia trą włosy i jakoś mogą je później rozczesać - stąd moje podejrzenie, że przesuszyłam je sobie tym codziennym myciem szamponami na przetłuszczające się włosy i dlatego są one chropowate i trudno je rozczesać. Czy w takim razie to możliwe, że powodem jest przesuszenie i że powinnam teraz stawiać na ich nawilżanie oraz odżywianie?

Ojej, rozpisałam się trochę
Pozdrawiam
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 16:46   #2
Elfik333
Zadomowienie
 
Avatar Elfik333
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 067
Wyślij wiadomość przez ICQ do Elfik333 GG do Elfik333 Send a message via Skype™ to Elfik333
Dot.: Czy to możliwe?

Moja rada:
albo zmień szampon na delikatniejszy i może 2w1
albo zacznij stosować jakieś odżywki koniecznie bo szkoda włosów.

A jak końcówki włosów są rozdwojone?
jeśli tak to zastosuj serum do włosów.
z tańszych polecam radical. Ja ostatnio stosuję avon serum na zniszczone końcówki. W dobrych cenach na allegro.

A na łupież polecam DENOREX bardzo dobry szampon.
Mój TŻ miał okropny łupież i nizoral mu nie pomagał. Wyleczył go właśnie denorexem.

Pozdrawiam.
__________________
"The eyes can mislead, the smile can lie, but the shoes always tell the truth".
by House M.D.
Elfik333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 17:39   #3
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy to możliwe?

mialam kiedys podobnie jak Ty. Myłam włosy codziennie bo strasznie mi sie przetłuszczały. Uzywalam szamponow do wlosow prztluszczajacych sie i po jakims czasie zauwazylam wlasnie ze moje wlosy tak od polowy wygladaja strasznie - zniszczone, suche, porowate...
Zaczełam wiec stosowac szampony do wlosow suchych i zniszczonych (skora glowy tez sie przesuszyla) ale nie codziennie juz i na zmiane ze szamponami do wlosow normalnych i co zauwazylam??? ze moje wlosy wygladaja o niebo lepiej...
Tobie tez radze zmienic szampon na Timotei np do wlosow normalnych, albo Schaume, co juz tam chcesz tylko nie to tlustych....
Mozesz tez uzywac odezywek w sprayu i spryskiwac wlosu od polowy zeby szybko sie nie prztluszczaly....
Pewnie troche to potrwa nim Twoje wlosy unormuja sie do tego...ale mam nadzieje ze jestes wytrwala
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 10:53   #4
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: Czy to możliwe?

kiedy nie nałożę odżwki ze spłukiwaniem nie wygladam najlepiej, włosy trudno sie rozczesuja (fakt ze nieczesto to robie), chpcoaz po umyciu i tak nakładam jedwab (godny polecenia)i teraz jeszcze pantene podkreslajaca skręt. RAdzę podciąć włosy... beda sie lepiej rozczesywały. Pytasz czy powinnas juz stawiac na odzywianie i nawilzanie... Moja odpowiedz mi: TAK!
rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 15:10   #5
magda.lena
Raczkowanie
 
Avatar magda.lena
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 133
Dot.: Czy to możliwe?

Myslę, że w tu moga pomoc odzywki. Ja bez jakiejkolwiek odzywki tez mialabym problem z rozczesaniem wlosow. Wybierz odzywke silnie nawilzajaca i ulatwiajaca rozczesywanie wlosow, np. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6447
magda.lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 15:43   #6
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Dot.: Czy to możliwe?

Dzięki wielkie za odpowiedzi Elfiku ja nie mam łupieżu (o ile mi wiadomo ), tylko ten dermatolog powiedział, że takie szampony by pomogły.

Rozdwojone końcówki? Do niedawna miałam, dosłownie kilka dni temu podcięłam trochę włosy, właśnie końcówki, ale po to, żeby włosy szybciej rosły No i nie podcinałam włosów od jakichś dwóch lat. Z tym podcięceim całych jest problem, bo właśnie już od tych dwóch lat nieświadomie zaczęłam zapuszczać i dalej chcę. Tak, już zaczęłam od kilku tygodni używać odżywek i dużo lepiej się rozczesują, ale mam w sprayu i strasznie dużo idzie, na całe włosy psikam jakieś 10 razy W tę sobotę użyłam pierwszy raz Waxa i po raz pierwszy od roku czy dwóch, rozczesałam praktycznie bez problemu Ale na razie nie mam jak stosować co parę dni, tylko w weekendy, w święta może zacznę intensywnie. Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi, chciałam się upewnić, czy mam postawić na nawilżanie. Aaaaa tylko jest problem, bo mi (nie?)stety skóra głowy się nie przesuszyła i dalej przetłuszczają mi się tak, że muszę myć codziennie Ale spróbuję, w sumie te do suchych nie powinny mi przetłuścić ich bardziej... Pozdrawiam
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 07:01   #7
Elfik333
Zadomowienie
 
Avatar Elfik333
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 067
Wyślij wiadomość przez ICQ do Elfik333 GG do Elfik333 Send a message via Skype™ to Elfik333
Dot.: Czy to możliwe?

Kup sobie szampon do częstego stosowania lub do włosów przetłuszczających zamiast przeciwłupież.
Szczerze mówiąc nie wiem co to za dermatolog który na przetłuszczanie daje szampon przeciwłupieżowy?
A o końcówki radzę zadbać już teraz bo z doświadczenia wiem że podcinanie daje rezultat na krótki czas. Sama mam z tym problem. Jeśli chcesz dłużej mieć ładne końcówki to radzę stosować jakieś serum na rozdwojone końcówki. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Sama mam fioła na punkcie swoich włosów i stosuje do niech więcej kosmetyków niż do reszty ciała. A może moje włosy są po prostu bardzo wymagające?
Pozdrawiam
__________________
"The eyes can mislead, the smile can lie, but the shoes always tell the truth".
by House M.D.
Elfik333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.