Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-17, 16:26   #3031
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Polecasz ten EDM? Właśnie zastanawiam się nad jego kupnem . I czym go nakładasz?
Powiem Ci szczerze, że przekonałam się do niego dopiero niedawno. Mam go już jakiś czas, ale musiał odleżeć swoje Generalnie jest ok tylko trzeba uważać przy nakładaniu bo łatwo przesadzić i później ciężko zakryć tą zieleń, przebija przez podkład.
Ja nakładam pędzelkiem do cieni, który kupiłam w Rossmanie, for your beauty. Fajnie mi się nim aplikuje korektor.



Odebrłam dziś zamóienie z doz, między innymi sławną spirulinę, pierwsza kapsułka za mną
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 16:37   #3032
Poeme9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 28
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez neheszta Pokaż wiadomość
ja uwielbiam loreal infalible ale nie wiem czemu wiele osob go nie znosi


a jaki korektor polecacie?
Infallible przez 4 lata nieprzerwanie gościł u mnie na głównej półce ,dopiero ,gdy go odstawiłam -jakieś pół roku temu -wyleczyłam sobie cerę oddałam go mamie i teraz mogę go odświętnie stosować jako korektor właśnie .
Jest ciężki, zapycha, wysusza skórę -do takich wniosków doszłam ,gdy zobaczyłam jak moja cera się odmieniła odkąd nie stosuję podkładu na co dzień .

Co do korektorów -nie wiem o jaki Ci chodzi -pod oczy/na wypryski /przebarwienia ?

pod oczy polecam korektor Clinique -mocno kryje ,rozprawi się nawet z mocno fioletowymi sińcami.Jednak najbardziej cenię sobie cielisty cień do oczu ,oczywiście matowy ,bez żadnych drobinek -najlepiej kryje cienie i delikatnie maskuje opuchliznę .
Poeme9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 17:22   #3033
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...kolic-oczu.htm może ten?
Ja jutro go wypróbuję, kosztuje w pobliskim sklepie ok. 7 zł
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 17:29   #3034
Poeme9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 28
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

do maskowania uporczywych uporczywości polecam podkład Dermacol -istna skorupa ,ale do stosowania punktowego ideał
Poeme9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 19:08   #3035
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Czarna Orchidea Pokaż wiadomość
ja tez mam okropne na posladkach najgorsze, jeszcze boczki i uda
ale w tvn style byl jakis program z taka blondynka ktora zmieniala nawyki zywieniowe i mowila ze rozstepy sa wynikiem braku cynku.
cynk dostarczam wiec zobaczymy za jakis czas.
ja mam jeszcze nad kolanem, nie wiem dalczego. jest ich coraz więcej
ja czytałam, że rozstępy pojawiają się też ze względu na okres dojrzewania, u mnie by pasowało
a cynku jadłam dużo, z przerwami oczywiście, ze względu na skórę i paznokcie...
nie wiem czy mi jeszcze cokolwiek pomoże na te białe rozstępy, ale od września zaczynam złuszczać je kwasami, może choć trochę wygładzą mi tyłek

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Dotko, ale niestety na białe rozstępy mocznik już nie pomaga Mi jedynie delikatnie wygładził, nic więcej
no właśnie, mi tak samo : /




ale mam "nowy" PATENT
a jest nim... znana chyba wszystkim glinka
przede wszystkim polecam ten artykuł: Glinka- niedoceniony dar ziemi wizażowy ofc

Glinkę zaczęłam kupować niedawno i to nawet udało mi się znanej firmy Argiletz. 10g za 2,70. Co prawda nazywa się to "maseczka" ale ja używam również jako pudru. No i są wszystkie odcienie- żółta, zielona, różowa, czerwona, biała. Kupiłam bo mi się Dry-flo skończyło i używałam białej jako pudru matującego. Potem zaczęłam robić maseczki- świetnie działają, nie tylko na twarz ale i skalp no i plecy, dekolt
Następnie zaczęłam używać glinek jako "suchy szampon" -nakładam pędzlem i rozczesuje- włosy są świeże, jakby dopiero umyte, nawet jeśli mają już 3-dniowy tłuszcz a mam bardzo przetłuszczające się włosy. Mogę teraz myć co 3 dni.... No i czerwona świetnie pokrywa moje odrosty, nie widać jej w moich hennowanych włosach ; )!
Choć mam trochę wątpliwości czy ta warstwa glinki z moim tłuszczem skalpowym nie szkodzi?
Ale glinka to przecież sama natura Kolory glinek dlatego są różne, ponieważ różnią się składem pierwiastków, biała ma np. dużo wapnia.
A ostatnio zrobiłam sobie nawet taki puder: biała glinka+ czerwona+ trochę różowej i może nie kryje zbyt dobrze, ale jednak daje ładny odcień, matowi filtr. Trochę zielonej czy różowej pewnie ochłodzi odcień. Będę dalej eksperymentować, może nada się jaka baza do pigmentów?


Także zachęcam do kupna glinki
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 21:17   #3036
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Pod oczy używam rozświetlającego korektora w sztyfcie Vipery. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...oczu-i-ust.htm Jestem z niego zadowolona, jednak nie mam dużej tendencji do cieni pod oczami. Ładnie rozświetla, maskuje drobne niedoskonałości, ale niestety, jest tłusty i może załamywać się pod powieką (u mnie zwłaszcza przy dolnych rzęsach)
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 22:39   #3037
Amira_
Wtajemniczenie
 
Avatar Amira_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 397
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Nie ma za co
W tym mcu raczej nie będę nic zamawiać bo zamawiałam na początku lipca także mam jeszcze. Jedynie na to serum bym się chętnie skusiła, ale właśnie tak na jesień, tylko co jak nie będzie Jeśli ono jest nie zrobione to myślę, że nawet jeśli się kupi teraz to wymieszać można później..
Jeśli chodzi o mnie to sama nie wiem co by mnie interesowało :P Muszę sobie przypomnieć bo używałam jak byłam w Anglii albo co chciałam mieć. Tylko w tedy nie byłam taka świadoma jak teraz i kupowałam raczej drogie buble :/



ja bym nie dała rady tak na raz:P NAlewam sobie na malą łyżeczkę i tak ze 2-3 piję





Muszę az się sobie przyjrzeć,
cellulit mam ale rozstępów chyba nie. Coś czerwonego na udach, myslalam ze to rozstępny, ale chyba raczej pęknięte naczynka :/
Jak już się zdecydujesz to napisz i się dogadamy Ja mam czas i mogę zawsze wyskoczyć na zakupy. Jeśli nie będzie tego serum w czasie jak będziesz robić zakupy w BU to ja napewno znajdę coś innego dla siebie.

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
a możesz powiedzieć coś więcej o tym balsamie Palmers? widzę, że jest dostępny na allegro, więc się zastanawiam nad nim. Czy działa na "stare" rozstępy czy tylko na nowe?

Rysiu
mi pomógł na już istniejące już (biodra i okolice piersi) a mojej siostrze zapobiegł powstwaniu rozstępów w czasie ciąży (a przytyła 22 kg przy 156cm wzrostu). Ja miałam czerwone kreseczki, nie wiem czy da rade sobie z białymi Aha. Nie mam nowych rozstepów (mimo że waga skacze)



Wdzę że rozmawiacie o korektorach pod oczy. Ja mam zawsze mega ogromniaste cienie, w dodatku skóra pod oczami jest lekko zapdnięta. Używam korektora Max Factor Mastertouch Concealer (całkiem całkiem ale trzeba go poprawiać w ciagu dnia z 2-3 razy), L'Oreal Touche Magique (prawie idealny ale nie dokońca mój odcień i nie łączy się ładnie z pudrem) i Bourjois Brush Concealer (najlepszy z tych trzech, nie mam większych zastrzeżeń)

paula-zlaPiszesz o Viperze ze tłusty eh chyba się skusze na niego przy następnej wizycie z PL. Szukam czegoś cięższego i nie wysuszającego na zimę. Miałam z Vipery puder w kamieniu i był zajefajny, żałowałam że dwóch nie wziełam. No i ta cena 10zł
__________________
Amira_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 07:02   #3038
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...kolic-oczu.htm może ten?
Ja jutro go wypróbuję, kosztuje w pobliskim sklepie ok. 7 zł
Vipery nie ma Ross, prawda?

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
ale mam "nowy" PATENT
a jest nim... znana chyba wszystkim glinka
przede wszystkim polecam ten artykuł: Glinka- niedoceniony dar ziemi wizażowy ofc

Glinkę zaczęłam kupować niedawno i to nawet udało mi się znanej firmy Argiletz. 10g za 2,70. Co prawda nazywa się to "maseczka" ale ja używam również jako pudru. No i są wszystkie odcienie- żółta, zielona, różowa, czerwona, biała. Kupiłam bo mi się Dry-flo skończyło i używałam białej jako pudru matującego. Potem zaczęłam robić maseczki- świetnie działają, nie tylko na twarz ale i skalp no i plecy, dekolt
Następnie zaczęłam używać glinek jako "suchy szampon" -nakładam pędzlem i rozczesuje- włosy są świeże, jakby dopiero umyte, nawet jeśli mają już 3-dniowy tłuszcz a mam bardzo przetłuszczające się włosy. Mogę teraz myć co 3 dni.... No i czerwona świetnie pokrywa moje odrosty, nie widać jej w moich hennowanych włosach ; )!
Choć mam trochę wątpliwości czy ta warstwa glinki z moim tłuszczem skalpowym nie szkodzi?
Ale glinka to przecież sama natura Kolory glinek dlatego są różne, ponieważ różnią się składem pierwiastków, biała ma np. dużo wapnia.
A ostatnio zrobiłam sobie nawet taki puder: biała glinka+ czerwona+ trochę różowej i może nie kryje zbyt dobrze, ale jednak daje ładny odcień, matowi filtr. Trochę zielonej czy różowej pewnie ochłodzi odcień. Będę dalej eksperymentować, może nada się jaka baza do pigmentów?


Także zachęcam do kupna glinki
Czytalam ostatnio właśnie, że dziewczyny dodają glinkę do pudrów albo pudrują się mixem glinek. Jeszcze nie próbowałam na sobie

Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość
Jak już się zdecydujesz to napisz i się dogadamy Ja mam czas i mogę zawsze wyskoczyć na zakupy. Jeśli nie będzie tego serum w czasie jak będziesz robić zakupy w BU to ja napewno znajdę coś innego dla siebie.
Nie wątpię
Kochana, powiedz mi czy w UK są dostępne kosmetyki NARS?
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 07:10   #3039
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Dziękuję za linka. Poproszę o próbki albo zamówię na all kilka sztuk. Wolalabym nie kupować od razu pełnego opakowania bo już nie raz się naciełam i tylko niepotrzebnie straciłam pieniądze.
Co do czerwienienia to na prawdę nie mam pojęcia. Rano w lato nakładam filtr ( w tedy to już mega burak :/) a generalnie staram się mieszać żel ha z humektanem, choć ostatnio mam nawilżoną b uzię więc rano nakładam tylko baze pod makijarz. i za każdym razem to samo :/ Dlatego zastanawiam się czy nie zrezygnowac z minerałów, może poprostu mi nie służą.
a próbowałaś coś z innej gamy odcieni?? ja mam light neutral z buff i mi nie różowieje chociaż miałam ten problem przy kilku odcieniach z cool i chyba nawet z beige a na ile wystarcza Ci pełnowymiarowe opakowanie??
Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość

ale mam "nowy" PATENT
a jest nim... znana chyba wszystkim glinka
przede wszystkim polecam ten artykuł: Glinka- niedoceniony dar ziemi wizażowy ofc
a mi glinka zdecydowanie nie służy :/ tez na początku zakupiłam całe opakowanie zielonej na ZSK, po jakimś czasie zauważyłam że buzia później dłuuuugo jest czerwona zaczełam czytać i dowiedziałam się, że nie jest ona dla wszystkich i nie należy przesadzać z częstotliwościa używania. Teraz jako maseczki używam spiruliny i jestem zachwycona. Po prostu glinka nie jest dla mnie a szkoda bo mimo, że rozdałam koleżankom to i tak zostało mi pól słoiczka i nie wiem co z tym zrobić, chyba zacznę jej używać jako suchego szamponu
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 07:30   #3040
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Klaudia, próbowałam właśnie różnej gamy, chyba każdej nawet!:/
chyba zdecyduję się teraz na jakiś podkład drogeryjny. Myslałam i shisheido do którego winyl wczoraj wklejała albo double wear. Używam minerałów od dość dawna ale chyba czas na zmiany.
Nie powiem Ci dokładnie na ile mi starcza big, ale myślę że 4-5 może nawet 6 mcy na pewno. Ja używam codziennie (małe ilości). Z tym że ja często jezdze z nim w walizce/torebce i czasami trochę mi się wysypuje.
Sprawdzę czy na all mam jeszcze w jakies historii zakupów, zobaczę kiedy kupiłam to dam ci znac na ile wystarczył mi teraz


spirulinę kupujesz na zsk czy mazidłach? miesza się ją z wodą na maseczkę czy jak?
ja właśnie zaczęłam łykać



EDIT: Ostatnio kupowałam końcem marca, 25 marca był juz u mnie. Myślę, że to co mam wystarczy mi jeszcze na miesiąc, może półtora mca.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga

Edytowane przez Ag4
Czas edycji: 2010-08-18 o 07:54
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 08:56   #3041
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Dziewczyny, jaka była druga strona z różnymi ciekawymi rzeczami do zamówienia? biochemia urody, a to drugie? Na śmierć zapomniałam i sobie przypomnieć nie mogę!

W ogóle ktoś tu się czymś zachwycał z BU i też sobie nie mogę przypomnieć czym, ale zaraz przejrzę kilka stron to pewnie znajdę . Zastanawiam się nad kolejnym zamówieniem i nie chciałabym o niczym zapomnieć .

Ogólnie myślę, żeby kupić:
- masło shea (już nie pamiętam po co, ale jest na liście )
- mocznik
i o całej reszcie już zdążyłam zapomnieć. Ale na pewno coś zaraz wymyślę .

Edit: już znalazłam, chodziło o serum AHA (http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html to ?), ale kwasy to mnie raczej nie kręcą, nie chcę używać filtrów cały rok .

Edit2: Stronę już znalazłam, chodziło o mazidła.
__________________



XOXO

Edytowane przez winyl
Czas edycji: 2010-08-18 o 09:05
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 09:36   #3042
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość



Wdzę że rozmawiacie o korektorach pod oczy. Ja mam zawsze mega ogromniaste cienie, w dodatku skóra pod oczami jest lekko zapdnięta. Używam korektora Max Factor Mastertouch Concealer (całkiem całkiem ale trzeba go poprawiać w ciagu dnia z 2-3 razy), L'Oreal Touche Magique (prawie idealny ale nie dokońca mój odcień i nie łączy się ładnie z pudrem) i Bourjois Brush Concealer (najlepszy z tych trzech, nie mam większych zastrzeżeń)

paula-zlaPiszesz o Viperze ze tłusty eh chyba się skusze na niego przy następnej wizycie z PL. Szukam czegoś cięższego i nie wysuszającego na zimę. Miałam z Vipery puder w kamieniu i był zajefajny, żałowałam że dwóch nie wziełam. No i ta cena 10zł
Tłuścioszek, ale dla mnie to całkiem dobrze, bo nie wysusza skóry tak jak np. korektor Avonu, który podkreślał suche skórki pod powieką.

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Vipery nie ma Ross, prawda?



Czytalam ostatnio właśnie, że dziewczyny dodają glinkę do pudrów albo pudrują się mixem glinek. Jeszcze nie próbowałam na sobie



Nie wątpię
Kochana, powiedz mi czy w UK są dostępne kosmetyki NARS?
Nie, nie ma. Viperę spotykam tylko w mniejszych drogeriach albo sieci drogerii Kama. Dodam, że nie ma u mnie Natury, SP, więc nie wiem jak z dostępnością w tamtych sklepach.
Sama zrobiłam sobie puder z glinką zieloną, skrobią i cynamonem, ale używam rzadko. W upały miałam wrażenie, że skóra nie oddycha, że jest pod powłoką pudru, która pilnuje, żeby nic się nie świeciło. Po kilku godzinach i tak buźka mi się świeci, w dodatku można zrobić sobie krzywdę cynamonem, bo rozgrzewa, może również poparzyć. Jak pokończę co nieco to zabieram się za minerały albo puder z jedwabiem z BU.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 09:45   #3043
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Tłuścioszek, ale dla mnie to całkiem dobrze, bo nie wysusza skóry tak jak np. korektor Avonu, który podkreślał suche skórki pod powieką.



Nie, nie ma. Viperę spotykam tylko w mniejszych drogeriach albo sieci drogerii Kama. Dodam, że nie ma u mnie Natury, SP, więc nie wiem jak z dostępnością w tamtych sklepach.
Sama zrobiłam sobie puder z glinką zieloną, skrobią i cynamonem, ale używam rzadko. W upały miałam wrażenie, że skóra nie oddycha, że jest pod powłoką pudru, która pilnuje, żeby nic się nie świeciło. Po kilku godzinach i tak buźka mi się świeci, w dodatku można zrobić sobie krzywdę cynamonem, bo rozgrzewa, może również poparzyć. Jak pokończę co nieco to zabieram się za minerały albo puder z jedwabiem z BU.
No ja się właśnie zabrałam za minerały i puder bambusowy .
Powiedzcie mi, do tego (http://biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgelB5.html) żelu hialuronowego trzeba stosować filtry?

Polecacie coś z mazideł? Bo będę zamawiać mocznik i masło shea, więc jakby coś jeszcze było takiego genialnego to chętnie bym kupiła.

Mam jeszcze pytanie odnośnie ******* . Jak to jest - zamawia się, a później przychodzi do apteki, płaci i odbiera? Czy np. ktoś w tej aptece będzie tam wyjmował te wszystkie rzeczy i sprawdzał czy się zgadza, czy tylko przychodzę, płacę i wychodzę? Jest to dla mnie o tyle istotne, że muszę wiedzieć, w którym momencie dnia tam iść . Bo jak już coś zamówię to będzie to sporo rzeczy i chcę wiedzieć, czy potrzeba mi na to dużo czasu .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 09:56   #3044
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Wiem, że się zabierasz , ale ja wolę skończyć to co mam, bo nie lubię magazynować kosmetyków. I tak przez Wizaż zaczęłam robić zapasy co nigdy mnie się nie zdarzało.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 09:57   #3045
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
No ja się właśnie zabrałam za minerały i puder bambusowy .
Powiedzcie mi, do tego (http://biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgelB5.html) żelu hialuronowego trzeba stosować filtry?
Nie, nie trzeba pod niego filtrów, to tylko żel, który najlepiej łączyć z olejami albo zwykłym codziennym kremem (ja tak robię), nie ma kwasów (pomimo mylącej nazwy - "kwas hialuronowy") ani innych składników wymagajacych zabezpieczenia przed słońcem
Zachęcam do minerałow, uwielbiam ich trwałość i konsystencję, chociaż podkłady z EDM mnie nie zachwyciły i używam minerałów z innych firm. Jednak przygoda z nimi może nieraz zniechęcać, czasem długo zajmuje znalezienie idealnie pasującej firmy, formuły i koloru , mimo to, dla efektu warto. A puder bambusowy z BU matuje niesamowicie, oprószam nim podkład i ładnie trzyma się cały dzień, naprawdę go polecam

Edytowane przez piratte
Czas edycji: 2010-08-18 o 10:00
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:21   #3046
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość

Polecacie coś z mazideł? Bo będę zamawiać mocznik i masło shea, więc jakby coś jeszcze było takiego genialnego to chętnie bym kupiła.

Mam jeszcze pytanie odnośnie ******* . Jak to jest - zamawia się, a później przychodzi do apteki, płaci i odbiera? Czy np. ktoś w tej aptece będzie tam wyjmował te wszystkie rzeczy i sprawdzał czy się zgadza, czy tylko przychodzę, płacę i wychodzę? Jest to dla mnie o tyle istotne, że muszę wiedzieć, w którym momencie dnia tam iść . Bo jak już coś zamówię to będzie to sporo rzeczy i chcę wiedzieć, czy potrzeba mi na to dużo czasu .
Pod żel nie trzeba filtrów

co do doz. (zakgwiadkowało, ale domyslam się, że o to chodzi To idziesz do apteki i Pani w Ci kasuje wszystko tak jakbyś normalnie klupowała, tylko już ma wszystko przygotowane więc nie szuka. Generalnie jak czegoś nie ma to od razu mi mówi, że tego nie przywieźli. Wszystko idzie szybciutko

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Wiem, że się zabierasz , ale ja wolę skończyć to co mam, bo nie lubię magazynować kosmetyków. I tak przez Wizaż zaczęłam robić zapasy co nigdy mnie się nie zdarzało.
oh ja też! Rodzice już nie moga wytrzymac bo zawaliłam całą łazienkę i kilka szafek

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Nie, nie trzeba pod niego filtrów, to tylko żel, który najlepiej łączyć z olejami albo zwykłym codziennym kremem (ja tak robię), nie ma kwasów (pomimo mylącej nazwy - "kwas hialuronowy") ani innych składników wymagajacych zabezpieczenia przed słońcem
Zachęcam do minerałow, uwielbiam ich trwałość i konsystencję, chociaż podkłady z EDM mnie nie zachwyciły i używam minerałów z innych firm. Jednak przygoda z nimi może nieraz zniechęcać, czasem długo zajmuje znalezienie idealnie pasującej firmy, formuły i koloru , mimo to, dla efektu warto. A puder bambusowy z BU matuje niesamowicie, oprószam nim podkład i ładnie trzyma się cały dzień, naprawdę go polecam
Jakiej firmy minerałów używasz?
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:40   #3047
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość

spirulinę kupujesz na zsk czy mazidłach? miesza się ją z wodą na maseczkę czy jak?
ja właśnie zaczęłam łykać



EDIT: Ostatnio kupowałam końcem marca, 25 marca był juz u mnie. Myślę, że to co mam wystarczy mi jeszcze na miesiąc, może półtora mca.
spiruline kupuje wszędzie, tam gdzie akurat robię zamówienie (staram się ograniczać z kupowaniem ale mi nie wychodzi )
Raz nawet kupiłam na BU maseczke perłową czy jakoś tak i nie mieszałam jej, użyłam tylko alg Tą mazidłową robiłam dopiero raz ale szczerze mówiąc do tej pory nie zauważyłam różnicy miedzy spiruliną różnych firm

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość

Polecacie coś z mazideł? Bo będę zamawiać mocznik i masło shea, więc jakby coś jeszcze było takiego genialnego to chętnie bym kupiła.
spirulia
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:48   #3048
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Jakiej firmy minerałów używasz?
Teraz używam na zmianę Blusche-formuła full matte i Lucy Minerals - formuły OC i OCS. Na początku stosowania minerałów (ponad rok temu) moim faworytem było EDM intensive, ciemniał mi na twarzy, matowił na bardzo krótko, jednak nie mogłam znaleźć nic lepszego. A kiedy EDM dodało do swoich podkładów nowy składnik i przez to moim zdaniem zmieniło ich formułę na bardziej pylistą i jak dla mnie zapychającą, zaczęłam szukać czegoś nowego Forum mineralne jest naprawdę kopalnią swatchy i porad
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 11:19   #3049
karaska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

a jak używacie mocznika? mogę go dodać do swojego balsamu czy są jakieś specjalne "receptury" ?
karaska23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 11:34   #3050
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

ja dodaje do balsamu ale powinien być on jak najbardziej wodnisty żeby mocznik dobrze się rozpuścił
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 12:01   #3051
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Teraz używam na zmianę Blusche-formuła full matte i Lucy Minerals - formuły OC i OCS. Na początku stosowania minerałów (ponad rok temu) moim faworytem było EDM intensive, ciemniał mi na twarzy, matowił na bardzo krótko, jednak nie mogłam znaleźć nic lepszego. A kiedy EDM dodało do swoich podkładów nowy składnik i przez to moim zdaniem zmieniło ich formułę na bardziej pylistą i jak dla mnie zapychającą, zaczęłam szukać czegoś nowego Forum mineralne jest naprawdę kopalnią swatchy i porad
Czyli nie tylko mi w takim razie ciemnieje/czerwienieje na twarzy EDM. Zobacze czy na all znajdę wymione przez Ciebie firmy

Wiem, że na podforum minerałowym jest mnóstwo informacji (nawet za dużo bym rzekła :P ), ale niestety nie mam kiedy tego wszystkiego czytać. Czsami z doskoku coś tam zaczerpnę, ale niewiele. Fajnie, że się podzieliłaś nazwami firm, już będę wiedzieć czego mam szukać.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 12:24   #3052
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

dziewczyny możecie polecić mi jakiś tańszy krem odżywczy lub jakiś kremik na noc?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 12:30   #3053
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Vipery nie ma Ross, prawda?
Niestety... Ja dzisiaj zakupiłam produkt Vipery w osiedlowej drogerio-papierniczaku
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 13:20   #3054
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Nie, nie trzeba pod niego filtrów, to tylko żel, który najlepiej łączyć z olejami albo zwykłym codziennym kremem (ja tak robię), nie ma kwasów (pomimo mylącej nazwy - "kwas hialuronowy") ani innych składników wymagajacych zabezpieczenia przed słońcem
Zachęcam do minerałow, uwielbiam ich trwałość i konsystencję, chociaż podkłady z EDM mnie nie zachwyciły i używam minerałów z innych firm. Jednak przygoda z nimi może nieraz zniechęcać, czasem długo zajmuje znalezienie idealnie pasującej firmy, formuły i koloru , mimo to, dla efektu warto. A puder bambusowy z BU matuje niesamowicie, oprószam nim podkład i ładnie trzyma się cały dzień, naprawdę go polecam
No właśnie nazwa jest myląca, niby na stronie nic nie piszą, ale wolałam się upewnić niż sobie krzywdę później zrobić :P.
Oj mnie już zachęcać nie trzeba . Bardzo jestem na tak jeśli chodzi o minerały . Z niecierpliwością czekam na moje pierwsze próbki i pędzle i już mnie kusi, żeby zamawiać inne rzeczy (róże, korektory, cienie ...).
I bardzo się cieszę, że takie masz dobre zdanie o tym pudrze, bo na niego też czekam i właśnie liczę na to, że będzie ładnie matowił .
Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
spiruline kupuje wszędzie, tam gdzie akurat robię zamówienie (staram się ograniczać z kupowaniem ale mi nie wychodzi )
Raz nawet kupiłam na BU maseczke perłową czy jakoś tak i nie mieszałam jej, użyłam tylko alg Tą mazidłową robiłam dopiero raz ale szczerze mówiąc do tej pory nie zauważyłam różnicy miedzy spiruliną różnych firm


spirulia
Spirulinę mam, ale nie stosuję. Powiem szczerze - jak ją łykam to jest mi niedobrze. To tak strasznie śmierdzi . A jeszcze muszę wziąć 3 tabletki jedna po drugiej fuuu (tzn. piszą , że 3-5, więc postanowiłam stosować to minimum, bo już i tak te 3 to dla mnie dużo).
Aczkolwiek też przyznaję, że po spirulinie szybko się zapycham, więc może łatwiej by się chudło, bo nie trzeba dużo zjeść, a się jest sytym :P. Chyba że to tylko moja wyobraźnia .
Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Pod żel nie trzeba filtrów

co do doz. (zakgwiadkowało, ale domyslam się, że o to chodzi To idziesz do apteki i Pani w Ci kasuje wszystko tak jakbyś normalnie klupowała, tylko już ma wszystko przygotowane więc nie szuka. Generalnie jak czegoś nie ma to od razu mi mówi, że tego nie przywieźli. Wszystko idzie szybciutko


oh ja też! Rodzice już nie moga wytrzymac bo zawaliłam całą łazienkę i kilka szafek



Jakiej firmy minerałów używasz?
Tak, tak, chodzilo o doz .
Moi rodzice też biadolą, że co jesteśmy w aptece czy drogerii to ja tyle tych rzeczy biorę, tyle trzymam po prysznicem i wszędzie . Niedługo się zacznę czuć jak jakaś maniura .

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Teraz używam na zmianę Blusche-formuła full matte i Lucy Minerals - formuły OC i OCS. Na początku stosowania minerałów (ponad rok temu) moim faworytem było EDM intensive, ciemniał mi na twarzy, matowił na bardzo krótko, jednak nie mogłam znaleźć nic lepszego. A kiedy EDM dodało do swoich podkładów nowy składnik i przez to moim zdaniem zmieniło ich formułę na bardziej pylistą i jak dla mnie zapychającą, zaczęłam szukać czegoś nowego Forum mineralne jest naprawdę kopalnią swatchy i porad
A można te minerały dostać na allegro?

Forum mineralne jest dobre np. dla kobiety w ciąży, która musi non stop leżeć w łóżku . Tam jest tyyyyle informacji, osobie początkującej naprawdę ciężko coś znaleźć . Wierz mi, ja ciągle staram się tam jak najwięcej czytać, ale nie daję rady :P. Zresztą nie chcę wakacji przed komputerem zmarnować .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 13:23   #3055
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Spirulinę mam, ale nie stosuję. Powiem szczerze - jak ją łykam to jest mi niedobrze. To tak strasznie śmierdzi . A jeszcze muszę wziąć 3 tabletki jedna po drugiej fuuu (tzn. piszą , że 3-5, więc postanowiłam stosować to minimum, bo już i tak te 3 to dla mnie dużo).
Aczkolwiek też przyznaję, że po spirulinie szybko się zapycham, więc może łatwiej by się chudło, bo nie trzeba dużo zjeść, a się jest sytym :P. Chyba że to tylko moja wyobraźnia .
jakiej firmy masz spilurinę?
ja wczoraj kupiłam, moja jest zamknięta w biało-niebieskiej kapsułce. W ogóle nie ma zapachu.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 13:36   #3056
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
jakiej firmy masz spilurinę?
ja wczoraj kupiłam, moja jest zamknięta w biało-niebieskiej kapsułce. W ogóle nie ma zapachu.
Walmark. A Ty masz jakiej firmy? Jakby była taka nieśmierdząca to z chęcią bym kupiła .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 14:18   #3057
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Czyli nie tylko mi w takim razie ciemnieje/czerwienieje na twarzy EDM. Zobacze czy na all znajdę wymione przez Ciebie firmy

Wiem, że na podforum minerałowym jest mnóstwo informacji (nawet za dużo bym rzekła :P ), ale niestety nie mam kiedy tego wszystkiego czytać. Czsami z doskoku coś tam zaczerpnę, ale niewiele. Fajnie, że się podzieliłaś nazwami firm, już będę wiedzieć czego mam szukać.
Wielu dziewczynom z tego co pamiętam pasują też podkłady Lumiere (na mnie się nie sprawdziły) i Lauress ale nigdy ich nie zamawiałam, bo mają drogie próbki

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Tak, tak, chodzilo o doz .
Moi rodzice też biadolą, że co jesteśmy w aptece czy drogerii to ja tyle tych rzeczy biorę, tyle trzymam po prysznicem i wszędzie . Niedługo się zacznę czuć jak jakaś maniura .

A można te minerały dostać na allegro?

Forum mineralne jest dobre np. dla kobiety w ciąży, która musi non stop leżeć w łóżku . Tam jest tyyyyle informacji, osobie początkującej naprawdę ciężko coś znaleźć . Wierz mi, ja ciągle staram się tam jak najwięcej czytać, ale nie daję rady :P. Zresztą nie chcę wakacji przed komputerem zmarnować .
Mnie też ostatnio ogarnęła mania pielęgnowania włosów i kupuję odżywki, psikadła i balsamy jak nakręcona To wszystko przez wizaż
Co do minerałów, najlepiej zacząć od podstawowych informacji na blogu Cathy, jak dla mnie jest to podstawowe źródło informacji I od przypiętych tematów na podforum mineralnym
Na allegro chyba najpopularniejsze jest EDM, nie widziałam nigdy minerałów innych firm, co najwyżej kolorowe miki, ale możliwe że czasem się zdarzają

Edytowane przez piratte
Czas edycji: 2010-08-18 o 14:20
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 16:02   #3058
Amira_
Wtajemniczenie
 
Avatar Amira_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 397
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ag4 Są kosmetyki NARS w UK. Tylko nie wiem gdzie dokładnie (ale postaram sie namierzyć). Spoookojnie jak trzeba będzie to zamówie w internetowym.

paula-zla Właśnie ja szukam jakiegoś tłuścioszka w przystępnej cenie

kasia9513 Neutrogena moim zdaniem jest najlepsze Wiem że w Plolsce nie jest najtańsza ale warto zainwestować bo jest bardzo wydajna. Od siebie polecam jeszcze nakładać na noc cienkie bawełniane rekawiczki.


Dziewczyny możecie polecić mi coś dobrego do pielęgnacji piersi?
Noszę miseczkę E/F i boje się trochę że mi oklapną do kolan przed trzydzistktką. W tej chwili nie jest z nimi źle, wręcz przeciwnie ale zauważyłam że po odstwaieniu antyków skóra na nich nie jaest taka jędrna jakprzed nimi (a brałam tylko 3 miesiące)
Narazie smaruje je balsamami i oliwką pod prysznicem. Robie delikatne peelingi i myje je na przemina w chłodne i zimnej wodzie. Znacie jeszcze jakieś techniki
__________________
Amira_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 16:38   #3059
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Walmark. A Ty masz jakiej firmy? Jakby była taka nieśmierdząca to z chęcią bym kupiła .
Ja mam tą:
http://www.*******/apteka/p8473-Spir...apsulki_45_szt

EDIT: widzę że wykrpokowało, wpisz sobie zamiast gwiazdek doz . pl


jest w kapsułkach, takich jak np.skrzypovita, także w ogóle nie ma zapachu

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Wielu dziewczynom z tego co pamiętam pasują też podkłady Lumiere (na mnie się nie sprawdziły) i Lauress ale nigdy ich nie zamawiałam, bo mają drogie próbki
Dziękuję!

Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość
Ag4 Są kosmetyki NARS w UK. Tylko nie wiem gdzie dokładnie (ale postaram sie namierzyć). Spoookojnie jak trzeba będzie to zamówie w internetowym.

Kurcze, byłam w UK 3 mce (chciałam nawet zostać na stale) i nie skorzystalam ze wszystkich mozliwosci kosmetycznych bo nie b ylam jeszcze w tedy taka obeznana :/ szkoooda, muszę się kiedyś wybrać i nadrobić


Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość

Dziewczyny możecie polecić mi coś dobrego do pielęgnacji piersi?
Noszę miseczkę E/F i boje się trochę że mi oklapną do kolan przed trzydzistktką. W tej chwili nie jest z nimi źle, wręcz przeciwnie ale zauważyłam że po odstwaieniu antyków skóra na nich nie jaest taka jędrna jakprzed nimi (a brałam tylko 3 miesiące)
Narazie smaruje je balsamami i oliwką pod prysznicem. Robie delikatne peelingi i myje je na przemina w chłodne i zimnej wodzie. Znacie jeszcze jakieś techniki
Jak wcierasz balsam/oliwkę to podobno warto to robić od dołu w góre. To podnosi piersi.
Ja tak robię, ale u mnie nie ma co podnosić więc nie wiem czy działa
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga

Edytowane przez Ag4
Czas edycji: 2010-08-18 o 16:42
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 16:41   #3060
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

gimnastyka biustu, oliwka dla mam z rossa Dobrze dobrany stanik (zwłaszcza przy duzych piersiach) to podstawa.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.