Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 17:14   #1921
anetus170
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiadomości: 24
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Witam. Mam małe pytanie, używałam podkładu Catrice Infinite Matt o10, lecz został wycofany.. A był dla mnie idealny ze wzgledu na kolor i ogolnie średnie krycie. Szukam czegos podobnego i trafiłam na BOURJOIS HEALTHY MIX... Nie mam w tej chwili możliwości zeby dobrać sobie kolor, a zostałam bez podkładu... Myślice ze healthy mix w kolorze 51 LIGHT VANILLA były odpowiedni? dodam że z revlona 150 buff to odpowiedni kolor, ale boję sie że revlon bedzie za ciezki...potrzebuję średniego krycia, mam cere mieszaną...prosze o pomoc
anetus170 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 17:53   #1922
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez anetus170 Pokaż wiadomość
Witam. Mam małe pytanie, używałam podkładu Catrice Infinite Matt o10, lecz został wycofany.. A był dla mnie idealny ze wzgledu na kolor i ogolnie średnie krycie. Szukam czegos podobnego i trafiłam na BOURJOIS HEALTHY MIX... Nie mam w tej chwili możliwości zeby dobrać sobie kolor, a zostałam bez podkładu... Myślice ze healthy mix w kolorze 51 LIGHT VANILLA były odpowiedni? dodam że z revlona 150 buff to odpowiedni kolor, ale boję sie że revlon bedzie za ciezki...potrzebuję średniego krycia, mam cere mieszaną...prosze o pomoc
tutaj masz porównane podkłady m.in Revlon 150 i bourjois 51 Sama ich nie miałam, więc sie nie wypowiem.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:03   #1923
anetus170
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiadomości: 24
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dzięki, chyba zdecyduję się na revlon CS 150buff, mam nadzieję, że nie będzie tak cięzki jak lasting performance z max factora...
anetus170 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:15   #1924
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Revlon jest lżejszy i mniej kryje.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:24   #1925
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez anetus170 Pokaż wiadomość
Dzięki, chyba zdecyduję się na revlon CS 150buff, mam nadzieję, że nie będzie tak cięzki jak lasting performance z max factora...
na allegro można czasem znaleźć nowe testery bourjois, wiec jakbys chciała wypróbować a boisz się kupować pełne opakowanie to może to być jakieś wyjście.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:31   #1926
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dziewczyny proszę o pomoc w doborze koloru podkładu Maybelline Whitestay. Mam jasną karnację w naturalnym odcieniu, ani żółta, ani różowa. Nie jestem śnieżnobiała czy też trupioblada, po prostu jasna skóra.
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 18:57   #1927
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Tylko że ten kolor nie będzie krył tak dobrze, skoro nowa wersja:/
ja mam wrażenie, że ta wersja jednak mocniej kryje, ale może to moje wrażenie. Poprzedniej wersji nie dało się u mnie nałożyć więcej niż minimalna ilość w jednej warstwie (bo bardzo oksydowało), a drugiej warstwy za Chiny nałożyć na to też się nie dało. W tej wersji mogę spokojnie nałożyć drugą warstwę. Tamta poprzednia wersja to było coś strasznie dziwnego. Ciemniało, wyglądało paskudnie, ale jak się wżarło w skórę to na niej długie godziny siedziało, i to matowe. Nowa wersja jest już nieco bardziej typowym podkładem - mniej się wżera, mniej wysusza, nieco lepiej wygląda, mniej matuje.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez anetus170 Pokaż wiadomość
Witam. Mam małe pytanie, używałam podkładu Catrice Infinite Matt o10, lecz został wycofany.. A był dla mnie idealny ze wzgledu na kolor i ogolnie średnie krycie. Szukam czegos podobnego i trafiłam na BOURJOIS HEALTHY MIX... Nie mam w tej chwili możliwości zeby dobrać sobie kolor, a zostałam bez podkładu... Myślice ze healthy mix w kolorze 51 LIGHT VANILLA były odpowiedni? dodam że z revlona 150 buff to odpowiedni kolor, ale boję sie że revlon bedzie za ciezki...potrzebuję średniego krycia, mam cere mieszaną...prosze o pomoc
ja mam prawie całe opakowanie tego Catrice na zbyciu kupiłam i mi nie podszedł. jakbyś miała coś na wymianę to ja chętnie, choć widzę że tak jak ja nie masz wątku wymiankowego
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 19:31   #1928
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

fiasco Ingran chyba o Estee Lauder pisała
lalesia z tego co czytałam to C00 snow white i W01 true ivory są PONOĆ mega jasne, pierwszy jest różowawy drugi żółty. Jest jeszcze C01 nude, C03 natural ivory i N01 Buff. Może wyslij zapytanie do sprzedawcy o kolor? Jeśli to Ty jesteś w avatarze to Twoja cera wygląda mi na średnią

http://lotuspalace.blogspot.com/2010...-coverage.html

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2013-02-26 o 19:39
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:06   #1929
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A o czym pisała fiasco ?

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Wow, serio jasny.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:19   #1930
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

chyba o Revlonie odświeżonym
Ten Kanebo Kate jest na ebayu ale tylko w odcieniu OC-C -niby bardziej kryjący ale chyba trochę ciemniejszy

jest jeszcze jakiś inny
http://www.ebay.pl/itm/Kanebo-Japan-...item8bb75c341b

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2013-02-26 o 20:24
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:56   #1931
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jaki ładniutki.
Dobrze, że już kasy nie mam.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 21:36   #1932
anetus170
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiadomości: 24
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

fiasco
ja mam prawie całe opakowanie tego Catrice na zbyciu kupiłam i mi nie podszedł. jakbyś miała coś na wymianę to ja chętnie, choć widzę że tak jak ja nie masz wątku wymiankowego

Napisałam do Ciebie wiadomość w tej sprawie

Edytowane przez anetus170
Czas edycji: 2013-02-26 o 21:52
anetus170 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 17:05   #1933
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
fiasco Ingran chyba o Estee Lauder pisała
rzeczywiście, wybaczcie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 00:07   #1934
Oluchaa01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

fiasco, czy Ty pisałaś parę postów wyżej o Revlonie CS odświeżonym?

Mam też pytanie do Was dziewczyny, czy któraś z Was używała podkładu z Paese? Byłam dzisiaj przy ich wyspie i podkład w kolorze 00 porcelain (chyba matujący) wyglądał dosyć jasno i nie wpadał w róż. Ciężko było mi określić kolor, bo oświetlenie sztuczne, a na dworze też już było ciemno. Widziałam tam jeszcze 2 inne w miarę jasne podkłady, ale stwierdziłam, że najpierw zapytam się Was, bo nie chcę kolejnego za ciemnego podkładu
Oluchaa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 13:11   #1935
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam za dychę podkład my secret matte (bodajże?) taki w białym opakowaniu... jest NAPRAWDE jasny jak na podkład za dychę polecam sprawdzić jakby któraś odwiedzała naturę
właśnie dziś go zmacałam, wyciskam z testera na łapę, patrzę: kurna ciemny, rozsmarowuję i magia niesamowicie zjaśniał a że był za 8zł to wzięłam jutro testy gębne jestem go bardzo ciekawa choć wydaje się że krycia nie ma dużego oby na paszczy zrobił się taki jasny jak na dłoni
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:52   #1936
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
fiasco Ingran chyba o Estee Lauder pisała
lalesia z tego co czytałam to C00 snow white i W01 true ivory są PONOĆ mega jasne, pierwszy jest różowawy drugi żółty. Jest jeszcze C01 nude, C03 natural ivory i N01 Buff. Może wyslij zapytanie do sprzedawcy o kolor? Jeśli to Ty jesteś w avatarze to Twoja cera wygląda mi na średnią

http://lotuspalace.blogspot.com/2010...-coverage.html
Nie tam. Mam obydwa. C00 faktycznie na skórze wygląda jasno, ale różowo i chyba przez to jest taki efekt. Wo1 mocno się utlenia, choć na twarzy jakoś się dopasowuje. Lubię ten podkład za jego (o dziwo) dobrą jakość, krycie przy naturalnym wyglądzie, niewidoczność na twarzy, jeśli chodzi o konsystencję.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Testowałam Diorskin Nude 010 o zmienionej formule. Fajny, ale znowu - dla mnie utlenia się na różowo i trochę za ciemny. Twarz nie pasuje do szyi. Ale spróbujcie, może się u którejś sprawdzi, bo obiektywnie patrząc, jest jasny. Ja nie dość, że blada, to jeszcze jestem w trakcie serii mikrodermabrazji, a potem kwasy, więc chyba pastą do zębów będę się pod koniec smarować.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
właśnie dziś go zmacałam, wyciskam z testera na łapę, patrzę: kurna ciemny, rozsmarowuję i magia niesamowicie zjaśniał a że był za 8zł to wzięłam jutro testy gębne jestem go bardzo ciekawa choć wydaje się że krycia nie ma dużego oby na paszczy zrobił się taki jasny jak na dłoni
8zł? Bałabym się coś takiego kłaść na twarz. Jakie tam musieli dać tragiczne składniki, żeby podkład mógł tyle kosztować.

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc w doborze koloru podkładu Maybelline Whitestay. Mam jasną karnację w naturalnym odcieniu, ani żółta, ani różowa. Nie jestem śnieżnobiała czy też trupioblada, po prostu jasna skóra.
Powinnaś chyba poszukać odpowiedzi na to pytanie w innym wątku, bo jeśli masz cerę jak w avatarze, to jest ciemna.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 15:27   #1937
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

MissScareAll, mi właśnie niesamowicie spodobał się Dior Nude, ale cena i kolor . Z kolorem to nawet nie chodzi o jasność a bardziej te różowe tony. Znasz coś podobnego? Myślę nad Clarinsem i Lancome, bo z nich jeszcze nic nie testowałam. Gdyby ten Dior miał idealny kolor, to bym pogodziła się nawet ze zbójecką ceną .
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 15:58   #1938
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
8zł? Bałabym się coś takiego kłaść na twarz. Jakie tam musieli dać tragiczne składniki, żeby podkład mógł tyle kosztować.
trochę się boję, niby to Pierre Rene ale wcale mnie uspokaja że nie no name. Miałam ich puder sypki i mnie nie zachwycił a i cienie matowe MS to dla mnie kreda. Choć z drugiej strony jak patrzę czasem na składy kosmetyków tzw. marek selektywnych to dobrym składem często też nie grzeszą a i jakościowo są dla mnie czasem gorsze od czegoś tańszego 5x No i np. Bell w promocji też ma takie ceny podkładów więc gęba chyba nie odpadnie

testowałam niedawno ten podkład
http://www.douglas.pl/douglas/Makija...000060130.html

bardzo, bardzo mi się spodobał, cera wyglądała ślicznie ale kolor niestety beżowy z różowym tonem choć w sumie całkiem jasny. Lancome też ma same beże niestety. Nic żółtawego

MissScareAll a masz skład tego Maybelline Whitestay? Bo cena jego na allegro jest niższa niż na ebayu (zazwyczaj jest na odwrót z azjatyckimi kosmetykami bądź seriami na rynek azjatycki):conf used:
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 17:07   #1939
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Mam zacny plan zamówić sobie kolor N01 ale boje się tak totalnie w ciemno... Nie wiem o nim nic, swatchy brak
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 18:32   #1940
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
MissScareAll, mi właśnie niesamowicie spodobał się Dior Nude, ale cena i kolor . Z kolorem to nawet nie chodzi o jasność a bardziej te różowe tony. Znasz coś podobnego? Myślę nad Clarinsem i Lancome, bo z nich jeszcze nic nie testowałam. Gdyby ten Dior miał idealny kolor, to bym pogodziła się nawet ze zbójecką ceną .
No niestety, znam ten ból. Co fajniejszy podkład, to niestety kolor nie ten. Clarins jest jeszcze ciemniejszy, w ogóle dość ciemny. Lancome ma odcień 005, miałam Teint Idole i Teint Miracle. Teint Idole utlenia się na pomarańczowo i już wcale nie jest taki jasny, krycie i trwałość jak Double Wear, tylko naturalniej wygląda. Teint Miracle uwielbiam, jest dość podobny do Healthy Mix Serum. Daje takie "wilgotne" wykończenie, naturalnie wygląda przez cały dzień, tak zdrowo i lekko. Niestety odcień 005 jest różowawy Także chyba nie znajdziesz tam nic dla siebie. Możesz spróbować z tym Maybelline WhiteStay, Diorskin Nude to nie jest, ale też jest prawie niewyczuwalny na twarzy.

Z żółtych, w miarę jasnych to w tym momencie na myśl przychodzi mi tylko HM Serum 51, ten Maybelline WhiteStay W01 (choć się utlenia), L'oreal TM (ale też ciemnieje na pomarańczowo), Nars Siberia, ale ten to już w ogóle zimny, nienaturalny żółtek, podkłady MACa Matchmaster i NC15 (Sculpt jest dość jasny), Pupa Ultra Smoothing odcień Ivory (jak dla mnie świetny podkład, choć przypomina Sculpta i trzeba umieć się z nim obchodzić), Armani 02, no i paskudny MAP.
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
trochę się boję, niby to Pierre Rene ale wcale mnie uspokaja że nie no name. Miałam ich puder sypki i mnie nie zachwycił a i cienie matowe MS to dla mnie kreda. Choć z drugiej strony jak patrzę czasem na składy kosmetyków tzw. marek selektywnych to dobrym składem często też nie grzeszą a i jakościowo są dla mnie czasem gorsze od czegoś tańszego 5x No i np. Bell w promocji też ma takie ceny podkładów więc gęba chyba nie odpadnie

testowałam niedawno ten podkład
http://www.douglas.pl/douglas/Makija...000060130.html

bardzo, bardzo mi się spodobał, cera wyglądała ślicznie ale kolor niestety beżowy z różowym tonem choć w sumie całkiem jasny. Lancome też ma same beże niestety. Nic żółtawego

MissScareAll a masz skład tego Maybelline Whitestay? Bo cena jego na allegro jest niższa niż na ebayu (zazwyczaj jest na odwrót z azjatyckimi kosmetykami bądź seriami na rynek azjatycki):conf used:
Może jutro cyknę fotkę. Ja tam się boję i i tak zawsze przed nim nakładam krem i bezsilikonową, w miarę "zdrową" bazę RBR.
Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Mam zacny plan zamówić sobie kolor N01 ale boje się tak totalnie w ciemno... Nie wiem o nim nic, swatchy brak
Za taką cenę nie ma się co bać koloru, tylko strzelać w ciemno
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:50   #1941
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A jak krycie, konsystencja, wykończenie itd? Czytałam, że trzeba potrząsnąć przed użyciem?

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Co do ceny to owszem, 9zł to śmieszne jest ale do tego dycha za przesyłkę i koszt przelewu to już powyżej dwóch dych a u mnie z kasą zawsze jest kłopot
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:50   #1942
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

a jeszcze tak spytam o Maybellina Whitestay czy on jest taki bardzo rzadki a przed użyciem jak się wstrząsa to jest w środku kulka? Bo z opisów jakie czytam przypomina Biore perfect face milk. Szkoda że na necie nic o nim nie ma, tylko o bazach z tej serii piszą...
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:51   #1943
Ekofanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

jaki polecacie podkład dla skóry częściowo wysuszonej w okolicy nosa i brody brałam już wszystkie możliwe próbki i jak dla mnie wszystskie te fluidy są takie same, nie mam problemów ze skórą bo mam ladną dzięki ćwiczeniom twarzy ale fluid dobrze jest zastosować żeby nie narażać skóry na zanieczyszczenia...
Ekofanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 20:29   #1944
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
No niestety, znam ten ból. Co fajniejszy podkład, to niestety kolor nie ten. Clarins jest jeszcze ciemniejszy, w ogóle dość ciemny. Lancome ma odcień 005, miałam Teint Idole i Teint Miracle. Teint Idole utlenia się na pomarańczowo i już wcale nie jest taki jasny, krycie i trwałość jak Double Wear, tylko naturalniej wygląda. Teint Miracle uwielbiam, jest dość podobny do Healthy Mix Serum. Daje takie "wilgotne" wykończenie, naturalnie wygląda przez cały dzień, tak zdrowo i lekko. Niestety odcień 005 jest różowawy Także chyba nie znajdziesz tam nic dla siebie. Możesz spróbować z tym Maybelline WhiteStay, Diorskin Nude to nie jest, ale też jest prawie niewyczuwalny na twarzy.

Z żółtych, w miarę jasnych to w tym momencie na myśl przychodzi mi tylko HM Serum 51, ten Maybelline WhiteStay W01 (choć się utlenia), L'oreal TM (ale też ciemnieje na pomarańczowo), Nars Siberia, ale ten to już w ogóle zimny, nienaturalny żółtek, podkłady MACa Matchmaster i NC15 (Sculpt jest dość jasny), Pupa Ultra Smoothing odcień Ivory (jak dla mnie świetny podkład, choć przypomina Sculpta i trzeba umieć się z nim obchodzić), Armani 02, no i paskudny MAP.

Może jutro cyknę fotkę. Ja tam się boję i i tak zawsze przed nim nakładam krem i bezsilikonową, w miarę "zdrową" bazę RBR.

Za taką cenę nie ma się co bać koloru, tylko strzelać w ciemno
Z tego wynika, że nieważne, czy górna, czy niska półka i tak dla nas nic nie ma ciekawego. A jakie wykończenie i krycie ma ten Maybelline? I skąd go zamówiłaś, jeśli mogę spytać . Mówisz, że Pupa przypomina Sculpta? Hmm, Pupę miałam daaawna temu i tak sobie myślę, czy by do niej nie wrócić. Niby skórki podkreślał i był trochę zbyt matowy, ale przynajmniej kolorystycznie pasował i jakoś dawał się nałożyć. Czeka mnie ciężki podkładowy wybór.

Doczytałam,że WhiteSTay ma jeszcze kolor C00 White Snow. A w ogóle te literki przed numerkiem koloru mają jakieś znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Ekofanka Pokaż wiadomość
jaki polecacie podkład dla skóry częściowo wysuszonej w okolicy nosa i brody brałam już wszystkie możliwe próbki i jak dla mnie wszystskie te fluidy są takie same, nie mam problemów ze skórą bo mam ladną dzięki ćwiczeniom twarzy ale fluid dobrze jest zastosować żeby nie narażać skóry na zanieczyszczenia...
Polecam ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311926&page=158.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2013-02-28 o 20:32 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 21:16   #1945
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Przyszła dzisiaj do mnie Missha siganture. Jutro testy
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 23:02   #1946
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Trochę linków...

Maybelline Fit Me 110 wydaje się niezły, o pomarańczowym Skin79 też słyszałam, że niby jasny (leci do mnie, to napiszę): http://www.beautyjunkies.de/forum/th...-reden/page179 (post 5351)

Ale Paul&Joe jeszcze lepszy: http://www.lenallure.com/2012/09/pau...ca-swatch.html ale na eBayu już z przesyłką coś koło 200zł

Z Lancome żółtków można szukać tylko w azjatyckich i ten mnie zaciekawił: http://beautyknot.wordpress.com/2010...miracle-bo-01/

Revlon Nearly Naked 120 Vanilla, żółta tonacja. Myślałam, że będzie jaśniejszy http://www.essiebutton.com/2013/02/r...oundation.html - porównanie z Siberią http://neonchipmunkmakeup.blogspot.c...on-review.html

Nowy korektor NARS. Chantilly http://www.vampyvarnish.com/2013/02/...watches-review
Z korektorów jeszcze MUFE HD 305 jest mega jasny, na mnie za jasny chyba. Nie wiem, bo leży gdzieś w szufladzie.

A tu blog z dziewczyną o naprawdę jasnej cerze, która testuje na sobie podkłady: http://drivelaboutfrivol.blogspot.co...A%20foundation Laura Mercier Soft Ivory się u niej sprawdza, ciekawa jestem tego podkładu. Testowała na sobie np. nowy YSL Touche Eclat i śmiesznie wyszło

Z blogów jeszcze Killer Colours jest super.

Lubię blogi bladych dziewczyn, bo przynajmniej odcienie kolorówki nie są przekłamane i mogę zobaczyć, jakbym w czymś wyglądała
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 23:09   #1947
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Trochę linków...

Maybelline Fit Me 110 wydaje się niezły, o pomarańczowym Skin79 też słyszałam, że niby jasny (leci do mnie, to napiszę): http://www.beautyjunkies.de/forum/th...-reden/page179 (post 5351)

Ale Paul&Joe jeszcze lepszy: http://www.lenallure.com/2012/09/pau...ca-swatch.html ale na eBayu już z przesyłką coś koło 200zł

Z Lancome żółtków można szukać tylko w azjatyckich i ten mnie zaciekawił: http://beautyknot.wordpress.com/2010...miracle-bo-01/

Revlon Nearly Naked 120 Vanilla, żółta tonacja. Myślałam, że będzie jaśniejszy http://www.essiebutton.com/2013/02/r...oundation.html - porównanie z Siberią http://neonchipmunkmakeup.blogspot.c...on-review.html

Nowy korektor NARS. Chantilly http://www.vampyvarnish.com/2013/02/...watches-review
Z korektorów jeszcze MUFE HD 305 jest mega jasny, na mnie za jasny chyba. Nie wiem, bo leży gdzieś w szufladzie.

A tu blog z dziewczyną o naprawdę jasnej cerze, która testuje na sobie podkłady: http://drivelaboutfrivol.blogspot.co...A%20foundation Laura Mercier Soft Ivory się u niej sprawdza, ciekawa jestem tego podkładu. Testowała na sobie np. nowy YSL Touche Eclat i śmiesznie wyszło

Z blogów jeszcze Killer Colours jest super.

Lubię blogi bladych dziewczyn, bo przynajmniej odcienie kolorówki nie są przekłamane i mogę zobaczyć, jakbym w czymś wyglądała
...
po tych wszystkich zachwytach nad podkładem L.Mercier oczywiście musiałam go miec......eeee rozczarowanie,nawet nie wiem jak go opisać...nic specjalnego za TAKĄ kase,zwłaszcza dla cer mieszanych w kierunku tłustych.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 23:17   #1948
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A jak krycie, konsystencja, wykończenie itd? Czytałam, że trzeba potrząsnąć przed użyciem?
Bardzo wodnista, ma tą kulkę do mieszania w środku. Krycie jak dla mnie średnie, jeśli się więcej nałoży, to nawet mocniejsze. Zadziwiająco dobre, jak na taką konsystencję. Wykończenie jak dla mnie mat. Piszę, "jak dla mnie", bo to wszystko bardzo subiektywne, ja jestem fanką rozświetlających, mokrych podkładów, więc ten to dla mnie mat, trochę podkreśla suche skórki, ale za to trwałość przez cały dzień super.

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a jeszcze tak spytam o Maybellina Whitestay czy on jest taki bardzo rzadki a przed użyciem jak się wstrząsa to jest w środku kulka? Bo z opisów jakie czytam przypomina Biore perfect face milk. Szkoda że na necie nic o nim nie ma, tylko o bazach z tej serii piszą...
Ma kulkę, wodnisty

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Z tego wynika, że nieważne, czy górna, czy niska półka i tak dla nas nic nie ma ciekawego. A jakie wykończenie i krycie ma ten Maybelline? I skąd go zamówiłaś, jeśli mogę spytać . Mówisz, że Pupa przypomina Sculpta? Hmm, Pupę miałam daaawna temu i tak sobie myślę, czy by do niej nie wrócić. Niby skórki podkreślał i był trochę zbyt matowy, ale przynajmniej kolorystycznie pasował i jakoś dawał się nałożyć. Czeka mnie ciężki podkładowy wybór.

Doczytałam,że WhiteSTay ma jeszcze kolor C00 White Snow. A w ogóle te literki przed numerkiem koloru mają jakieś znaczenie?
Z Allegro. Tak, te literki faktycznie oznaczają tony. C jest jasny, może na poziomie nowego Rimmela, albo i jaśniejszy na twarzy, ale różowy. Próbowałam mieszać odrobinę C z większością W i kurczę, wybijają te różowe tony.

Pupę też miałam kilka lat temu (haha, ta, niestety nadal mam) i ostatnio znalazłam to opakowanie. Była kropla, więc użyłam dla testu, bo pamiętam, że mi się kiedyś podobał. I jestem oczarowana. Żółtawy, jasny - nie jakoś szczególnie, ale przynajmniej się nie oksyduje. Wklepując można uzyskać piękny efekt. Najbardziej podoba mi się nałożony na krem mocno nawilżający, daje wilgotny efekt, skórek też nie podkreśla. Tylko wiadomo, na w miarę zdrowej cerze większość rzeczy dobrze wygląda. Jeśli ktoś ma spory trądzik, odwodnienie itd., to nie wiem.
Świetna pigmentacja daje dobre krycie i jest po to, by nie nawalać go nie wiadomo ile i nie robić tapety, tylko cienką warstwą i wystarczy - czytałam opinie na KWC i osoby, którym ten podkład nie pasuje, chyba źle się z nim obchodziły. Nie powoduje niespodzianek na twarzy, trwały...Fajny jest i chyba kupię, jak znajdę taniej, bo już pierdyliard tych podkładów mam A teraz jakiś droższy jest, 94zł.
Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Przyszła dzisiaj do mnie Missha siganture. Jutro testy
Swego czasu mój ulubiony BB krem, ale jeśli wzięłaś 13, to uwaga, bo jest różowa jak świnka Piggy.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
po tych wszystkich zachwytach nad podkładem L.Mercier oczywiście musiałam go miec......eeee rozczarowanie,nawet nie wiem jak go opisać...nic specjalnego za TAKĄ kase,zwłaszcza dla cer mieszanych w kierunku tłustych.
A co z nim nie tak? Jak kolor? Mam mieszaną w kierunku suchej to może dałby radę?
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 23:24   #1949
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A co z nim nie tak? Jak kolor? Mam mieszaną w kierunku suchej to może dałby radę?[/QUOTE]
..nie pamiętam który kolor miałam ,jeden z najjaśniejszych na pewno...było go widac na twarzy,nie krył az tak dobrze jak o nim mówiono,warzył mi się,no i szybko wyświecał.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 00:05   #1950
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Z Allegro. Tak, te literki faktycznie oznaczają tony. C jest jasny, może na poziomie nowego Rimmela, albo i jaśniejszy na twarzy, ale różowy. Próbowałam mieszać odrobinę C z większością W i kurczę, wybijają te różowe tony.

Pupę też miałam kilka lat temu (haha, ta, niestety nadal mam) i ostatnio znalazłam to opakowanie. Była kropla, więc użyłam dla testu, bo pamiętam, że mi się kiedyś podobał. I jestem oczarowana. Żółtawy, jasny - nie jakoś szczególnie, ale przynajmniej się nie oksyduje. Wklepując można uzyskać piękny efekt. Najbardziej podoba mi się nałożony na krem mocno nawilżający, daje wilgotny efekt, skórek też nie podkreśla. Tylko wiadomo, na w miarę zdrowej cerze większość rzeczy dobrze wygląda. Jeśli ktoś ma spory trądzik, odwodnienie itd., to nie wiem.
Świetna pigmentacja daje dobre krycie i jest po to, by nie nawalać go nie wiadomo ile i nie robić tapety, tylko cienką warstwą i wystarczy - czytałam opinie na KWC i osoby, którym ten podkład nie pasuje, chyba źle się z nim obchodziły. Nie powoduje niespodzianek na twarzy, trwały...Fajny jest i chyba kupię, jak znajdę taniej, bo już pierdyliard tych podkładów mam A teraz jakiś droższy jest, 94zł.
U mnie Pupa podkreślała suche skórki . A pielęgnacja, wiadomo, najważniejsza, tylko że jak się używa kwasów itd, to suche skórki są właściwie częścią życia. No i jeżeli podkład reklamuje się jako nawilżający i wygładzający, to ja liczę, że chociaż tych skórek nie podkreśli. Masz rację, że jak cera ładna, to i zwykły podkład się sprawdzi, ale jak są problemy, to widać, jak obietnice producentów rozpływają się we mgle. A tobie bardziej przypadła do gustu Pupa czy MAC Sculpt? Nie mam jak zdobyć próbki MACa a malowanie w salonie proponowane przez pracowników MACa niewiele mi pomoże. A jak ma się ten nowy Maybelline do Pupy? Widzę, że cena niewielka . Choć postanowiłam sobie znaleźć coś sensownego, nie kierując się ceną, bo potem mam kilka podkładów a każdy beznadziejny.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.