Farbowanie henną - część III - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 15:37   #4711
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Przyszła moja henna-ciemny brąz
Czytam o farbowaniu tyle, że sama już nie wiem co i jak. Chyba po prostu na początek będę trzymać się instrukcji.
Mam jednak do Was pytania.

Czy ten szampon nadaje się na oczyszczenie przed hennowaniem?
W analizie dziewczyny napisały, że dobrze oczyszczający, bez silikonów, ale wolę się upewnić.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Rosmarinus Officinalis Extract, Equisetum Arvense Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

No i czy ciemny brąz powinnam odstawić do utlenienia? Jedni piszą, że tak, inni, że utlenia się tylko czystą hennę, ciemniejsze nie potrzebują tego.
Zależy mi na intensywnym kolorze.
Szampon jest ok. Jeśli chcesz mieć ciemny brąz to zalewasz letnią wodą i od razu kładziesz na głowę.
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:27   #4712
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

A ja dziś byłam w tureckim sklepie zajrzeć czy mają zwykłą hennę.. mają.. 100gr kosztuje 2 euro.. mają jasną, ciemną i neutralna..
No a moje włosy po ostatnim tym już dobrym hennowaniu henna+indygo.. wyszły jasno brązowo rudawe.. ze względu na tą czerwoną hennę ktora mi sie ruda trafiła.. blee na szczescie troszke ściemniało i oto fotki.
Pierwsze dwie- zaraz po wypłukaniu henny gdy wlosy byly juz na pol suche- reszta dziś robiona czyli prawie 3 dni po hennowaniu

Kolor jak widac zależny od światła.. ni to braz ni to rdzawy..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2021.jpg (87,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2030.jpg (84,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2055.jpg (90,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2048.jpg (62,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2056.jpg (85,0 KB, 20 załadowań)
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:38   #4713
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
A ja dziś byłam w tureckim sklepie zajrzeć czy mają zwykłą hennę.. mają.. 100gr kosztuje 2 euro.. mają jasną, ciemną i neutralna..
No a moje włosy po ostatnim tym już dobrym hennowaniu henna+indygo.. wyszły jasno brązowo rudawe.. ze względu na tą czerwoną hennę ktora mi sie ruda trafiła.. blee na szczescie troszke ściemniało i oto fotki.
Pierwsze dwie- zaraz po wypłukaniu henny gdy wlosy byly juz na pol suche- reszta dziś robiona czyli prawie 3 dni po hennowaniu

Kolor jak widac zależny od światła.. ni to braz ni to rdzawy..
no i całkiem dobrze wyszło
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 19:55   #4714
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część III

Robiłyście już może hennę z nowej dostawy pola henny? (ta która jest teraz na allegro to ta nowa? Ile czasu Wam dojrzewała? Bo muszę sobie rozplanować farbowanie a wiem że czas dojrzewania może wynieść od 4 do 12 godzin więc rozpiętość spora.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 21:44   #4715
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Szampon jest ok. Jeśli chcesz mieć ciemny brąz to zalewasz letnią wodą i od razu kładziesz na głowę.
A co z dodatkiem czarnej herbaty? Mogę użyć wody z herbatą w proporcjach 1:1 czy to za dużo? W instrukcji pisze, że można jej dodać w celu zwiększenia intensywności koloru (czy jakoś tak).
Zależy mi na jak najciemniejszym kolorze.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 08:20   #4716
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
A co z dodatkiem czarnej herbaty? Mogę użyć wody z herbatą w proporcjach 1:1 czy to za dużo? W instrukcji pisze, że można jej dodać w celu zwiększenia intensywności koloru (czy jakoś tak).
Zależy mi na jak najciemniejszym kolorze.
Możesz dodać, ja bym zalała po prostu jednym kubkiem herbaty po zaparzeniu i wystudzeniu Apropo trwałości, to u mnie ciemny brąz był w pełni trwały po 3 farbowaniu i wtedy właściwie mi się nie wypłukiwał. Nawet kiedy już chciałam się go pozbyć

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Robiłyście już może hennę z nowej dostawy pola henny? (ta która jest teraz na allegro to ta nowa? Ile czasu Wam dojrzewała? Bo muszę sobie rozplanować farbowanie a wiem że czas dojrzewania może wynieść od 4 do 12 godzin więc rozpiętość spora.
Tak robiłam, dojrzewała około 3 godzin zaledwie i była gotowa Tym razem to niezła petarda Na 156 str. jest to co mi wyszło
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g

Edytowane przez gusia825
Czas edycji: 2013-10-15 o 08:32
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 09:07   #4717
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część III

[Tak robiłam, dojrzewała około 3 godzin zaledwie i była gotowa Tym razem to niezła petarda Na 156 str. jest to co mi wyszło[/QUOTE]

No to dobrze wiedzieć, bo normalnie przed wyjściem do pracy mieszałam a po powrocie nakładałam ale to ok 10 godzin więc mogłaby mi nie wyjść tak fajnie. Już mi przyszła aż się boję co z tego wyjdzie
Przynajmniej będę miała zmianę której chciałam (zapytałam delikatnie mojego faceta co on na zmianę na brąz powiedział że będzie musiał kochać :P Wiem że uwielbia moje rudości, zresztą sam mnie namówił)

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 09:54   #4718
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Juonitar Pokaż wiadomość
Witajcie

Jakiś czas temu pisałam do Was z prośbą o opinię na temat otwarcia salonu /sklepu z mieszankami henny organicznej.
Usuń z wiadomości linki i nr telefonu, bo możesz zostać zbanowana...reklama na wizażu jest płatna...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 11:17   #4719
pro90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 8
Farbowanie henną

Jak w tytule- jaką hennę polecacie? Zależy mi na kolorze typu średni brąz, (mój kolor to dosyć jasny brąz) czyli chciałabym osiągnąć efekt naturalny- nadać włosom połysk, aniżeli drastycznie zmieniać ich kolor. Polećcie coś
pro90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 11:25   #4720
czikicziki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 451
Dot.: Farbowanie henną

Taki wątków jest tu już sporo, poszukaj w wyszukiwarce
czikicziki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 12:26   #4721
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie henną

Zajrzyj do całego wielkiego wątku o hennowaniu.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 12:45   #4722
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej dziewczyny chciałabym Was zapytać czy po cassi również są odrosty jak po hennie czy efekt schodzi rownomiernie. Obecnie mam praktycznie po całej długości swój naturalny kolor (brąz) i nie chciałabym żeby ze wzrostem włosów było widać odkąd coś z nimi majstrowałam Zależy mi jedynie na odżywieniu i blasku.
__________________
wymiana

Edytowane przez martuunia
Czas edycji: 2013-10-15 o 12:46
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 12:54   #4723
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Możesz dodać, ja bym zalała po prostu jednym kubkiem herbaty po zaparzeniu i wystudzeniu Apropo trwałości, to u mnie ciemny brąz był w pełni trwały po 3 farbowaniu i wtedy właściwie mi się nie wypłukiwał. Nawet kiedy już chciałam się go pozbyć

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------



Tak robiłam, dojrzewała około 3 godzin zaledwie i była gotowa Tym razem to niezła petarda Na 156 str. jest to co mi wyszło
Podpowiedz jeszcze ile trzymałaś??

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny chciałabym Was zapytać czy po cassi również są odrosty jak po hennie czy efekt schodzi rownomiernie. Obecnie mam praktycznie po całej długości swój naturalny kolor (brąz) i nie chciałabym żeby ze wzrostem włosów było widać odkąd coś z nimi majstrowałam Zależy mi jedynie na odżywieniu i blasku.
Wydaje mi się (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) że kasja minimalnie zmienia ton. Nie powinno być to jednak rzucające się w oczy. Totalnie bez efektów kolorystycznych a odżywiające i nadające blasku jest neem.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 12:59   #4724
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Wydaje mi się (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) że kasja minimalnie zmienia ton. Nie powinno być to jednak rzucające się w oczy. Totalnie bez efektów kolorystycznych a odżywiające i nadające blasku jest neem.
Czytałam, że zmiana koloru widoczna jest tylko na jasnych włosach, natomiast na ciemniejszych widoczne mogą być jedynie złotawe refleksy, które po paru myciach się wypłukują.
Jeśli ktoś by wiedział lub jest osoba, która kładła bezbarwną cassię na ciemniejsze włosy proszę o odpowiedź
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 13:18   #4725
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Podpowiedz jeszcze ile trzymałaś??
Około 3,5 godziny, potem już mnie kark za mocno bolał i stwierdziłam, że mam dość Będziesz robić własną mieszankę brązową?
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 13:50   #4726
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część III

Na razie nie odważyłam się na zmianę koloru, może mi przejdzie
Więc nakładam czystą henną znowu. Ale jak mi wyjdzie coś podobnego do Twoich to będę miała odmianę Znacie to jak się zapuszcza włosy, nie można ich ściąć, a coś by się chciało zmienić...
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-15, 21:42   #4727
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Na razie nie odważyłam się na zmianę koloru, może mi przejdzie
Więc nakładam czystą henną znowu. Ale jak mi wyjdzie coś podobnego do Twoich to będę miała odmianę Znacie to jak się zapuszcza włosy, nie można ich ściąć, a coś by się chciało zmienić...
W zeszłym roku zrobiłam z rudości brąz ... i ... żałuję do teraz, bo nadal mam łaciate włosy, a brąz nie dorównał rudym włosom w niczym. Indygo mi się nie wypłukało do końca, a bez chemicznej ingerencji pewnie w ogóle by nie zbladło. Masakra Czekam aż włosy odrosną Co do zapuszczania to ja znam to, kiedy nie można ściąć Póki co zmieniłam przedziałek na środek żeby chociaż jakąś odmianę mieć no i choruję na różne ozdoby, i spinki, które pomogą mi zakamuflować moje niedoskonałości kolorystyczne
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 07:44   #4728
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Juonitar Pokaż wiadomość
Witajcie

Jakiś czas temu pisałam do Was z prośbą o opinię na temat otwarcia salonu /sklepu z mieszankami henny organicznej. Na tę chwilę wystawiam dwie aukcje na allegro z czystą indyjską henną po 250 i 500 gr. Henna wypróbowana, BAQ, od producenta ekologicznych kosmetyków i zdrowej żywności. W najbliższym czasie zamierzam też sprowadzić indygo, amlę i kasję tego samego producenta.

Trochę się też rozejrzałam i faktycznie we Wrocławiu nie ma salonu, w którym można by zafarbować włosy z pomocą profesjonalisty i bez bałaganu w domu :P Myślę więc, że pomysł wypali.

Tymczasem zapraszam na moje aukcje
Pozdrawiam
Ania
Będę jedną z pierwszych klientek nawet gdybym miała siedzieć 5 godz. i czekać na upragniony ciemny brąz, którego sama niestety nie potrafię uzyskać za pomocą roślinnych mazideł.
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-16, 09:30   #4729
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Będę jedną z pierwszych klientek nawet gdybym miała siedzieć 5 godz. i czekać na upragniony ciemny brąz, którego sama niestety nie potrafię uzyskać za pomocą roślinnych mazideł.
Ale salonu fryzjerskiego z henną?
Dlaczego nie możesz uzyskać ciemnego brązu? A co uzyskujesz?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 07:13   #4730
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ale salonu fryzjerskiego z henną?
Dlaczego nie możesz uzyskać ciemnego brązu? A co uzyskujesz?
Z natury mam ciemne włosy ale już mnóstwo siwych, dawałam szanse Khadi ciemny brąz i czarnej i za każdym razem nie był to wymarzony efekt. Zaznaczę, że wszystko robiłam tak jak trzeba, szampon, zero odzywek, zero mycia przez 48 ha itp. itd. Efekt ciemnych włosów był do 3 myć, a potem..no cóż włosy średnie na jeża z masą przebłyskujących rudości. Po 2 tyg. siwe już na wierzchu. Walczyłam z Khadi 6 m-cy i się poddałam. Poza tym skalp się zbuntował i po nadmiernym przesuszeniu teraz już przeszło pół roku walczę z przetłuszczaniem....
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 07:16   #4731
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Z natury mam ciemne włosy ale już mnóstwo siwych, dawałam szanse Khadi ciemny brąz i czarnej i za każdym razem nie był to wymarzony efekt. Zaznaczę, że wszystko robiłam tak jak trzeba, szampon, zero odzywek, zero mycia przez 48 ha itp. itd. Efekt ciemnych włosów był do 3 myć, a potem..no cóż włosy średnie na jeża z masą przebłyskujących rudości. Po 2 tyg. siwe już na wierzchu. Walczyłam z Khadi 6 m-cy i się poddałam. Poza tym skalp się zbuntował i po nadmiernym przesuszeniu teraz już przeszło pół roku walczę z przetłuszczaniem....
No akurat siwki i farbowanie przy głowie to ciężki temat. Sama ma przy głowie mam jaśniejsze i przebłyskujący ciepły brąz. Natomiast to co piszesz o skalpie to interesujące - mi akurat henna leczy skalp i jak czuje, że jest podrażniony itd to nakładam bhringraj, neem, shikakai i tego typu. To chyba najskuteczniejsza metoda na odżywienie skóry głowy, nic nie daje takiego efektu.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 14:57   #4732
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hennowanie jednak dzisiaj. Trochę się boję

Parzy mi się czarna herbata i potrzebuję szybkiej rady: woda musi mieć 50 stopni? Czy po prostu zalać hennę jak wystygnie, nie będzie parowała (gdzieś czytałam o takim sposobie dziewczyn, chcę się jednak upewnić).
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:10   #4733
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

No mi nie pokryla odrostow wcale jak robilam.. moze przy nastepnym farbowaniu.. oby..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 15:59   #4734
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja pierwszy raz jak farbowałam włosy henna to ją przez przypadek zalałam wrzątkiem
Ale kolor na włosach utrzymał się z dwa tygodnie później się wypłukał.Drugi raz jak farbowałam włosy zrobiłam wszystko według instrukcji i kolor trzyma się już ponad miesiąc czasu jest tak samo intensywny jak za pierwszym farbowaniem
Tylko końcówki włosów są innego koloru niż druga połowa włosów.Bo zapuszczałam swoje naturalne włosy,a na reszcie miałam farbę chemiczną dlatego kolor z końcówek włosów nie chce mi zejść i być równomierny.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 07:27   #4735
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz jak farbowałam włosy henna to ją przez przypadek zalałam wrzątkiem
Ale kolor na włosach utrzymał się z dwa tygodnie później się wypłukał.Drugi raz jak farbowałam włosy zrobiłam wszystko według instrukcji i kolor trzyma się już ponad miesiąc czasu jest tak samo intensywny jak za pierwszym farbowaniem
Tylko końcówki włosów są innego koloru niż druga połowa włosów.Bo zapuszczałam swoje naturalne włosy,a na reszcie miałam farbę chemiczną dlatego kolor z końcówek włosów nie chce mi zejść i być równomierny.
Kiedyś hennaya napisała, że w indiach kobiety zalewają hennę deszczówką ;-) co jest zabawne w świetle naszych instrukcji "50/70'C" "sok z cytryny" "2.5 łyżeczki kurkumy" i innych precyzyjnych instrukcji. Ja - z racji, że zawsze chciałam ciemny kolor - zalewałam henne ciepłą/letnią wodą a indygo w letniej/chłodnej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 08:07   #4736
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część III

To moja henna z przed dwoch dni. Miałam wielką nadzieję na więcej ognia ale i tak jest piękny. Włosy wyjątkowo błyszczą. Robiłam z 50 g henny i 10 g neem z 2 cytrynami. Stała 3 godziny i na głowie też 3. Umylam następnego dnia żeby juz nie sciemnialy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1382080040441.jpg (45,9 KB, 51 załadowań)
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam

Edytowane przez paula.cw
Czas edycji: 2013-10-18 o 08:10
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 08:14   #4737
queenie777
Raczkowanie
 
Avatar queenie777
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Plewiska
Wiadomości: 191
Dot.: Farbowanie henną - część III

Kurcze. Ja tyle dobrego czytałam o hennach, a sama raz zafarbowałam henną i byłam cholernie niezadowolona. Może to kwestia tego, że dostałam ją i okazało się, że była tania a co za tym idzie może nie za dobra. W każdym razie miałam włosy suche jak wióry, matowe i bez wyrazu.
__________________
Nie wolno mieć linka do bloga buuuu
queenie777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 08:32   #4738
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja - z racji, że zawsze chciałam ciemny kolor - zalewałam henne ciepłą/letnią wodą a indygo w letniej/chłodnej.
Kolor zależy od temperatury wody? Tzn jak zaleję wrzątkiem to będzie ciemniejszy czy jaśniejszy?
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 10:14   #4739
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
Kolor zależy od temperatury wody? Tzn jak zaleję wrzątkiem to będzie ciemniejszy czy jaśniejszy?
Nie, raczej miałam na myśli, że tworzyłam przyjazne środowisko indygo a nie hennie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 10:56   #4740
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
Kolor zależy od temperatury wody? Tzn jak zaleję wrzątkiem to będzie ciemniejszy czy jaśniejszy?
może ci nic nie wyjść - bo zabijesz barwnik
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.