Gazy u noworodka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-30, 17:28   #1
ulkagp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25

Gazy u noworodka


Moja córeczka właśnie skończyła 3 tygodnie. Niemal od początku męczą ją uporczywe, i najwyraźniej bolesne gazy. Robi się wówczas czerwona na buzi, pręży się i płacze. Taki atak nie trwa długo i najczęściej można Ewunię uspokoić biorąc ją na ręce, przytulając. Czasem jednak krzyczy bardzo głośno, budzi się. Często zdarza się to również w trakcie karmienia. Wydaje się, że czasem ulgę przynosi jej leżenie na brzuszku. Podaję małej Simetikon, pilnuję odbekiwania, masuję brzuszek, ale nie widzę wyraźnej poprawy. Czy znacie jakąś metodę żeby ulżyć dziecku? O czym mogą świadczyć takie problemy?
ulkagp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 19:21   #2
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Gazy u noworodka

Moj 2,5 miesieczny synek tez ma gazy od samego poczatku. Takie gazy i bole brzuszka moga byc spowodowane polykaniem powietrza. Mysle ze masowanie/uciskanie brzuszka to najlepsze co mozesz zrobic. Jezeli karmisz butelka sprobuj dobrych antykolkowych butelek (ja uzywam B-free i jestem bardzo zadowolona) Z lekow stosuje infacol i wydaje sie ze pomaga.
Pozdrawiam
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 21:17   #3
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Gazy u noworodka

A karmisz piersia?

Jak tak to moze cos jej w twojej diecie przeszkadza.
A jak butelka to moze ma nietolerancje laktozy. Moja Zosia tak miala i wlasnie bylo dokladnie tak jak piszesz.

Masazyki brzuszka i kladzenie na brzuch napewno przynosza wtedy ulge.

Moze zadzwon do pielegniarki srodowiskowej, ona ma caly czas stycznosc z takimi bobasami, to moze cos poradzi wiecej.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 21:49   #4
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Gazy u noworodka

U nas cuda działał gorący termoforek. Mamy taki wkładany w pluszowego hipopotama.
Prócz tego wciąż świetnie się sprawdza Bobotic, tylko koniecznie systematycznie podawany. Te lekarstwa na wzdęcia, podawane raz na jakiś czas, tylko gdy jest problem nie przynoszą efektu.
Powodzenia w Waszej walce!

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2008-12-05 o 00:08
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 08:58   #5
ulkagp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: Gazy u noworodka

Karmię wyłącznie piersią. Przy czym stosuję dietę na tyle drastyczną, że nie bardzo wiem które produkty mogę z niej wyeliminować. Od wczoraj nie jem nabiału. Zobaczymy co z tego wyniknie, bo jak na razie nie widzę poprawy. Mam wrażenie że Bobotic znacznie łagodzi bóle, które ma Ewa, ale ich nie likwiduje. Jak długo to może potrwać? Czy dziecko po prostu z tego wyrasta?
ulkagp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 09:54   #6
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Gazy u noworodka

A moze pijesz duzo soku albo kompotu jablkowego? Mi cos polozna mowila o nim, zeby nie przesadzac.
Napewno z tego wyrosnie, bo teraz to jej organizm przyzwyczaja sie do roznych smakow.

Tez zycze wytrwalosci.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 19:47   #7
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: Gazy u noworodka

jezeli karmisz piersia to musisz odstawic wszystko co smazone, na poczatku i nabial i jesc tylko gotowane i nic wzdymajacego ja to juz przeszlam Oliwka miala kolke niemal od urodzenia do 3 miesiaca oj jak to wspomne nieraz plakalam razem z nia ja jej dawalam gherbatki do kupienia w aptece PLANTEX i espumisan w kropelkach dla dziecka a jak bardzo ja meczylo to proszek troisty i pomagalo aha w ruch szly jeszcze ( stara metoda) pieluszki przeprasowane cieple to wszystko pomagalo mam nadzieje ze jakos to wytrzymasz bo wiem ze to dla matki jest ciezkie przezycie jak dziecko placze i nie wiadomo jak mu pomoc jak pisze jak tak mialam do 3 miesiaca pozniej przeszlo i jszcze masowanie brzuszka powinno przejsc zycze wytrfalosci i glowa do gory
agadus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 15:12   #8
Ania_W.
Przyczajenie
 
Avatar Ania_W.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Dot.: Gazy u noworodka

Ja też karmię piersią i u mojego brzdąca gazy pojawiły się pod koniec 3-go tygodnia. Nie jem nic co mogłoby mu zaszkodzić. Nam lekarka poradziła infacol i wodę koperkową do tego dużo leżenia na brzuszku.
Ania_W. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 15:18   #9
ulkagp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: Gazy u noworodka

Dziękuję wszystkim za porady. Wypróbuję i mam nadzieję że podziała. Jakoś obie z Ewcią damy radę choćbym przez najbliższe tygodnie miała jeść kanapki z wędliną. Pozdrawiam!
ulkagp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 21:00   #10
aniamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
Dot.: Gazy u noworodka

Witaj. Ja ten problem mam dawno za sobą. Moje dzieci mają 5 i 6 lat.
Moja dieta przy karmieniu maluszka piersią wyglądała podobnie jak dieta rocznego dzieciaczka.
nie jadłam nic smażonego tłustego, żadnych owoców tropikalnych i soczków ( nawet kubuś z marchewką -pół szklanki wywołał kolkę na pół nocy), kapusty itp a nowe rzeczy wprowadzałam powoli po łyżeczce żeby maleństwo przyzwyczajać do nowego smaku w mleczku.
A dzieciom podawałam wodę koperkową, jest rewelacyjna, od razu nam pomagała
aniamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 04:09   #11
Nikamon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 8
Dot.: Gazy u noworodka

Moje dziecko rzadko mialo problem z gazami. Raz na jakis czas.. Dzis tez czamsi go cos zlapie..Ale to bywa raz na kilka tygodni.
Polecam kladzenie na brzuszku an chwile, poznije spowrotem na plecki i podciagnac nozki do brzuszka..raz jedna i druga na zmaine. Albo obywie na raz. Pozniej znowu na brzuszek i znowu pociwczyc zginanie nozek..
Moj wlansie wczoraj mial z tym problem..chwilka takich cwiczen i po kilku minutach gazy odeszly Wlasnie przy tym zgianiu nozek baczki lecialy
No i oczywiscie masarz brzuszka jak najbardzije wskazany, lub masarz ciepla pieluszka...
I duzo daje ''odbijanie '' dziecka po jedzeniu.
Nikamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 22:19   #12
efciaeb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Gazy u noworodka

Te wszystkie "diety dla kobiet karmiących" nic nie dają poza lepszym samopoczuciem matki, jeśli dziecko nie ma naprawdę alergii. Masowanie brzuszka to tez tylko półśrodek. Najlepszym sposobem jest po prostu "odgazowanie" dziecka. Kładzie się malucha na plecach zdejmuje pieluchę tak by nie krępowała nóżek (ale zostawia sie ją pod pupą) i trzeba docisnąć uda do brzucha tak jakby sie chciało wszystko z jelit wycisnąć (o co de facto właśnie chodzi). Oczywiście trzeba to robić z wyczuciem, nie na siłę, ale ucisk powinien być konkretny, a nie jakieś głaskanie. Bardziej obrazowo nie potrafię tego wytłumaczyć, ale można sie zwrócić o instrukcje do pielęgniarki lub położnej. To pomaga na kolki. Często jednak dzieci płaczą wieczorami wcale nie z powodu kolek tylko zwyczajnie ze zmęczenia, gdy nie udało się zauważyć momentu, w którym dziecko daje sygnały, że chce już spać. Na to pomóc może tylko spokój i wyciszenie, i duża doza cierpliwości.
efciaeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 20:27   #13
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez efciaeb Pokaż wiadomość
Te wszystkie "diety dla kobiet karmiących" nic nie dają poza lepszym samopoczuciem matki, jeśli dziecko nie ma naprawdę alergii. Masowanie brzuszka to tez tylko półśrodek. Najlepszym sposobem jest po prostu "odgazowanie" dziecka. Kładzie się malucha na plecach zdejmuje pieluchę tak by nie krępowała nóżek (ale zostawia sie ją pod pupą) i trzeba docisnąć uda do brzucha tak jakby sie chciało wszystko z jelit wycisnąć (o co de facto właśnie chodzi). Oczywiście trzeba to robić z wyczuciem, nie na siłę, ale ucisk powinien być konkretny, a nie jakieś głaskanie. Bardziej obrazowo nie potrafię tego wytłumaczyć, ale można sie zwrócić o instrukcje do pielęgniarki lub położnej. To pomaga na kolki. Często jednak dzieci płaczą wieczorami wcale nie z powodu kolek tylko zwyczajnie ze zmęczenia, gdy nie udało się zauważyć momentu, w którym dziecko daje sygnały, że chce już spać. Na to pomóc może tylko spokój i wyciszenie, i duża doza cierpliwości.
ja sie zgodze z przedmowczynia. moja corka ma problem z gazami, i nie ma znaczenia co ja jem, bo jedzie na butlece z antykolkowymi smoczkami i innymi cuda wiankami. nie zawsze jej sie odbija, ale nie bede dziecka trzymac na ramieniu 45 min jak leci mi zaspane przez rece

jej pomaga zdecydownie jak lezy na tz klatce piersiowej na brzuchu lub boczku, czasem trzymam ja pionowo na mojej a ona sama podciaga nozki w gore

no i torba nam pomaga, jest wtedy w pozycji prenatalnej, tylko odkad sie 5 kg pulpecik rozstyl to mnie zaczyna ramie bolec
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 11:29   #14
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Gazy u noworodka

moj synek jak miał 3 tygodnie ,to tez sie prezył,płakał ,miał twardy brzuszek-zaczełam mu dawac infacol i przeszło.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 14:22   #15
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez madaK Pokaż wiadomość
moj synek jak miał 3 tygodnie ,to tez sie prezył,płakał ,miał twardy brzuszek-zaczełam mu dawac infacol i przeszło.
tak mysle ze zmienie infacol na cos innego. bo u nas od tygodnia nie ma efektow, a mala sie meczy starsznie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 16:39   #16
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
tak mysle ze zmienie infacol na cos innego. bo u nas od tygodnia nie ma efektow, a mala sie meczy starsznie

katakumba
nie sądzę by przyniosło Ci to jakikolwiek pozytek. Prawdopodobnie większość specyfików ma podobny skład.
Twoja córci pije z butli i bez względu na to jak bardzo antykolkowe one są ,moze się nałykać powietrza.

Po prostu musicie to przetrwać (baaaardzo współczuję) wykorzystując wszystkie dostępne sposoby i metody na ulżenie dzieciątku w tej kwestii (a jest ich wiele, niestety miałam możliwość, a raczej koniecznośc wykorzystania większości z nich).
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 16:58   #17
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
tak mysle ze zmienie infacol na cos innego. bo u nas od tygodnia nie ma efektow, a mala sie meczy starsznie
zle mnie troche zrozumiałas bo chodziło ze jak zaczełam, dawac infacol to małemu przeszły kolki.a moze ten espumisan tez go polecaja sprobuj.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 17:07   #18
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Gazy u noworodka

kupilam gripe water, sklad ma inny niz infacol, nie znam sie, nie wiem czy to co po ang jest to to samo co po lacinie, mlodej smakowala pierwsza lyzeczka, nie krzycy, teraz tez siedzi spokojnie
zobaczymy o 22 bo to jej pora

a baczkow jak nie bylo tak nie ma, ale to nie arszenik, dajmy czasu
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 17:51   #19
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
kupilam gripe water, sklad ma inny niz infacol, nie znam sie, nie wiem czy to co po ang jest to to samo co po lacinie, mlodej smakowala pierwsza lyzeczka, nie krzycy, teraz tez siedzi spokojnie
zobaczymy o 22 bo to jej pora

a baczkow jak nie bylo tak nie ma, ale to nie arszenik, dajmy czasu
gripe water to wyciąg z kopru włoskiego, działą podobnie jak herbatka.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 17:55   #20
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
gripe water to wyciąg z kopru włoskiego, działą podobnie jak herbatka.
se sprawdzilam w slowniku zeby wiedziec co dziecieciu podaje. czyli jesli nie ma tego simeticonu to ma inne dzialanie niz np infacol, espunisan?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 17:59   #21
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
se sprawdzilam w slowniku zeby wiedziec co dziecieciu podaje. czyli jesli nie ma tego simeticonu to ma inne dzialanie niz np infacol, espunisan?
nieco inne, choć efekt pożądany jest ten sam.
ułatwia trawienie, rozluźnia.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 18:00   #22
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
nieco inne, choć efekt pożądany jest ten sam.
ułatwia trawienie, rozluźnia.
super, bo mloda niechetnie pije herbatke hipp z koprem, to moze ten specyfik jej pomoze
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 16:28   #23
monika435
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Gazy u noworodka

Witam. A co może pomóc małemu-jeśli gazy mu odchodzą dość często ale wyraźnie się często przy nich krzywi i męczy. Widać że ma problemy z kupką bo robi raz na dobę i strasznie strasznie się wtedy spina. No przy tym oczywiście w godzinach wieczornych coś typu kolka bo jest cały czerwony i cierpi. Ta woda koperkowa mu pomoże? Czy stosować coś innego. Mały ma 17 dni-można stosować u tak małego dziecka te specyfiki?
monika435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 11:38   #24
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Gazy u noworodka

Cytat:
Napisane przez monika435 Pokaż wiadomość
Witam. A co może pomóc małemu-jeśli gazy mu odchodzą dość często ale wyraźnie się często przy nich krzywi i męczy. Widać że ma problemy z kupką bo robi raz na dobę i strasznie strasznie się wtedy spina. No przy tym oczywiście w godzinach wieczornych coś typu kolka bo jest cały czerwony i cierpi. Ta woda koperkowa mu pomoże? Czy stosować coś innego. Mały ma 17 dni-można stosować u tak małego dziecka te specyfiki?
Na wodę koperkowa jest za wcześnie.
A metody naturalne np. masowanie brzuszka, termofor, kładzenie na chwilę na brzuszku, czy takie ćwiczenie (delikatne podnoszenie zgiętych nóżek i doginanie do brzuszka) ułatwiajace "odpórkanie" można stosować jak najbardziej.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 12:25   #25
cashmeree
Zakorzenienie
 
Avatar cashmeree
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 4 760
GG do cashmeree
Dot.: Gazy u noworodka

możesz stosować herbatkę koperkową z Hippa jest od 1 tygodnia , moje maleństwo też ma problemy z gazami i przerabiałam już wszystkie specyfiki na Simeticonie a nawet Debridat i nic a teraz sięgnęłam po Esputicon który ma subst. czynną Dimeticon i jest tulko na gazy i stosuje już drugą buteleczkę i wszystko wróciło do normy a naprawde mieliśmy problemy i nie przespane nocki
cashmeree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 18:19   #26
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Gazy u noworodka

ja tego nie probowalam bo na szczescie nas kolki ominely, ale widzialam w aptece cos co sie nazywa kateter rektalny windi- sluzy chyba do odprowadzania gazow przy pomocy takiej rurki wsuwanej do pupci. nie wiem bo nie stosowalam ale czytalam w necie na temat tej metody- ponoc przynosi natychmiastowa ulge maluszkom
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 14:59   #27
mousedream
Zadomowienie
 
Avatar mousedream
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomości: 1 371
Dot.: Gazy u noworodka

Ja osobiście nie mam dzieci jeszcze ale moja szwagierka ma synka... od samego początku miał problemy z gazami. Masowała mu brzuszek ale to tak mocno nie pomagało. Lekarka poradziła jej żeby jak mały miał takie boleści to wzieła polożyła go np. na tapczan i najpierw jedna nóżkę dociskała do brzuszka a później drugą drugą i 2 naraz. mały się teraz sam potrafi wypierdziec i jest ok
__________________
Moje wypociny :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=398283

[FONT=Arial Black]Moje preferencje:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=222
mousedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 13:49   #28
myszzserem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łodz
Wiadomości: 11
Dot.: Gazy u noworodka

Moja mała ma 11 dni i także mamy problem z gazami. Mała w nocy budzi się co 15 min i popiskuje przed puszczeniem bąka, potem się uspokaja i tak cała noc. Karmiona jest mieszanką sztuczną oraz małym dodatkiem mojego mleka poniewarz mam bardzo mało pokarmu. Czy taki maluszek może pić herbatkę koperkową? Dodam jeszcze że kupkę robi tylko raz dziennie a czasem raz na dwa dni.
__________________
mysza
myszzserem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 19:08   #29
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Gazy u noworodka

wybaczcie, wypowiem sie, chociaz jeszcze nie karmilam (jestem w 7 miesiacu ciazy). ostatnio duzo czytam o karmieniu piersia i z tego co wyczytalam, to wlasnie nie ma potrzeby wprowadzania rygorystycznej diety u matki karmiacej - powodem gazow i bolu brzucha moze byc fakt, ze dziecko ssie piers w zlej pozycji i nalyka sie przy tym duzo powietrza..
tak wyczytalam w tej ksiazce: http://www.pinterandmartin.com/breas...made-easy.html

Edytowane przez poldzik
Czas edycji: 2015-04-01 o 11:32
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 11:27   #30
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Gazy u noworodka

nikt ci jednoznacznej odpowiedzi nie udzieli na ten temat, ilu ludzi tyle opinii, bo dziecko Ci nie powie po czym ma gazy, ja dawalam herbatke z kopru a jak trzeba bylo to espumisan, z tym, ze zanizalam dawke
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-31 12:27:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.