Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-02, 15:47   #481
eweling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa/Bialystok
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

na udach jak sie przyjzec z bliska tez mam mase popekanych okropnych naczynek, cala siateczka, zakladam ze to tez skutek uboczny depilatora. popekane naczynka nie wygladaja dobrze, ale i tak bardziej przejmuja mnie te krostki, strupki, 1cm wlosy pod skora:/.
kremu z mocznikiem jeszcze nie probowalam, moze sie skusze...
eweling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 17:59   #482
kosia992
Raczkowanie
 
Avatar kosia992
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 71
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

.
__________________

Edytowane przez kosia992
Czas edycji: 2010-02-02 o 17:50
kosia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:04   #483
Awariss
Raczkowanie
 
Avatar Awariss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolverhampton
Wiadomości: 53
GG do Awariss
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

nie, rozstepy to problem od 'wewnatrz'.

mi krem z mocznikiem tylko pogorszyl wszystko. Mialam hasceral.
Awariss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:56   #484
amelia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

dobra do rzeczy.. mam 1,5 cm włosa pod skórą (a ile ma dokładnie nie wiem) i korci mnie żeby go wydrapac igłą, a to dlatego, że boje sie uszkodzenia skóry właściwej i bojam zostawienia tego bez ingerencji co teraz ?

i jest jeszcze jedno miejsce - plama granatowa, jakby siniak wielkosci paznokcia u małego palca, ale nie na skórze, tylko sporo, sporo wgłąb niej, nie wiem co to
tego włosa wcześniej czy później i tak trzeba będzie usunąć mechanicznie bo sam nie wyrośnie ponad skórę także to tylko kwestia czasu...tylko że niekiedy jest lepiej szybko zaingerować bo jak wrasta pionowo pod skórę to później może się pojawić taka czarna plama o jakiej piszesz dalej. to jest taki torbiel z ropny który się wytwarza wokół tego włosa. włos przebija coraz głębiej skórę i nasz organizm wyłapuje intruza i próbuje się go pozbyć. ja na lewej nodze obecnie mam wyduszone jedno takie miejsce i ...wiem że to pewnie niewłaściwie robiłam bo wycisnęłam wszystko i rana była bardzo głęboka, przez rok była bardzo ciemna i ostatnio z lupą oglądałam swoje nogi :P i zauważyłam że pomimo takiego tłamszenia cebulka się zachowała i z powrotem wyrasta mały cieniutki włosek. i nie miał problemów z przebiciem chociaż wygląda bardzo wątle ;p czyli nawilżanie bardzo pomaga( :
niestety mam też jeszcze jedno takie miejsce które wyglądało dokładnie tak jak opisałaś, ciemna czarna plama pod skórą. i tu nie jest wesoło bo zaraz po wyciśnięciu ogromnej ilości ropy z krwią (a w tej 'zawiesinie' oczywiście pływały co najmniej3 włosy) chyba niezbyt dobrze oczyściłam to miejsce i potem przez długi czas utrzymywał się stan zapalny i w mieszku zbierała się dalej ropa (przepraszam że obrzydzam). oxycort sobie poradził ale mam teraz strasznie widoczną bliznę która zmienia swoje kolory jak kameleon... raz czerwona raz blada raz brązowa...

aaa i jeszcze coś interesującego o (nie)szczęsnym kremie veet - na opakowaniu pisze że nie powinny go używać osoby uczulone na kwasy AHA czyli wniosek z tego taki że on ma w sobie elementy tego specyfiku działającego rozjaśniająco na przebarwienia używam go 2 razy dziennie od kilku miesięcy i poprawa jest naprawdę widoczna : ) od pół roku nie mam nowych wrostów tylko borykam się z tymi strasznymi przebarwieniami : ( ale dziewczyny ! głowy do góry! jeśli systematycznie walczymy z tymi kłakami , przyszłe lato należy do nas! : D
amelia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 23:02   #485
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

amelia77
dziekuję za odzew, do tej pory to robiłam, usuwałam włoski dusząc jak Ty, faktycznie po tych wyduszaniach długich włosków, przebarwienia są głebokie, ja mam niektore ponad 2lata. Zmieniaja kolor niektore (reaguja na zimno - ciepło), a do tego niektore są jak ciemne twarde guzki (2 mam od dwóch lat) a teraz jeszcze ta plama fioletowa..... ze to ropa tam sie zbiera, nieee nooo... Znów trzeba będzie zacząć w nich gmerać, jutro sie tym zajmę przy dziennym świetle.. A było tak fajnie, żadnych nowych ran nie miałam, pierdziule to wszytsko, mam kryzys płci od jakiegoś czasu, a do tego SNP
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 07:27   #486
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez amelia77 Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze coś interesującego o (nie)szczęsnym kremie veet - na opakowaniu pisze że nie powinny go używać osoby uczulone na kwasy AHA czyli wniosek z tego taki że on ma w sobie elementy tego specyfiku działającego rozjaśniająco na przebarwienia używam go 2 razy dziennie od kilku miesięcy i poprawa jest naprawdę widoczna : ) od pół roku nie mam nowych wrostów tylko borykam się z tymi strasznymi przebarwieniami : ( ale dziewczyny ! głowy do góry! jeśli systematycznie walczymy z tymi kłakami , przyszłe lato należy do nas! : D

o jaki krem chodzi? moze niedokladnie czytalam za co przepraszam. o veet do depilacji krem? czy jakis balsam po?
no i jesli ma kwasy AHA to chyba nie bardzo mozna sie wystawiac na sloneczko potem

ja tez czuje przez skore ze przyszle do przyszlego lata zrobie porzadek z tymi wstretnymi wlosami
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 07:27   #487
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

* do przyszlego byc mialo
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 11:45   #488
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
do tego mam chyba naczynka na nogach, masa żyłek, pod skórą.. wyczytałam, że to tez od depilatora... zaczynam chyba etap zwany dołem gigantem, przeraża mnie to wszytsko
Ano przy naczynkowych problemach nie wolno stosować wosków, odradza się też depilatory. Ja się ostatnio uparłam na pastę cukrową i mam nowe plamy czerwonych pajęczyn na łydkach, zła jestem na siebie jak osa.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 12:49   #489
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ehh, Kropa.. ja tylko depilatora uzywałam, ani mi sie śni kombinowanie z woskiem czy pasta cukrową. No mam te cholerne naczynka i jak tu teraz masować uda i łydki Wszystko jakoś do dupy jest. Wydusiłam ponad 6 kłaczorów dłuuugich na ponad centymetr, tak jak doradziłyście. Nogi znów wyglądają jak pogryzione przez komary Tamtej plamy sinej nie rozdłubię, jest ostro w głebi skóry. Nie gole, nie depiluje, miałam skórze dać odpocząc.. obiecałam TŻ że nie będe kaleczyc nóg.. Szlag by to
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 16:58   #490
amelia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Czykita82 Pokaż wiadomość
o jaki krem chodzi? moze niedokladnie czytalam za co przepraszam. o veet do depilacji krem? czy jakis balsam po?
no i jesli ma kwasy AHA to chyba nie bardzo mozna sie wystawiac na sloneczko potem
ja wcześniej polecałam wizażankom krem 'Veet Po Depilacji - przeciw wrastaniu włosków', w hipermarketach jest po 27 zł a w rossmanie 4zł drożej: ) i właśnie to o tych kwasach AHA odnosi się do niego, wcześniej pojawiło się wiele negatywnych opinii o jego działaniu a ja postanowiłam odeprzeć atak ;p i faktycznie opalanie się podczas jego używania jest niewskazane ( :
Silwena polecam Ci udanie się z tą czarną podskórną plamą do lekarza który na pewno rozdłubie to paskudztwo, sama u siebie bałam się to rozgrzebywać i było strasznie ;p z doświadczenia nie polecam takich chirurgicznych zabiegów domowych. pomimo tego że dziś właśnie przed chwilą zauważyłam że wyrasta z niego pierwszy cieniuteńki włosek to ta potworna blizna nie daje mi satysfakcji z mojej 'operacji' :P w dodatku w okolicy ok 1,5 cm wokół włoska skóra jest strasznie sucha i nawilżam ją bezustannie Alantanem Plus tak jak moje dziurawe łydki.
a co do twardych guzków to też takie miałam i bardzo możliwe że za jakiś czas (o ile wcześniej ich sama nie rozdłubiesz ) zaczną Cię swędzieć, boleć i nabrzmieją. mnie się takie robiły zwłaszcza na wewnętrznej stronie łydek a jak nosiłam w zimę buty z wysokimi cholewami to dodatkowo obcierało te guzki i później robiły się takie ogromne czerwone pryszcze. a po wyciśnięciu okazywało się że zawartość nie była zaskoczeniem, jak zwykle ropa krew i dłuuugi na 2 cm kłak. wszystkie takie miejsca już opanowałam i na razie jest ok, nie dopuszczam już do kolejnych głębokich wrostów.
kurcze że dziś musi być tak gorąco...jak bardzo cieszę się na każde załamanie pogody i deszcz ;p to jest chore ale od czasu kłopotów z nogami mam tak w każde lato ;p
amelia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 18:52   #491
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Na pewno pojade do dermy, amelio77, dziekuje za pomoc
Pokaże jej każda plamę, grudę, sińca, wrosta paluchem i zapytam, o każdą z nich z osobna. Musi mi powiedzieć co dalej z tym robić. Ostatnio jak u niej byłam to dała mi Cepan, ale rzuciła tylko okiem na przebarwienia.. eh, teraz jej bardziej pomarudzę. Musi mi pomóc, bo nie strzymam już
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 21:15   #492
Dalijka
Raczkowanie
 
Avatar Dalijka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa.
Wiadomości: 58
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ech.. I ja sie do was dopisuję dziewczyny Moje nogi to jakaś masakra, mimo, że nie używam depilatora od prawie roku. Patrzyłam na zdjęcia waszych nóg na poprzednich stronach i moje są dokładnie takie same:/ kilka nieopatrznie rozdrapanych krostek i tylko dodatkowo mam mnóstwo czerwonych lub wręcz sinych kropeczek przy każdej cebulce... Chyba w końcu wybiorę się do lekarza tak jak Ty Pisklak23 bo już nie wyrabiam, a tu wyjazd nad morze się zbliża a możesz coś napisać o efektach kuracji antybiotykiem? Widziałaś jakąś poprawę?
__________________

Blog żywieniowy-zapraszam!

What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop.
Dalijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 07:30   #493
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Ehh, Kropa.. ja tylko depilatora uzywałam, ani mi sie śni kombinowanie z woskiem czy pasta cukrową. No mam te cholerne naczynka i jak tu teraz masować uda i łydki Wszystko jakoś do dupy jest. Wydusiłam ponad 6 kłaczorów dłuuugich na ponad centymetr, tak jak doradziłyście. Nogi znów wyglądają jak pogryzione przez komary Tamtej plamy sinej nie rozdłubię, jest ostro w głebi skóry. Nie gole, nie depiluje, miałam skórze dać odpocząc.. obiecałam TŻ że nie będe kaleczyc nóg.. Szlag by to
Ale "tylko depilatora" też nie wolno przy naczynkach.

Masz jakiś mocny nawilżacz? Smaruj te nogi do skutku. Spróbuj Alantan, tania maść, do kupienia w aptece.

Ja od wczoraj testuję emulsję do ciała Emolium, zobaczymy co to daje... Na razie stosuję Alantan na zmianę z Emolium, już tydzień od depilacji, a jeszcze nic mnie nie szczypie, nie swędzi, skóra ok, zobaczymy jak będzie dalej...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 09:00   #494
kosia992
Raczkowanie
 
Avatar kosia992
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 71
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

.

Edytowane przez kosia992
Czas edycji: 2010-02-02 o 17:50
kosia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 10:40   #495
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

[quote=amelia77;8092493]ja wcześniej polecałam wizażankom krem 'Veet Po Depilacji - przeciw wrastaniu włosków', w hipermarketach jest po 27 zł a w rossmanie 4zł drożej: ) i właśnie to o tych kwasach AHA odnosi się do niego, wcześniej pojawiło się wiele negatywnych opinii o jego działaniu a ja postanowiłam odeprzeć atak ;p i faktycznie opalanie się podczas jego używania jest niewskazane ( :

dzieki za info na jesien sie zaopatrze bo poki co czesto sie wystawiam na slonce.

wczoraj z premedytacja nawet na solarium sie wybralam, mimo stosowania kremu z mocznikiem musze przyznac ze nawet ladniej (nie znaczy ze juz ladnie ;P) nozki wygladaja. wieczorem poszla maszynka w ruch, z jakas pianka zmiekczajaca i co prawda dzis juz dojrzalam nowe wrosniete wloski ale mimo to uwazam ze krem z mocznikiem zadzialal (uzywam okolo 10 dni).

kosia992 ja zauwazylam ze na moje krosty na nogach przede wszystkim zwracaja uwage kolezanki a nie faceci. i pytaja co mi sie stalo.. (dodam ze wczesniej nie mialam az takich problemow, 'wysypalo' mnie po uzyciu Brauna jakies 2 miesiace temu, mimo ze uzywalam wczesniej. rzeczywiscie jest to krepujace...
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:43   #496
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ale "tylko depilatora" też nie wolno przy naczynkach.

Masz jakiś mocny nawilżacz? Smaruj te nogi do skutku. Spróbuj Alantan, tania maść, do kupienia w aptece.
Alantan Plus już zanotowałam do kupienia, teraz zasypke mam Alantan PO goleniu używam, żeby mnie nie skropkowało. A tak to nawilżam nogi Hipp oliwką dla bobasów, widziałam z tydzien temu, moze więcej, wrosty takie płytkie, które wyszły same, po paru dniach, więc chyba mogę się cieszyć, że to coś daje. Wczoraj pierwszy raz ogoliłam nogi maszynką, nie pamietam kiedy osttanio tak zrobilam z rok conajmniej.. Co prawda, pod impulsem, bo miałam poczekac, aż strupki powstałe z wydłubywań mi odpadną, ale nieeee.. chciałam zobaczyć jak to będzie po goleniu. No i wystarczyla noc, by zaczęły odrastać i było je czuć, no cóż.. zobaczymy jak zacznie kłuć i swędzieć.. Jeszcze nie marudzę, a skoro tylko golenie mi pozostaje uskuteczniać to się muszę przyzwyczaić

bo jak juz mówiłam : co nie zrobię z tymi nogami, to i tak było nieestetycznie, jest i będzie nadal tak wyglądało

do dermatologa może w przyszłym tyg wyskoczę, postoje pod drzwiami może mnie przyjmie, bo terminy to same wiecie..
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 13:25   #497
Pisklak23
Raczkowanie
 
Avatar Pisklak23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 99
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dalijka....
Stany zapalne ładnie się goją dzięki maściom. Co prawda wycisnęłam wrastające włoski w paru miejscach. To też zalecenie lekarza- jak widzę czarną gulkę pod skórą to mam wyciskąć najlepiej przez chusteczkę, ale ja wyciskam czystymi rękami i potem dezynfekuję. Wtedy wychodzi krótki włosek i pozostaje mała, płytka blizna łatwa do wyleczenia ( a nie taki włos-smok na 2 cm, po którym mam rozległą bliznę na dobrych kilka miesięcy).

Teraz patrząc na moje nogi to wiem, ze dużym problemem pozostają blizny i przebarwienia ( teraz smaruję je kremem przeciw wrastającym włoskom Veet, bo zawiera on kwasy AHA i działa rozjaśniająco...) Ale tak naprawdę to najlepiej rozjaśnia skórę wokół, z samymi bliznami / przebarwieniami nie radzi sobie zbyt dobrze...
Ale taki miałam plan - najpierw opanować stany zapalne a potem skupić się na bliznach. Idę do lekarza w środę, to pogadam z nim o czymś na blizny.

Ja też poszłam do lekarza, bo nie wyrabiałam psychicznie. Uświadomiłam sobie, że sama sobie z tym problemem nie poradzę i dlatego zwróciłam się do fachowca. Teraz przynajmniej mam w miarę luz psychiczny - wiem co mam stosować i kiedy. Chociaż czasami wpadam w dołki,( zwłaszcza jak widzę u innych kobiet piękne, gładkie i opalone nogi) ale to nie jest już taka czarna rozpacz jak kiedyś.
Staram się myśleć pozytywnie o moich nogach a nie obrzydzać sobie ich jeszcze bardziej.
Pisklak23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 20:29   #498
a_nirvana
Raczkowanie
 
Avatar a_nirvana
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 76
GG do a_nirvana
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

a ja ostatnio spróbowałam całkiem domowych sposobów, zrobiłam sobie mocny peeling a potem a potem wodą utlenioną na waciku przejechałam całe nogi, trochę szczypało ale było ok, a na wieczór zaparzyłam rumianek i zlałam nim sobie nogi i muszę wam powiedzieć że nie było źle te czerwone kropki stały się trochę jaśniejsze. Ale ja niestety nie jestem systematyczna, ale obiecuję sobie że będę tak robić codziennie
__________________
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. :
a_nirvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 20:58   #499
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ja robię systematyczny peeling z kawy i nie mam już problemów z wrastającymi włoskami, zostały mi niestety blizny po depilatorze i to jest problem
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 11:36   #500
kosia992
Raczkowanie
 
Avatar kosia992
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 71
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

.
__________________

Edytowane przez kosia992
Czas edycji: 2010-02-02 o 17:51
kosia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 15:38   #501
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

kosia992, mi czasem się udaje wycisnac włoska tak, że nie pozostaje mi trwałe przebarwienie. Czekam aż zrobi mi sie gulka taka, która czuję już na skórze, delikatnie po gorącej kąpieli naciskam, lekko wychodzi czubek włosa, a wtedy go pęsetą i spirytus na to. Czasem wychodzi włos bez szarpania pęseta, a czasem czuć wyjście cebulki

Ps/ U mnie jedno wielkie swędzenie po goleniu, odrosty kłujuchy i wrastanie lekko poziomo pod skóre. Szoruję nogi myjką i wcieram oliwkę Hipp. Dziś zrobie też peeling kawowy, no i poczekam co dalej.. ehh
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 07:05   #502
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Ej, a jaka wg was jest najlepsza/najbezpieczniejsza metoda usuwania wrastających włosów pionowo w skórę? Taka, po której najszybciej się goi i są najmniejsze blizny
- rozdrapanie
- grzebanie igłą (podważanie tutaj nie działa, bo są pionowo w dół)
- wyciskanie
??
Ja po prostu nawilżam i pilinguję nogi, staram się nie dłubać. W końcu włos się w którymś miejscu przebije przez naskórek, a wtedy biorę pensetę, łapię za ten wystający kawałek i wyrywam.
Nie mam żadnych blizn po wrastających włosach. Dopiero na tym forum dowiedziałam się, że takie mogą być.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 09:42   #503
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Ej, a jaka wg was jest najlepsza/najbezpieczniejsza metoda usuwania wrastających włosów pionowo w skórę? Taka, po której najszybciej się goi i są najmniejsze blizny
- rozdrapanie
- grzebanie igłą (podważanie tutaj nie działa, bo są pionowo w dół)
- wyciskanie
??
ja czekam az zrobi sie krostka wokol takiego wlosa - wowczas lapie ja z obydwu stron dosc gleboko paznokciami i wyciskam, wylazi wtedy kawalek wlosa za ktory lapie i go wyrywam
wczesniej probowalam rozdlubywania i wyciagania wlosow zanim zrobi sie krostka i niestety w moim przypadku pozostaja duze rany po takich zabiegach. a jesli wlos jest plytko to czasem pilling wystarczy.
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 08:48   #504
bielinek69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Depilator nie zaczął mojego problemu ale znacznie go pogorszył. Po maszynce miałam czarne kropki w dole łydek z tyłu. Zaczęłam więc szukać sposobu żeby je zlikwidować. Zaczęłam od wosku. Mial sporo wad więc zdecydowałam sie na kupno depilatora. Sam depilator zrobił mi tysiące małych kropek na łydkach, które zaczełam rozdłubywać. Zrobily sie male blizny,ktore się jako tako goją.

Zaczęłam robić sobie ten niby domowy folisan. Jednak każdy ma na niego inna recepte i mi srtednio wyszedł. Zamowiłam sobie przez Internet Ingrow go. On działa na to co jest tam napisane. Czyli np. świetnie i szybko poradzil sobie z takimi ropnymi wielkiemi krostami w okolicy bikini już w 3 dni! Tylko na te czarne kropki srednio... Polecam go osobom z tymi krostami ropnymi czesto bolącymi. Jest on zrobiony pewnioe na zasadzie folisanu. Pachnie octem, acetonem i aspiryna. Jednak Działa

Teraz sedno. Przeczytałam cały wątek... Widziałam fotki i każda z Was ma ten sam problem co ja.Jestem zakrecona i juz nie wiem co stosowac na nie. Moim największym problemem są czarne kropki pod skórą... Niekto0re będace głaboko da się zakryć opalenizną jednak te pod naskórkiem nie za bardzo... Peelingi robie... ale one średnio pomagaja...

bielinek69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 14:17   #505
SweetDreams93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 244
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez amelia77 Pokaż wiadomość
tego włosa wcześniej czy później i tak trzeba będzie usunąć mechanicznie bo sam nie wyrośnie ponad skórę także to tylko kwestia czasu...tylko że niekiedy jest lepiej szybko zaingerować bo jak wrasta pionowo pod skórę to później może się pojawić taka czarna plama o jakiej piszesz dalej. to jest taki torbiel z ropny który się wytwarza wokół tego włosa. włos przebija coraz głębiej skórę i nasz organizm wyłapuje intruza i próbuje się go pozbyć. ja na lewej nodze obecnie mam wyduszone jedno takie miejsce i ...wiem że to pewnie niewłaściwie robiłam bo wycisnęłam wszystko i rana była bardzo głęboka, przez rok była bardzo ciemna i ostatnio z lupą oglądałam swoje nogi :P i zauważyłam że pomimo takiego tłamszenia cebulka się zachowała i z powrotem wyrasta mały cieniutki włosek. i nie miał problemów z przebiciem chociaż wygląda bardzo wątle ;p czyli nawilżanie bardzo pomaga( :
niestety mam też jeszcze jedno takie miejsce które wyglądało dokładnie tak jak opisałaś, ciemna czarna plama pod skórą. i tu nie jest wesoło bo zaraz po wyciśnięciu ogromnej ilości ropy z krwią (a w tej 'zawiesinie' oczywiście pływały co najmniej3 włosy) chyba niezbyt dobrze oczyściłam to miejsce i potem przez długi czas utrzymywał się stan zapalny i w mieszku zbierała się dalej ropa (przepraszam że obrzydzam). oxycort sobie poradził ale mam teraz strasznie widoczną bliznę która zmienia swoje kolory jak kameleon... raz czerwona raz blada raz brązowa...
taak skad ja to znam mam na nogach 2 takie miejsca :/ ale juz wygojone i cieniutkim wloskiem ktory daje rade z wychodzeniem na wierzch.. teraz juz bez komplikacji.. zostaly po nich blizny.. ciemne a jak. ale bylo z nimi tak jak piszesz.. babrały sie niesamowicie az się bałam żeby se żadne zakażenie nie wdało bo to głebsze ranki.. na szczęście to już za mną mam nadzieję że nic takiego wiecej na nodze ani nigdzie nie zobacze! brr. bolały, a jakże.
teraz golę jedynie maszynką (czasem veet) i b. rzadko wrastają. oczywiście nawilżam.. oj nigdy wiecej depilatora
SweetDreams93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 21:45   #506
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dziewczyny ja mam ten sam problem - wloski wrastaja mi niemilosiernie na lydkach a w dodatku jak zaczyna sie etap wrastania to cale lydki mnie bola i szczypia jednoczesnie - okropnie to wplywa na moje samopoczucie, nie mowiac juz o tym ze nie mam ochoty na zdejmowanie spodni i dlugasnych skarpet

Slyszalam od znajomej kosmetyczki ze w takiej sytuacji trzeba stosowac naprzemian depilator i maszynke do golenia - na mnie to pomaga wloski az tak bardzo nie wrastaja ale jednak wrastaja

Moj sposob na pokazanie jednak nog w kostiumie czy w krotkiej spodnicy to depilacja dzien przed pokazaniem nog, potem samoopalacz a na koniec przed samym wyjsciem balsam nawilzajacy zmieszany z podkladem korygujacym do twarzy - mozna nawet uzyc wiecej podkladu niz balsamu, tylko trzeba dobrac jak najbardziej naturalny kolorek i naprawde duzo to daje bo nogi maja taki zdrowy odcien - nie sa szare i sine tylo delikatnie opalone

wiadomo ze nie wygladaja jak nogi u naturalnych blondynek z jasna karnacja - no ale sa naprawde ladniejsze


polecam moj sposob z czystym sumieniem
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 07:47   #507
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

od tygodnia chodze w dlugich spodniach .. dobrze ze jest ochlodzenie bo bym nie wyrobila..
znow mialam inwazje skreconych wlochow (z czystym sumieniem pisze wlochow bo byly dlugie, wyrosniete i wrosniete...;P)
stosowanie jednoczesnie kremu z mocznikiem na noc i balsamu brazujacego na dzien przynioslo niezbyt udany efekt. pieknie zluszczyla mi sie skora i mialam brazowawe plamki. cale szczescie ze po pillingu nastepnego dnia sytuacje opanowalam
teraz tylko od tygodnia stosuje PILARIX. zawzielam sie. skora jest delikatna i coraz mniej jest przebarwien na niej...
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 15:25   #508
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Czykita82 Pokaż wiadomość
od tygodnia chodze w dlugich spodniach .. dobrze ze jest ochlodzenie bo bym nie wyrobila..
ja tez chodze w dlugich spodniach no a do spodniczek zakladam podkolanowki i w sumie efekt jest ok

tyle ze wczoraj przewrocilam sie na rolkach i mam zdarte kolano teraz jestem ciakawa jak to sie zagoi bo do tej pory nie mam zadnego stropka a cala rana piecze jak nie wiem co
pewnie zostanie mi jakas blizna i nawet podkolanowki jej nie zakryja
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 16:17   #509
Mikimice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 73
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Wrastające włoski stały się też moją zmorą. Niestety bez względu na to czy używałam maszynki, czy teraz depilatora. Ostatnio łapię się na tym, że kiedy zobaczę jakiś wrastający włosek to zaczynam go drapać a jeśli nie da się wydrapać to wyciskam, lub co gorsza próbuję wydłubać do czymś ostrym
Mam teraz podziurawione nogi. Całe szczęście, że nie ma tego dużo bo moje nogi wyglądałyby jak po wojnie.

Macie na to jakąś dobrą metodę?
Mikimice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 12:45   #510
SweetDreams93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 244
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

zdarte kolano się zagoi. wcześniej czy później ja kiedyś miałam paskudną ranę na kolanie i zrobiła mi się blizna, której wogóle nie widać zapomniałam o niej.. woda utleniona, trochę chodzenia bez plasterka i się ładnie zagoi ciekawe że taka blizna u mni jest niewidoczna a te po włoskach są czerwone o co tu chodzi?
SweetDreams93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-16 15:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.