zbiorczy- jak pozbyć się opalenizny/wybielić skórę - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-04, 20:23   #31
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Jak SKUTECZNIE zmyc samoopalacz?

zajrzyjcie też TUTAJ
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 14:52   #32
imustbeemo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak SKUTECZNIE zmyc samoopalacz?

Mam pytanie. Bo ja mam ciemną twarz, tzn czoło jasne, policzki ciemno czerwone, broda czerwona, skóra wokół ust biała, reszta brązowa. To nie opalenizna, bo mam tak całyrok, niezaleznie od słońca. Denerwują mnie te rumieńce.
Jak zrobic, zeby skóra byla jasno kremowa, śniada?? Interesują mnie tylko domowe sposoby.
imustbeemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 18:21   #33
Minaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak SKUTECZNIE zmyc samoopalacz?

Poszukajcie na stronach azjatyckich gdzie masowo wybielają sobię skóre.
Polecam krem BB , ale on jest drogi i trudno go znaleść. Spróbujcie maseczką z maki ziemniaczanej:
3 łyżki mąki ziemniaczanej
1 łyzka maślanki
1 łyzka soku z cytryny
nałozyć na twarz poczekać aż wyschnie(maska schnie bardzo szybko i trzeba ją też bardzo szybko nałozyć na twarz)zmyć letnią wodą i skóre przetrzeć tonikiem może byc ten z cytryny
Minaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 14:19   #34
gabi110398
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: zbiorczy- jak pozbyć się opalenizny/wybielić skórę

ja chcialabym trwale wybielic skore ale jak...? dzisiaj rano przepłukałam twarz mlekiem, zrobiłam sobie naturalną maseczke z ogórka i śmietany a do tego jeszcze peeling z drobinkami na problemy skórne . cera ...moze i troche rozjasniala ale teraz znowu wrócila do poprzedniego stanu (czyt.: jest ciemna )... co mam robic..? pomóżcie !
gabi110398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 14:36   #35
Veissan
Przyczajenie
 
Avatar Veissan
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: zbiorczy- jak pozbyć się opalenizny/wybielić skórę

Ja słyszałam, że ocet jabłkowy powoduje rozjaśnienie włosów. Na cerę w sumie też mógłby być całkiem niezły, więc postanowiłam, że będę się codziennie smarować jego wodnym roztworem w proporcjach ok. 3/4 szklanki wody do 1/4 szklanki octu. Pisałam o tym w wątku "Jak podkreślić jasną karnację VI" czy coś takiego, ale tam dziewczyny głównie radzą jakie stosować pudry, podkłady itp. Mnie jednak zależy na tym, by mieć jasną skórę, a nie tylko jasną przykrywkę, więc ten temat jest stanowczo nie dla mnie . Poza tym jestem przewrażliwiona na wszelkiego rodzaju specyfiki upiększające (czyt. kryjące), które nakłada się na cały dzień powodując wysuszenie, zaczerwienienia tudzież inne przykre niespodzianki.
Można się też smarować tonikami rozjaśniającymi, np. Ziaja Ogórkowy. Używałam go w wakacje 2 lata temu, ale niestety nie rozjaśnił mi buzi ani trochę.
Podstawą - moim zdaniem - jest jednak używanie peelingów. Ja mam ten z Sorai o brzoskwiniowym zapachu i jest bardzo fajny jeśli chodzi o "moc ścierania", ale stopień rozjaśnienia cery jest równy zeru.
Veissan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 19:54   #36
Lousie11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: zbiorczy- jak pozbyć się opalenizny/wybielić skórę

No co wy!! miałam ten sam problem i od 5 miesięcy stosuję jedną jedyną i sprawdzoną rzecz. Precz z kremami itp.
Macie może z wakacji kremy do opalania? Chronią idealnie przed słońcem. Tak więc, codziennie przed wyjściem na dwór (także w zimę, wiosnę i jesień) nasmaruj buźkę takim cudem. Musi zawierać UV najlepiej z wyciągiem ogórkowym, czy oliwkowym, filtrem ponad 20.
_________________________ _____________________
Jeśli cera jest tłusta nic nie zadziała, więc zwalcz tzw "olej" olejem. Nasmaruj się na wieczór twarz oliwką dla dzieci, białą lub żółtą.
mi pomógł wyciąg ze skórek mandarynki, gdyż po długich wakacjach na twarzy powstały brunatne pigmenty.
_________________________ ______________________

Mój sposób na sprawdzoną maseczkę to:

* przegotowana woda, ciepława (ciut cieplejsza niż letnia, ok. 30 stopni)
* 3% wody utlenionej
* mąka ziemniaczana

Sposób wykonania:
do ciepłej wody wsyp 1-2 duże łyżki mąki ziemniaczanej, ale nie czubate. (jak tak to 1 czubata)
dolej dwie małe łyżeczki wody utlenionej
Wszystko porządnie wymieszaj.

Zrób z tego peeling do twarzy na wieczór.

Maseczka nr. 2
Na najdrobniejszym sitku w tarce przetrzyj pół zielonego ogórka,
wyciśnij ok. 1/4 szklanki soku z cytryny, zmieszaj to razem, pozostaw na twarzy przez 20 minut.
Nie zapomnij nałożyć na oczy! Zmniejsza cienie!
Następnie posiekaj resztę ogórka w plastry i obłóż nimi całą twarz na kolejne 15 minut.

co do skórek mandarynki, najlepiej zmielić je lub posiekać, czy tam rozgotować, jak kto woli- ważne by zachowały pigmenty tego wyciągu, wklepać w twarz na całą noc, nie zmywać.


OSIĄGNIJ IDEALNE PH SKÓRY STOSUJĄC TONIK 'IDEALNIE MATOWA CERA'!

mam nadzieję, że pomogłam Wam spełnić białe marzenia..
Lousie11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:34   #37
katiedee
Raczkowanie
 
Avatar katiedee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Nidzica/Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Jak SKUTECZNIE zmyc samoopalacz?

Ja mam opalony tylko dekolt, więc widać niewielkąbrązowo-różową plamę pod obojczykami... Też chcę się jej pozbyć, więc smaruję skórę cytryną na noc, robię peelingi i czasem obkładam plastrami pomidora. Za miesiąc porównam efekty :P
__________________

Uwaga:

MÓJ BLOG

Do długości docelowej pozostało: 30 cm
katiedee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 18:22   #38
Baalberith
Przyczajenie
 
Avatar Baalberith
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: zbiorczy- jak pozbyć się opalenizny/wybielić skórę

Odnawiam wątek C:

Znacie może jakieś ciekawe produkty, ze składnikami aktywnymi blokującymi produkcję melaniny?(może warto wykombinować coś z półproduktów ) Rodzima oferta jest dość uboga, a niestety nie znam kanji. Sporo azjatyckich kosmetyków daje wizualny efekt bielszej skóry (zostawiają np. białą warstewkę z tlenku tytanu), mi zaś zależy na efekcie długofalowym, wspomaganym rzecz jasna - przez filtry.

A co do filtrów: Szukam wysokich (mineralno-chemicznych), niekomedogennych, z silikonami i innymi "zalepiaczami", daleko w składzie.
Polecam Kolastynę dla dzieci spf 50. Jest super!

Liczę na żywą dyskusję bladolicych :3
Baalberith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 18:11   #39
Yohanna_
Raczkowanie
 
Avatar Yohanna_
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wild World
Wiadomości: 216
Dot.: Jak SKUTECZNIE zmyc samoopalacz?

Odkopuję temat!
We wtorek byłam na pogrzebie kolegi. Bardzo "przebierać się" nie musiałam, bo na co dzień chodzę ubrana na czarno lub bardzo ciemno (granat, szarości), więc poszłam w jednej w zwyczajnych dla mnie bluzek, ale dekolt okazał się zbyt duży nawet jak na stanie w cieniu i w efekcie mam okropnie opalony dekolt! Później posmarowałam się SPF 50, bo gdy tylko wyjdzie słońce na wiosnę, zaczynam się takim nacierać, ale okazało się, że zrobiłam to za późno i w efekcie wyglądam jak INDIANKA, ale tylko na dekolcie, a reszta ciała jest blada, łącznie z twarzą, na której miałam wówczas swój codzienny makijaż, czyli krem nawilżający (który okazał się kremem z SPF 10) i podkład oraz puder, co zablokowało promienie. Ma któraś z Was jakiś sposób na to ? POMOCY! : < Trudno mi się teraz ubrać choćby w jakąs bardziej wyciętą niż tamta (dekolt w ŁÓDKĘ!) bluzkę, bo wyglądam jak idiotka!

Edytowane przez Yohanna_
Czas edycji: 2015-06-12 o 18:13
Yohanna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 18:49   #40
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Jak SKUTECZNIE zmyc samoopalacz?

Cytat:
Napisane przez Yohanna_ Pokaż wiadomość
Odkopuję temat!
We wtorek byłam na pogrzebie kolegi. Bardzo "przebierać się" nie musiałam, bo na co dzień chodzę ubrana na czarno lub bardzo ciemno (granat, szarości), więc poszłam w jednej w zwyczajnych dla mnie bluzek, ale dekolt okazał się zbyt duży nawet jak na stanie w cieniu i w efekcie mam okropnie opalony dekolt! Później posmarowałam się SPF 50, bo gdy tylko wyjdzie słońce na wiosnę, zaczynam się takim nacierać, ale okazało się, że zrobiłam to za późno i w efekcie wyglądam jak INDIANKA, ale tylko na dekolcie, a reszta ciała jest blada, łącznie z twarzą, na której miałam wówczas swój codzienny makijaż, czyli krem nawilżający (który okazał się kremem z SPF 10) i podkład oraz puder, co zablokowało promienie. Ma któraś z Was jakiś sposób na to ? POMOCY! : < Trudno mi się teraz ubrać choćby w jakąs bardziej wyciętą niż tamta (dekolt w ŁÓDKĘ!) bluzkę, bo wyglądam jak idiotka!
Bedzie ciężko. Pozostaje Ci lekko ocieplić brazerm buzię a na dekolt może coś odbijającego światło? (jakiś balsam ze srebrnymi drobinkami?) Mocno to jest brazowe? CZy tylko czerwone? (czerwien szybko zginie, z brazem jest juz gorzej, moze peeling delikatny ryzowy z sokiem z cytryny?)
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-13 19:49:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.