Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-16, 11:59   #2041
uzytkownik21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 3
GG do uzytkownik21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam.Mam do as jedno pytanie i wiem że już to było ale nie mam czasu przeglądać forum w poszukiwaniu a więc możecie mi powiedzieć jak sie oblicza dawkę ile już wziełęm akne??z góry dzięki za odpowiedź
__________________
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego co robią wszyscy..."
uzytkownik21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 12:23   #2042
Mordka212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 306
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Przyjmowana dzienna dawkę pomnóż przez liczbę dni ile już bierzesz i to co wyjdzie podziel przez liczbę kg tyle ile ważysz i wtedy wyjdzie ile akne przyjełeś na 1kg masy ciała
Mordka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 18:05   #2043
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny!
włosy nadal mi lecą i są już masakrycznie przerzedzone. studiuję i nie jestem w domu, więc nie mam możliwości pójścia do derma. co ja mam zrobić? dodam, że to już ok.3miesięcy po ostatniej tabletce...
myślicie, że to nadal po IZO czy może szukać gdzieś indziej przyczyny? brać jakieś suplementy typu belissa czy może iść na badanie krwi na anemię czy cóś?
ja już sama nie wiem co mam zrobić
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 19:02   #2044
yaponka
Raczkowanie
 
Avatar yaponka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Nie spotkałam nikogo, kto by nie miał suchej i łuszczącej się skóry przy kuracji izo
już ponad miesiąc biorę Akne i zaczynam widzieć pierwsze efekty - nie ma nowych krost, a stare się zmniejszają i chyba zaczynają zanikać.
Masz rację, że skóra na obecnym etapie kuracji jest trochę przesuszona, ale już pytałam lekarza co mogę na to stosować i kazał smarować się kremem do twarzy nawilżającym - najlepiej jakimś do skóry wrażliwej, no a całe ciało p każdej kąpieli balsamować mocno nawilżającym balsamem. Fakt, że też trochę pierzchną mi usta, więc smaruje je zwykłym sztyftem ochronnym i pomaga
__________________
Wiadomości z Europy
yaponka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 20:00   #2045
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mając do wybory:
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3441-opis-Agropharm-Oeparol-PL-Pomadka-ochronna.htm
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-523-opis-Oriflame-Tender-Care-Krem-uniwersalny.htm
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-34151-opis-Rossmann-Isana-Vaseline-Wazelina-kosmetyczna.htm

Co waszym zdANIEM MAM WYBRAĆ by nie zmasakrować sobie okolic ust?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 21:20   #2046
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wazelina może być trochę za słaba... na mnie nie działa. Najlepsza moim zdaniem jest Alterra z Rossmanna: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...sam-do-ust.htm Bebe i Nivea mogą się przy niej schować to jest absolutny KWC
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 12:12   #2047
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;22705389]Dziewczyny!
włosy nadal mi lecą i są już masakrycznie przerzedzone. studiuję i nie jestem w domu, więc nie mam możliwości pójścia do derma. co ja mam zrobić? dodam, że to już ok.3miesięcy po ostatniej tabletce...
myślicie, że to nadal po IZO czy może szukać gdzieś indziej przyczyny? brać jakieś suplementy typu belissa czy może iść na badanie krwi na anemię czy cóś?
ja już sama nie wiem co mam zrobić [/QUOTE]
Myślę że do około 6 miesięcy od ostatniej tabletki to może być jeszcze wina IZO ale może nie zaszkodziło by zrobić podstawowej morfologii? kiedy ostatnio miałaś robioną? A suplementy inną drogą zaszkodzić nie zaszkodzą a przynajmniej trochę wzmocnią włosy

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Co waszym zdANIEM MAM WYBRAĆ by nie zmasakrować sobie okolic ust?
Wydaje mi się że na jednej pomadce czy balsamie nie ma co poprzestawać, bo wszystko ma trochę inny skład i dostarcza czego innego i trochę inaczej działa na usta. Dobra pomadka jest priorytetem gdy wychodzimy, bo przecież nie będziemy na mrozie babrać się palcem w balsamie i nakładać go na usta Balsam jest znowu idealny zwłaszcza w domu kiedy możemy nałożyć grubszą warstwę, a noc osobiście preferuję wazelinę bo nałożę baaardzo grubą warstwę i rano ona jeszcze jest a przez noc nic mi nie popęka ale sama wazelina nie odżywi znowu ust... także uważam że warto zapewnić ustom kompleksową pielęgnację


U mnie 13 dzień i w sumie nic poza ustami(na szczęście już niebolącymi) nie wskazuje na fakt że coś biorę. Może jeszcze skóra się trochę mniej przetłuszcza i ciężej rozprowadzić podkład. Zaskórniki na nosie zaczęły się wybrzuszać i jakieś pojedyncze większe krosty na policzkach ale przez noc zwykle znikają
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 15:45   #2048
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;22705389]Dziewczyny!
włosy nadal mi lecą i są już masakrycznie przerzedzone. studiuję i nie jestem w domu, więc nie mam możliwości pójścia do derma. co ja mam zrobić? dodam, że to już ok.3miesięcy po ostatniej tabletce...
myślicie, że to nadal po IZO czy może szukać gdzieś indziej przyczyny? brać jakieś suplementy typu belissa czy może iść na badanie krwi na anemię czy cóś?
ja już sama nie wiem co mam zrobić [/QUOTE]

mialam ten sam problem, z tym ze ja zawsze mialam duzo cienkich wlosow na glowie i na szczescie nie wygladalo to u mnie tragicznie. Wlosy zaczely mi wypadac po 3miesiacach kuracji i wypadaly w duzych ilosciach przez 5miesiecy. Stosowalam silice, szampon dermena, nafte kosmetyczna i olejek rycynowy i udalo mi sieto w koncu opanowac teraz tez wypadaja bo to normalne, ale juz w odpowiednich ilosciach i podczas mycia praktycznie nic nie leci, mysle ze trzeba po prostu ten okres przeczekac, dac sobie jakies 6miesiecy na uspokojenie. A dzieki tym suplementom i maseczkom mam teraz pelno baby hair na glowie i tylko czekam az podrosna i zageszcza mi czupryne
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 18:21   #2049
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dzięki wam kobieki za odpowiedzi
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 20:11   #2050
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość


Wydaje mi się że na jednej pomadce czy balsamie nie ma co poprzestawać, bo wszystko ma trochę inny skład i dostarcza czego innego i trochę inaczej działa na usta. Dobra pomadka jest priorytetem gdy wychodzimy, bo przecież nie będziemy na mrozie babrać się palcem w balsamie i nakładać go na usta Balsam jest znowu idealny zwłaszcza w domu kiedy możemy nałożyć grubszą warstwę, a noc osobiście preferuję wazelinę bo nałożę baaardzo grubą warstwę i rano ona jeszcze jest a przez noc nic mi nie popęka ale sama wazelina nie odżywi znowu ust... także uważam że warto zapewnić ustom kompleksową pielęgnację

Dziękuję, masz rację tak zrobię, ale jeszcze mic hodzi o te konkrety co podałam, czy są tego warte? szczególnie ten Oriflame, czy nie przepłace?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 21:14   #2051
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
szczególnie ten Oriflame, czy nie przepłace?
Dopiero teraz kliknęłam w linka bo nie spodziewałam się, że mogę znać ten balsam bo jakoś nie używam kosmetyków oriflame, a tu niespodzianka tak się składa, że mam ten balsam dostałam go chyba ze trzy lata temu od koleżanki i tak się składa że do tej pory go mam... totalnie nie przypadł mi do gustu... tak sobie leżał i używałam go tylko wtedy gdy nic innego nie miałam akurat pod ręką. Moich ust w ogóle nie nawilża ani nie odżywia. Jak dla mnie Tisane jest o niebo lepszy i dużo tańszy, ale to tylko moje zdanie
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 17:17   #2052
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
Dopiero teraz kliknęłam w linka bo nie spodziewałam się, że mogę znać ten balsam bo jakoś nie używam kosmetyków oriflame, a tu niespodzianka tak się składa, że mam ten balsam dostałam go chyba ze trzy lata temu od koleżanki i tak się składa że do tej pory go mam... totalnie nie przypadł mi do gustu... tak sobie leżał i używałam go tylko wtedy gdy nic innego nie miałam akurat pod ręką. Moich ust w ogóle nie nawilża ani nie odżywia. Jak dla mnie Tisane jest o niebo lepszy i dużo tańszy, ale to tylko moje zdanie
No i właśnie dziwne bo na KWC tak go bardzo wychwalają, a wiem, że ORIFLame to kosmetyczne dno.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 18:02   #2053
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Mając do wybory:
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3441-opis-Agropharm-Oeparol-PL-Pomadka-ochronna.htm
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-523-opis-Oriflame-Tender-Care-Krem-uniwersalny.htm
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-34151-opis-Rossmann-Isana-Vaseline-Wazelina-kosmetyczna.htm

Co waszym zdANIEM MAM WYBRAĆ by nie zmasakrować sobie okolic ust?
Alterra z Rossmanna i Alantan Plus maść z apteki
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 18:17   #2054
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Alterra z Rossmanna i Alantan Plus maść z apteki
no tak tak, ale nikt nie pisze o tych co podałam, ze mając do wyboru między tymi trzema ktore jest warto kupić ?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 18:35   #2055
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
no tak tak, ale nikt nie pisze o tych co podałam, ze mając do wyboru między tymi trzema ktore jest warto kupić ?
Z Agropharmu mam wazelinę wiesiołkową, kupiona jak zaczynałam łykać Curacne - KLIK! Świetny kosmetyk. Jeśli pomadka jest tak samo dobra, to weź pomadkę - lepszy komfort używania, niż wazelina, w której trzeba maczać palce Wazelina dobra jest do używania w domu

Kremu z Oriflame nie miałam, wazeliny z Isany też nie.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 18:36   #2056
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Z Agropharmu mam wazelinę wiesiołkową, kupiona jak zaczynałam łykać Curacne - KLIK! Świetny kosmetyk. Jeśli pomadka jest tak samo dobra, to weź pomadkę - lepszy komfort używania, niż wazelina, w której trzeba maczać palce Wazelina dobra jest do używania w domu

Kremu z Oriflame nie miałam, wazeliny z Isany też nie.
hehe, dziękuję ale dobrze wszyscy piszą, że wazelina nie ma mocy naprawczej tylko ewentualnie chroni przed dalszym pękaniem (nałożona grubą warstwą) ?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 18:40   #2057
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
hehe, dziękuję ale dobrze wszyscy piszą, że wazelina nie ma mocy naprawczej tylko ewentualnie chroni przed dalszym pękaniem (nałożona grubą warstwą) ?
Z wazelin miałam tylko tę wiesiołkową (w sumie nadal mam), więc mogę ocenić tylko ją Wiesiołkowa dobrze nawilża, zostawia też taką tłustą powłoczkę na ustach. Usta są miękkie i gładkie A jak już zdarzyło się, że popękały, to jednak sięgałam prosto po Alantan
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 19:37   #2058
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mmm3mmja polecam pomadke Oeparolu z wiesiolkiem, a co do alantanu( z tymże ja mam krem) to u mnie sie nie spisuje, sciaga usta, ze tak sie wyraze

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2010-10-19 o 19:38
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 12:25   #2059
elsanta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam wszystkich tutaj
nie spodziewałam się jeszcze niedawno że posłucham dermatologów i wezmę izo, bo trądzik chociaż bardzo długo leczę, to ostatnio nie było źle, 2 niemiłe niespodzianki na miesiąc i regularna mikrodermobrazja, aż do zmasowanego ataku w lipcu..oczywiście leki zewnętrzne niewiele pomogły
ważę ok 55 kg, dostałam na pierwszy miesiąc 20stkę na dzień i tak miało zostać ale po ponad miesiącu przechodząc przez wysyp ustaliłam z derm że zwiększam do 30stki, szybciej pójdzie
po przeczytaniu setki stron forum jestem przygotowana na różne efekty specjalne, póki co tylko suche usta - tylko balsam Tisane mi pomaga - i suche włosy, które mogę myć raz na 3 dni - profilaktycznie je mocno podcięłam a miałam długie, stosuję odżywkę i specjalny krem na suche włosy, krople do oczu i jednodniowe soczewki, balsam nawilżający do ciała, dalej - lekki podkład z filtrem i muszę zmienić krem - nigdy do mojej raczej tłustej cery nie używałam typowych nawilżaczy, na razie nabrałam próbek i testuję
dziewczyny mam pytanie - mój derm powiedział mi ostatnio że kremy nawilżające hamują działanie izo, że muszę używać półtłustych, które są przy izo lepsze (!!!), coś ciężko mi w to uwierzyć - jakie kremy stosujecie na twarz?
elsanta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 15:48   #2060
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mi dermatolog przepisała humektan ale on nic nie pomaga,cera jest masakrycznie sucha a dziś wzięłam dopiero 7tabletke.dlatego dokupiłam sobie dziś krem ziaja med nawilżający-zobaczymy czy się spisze,mimo ze derma zakazała używać kremów które maja w składzie oleje bede używać go od czasu do czasu na noc.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 00:02   #2061
elsanta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

to daj znać Marti, ta Ziaja ma niezłe recenzje tu
ja jeszcze w ramach suszenia głowy derm na moje przebarwienia dostałam recepte na kremy, którymi mogę je już teraz traktować: Rozex, Argosulfan oraz próbkę Avene - Cleanance.
elsanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 08:37   #2062
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Włosy lecą mi nie na żarty, jak porąbane. Jeden raz, naprawdę delikatnie rpzeczeszę głowę grzebieniem i mam pełno, naprawdę pełno włosów na nim. I zauwazalne jest, że na głowie coraz marniej. Jutro odbiorę wyniki krwi, moje pytanie brzmi- czy dziewczyny ktore też mają problem z wypadaniem włosów, mają przy tym dobre wyniki? Co z tym robić, jestem załamana :< 4 czy 5 tabletek do konca.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 08:48   #2063
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Jutro odbiorę wyniki krwi, moje pytanie brzmi- czy dziewczyny ktore też mają problem z wypadaniem włosów, mają przy tym dobre wyniki?
Jednym z działań niepożądanych jest możliwość wystąpienia anemii, a to ona właśnie objawia się takim stanem włosów, więc jeśli to jest przyczyną to będzie na wynikach
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 09:47   #2064
april31
Raczkowanie
 
Avatar april31
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 72
GG do april31
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, własnie łyknęłam drugą tabletkę aknenorminu, na razie 20mg na dobę i jestem dobrej mysli chociaż bardzo boję się wysypu ale przecież nie musi być Jesli pozwolicie to będę tu do Was zaglądać bo razem raźniej
april31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 19:38   #2065
anely
Przyczajenie
 
Avatar anely
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
GG do anely
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej, ja chyba zakończe swoją kurację wcześniej, zostało mi jeszcze 30 tabletek, (natomiast do dawki minimalnej, czyli 120 mg 15 tabletek po 20 mg), cerę mam w bardzo dobrym stanie, ale moje włosy strasznie mi wypadają, a teraz i oczy, są mocno czerwone i wysuszone, pomimo stałego nawilżania, a kiedy wstaję rano to obraz w jednym oku mam lekko zamazany. Trudno co ma być to będzie...może trądzik nie wróci...
anely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 21:11   #2066
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć dziewczyny

Biorę Aknenormin od prawie tygodnia (zaczęłam w zeszłą sobotę).
Jak na razie jedyny objaw to suche usta, może lekka suchość w ustach, słabsze widzenie w nocy (przynajmniej takie mam wrażenie, dało się odczuć jak siadłam za kółkiem), o dziwo - raczej szybciej przetłuszczające się włosy , napady agresji , huśtawka nastojów, trochę zdołowanie (choć akurat to nie musi być związane z lekiem, po prostu często mam doła).
Moja dawka na razie to 40mg na dzień (tak przez 1,5 mies., później zobaczymy, ile przepisze derm.)
Stan na dziś: kilka drobnych krostek, lekkie wysuszenie (nos!), jednak świecenie praktycznie jak co dzień
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 22:23   #2067
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

6roove, z przetłuszczaniem minie w sobote minie mi miesiac brania i tez na poczatku mialam problem z przetluszczajacymi sie wlosami i potwornym lupiezem(wczesniej nie wystepowal), a teraz moge myc wlosy co 4-5dni i tak wygladaja ladnie, poczatkowo buzia wygladzila sie, fajnie wygladala,za to od 2tygodnia juz wysypuje, skóra jest podrazniona, w niektórych mijescach schodzi jak po kwasach, luszczy sie i swedzi.Wychodza bolące guzy.No i skóra ogólnie przesuszona, sciagnieta, szukam na to specyfiku, bo humektan faktycznie srednio sobie radzi.Miałam tez problem z ustami, włosy mi leca, ale nie wiem czy od tabletek, bo ogólnie przed tez sporo mi wypadało. Wszystko zniosę, byle pomogło
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-22, 14:20   #2068
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez elsanta Pokaż wiadomość
witam wszystkich tutaj
nie spodziewałam się jeszcze niedawno że posłucham dermatologów i wezmę izo, bo trądzik chociaż bardzo długo leczę, to ostatnio nie było źle, 2 niemiłe niespodzianki na miesiąc i regularna mikrodermobrazja, aż do zmasowanego ataku w lipcu..oczywiście leki zewnętrzne niewiele pomogły
ważę ok 55 kg, dostałam na pierwszy miesiąc 20stkę na dzień i tak miało zostać ale po ponad miesiącu przechodząc przez wysyp ustaliłam z derm że zwiększam do 30stki, szybciej pójdzie
po przeczytaniu setki stron forum jestem przygotowana na różne efekty specjalne, póki co tylko suche usta - tylko balsam Tisane mi pomaga - i suche włosy, które mogę myć raz na 3 dni - profilaktycznie je mocno podcięłam a miałam długie, stosuję odżywkę i specjalny krem na suche włosy, krople do oczu i jednodniowe soczewki, balsam nawilżający do ciała, dalej - lekki podkład z filtrem i muszę zmienić krem - nigdy do mojej raczej tłustej cery nie używałam typowych nawilżaczy, na razie nabrałam próbek i testuję
dziewczyny mam pytanie - mój derm powiedział mi ostatnio że kremy nawilżające hamują działanie izo, że muszę używać półtłustych, które są przy izo lepsze (!!!), coś ciężko mi w to uwierzyć - jakie kremy stosujecie na twarz?


nie nie nie . nawilżać ale NIE NATŁUSZCZAĆ !!! . Więc kremik na oko nie pozostawiający filmu . Polecił mi deerm kosmetyki do mycia buzi z serii La Roche Effaclar. Oraz inne kosmetyki juz nieco tańsze z firmy iwostin Wszystko w aptece.
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-22, 14:58   #2069
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

macie jakieś źródła potwierdzające szkodliwość opalania się w solarium przy braniu retinoidów ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-22, 15:15   #2070
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja nie mam, ale przeciez podczas leczenia skóra jest czerwona, podrażniona, łuszczy się, nie boisz sie blizn i przebarwień i ogólnie, że możesz sobie zaszkodzić?Poza tym przy tradziku solarium, ogolnie opalanie jest niewskazane.Osobiscie za zadne skarby bym nie poszła na solarium w trakcie leczenia(z reszta po zakonczeniu tez nie).

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2010-10-22 o 15:17
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.