Essence cz. VII - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 19:59   #3031
Ingeborg
Zadomowienie
 
Avatar Ingeborg
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 1 169
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
liner z brazowej paletki ma bardzo ladny, brazowy i mocny kolor wiec bez obaw
Podpisuję się pod tym obiema łapkami, liner jest cudny i ma naprawdę piękny, brązowy kolor
__________________
Zaczynam recenzować kosmetyki, które posiadam/posiadałam
Ingeborg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 20:09   #3032
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez lorek1 Pokaż wiadomość
Wiesz co nie pamiętam dokładnie ale coś ok. 5.99 albo 6.99. Nie chcę wprowadzić w błąd. W poniedziałek sprawdzę dokładnie
Dzięki
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 20:18   #3033
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Essence cz. VII

Zastanawiałam się nad zakupem:
Essence, Pure Skin, Anti-Spot, Intenisve Night Treatement (Intesywna kuracja przeciw wypryskom na noc)

Opinie na kwc kuszą ...ale, jak się dowiedziałam: ten kosmetyk posiada w swoim składzie INCI - składnik rakotwórczy i to wysoko (Polyacrylamide).
Więc dziewczyny uważajcie.

Może korektor do buzi, tej samej linii - jest bezpieczny. Macie skład?
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 20:26   #3034
Badzynka
Rozeznanie
 
Avatar Badzynka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 604
Dot.: Essence cz. VII

B&W w douglasach? Bosko, wreszcie coś nowego. Wprawdzie nic jakoś specjalnie mi się nie podoba, to jednak radość z nowej limitowanki jest ech, te uzależnienie
Badzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 20:27   #3035
mejaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar mejaczek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wielka planeta trzaśnietych ludzi
Wiadomości: 2 107
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad zakupem:
Essence, Pure Skin, Anti-Spot, Intenisve Night Treatement (Intesywna kuracja przeciw wypryskom na noc)

Opinie na kwc kuszą ...ale, jak się dowiedziałam: ten kosmetyk posiada w swoim składzie INCI - składnik rakotwórczy i to wysoko (Polyacrylamide).
Więc dziewczyny uważajcie.

Może korektor do buzi, tej samej linii - jest bezpieczny. Macie skład?
Teraz teoretycznie wszystko jest rakotwórcze. Nie wiem jaki jest skład korektora
__________________
Muzyka i taniec to dwie rzeczy, które w jedną sekundę potrafią pochłonąć całą moją duszę i ciało


wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post23505256
Nowe dorzuty


Blogujemy
http://kosmetyczny-bzik.blogspot.com/
mejaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 20:43   #3036
Ingeborg
Zadomowienie
 
Avatar Ingeborg
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 1 169
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez mejaczek Pokaż wiadomość
Teraz teoretycznie wszystko jest rakotwórcze. Nie wiem jaki jest skład korektora


Racja
W sumie ja mam tą kurację, i to drugą tubkę... Korektor z tej serii mam ten w różczce z roll-on'em na wypryski. Korektor jest do kitu, roll-on może być.
__________________
Zaczynam recenzować kosmetyki, które posiadam/posiadałam
Ingeborg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 21:35   #3037
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: Essence cz. VII

fajnie że ja do Dauglasa mam ponad 150 km ;/
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 21:59   #3038
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Essence cz. VII

We wtorek będę z TŻ w Krakowie, może wtedy odwiedzę Douglasa Może Firlity też Oby już bylo Black&White xD

Ei w ogole wiecie że Douglasz czyta sie /Duglas/ a nie /Daglas/? Daniel mi wyjaśnił, że Ciągle mówię to źle bo to niemiecka nazwa. Nawet w reklamach źle mówią...
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 22:09   #3039
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: Essence cz. VII

Ja za tydzień wyjeżdżam do Niemiec na dwa tygodnie, więc zamierzam się trochę obkupić. Mam tylko nadzieję, że jak wrócę, zostanie coś dla mnie z B&W
saks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 22:11   #3040
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Essence cz. VII

gosienka, jak mowia źle w reklamach, to jesteśmy usprawiedliwione
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 22:38   #3041
mejaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar mejaczek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wielka planeta trzaśnietych ludzi
Wiadomości: 2 107
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
We wtorek będę z TŻ w Krakowie, może wtedy odwiedzę Douglasa Może Firlity też Oby już bylo Black&White xD

Ei w ogole wiecie że Douglasz czyta sie /Duglas/ a nie /Daglas/? Daniel mi wyjaśnił, że Ciągle mówię to źle bo to niemiecka nazwa. Nawet w reklamach źle mówią...

A to tez kiedyś to słyszałam


---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez saks Pokaż wiadomość
Ja za tydzień wyjeżdżam do Niemiec na dwa tygodnie, więc zamierzam się trochę obkupić. Mam tylko nadzieję, że jak wrócę, zostanie coś dla mnie z B&W
Szczęśliwa kobieta
__________________
Muzyka i taniec to dwie rzeczy, które w jedną sekundę potrafią pochłonąć całą moją duszę i ciało


wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post23505256
Nowe dorzuty


Blogujemy
http://kosmetyczny-bzik.blogspot.com/
mejaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 22:54   #3042
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
We wtorek będę z TŻ w Krakowie, może wtedy odwiedzę Douglasa Może Firlity też Oby już bylo Black&White xD

Ei w ogole wiecie że Douglasz czyta sie /Duglas/ a nie /Daglas/? Daniel mi wyjaśnił, że Ciągle mówię to źle bo to niemiecka nazwa. Nawet w reklamach źle mówią...
Daglas to angielska wymowa tej nazwy, miedzynarodowa więc jest jak najbardziej poprawna Duglas się mówi tylko w krajach niemieckojęzycznych, mama mi mówiła że nawet ludzie w Niemczech czasem mówią Daglas...
wiece co... mam nadzieję ze jednak dorwe lakiery z limitek, mama postanowiła stanąć na wysokości zadania i mi wysłać kosmetyki więc zrobi poczte niemiecką w konia i zapakuje mi je w grube skarpety żeby buteleczek nie było słychać jak stukają tym o to sposobem może do końca tygodnia będe miała coś z B&W
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 23:22   #3043
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Opinie na kwc kuszą ...ale, jak się dowiedziałam: ten kosmetyk posiada w swoim składzie INCI - składnik rakotwórczy i to wysoko (Polyacrylamide).
Więc dziewczyny uważajcie.
Skąd te informacje o poliakrylamidzie? Z tego co mi wiadomo (pracuję z poliakrylamidem) to monomery akrylamidowe są dość silnymi neurotoksynami (to co innego niż rakotwórczość), natomiast po odpowiedniej polimeryzacji poliakrylamid szkodliwy nie jest. W kosmetykach na pewno jest wykorzystywany końcowy produkt, więc chyba specjalnie nie ma się co bać.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 23:27   #3044
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez SweetBlackDevil Pokaż wiadomość
Daglas to angielska wymowa tej nazwy, miedzynarodowa więc jest jak najbardziej poprawna Duglas się mówi tylko w krajach niemieckojęzycznych, mama mi mówiła że nawet ludzie w Niemczech czasem mówią Daglas...
wiece co... mam nadzieję ze jednak dorwe lakiery z limitek, mama postanowiła stanąć na wysokości zadania i mi wysłać kosmetyki więc zrobi poczte niemiecką w konia i zapakuje mi je w grube skarpety żeby buteleczek nie było słychać jak stukają tym o to sposobem może do końca tygodnia będe miała coś z B&W

Ale takich "pomyłek"jest więcej, niema co się dziwić,przykładem Martyna Wojciechowska i jagoda akai zamiast asai. Czy to tak trudno zadzwonić do kogoś kto się zna i dowiedzieć się jak się mówi poprawnie Wojciechowska przez to się skompromitowała (imho) niby taka światowa kobieta

Ja z B&W nic nie chcę,czekam na wróżkową(puder)-ile pudrów potrzebuje normalna kobieta? i Catrice (puder?)

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Skąd te informacje o poliakrylamidzie? Z tego co mi wiadomo (pracuję z poliakrylamidem) to monomery akrylamidowe są dość silnymi neurotoksynami (to co innego niż rakotwórczość), natomiast po odpowiedniej polimeryzacji poliakrylamid szkodliwy nie jest. W kosmetykach na pewno jest wykorzystywany końcowy produkt, więc chyba specjalnie nie ma się co bać.

Był gdzieś wklejany link do artykułu(chyba na biochemii)podobno jest wycofywany /zamieniany na inny składnik w produkcji kosmetyków.
F
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 23:33   #3045
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Essence cz. VII

ole pudrów potrzebuje normalna kobieta? dużo... a maniaczka, jeszcze więcej mnie na całe szczęście na pudry jeszcze nie wzieło, ale z lakierami to już zupełnie inna sprawa
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 23:40   #3046
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez SweetBlackDevil Pokaż wiadomość
ole pudrów potrzebuje normalna kobieta? dużo... a maniaczka, jeszcze więcej mnie na całe szczęście na pudry jeszcze nie wzieło, ale z lakierami to już zupełnie inna sprawa
Oj,kochana na lakiery też miałam fazę-chyba starczy mi do emerytury,ostatnio nietrafione kolory twórczo wykorzystałam malując nimi ciastka z masy solnej na choinkę (jakoś to zużyć trzeba)

Teraz jest faza na pudry/pozświetlacze itp- już mam dużo -ale co mam zrobić jak takie piękne produkują można oszaleć!
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 23:51   #3047
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Essence cz. VII

Juz raz byla taka sytuacja z Catrice, ze nowy podklad Perfect Resist (czy jakos tak) zostal wprowadzony z paromiesiecznym opoznieniem, bo sklad byl zly. Rzekomo mieli go poprawic.. Ciekawe czy tak sie stalo..
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 00:04   #3048
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Essence cz. VII

SweetBlackDevil masz fajny podpis
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 00:07   #3049
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Był gdzieś wklejany link do artykułu(chyba na biochemii)podobno jest wycofywany /zamieniany na inny składnik w produkcji kosmetyków.
Pogrzebałam teraz trochę w bazach naukowych (nie opierając się na informacjach forumowych podanych ot tak) i sam poliakrylamid tak jak mówiłam nie jest tokstyczny i nie wchłania się przez skórę. Natomiast przy nieodpowiedniej polimeryzacji w produktach reakcji znajdują się ciągle monomery akrylamidowe, które są neuro- jak i genotoksyczne i mogą prowadzić do powstawania zmian nowotworowych. Myślę, że sotosowany w kosmetykach poliakrylamid jest oczysczany i pozbawiany monomerów..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 01:27   #3050
mejaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar mejaczek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wielka planeta trzaśnietych ludzi
Wiadomości: 2 107
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Ale takich "pomyłek"jest więcej, niema co się dziwić,przykładem Martyna Wojciechowska i jagoda akai zamiast asai. Czy to tak trudno zadzwonić do kogoś kto się zna i dowiedzieć się jak się mówi poprawnie Wojciechowska przez to się skompromitowała (imho) niby taka światowa kobieta

Ja z B&W nic nie chcę,czekam na wróżkową(puder)-ile pudrów potrzebuje normalna kobieta? i Catrice (puder?)

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------




Był gdzieś wklejany link do artykułu(chyba na biochemii)podobno jest wycofywany /zamieniany na inny składnik w produkcji kosmetyków.
F
Oj dużo. Wiem po sobie. Ciągle chce więcej pudrów, co z tego że już mam ich tyle
Z lakierami też tak jest i z cieniami, które strasznie mi się podobają. Mam taki odcień??Nie!!Nie taki tylko podobny


---------- Dopisano o 02:27 ---------- Poprzedni post napisano o 02:26 ----------

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Pogrzebałam teraz trochę w bazach naukowych (nie opierając się na informacjach forumowych podanych ot tak) i sam poliakrylamid tak jak mówiłam nie jest tokstyczny i nie wchłania się przez skórę. Natomiast przy nieodpowiedniej polimeryzacji w produktach reakcji znajdują się ciągle monomery akrylamidowe, które są neuro- jak i genotoksyczne i mogą prowadzić do powstawania zmian nowotworowych. Myślę, że sotosowany w kosmetykach poliakrylamid jest oczysczany i pozbawiany monomerów..
Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Tez mi się wydaje, ze firma nie wypuszczała by czegoś szkodliwego, bo potem by byli pozywani. A szczególnie firma, która ma jakąś renomę i rozpoznawalność
__________________
Muzyka i taniec to dwie rzeczy, które w jedną sekundę potrafią pochłonąć całą moją duszę i ciało


wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post23505256
Nowe dorzuty


Blogujemy
http://kosmetyczny-bzik.blogspot.com/
mejaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 02:05   #3051
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Essence cz. VII

Niemcy mówią też leptop zamiast laptop .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 02:16   #3052
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Essence cz. VII

A (niekórzy) Włosi mówią /Szwarcenegro/ zamiast /Szwarceneger/, znajomi z pracy TŻa nie chcieli wierzyć, że w oryginale Arnold nazywa się tak, jak sie nazywa.

Szkoda, że ma wejść B&W . Naprawdę nic mi się z niej nie podoba.
Fairytale, wracaaaaaaaaaaaj ...
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 11:01   #3053
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
SweetBlackDevil masz fajny podpis
dzięki no cóż... każda kobieta powinna wiedzieć jaka jest wspaniała

a co do Fairytale to mnie ciekawił tylko czerwony lakier... jakoś reszta za bardzo perłowa mi się wydaje, ale znając zycie jakby na żywca zobaczyła kosmetyki to większą czesc limitki bym kupiła
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 12:47   #3054
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez SweetBlackDevil Pokaż wiadomość
Daglas to angielska wymowa tej nazwy, miedzynarodowa więc jest jak najbardziej poprawna Duglas się mówi tylko w krajach niemieckojęzycznych, mama mi mówiła że nawet ludzie w Niemczech czasem mówią Daglas...
Jak najbardziej się zgadzam. Np. we Francji H&M to asz e em i weź się potem domyślaj, o co chodzi. Ale oni są przekonani, że to jedyna słuszna wymowa
Cytat:
Napisane przez greatdee Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o pasiaka z ITW, to ja w sumie mogłabym swojego odstąpić... Maźnięty parę razy pędzlem oczywiście. Fajne to to, ale jakoś nie używam Teraz zakochana jestem w bronzerze Hoola i nic mi innego do szczęścia niepotrzebne :P
Hmm to może się kiedyś do Ciebie zgłoszę, jakoś bliżej wiosny. może w międzyczasie uda mi się go zdobyć
Cytat:
Napisane przez karolajjnn Pokaż wiadomość
ja mam je normalnie na półkach ...
masz jeszcze?
__________________
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 12:49   #3055
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Essence cz. VII

Ja chcę wszystkie 3 zimowe kremy
Kiedy i gdzie mogą się pojawić?
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 12:54   #3056
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez coco_kiciusia Pokaż wiadomość
Jak najbardziej się zgadzam. Np. we Francji H&M to asz e em i weź się potem domyślaj, o co chodzi. Ale oni są przekonani, że to jedyna słuszna wymowa
A w Polsce ha i em, nie sądzę, żeby inni też się zorientowali o co chodzi.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:01   #3057
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Essence cz. VII

ja nie mówię ha i em
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:04   #3058
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Essence cz. VII

chyba często tu się bardzo odbiega od tematu- powoduje to zaśmiecanie wątku... ja wchodzę zobaczyć czy nowa limitka, czy recenzja czy co... a to nazwy H&M czy Douglas... no jak to się ma do tematu.......
Po to jest wątek offtopy z Essence
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:05   #3059
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Essence cz. VII

Dużo zależy od popularności marki. Gdy do polski wchodziło np. HBO, to tak też było najczęściej wymawiane. Później ludzie się przyzwyczaili, osłuchali i raczej mówią już /ejdż bi o/. I /ejdż end em/ Większym problemem są nazwy francuskojęzyczne .

Chaigata, czy offtopy? Bywały już większe, bez przesady.
Essence też bywa różnie wymawiane (niestety ) - słyszałam już /esens/ ale i /esenc/ a nawet wariacja na temat: /esence/
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2011-01-16 o 13:07
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 13:10   #3060
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Essence cz. VII

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
ja nie mówię ha i em
Ale pracownicy mówią.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Później ludzie się przyzwyczaili, osłuchali i raczej mówią już /ejdż bi o/. I /ejdż end em/
A czemu ludzie mieliby mówić na H&M ejdż end em? Przecież to nie jest angielska firma, więc też i wymowa oryginalna wcale taka nie jest.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.