Boję się o córkę - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-19, 15:19   #31
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Związki się rozpadają, ale moja intuicja podpowiada, że to on ją zostawi ze złamanym sercem. Co innego, gdyby się rozeszli "za porozumieniem stron". Ale wątpię, że on jest tak nią zafascynowany, jak ona nim. Nie chcę żeby sobie szukała problemów.
Inaczej związek przechodzi nastolatka, inaczej dojrzała kobieta. Nie mówię, że ta druga nie może mieć złamanego serca... ale bardziej dojrzale patrzy na to wszystko.
Tak jak pisałam, z niepokojem patrzę na tę ich miłość. A ten chłopak też się powinien zająć czymś ciekawszym niż mieszanie w głowie dziecku (bez obrazy dla niego).

To jest kiepski czas na związki, za małe doświadczenie życiowe itp.

Kompletnie nie rozumiem twojego podejścia, nie potrafiłabym się z tobą dogadać gdybyś była moja matką.

To normalne, że nastolatki wchodzą w związki, to normalne że związki się rozpadają,
to normalne że ktoś zostaje ze złamanym sercem.


Wiek nastoletni to tak samo dobru czas na związki jak każdy inny.

A to "za porozumieniem stron" to nawet zabawne jest , bo ja takich rozpadów związku nawet w dorosłym życiu za dużo nie znam, zwykle ktoś "cierpi".
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:20   #32
mmkk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się o córkę

Chatul - ja mam z nią w miarę dobry kontakt. Kłócimy się, jak to bywa w rodzinie, ale na ogół to ona chyba mnie szanuje i lubi, dużo rozmawiamy. Rozmawiałyśmy trochę o seksie (nie przy okazji tego związku) i mówi, że odda się chłopakowi dopiero gdy będzie go pewna na 100 %. Problem w tym, że jej może się wydawać, że TERAZ jest pewna.
Obecnie - nie wiem czy współżyją. Ja wiem, że ona nie musi mi się z tego spowiadać, ale widzę jaka jest zakochana i chłopak może to wykorzystać. Ona mówi, że jemu zależy - ja mówię, dziecko - skąd ty możesz wiedzieć czy jemu zależy i NA CZYM jemu zależy? Wtedy akurat się pokłóciłyśmy. Nie potrafi zaakceptować faktu, że wiem trochę więcej od niej, i wiem, że prawdopodobieństwo trafienia na dobrego chłopaka jest dużo mniejsze niż trafienie na dupka.

Ja nie chcę po prostu słuchać jej płaczów po tym wszystkim. Mówię - trzymaj chłopaka na dystans, nie dawaj mu do zrozumienia, że szalejesz za nim, bo poczuje się zbyt pewny siebie. Skutek? Ironiczna odpowiedź "dzięki za takie porady, mamo".
Pytam - skąd wiesz jak on o tobie mówi, gdy ty nie słyszysz? Jak wypowiada się o tobie przy kolegach? Może nie widzi w tobie nic poza ładnym ciałem? Skutek - "masz mnie za szmatę?" Dosłownie.
Załamuje mnie ta naiwność.

Jedyny plus dla tego chłopaka - zaprosił ją do domu i ona poznała już jego rodziców. Ale to chyba jeszcze o niczym nie świadczy.

pink_death - moim zdaniem na zdobywanie doświadczenia nie nastał jeszcze czas.
mmkk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:23   #33
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Boję się o córkę

Czytam i czytam i mam wrażenie, że to już było
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:26   #34
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Boję się o córkę

hahaha
oczekujesz że nastolatka podejdzie "na chłodno" do swojego pierwszego związku
wg mnie było by z nią cos nie tak gdyby tak się zachowywała

zakochała się, szaleje za nim, jak się rozstaną bardzie cierpieć, a może ona go rzuci bo pozna drugiego
i taki cykl może nastąpić więcej razy w ciągu zycia


zaczynam myślę że to troll
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:31   #35
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Czytam i czytam i mam wrażenie, że to już było
Kurde, też mam teraz wrażenie, że to jakiś troll jest. Nick jakoś podobnie wygląda...
Tylko jaki troll napisałby 'tę' zamiast 'tą'? Jakiś level up?

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
pink_death - moim zdaniem na zdobywanie doświadczenia nie nastał jeszcze czas.
A to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:34   #36
mmkk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się o córkę

Ja tylko chcę żeby nic nie robiła pod wpływem impulsu, albo pod naciskiem tego chłopaka.

pink_death - co mam Ci odpowiedzieć? Zdobywanie doświadczenia w tak młodziutkim wieku, gdy hormony buzują, może być tragiczne w konsekwencjach. Ja przez coś takiego nie przechodziłam.
mmkk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:38   #37
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Ja tylko chcę żeby nic nie robiła pod wpływem impulsu, albo pod naciskiem tego chłopaka.

pink_death - co mam Ci odpowiedzieć? Zdobywanie doświadczenia w tak młodziutkim wieku, gdy hormony buzują, może być tragiczne w konsekwencjach. Ja przez coś takiego nie przechodziłam.
Dam wzór odpowiedzi.
Pytanie: Kiedy jest dobry wiek na zdobywanie doświadczenia?
Odpowiedź: W wieku lat x; Wtedy, gdy odchowa się psa ze schroniska; Kiedy się będzie miało dwanaście kotów.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 15:45   #38
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Chatul - ja mam z nią w miarę dobry kontakt. Kłócimy się, jak to bywa w rodzinie, ale na ogół to ona chyba mnie szanuje i lubi, dużo rozmawiamy.
No to tak naprawdę nie powinnaś się bardzo martwić. Macie dobry kontakt, córka Ci ufa, wie, że może z Tobą porozmawiać. Gdyby działo się coś, co ją zaniepokoi, prawdopodobnie powie Ci o tym.

Cytat:
Rozmawiałyśmy trochę o seksie (nie przy okazji tego związku) i mówi, że odda się chłopakowi dopiero gdy będzie go pewna na 100 %.
Temat trochę poboczny, ale nie masz odczucia, że „oddawanie się mężczyźnie” to jednak nie jest właściwe określenie na dobrowolny seks dwojga kochających się ludzi? Jeśli córka używa tego sformułowania, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego tak mówi. Czy to po prostu użycie popularnego sformułowania, czy jednak przekonanie, że z seksu przyjemność czerpie głównie/tylko mężczyzna, a dodatkowo kobieta traci, kiedy uprawia seks. Jeśli to drugie – koniecznie interweniuj i wyjaśnij córce, że i kobieta, i mężczyzna mają takie samo prawo uprawiać seks i czerpać z niego przyjemność.

Cytat:
Problem w tym, że jej może się wydawać, że TERAZ jest pewna.
Na dobrą sprawę zawsze można by tak powiedzieć. Nawet, gdyby dziewczyna miałą teraz 27 lat czy nawet 47 Naprawdę rozumiem, że się martwisz o córkę, to normalne, ale spróbuj jednak ją zrozumieć i dać jej szansę podejmować własne decyzje.

Cytat:
Ona mówi, że jemu zależy - ja mówię, dziecko - skąd ty możesz wiedzieć czy jemu zależy i NA CZYM jemu zależy? Wtedy akurat się pokłóciłyśmy. Nie potrafi zaakceptować faktu, że wiem trochę więcej od niej, i wiem, że prawdopodobieństwo trafienia na dobrego chłopaka jest dużo mniejsze niż trafienie na dupka.
Skoro to jej chłopak, którego zna, to chyba ona lepiej i trafniej może ocenić, czy jemu zależy, czy nie. Poza tym, jeśli nawet nie znając jej chłopaka mówisz do córki z wyższością „dziecko – skąd ty możesz wiedzieć (…)”, to nie dziwię się, że córka się buntuje. Kurczę, kto by się nie zbuntował?
Czy Ty chciałabyś, żeby ktoś, kto nie zna Twojego faceta podważał Twoje zdanie na temat tego, że jemu zależy na związku?

Cytat:
Mówię - trzymaj chłopaka na dystans, nie dawaj mu do zrozumienia, że szalejesz za nim, bo poczuje się zbyt pewny siebie. Skutek? Ironiczna odpowiedź "dzięki za takie porady, mamo".
Twoja córka naprawdę nie odpowiedziała Ci źle. Ja bym pewnie ryknęła śmiechem.
Serio, nie po to człowiek jest w związku z drugą osobą, żeby nie okazywać jej uczuć. Szczególnie, że to te uczucia są powodem bycia w związku.

Chciałabyś, żeby Twój facet trzymał Cię na dystans i nie okazywał Ci zainteresowania? Myślisz, że komuś byłoby fajnie w takim związku? Że w ogóle tak powinien wyglądać związek?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:45   #39
mmkk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się o córkę

dobrze, przyjmijmy w takim razie, że jest to wiek 20 wzwyż

Ja wiem, że nie jestem idealną matką, może za mało ją rozumiem, ale czy naprawdę nie można w wieku 17 lat zainteresować się czymś innym niż obściskiwanie się z praktycznie obcym facetem?
mmkk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:48   #40
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Boję się o córkę

Jak to jest, że masz 18 lat i 17-letnią córkę?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:50   #41
mmkk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się o córkę

Miramej - pewnie klikałam byle co przy dacie urodzenia. Tak samo jak przy nicku. Zaraz mogę zmienić jeśli Ci to tak przeszkadza.
mmkk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 15:51   #42
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Miramej - pewnie klikałam byle co przy dacie urodzenia. Tak samo jak przy nicku. Zaraz mogę zmienić jeśli Ci to tak przeszkadza.
Nie, nie przeszkadza mi. Po prostu bardzo przypominasz pewną Marię. I myślę, że nią jesteś.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 15:53   #43
mmkk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się o córkę

mogę Ci przypominać kogo chcesz

Nie uważam, żeby termin "oddawać się" był pejoratywny, zresztą córka tak nie mówi, cytowałam ją swoimi słowami.
Nie traktuję córki z góry, służę doświadczeniem i chcę ją przestrzec. Nie wtrącam się w jej życie.
mmkk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:07   #44
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Boję się o córkę

Po pierwsze uważam, że hasło "oddawać się mężczyźnie" jest okropne i szkodliwe. Ludzie, którzy uprawiają seks, niczego nie oddają. Ani swojej cnoty, ani czegokolwiek. Sformułowanie "oddawać się" jest szkodliwe, bo sugeruje, że seks jest dla faceta jakąś nagrodą, darem, nie wiem. A jest po prostu bliskością i seksem.
Dwa, na rozmowę o antykoncepcji czy seksie już trochę późno jeśli nie poruszałyście swobodnie tych tematów wcześniej. Znacznie wcześniej. Moja mama też nie rozmawiała o tym ani ze mną ani z moją młodszą siostrą. Niesamowicie rozbawiła mnie sytuacja kiedy mama poszła do siostry (ta miała już wtedy chłopaka i 18 lat) i spytała "Czy mam z tobą porozmawiać o seksie??", a Martyna wydukała tylko "Nie.". No sorry, trochę późno.
Trzy, traktujesz córkę jak zacofane w rozwoju dziecko. To dziewczyna, młoda kobieta. Zakochała się, odkrywa swoją kobiecość, bliskość drugiego człowieka. Pozwól jej na to. I oswój się z tym - to już nie jest dziecko.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:08   #45
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Ja wiem, że nie jestem idealną matką, może za mało ją rozumiem, ale czy naprawdę nie można w wieku 17 lat zainteresować się czymś innym niż obściskiwanie się z praktycznie obcym facetem?
A wiesz w ogóle, jak długo córka go zna?

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Nie traktuję córki z góry, służę doświadczeniem i chcę ją przestrzec. Nie wtrącam się w jej życie.
Rozumiem, że masz dobre intencje i chcesz córkę przestrzec przed błędami, które sama popełniłaś w jej wieku, ale, niestety, Twoje słowa brzmią jak bardzo niemiłe (wręcz pogardliwe) pouczenia skierowane w stronę mało rozgarniętej osoby. Mnie byłoby bardzo przykro, gdyby moja matka podważała moje słowa na temat tego, że mojemu partnerowi zależy na naszym związku. A hasła, że mam nie okazywać facetowi zainteresowania naprawdę w najlepszym wypadku skwitowałabym kąśliwą uwagą. Nieokazywanie zainteresowania własnemu facetowi w imię niepokazywania mu, że jest się osobą zakochaną to według mnie jeden z gorszych pomysłów, który łatwo może doprowadzić do problemów w związku.

Jeśli naprawdę tak boisz się, że Twoja córka popełni te same błędy, które Ty popełniłaś, to może zamiast ją pouczać, opowiesz o swoich doświadczeniach? Coś takiego dużo łatwiej przyjąć niż krytykę, zwłaszcza bezzasadną, dotyczącą własnego postępowania i własnego związku.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:09   #46
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Boję się o córkę

Oddawać się mężczyźnie to okropne określenie.

Wtrącasz się!
Jak możesz jej mówić, że ma chłopaka trzymać na dystans? Nie okazywać uczuć? W wieku 17 lat siedzieć tylko w pokoju? Wątpię, żeby jej jedynym zainteresowaniem stało się "obmacywanie ze starszym chłopakiem". Musisz interweniować wtedy, gdy np. drastycznie(!) pogorszy się w nauce. A jeśli dziewczyna po prostu jest szczęśliwie zakochana? Nie ograniczaj jej tylko dlatego, że ty byłaś inna w jej wieku.
Idź z nią do ginekologa i na tym powinno się póki co skończyć twoje wtrącanie.

Są normalni 19latkowie. To, że wcześniej miał dziewczyny, nie znaczy, że uprawiał z nimi seks. Nie znaczy, że zrobi to z twoją. A już jest bardzo mało szans, że ją tak strasznie zbałamuci.
Może najpierw spróbuj go jeszcze poznać?

I uważaj z tym dyrygowaniem córeczką, bo to ci się wszystko potem odegra. Sama zacznie się powoli odsuwać, bo przestanie w tobie odnajdywać przyjaciółkę, powierniczkę i wsparcie.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:18   #47
mmkk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się o córkę

Zanim się ze sobą zeszli to znali się 2 tygodnie, kwestia pewnie kilku spotkań, choć córka mówi "już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że będziemy razem".

Cytat:
Rozumiem, że masz dobre intencje i chcesz córkę przestrzec przed błędami, które sama popełniłaś w jej wieku, ale, niestety, Twoje słowa brzmią jak bardzo niemiłe (wręcz pogardliwe) pouczenia skierowane w stronę mało rozgarniętej osoby. Mnie byłoby bardzo przykro, gdyby moja matka podważała moje słowa na temat tego, że mojemu partnerowi zależy na naszym związku. A hasła, że mam nie okazywać facetowi zainteresowania naprawdę w najlepszym wypadku skwitowałabym kąśliwą uwagą. Nieokazywanie zainteresowania własnemu facetowi w imię niepokazywania mu, że jest się osobą zakochaną to według mnie jeden z gorszych pomysłów, który łatwo może doprowadzić do problemów w związku.
Źle mnie zrozumiałaś...nie chodzi mi o nieokazywanie zainteresowania, ale hmm... zasugerowanie "nie jesteś jeszcze moim oczkiem w głowie". Ja nie mówię, że ten chłopak ma złe zamiary, ale bardziej prawdopodobne, że ma złe niż, że ma dobre, to tyle.

Ja sama źle trafiałam na mężczyzn, co prawda w wieku córki nie oglądałam się za chłopakami, ale potem przeżyłam wiele rozczarowań. I wiem co to znaczy "fajnie było, ale ja chyba nie jestem gotowy na związek".
Tylko, że ja byłem wtedy dużo starsza, i nie przeżyłam tego aż tak. A to jest dziecko.

Nie wypowiadam się o córce pogardliwie, jest mądra i rozgarnięta.
mmkk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:21   #48
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Ja nie mówię, że ten chłopak ma złe zamiary, ale bardziej prawdopodobne, że ma złe niż, że ma dobre, to tyle.
A niby dlaczego? Skąd takie wnioski? Przecież Ty go nawet nie znasz.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:30   #49
mmkk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się o córkę

statystycznie rzecz biorąc...trudniej po prostu trafić na dobrego chłopaka niż złego, tak samo z kobietami
mmkk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 16:33   #50
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Źle mnie zrozumiałaś...nie chodzi mi o nieokazywanie zainteresowania, ale hmm... zasugerowanie "nie jesteś jeszcze moim oczkiem w głowie". Ja nie mówię, że ten chłopak ma złe zamiary, ale bardziej prawdopodobne, że ma złe niż, że ma dobre, to tyle.
Według mnie taki pogląd jest zupełnie nieuzasadniony. Szczególnie, że tego faceta nie znasz. A to, co o nim wiesz (słowa córki, informacja, że zapoznał ją ze swoimi rodzicami) wręcz świadczą o tym, że facet ma dobre zamiary.

Cytat:
Ja sama źle trafiałam na mężczyzn, co prawda w wieku córki nie oglądałam się za chłopakami, ale potem przeżyłam wiele rozczarowań. I wiem co to znaczy "fajnie było, ale ja chyba nie jestem gotowy na związek".
Tylko, że ja byłem wtedy dużo starsza, i nie przeżyłam tego aż tak. A to jest dziecko.
Tego typu doświadczenia nie zależą od wieku. Chcesz uchronić córkę przed bólem i rozczarowaniem – to oczywiste. Ale naprawdę, nie tędy droga. Jak na razie córka nie zrobiła nic dziwnego czy nieodpowiedzialnego.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:59   #51
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
statystycznie rzecz biorąc...trudniej po prostu trafić na dobrego chłopaka niż złego, tak samo z kobietami
Skąd bierzesz te statystyki i co to znaczy "dobry" chłopak/dziewczyna?
To są twoje wyobrażenia, a nie jakaś statystyczna zależność. Poza tym partnerów nie wybiera się na zasadzie rzutu kostką, tylko świadomie i według własnych preferencji.

W ogóle odniosłam wrażenie, że przypisujesz seksowi jakąś mistyczną wartość i zakładasz, że nic nie potrafi tak załamać jak zerwanie z człowiekiem, z którym się odbyło stosunek płciowy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 17:24   #52
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Boję się o córkę

Czyzby powrot marii?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 17:29   #53
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Boję się o córkę

Dajcie link do tej Marii :P
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 17:37   #54
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Boję się o córkę

mmkk2, a w jakim wieku pozwoliłabyś córce na spotkania z chłopakiem, nocowanie u niego? Po 18-tce, po wyprowadzce z domu, po ślubie? Ja widzę u Was poprostu brak zaufania Ona jest w tym wieku, że i tak to zrobi, jak będzie chciała

Może gdybyś poznała tego chłopaka? Niech go córka zaprosi, skoro jest taka nim zafascynowana? Porozmawiajcie, gdzie studiuje, kim są jego rodzice.

U mnie w domu była zasada, że mogę wychodzić z chłopakiem jeśli przedstawię go rodzicom To nie było jakieś przesłuchanie z ostrym światłem i kajdankami, ale poprostu: chłopak do mnie przychodził i przedstawiałam go rodzicom, wywiązywała się rozmowa: gdzie mieszkasz itd.

Jeśli to Cię pocieszy, to ze wszystkich moich chłopaków, mój mąż cieszył się najmniejszym powodzeniem z moich chłopaków, a moja mama wręcz go nie znosiła

I poprostu zapytaj córkę, czy w razie czego wie jak ma się zabezpieczać? Bardzo mądrze przestrzegła mnie moja ginekolog: "że antykoncepcja chroni przed ciążą i chorobami, ale nie chroni przed złamanym sercem, rozstaniem i porzuceniem."

I podstawowa zasada: czy chciałaby mieć takiego syna jak obecny chłopak ? U mnie to była zawsze podstawowa zasada
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 17:38   #55
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Boję się o córkę

Maria i jej corka odslona (chyba) pierwsza
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769663

__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 17:38   #56
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Czyzby powrot marii?
jakiej Marii? ja tu się wczułam w problem...
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 18:22   #57
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Boję się o córkę

Jakbym swoja mamę słyszała 12 lat temu. Trochę zaufania do córki. Nie mogę zrozumieć tego, że nie znasz tego chłopaka a już jesteś całkowicie na nie. Ona przecież musi mieć kiedyś pierwszy poważny związek. Pierwszy raz. Pierwsze rozczarowanie itd.

Moim zdaniem powinnaś w delikatny sposób porozmawiać o antykoncepcji, wybrać się z nią do ginekologa. Cały czas z nią rozmawiać, żeby Ciebie właśnie traktowała jak przyjaciółkę, żeby mogła się poradzić czy zwierzyć. Ty jednak traktujesz ją jakby była Twoją malutką córeczka - ale już nie jest malutka.

Ja miałam 18 lat jak GO poznałam. On wtedy miał 20 lat. Moja mama też uważała, że to za wcześnie bo np. do matury uczyć się nie będę, że zajdę w ciążę, że nie pójdę na studia, że to nie odpowiedni chłopak bo miał bujną przeszłość itd. praktycznie wszystko było na NIE. Ja byłam bardzo zakochana, strasznie mi imponował bo się uczył i pracował jednoczenie, nie mieszkał z rodzicami, był bardzo zaradny w przeciwieństwie do moich kolegów. Podchodził do mnie bardzo poważnie. Jednak mojej mamie i tak zawsze coś nie pasowało. Aż doszło do takiej kłótni między nami, że wyszłam z domu dosłownie w kapciach w zimę. Pamiętam, że powiedziałam jej że jak będę chciała z nim się kochać to nawet na środku drogi to zrobię i nikt mnie nie powstrzyma Teraz mogę się z tego śmiać ale wtedy naprawdę jej zdania na temat nie odpowiedniej pory, chłopaka itd. mnie denerwowały.
Nie sądzę, żeby Ci na tym zależało, żeby córka teraz wyszła z domu. Prawda?
Na pocieszenie, że nie każda dziewczyna w młodym wieku jest wykorzystana i nieszczęśliwa dodam, że tamten owy nieodpowiedni chłopak jest teraz moim mężem, niedawno urodziło nam się dziecko. I od kilkunastu lat jest dla mojej mamy jak najbardziej odpowiedni
bo jak na razie się sprawdza
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 21:43   #58
mmkk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 13
Dot.: Boję się o córkę

Lisbeth, nie do końca jest tak jak piszesz. Wiadomo, że gdyby uprawiali seks i on po roku od pierwszego razu by odszedł, to wielka krzywda by się nie stała. Ale bardziej chodzi o to, że on może głównie do tego seksu dążyć, wmawiając jej słodkie słówka i przekonując o jej wyjątkowości. A po kilku razach znudzić się nią i szukać następnej. Nie chcę żeby moje dziecko było zabawką.

Seono, nie chcę żeby nocowała u niego ani teraz ani po 18stce, z tym, że ona głupia nie jest i jak będzie chciała to pójdzie "do koleżanki na noc" bo się boi wracać sama z imprezy. Grunt, żeby jej pokazać, że nie warto się z tym śpieszyć.

Cytat:
Jakbym swoja mamę słyszała 12 lat temu. Trochę zaufania do córki. Nie mogę zrozumieć tego, że nie znasz tego chłopaka a już jesteś całkowicie na nie. Ona przecież musi mieć kiedyś pierwszy poważny związek. Pierwszy raz. Pierwsze rozczarowanie itd.
No dobrze, ale czy to musi być w wieku 17 lat?

Cytat:
U mnie w domu była zasada, że mogę wychodzić z chłopakiem jeśli przedstawię go rodzicom To nie było jakieś przesłuchanie z ostrym światłem i kajdankami, ale poprostu: chłopak do mnie przychodził i przedstawiałam go rodzicom, wywiązywała się rozmowa: gdzie mieszkasz itd.
Ja wiem o nim akurat stosunkowo dużo, bo mi mówi córka. W tych kwestiach jest ok... ale mnie jednak dziwi, że student nie ogląda się za rówieśniczkami w takim wspaniałym okresie jakim są studia, tylko bierze sobie licealistkę. Już to raz pisałam, po co dziecku mąci w głowie.
mmkk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 23:02   #59
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Czytam i czytam i mam wrażenie, że to już było
było,w wątku o znalezionych papierosach,nawet nick podobny,dlatego odpowiedziałam jak odpowiedziałam
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 07:08   #60
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Boję się o córkę

Cytat:
Napisane przez mmkk2 Pokaż wiadomość
Lisbeth, nie do końca jest tak jak piszesz. Wiadomo, że gdyby uprawiali seks i on po roku od pierwszego razu by odszedł, to wielka krzywda by się nie stała. Ale bardziej chodzi o to, że on może głównie do tego seksu dążyć, wmawiając jej słodkie słówka i przekonując o jej wyjątkowości. A po kilku razach znudzić się nią i szukać następnej. Nie chcę żeby moje dziecko było zabawką.
To w takim razie masz dziwne wyobrażenie na temat krzywdy. Nie możesz mieć pojęcia co bardziej bolałoby twoją córkę. Ona sama też nie, bo nie przeżyła tego. Daj jej w końcu żyć, bo akurat nieudane związki trzeba przeżyć samemu, żeby dobrze wiedzieć czego się chce.
Cytat:
Seono, nie chcę żeby nocowała u niego ani teraz ani po 18stce, z tym, że ona głupia nie jest i jak będzie chciała to pójdzie "do koleżanki na noc" bo się boi wracać sama z imprezy. Grunt, żeby jej pokazać, że nie warto się z tym śpieszyć.
Jeśli oboje będą chcieli uprawiać seks, to nie jest "spieszenie się".
Cytat:
Ja wiem o nim akurat stosunkowo dużo, bo mi mówi córka. W tych kwestiach jest ok... ale mnie jednak dziwi, że student nie ogląda się za rówieśniczkami w takim wspaniałym okresie jakim są studia, tylko bierze sobie licealistkę. Już to raz pisałam, po co dziecku mąci w głowie.
Ona zaraz nie będzie już licealistką. Opamiętaj się trochę z wyliczaniem 2 (tylko!) lat różnicy. Serio, to nie jest jakaś przepaść w życiowym ogarnięciu i dojrzałości. Poza tym niby dlaczego chcesz narzucić obcemu facetowi populację, z której ma wybierać partnerki? Wybrał sobie licealistkę, bo akurat młodsza o całe dwa lata licealistka go zaintrygowała i spodobała mu się. Może teraz powinien jej powiedzieć, że już nie chce się z nią spotykać, bo jest za młoda, liceum dopiero, a on już taki dojrzały student?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-23 13:10:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.