Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-14, 17:49   #4201
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Nie ma to jak wydać w ciągu dwoch dni 1 100 zl na zeby. Dzis 900 zl za kanalowe leczenie jedenki, jutro u orto 200... To byl moj ostatni zab do tak poważnego leczenia. Mam nadzieje, ze nigdy wiecej tyle nie wydam. Pol wypłaty wydać w dwa dni masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak to, że tak drogo? Ja za leczenie kanałowe pod mikroskopem płaciłam 300 zł plus plomba, i to było rozłożone na dwie wizyty.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 22:57   #4202
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jak to, że tak drogo? Ja za leczenie kanałowe pod mikroskopem płaciłam 300 zł plus plomba, i to było rozłożone na dwie wizyty.
Pod mikroskopem, jedna wizyta (1h) plus włókno szklane. Same włókno 450 zl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 09:18   #4203
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

[QUOTE=Quadesha;79700596]Pod mikroskopem, jedna wizyta (1h) plus włókno szklane. Same włókno 450 zl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOT

Mi kiedyś dentysta mówił, że przed założeniem aparatu lepiej odbudować ząbek kompozytem, a nie zakładać wkład koronowo - korzeniowy bądź koronę, ponieważ aparat może poniszczyć ten ząb, lepiej więc poczekać aż zęby się wyprostują i potem odbudowywać bardziej precyzyjnie.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 17:45   #4204
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny, czy wiecie coś o tym aby tyłozgryzu nie dało się trwale naprawić? Ta moja orto tak twierdzi i jak ktoś ma bardzo cofniętą dolną szczękę to proponuje leczenie chirurgiczne, a u mnie w zasadzie nie widać tego jakoś bardzo to powiedziała, że górną szczękę najprawdopodobniej cofniemy, a nie będziemy wysuwać do przodu dolnej, a przynajmniej nie jakoś znacznie. Wszystkiego dowiem się na kolejnej wizycie bo zrobiłam wyciski, jeszcze jedno zdjęcie i ma mi przygotować plan leczenia ale tak mnie zastanawia czy faktycznie nie da się trwale u dorosłych tego ustawić aparatem.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 20:52   #4205
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wiecie coś o tym aby tyłozgryzu nie dało się trwale naprawić? Ta moja orto tak twierdzi i jak ktoś ma bardzo cofniętą dolną szczękę to proponuje leczenie chirurgiczne, a u mnie w zasadzie nie widać tego jakoś bardzo to powiedziała, że górną szczękę najprawdopodobniej cofniemy, a nie będziemy wysuwać do przodu dolnej, a przynajmniej nie jakoś znacznie. Wszystkiego dowiem się na kolejnej wizycie bo zrobiłam wyciski, jeszcze jedno zdjęcie i ma mi przygotować plan leczenia ale tak mnie zastanawia czy faktycznie nie da się trwale u dorosłych tego ustawić aparatem.

Mi tez tak powiedziała orto. Jak zapytałam o takie gumeczki/wyciągi to wytłumaczyła, ze to jest jedynie wymuszenie pozycji żuchwy, i ze to może spowodować kłopoty ze stawem skroniowo żuchwowym w przyszłości. W planie leczenia ustaliła usunięcie dwóch górnych piątek. Miało to zrobić miejsce na cofnięcie górnych zębów aby je dopasować do dołu.
O operacji również wspominała.
Aparatem wg jej wiedzy można wysunac żuchwę jedynie u dzieci (gdy jest ona jeszcze w fazie wzrostu)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 21:02   #4206
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez pikdaria Pokaż wiadomość
Mi tez tak powiedziała orto. Jak zapytałam o takie gumeczki/wyciągi to wytłumaczyła, ze to jest jedynie wymuszenie pozycji żuchwy, i ze to może spowodować kłopoty ze stawem skroniowo żuchwowym w przyszłości. W planie leczenia ustaliła usunięcie dwóch górnych piątek. Miało to zrobić miejsce na cofnięcie górnych zębów aby je dopasować do dołu.
O operacji również wspominała.
Aparatem wg jej wiedzy można wysunac żuchwę jedynie u dzieci (gdy jest ona jeszcze w fazie wzrostu)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też moja wspominała o możliwości usunięcia jakichś zębów, z tym, że raczej moje ósemki nie mają wpływu na zgryz, stąd usunięcie ósemek i przesuwanie zębów w tył będzie trudniejsze niż usunięcie jakichś wcześniejszych zębów i wtedy przesunięcie ich w tył. Na razie niczego nie chciała przesądzać i powiedziała, że musi to wymierzyć, obejrzeć dokładniej zdjęcia i wtedy dopiero się wypowie.

Zastanawia mnie tylko jak moja twarz będzie wyglądać po cofnięciu górnych zębów

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2017-12-15 o 21:04
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 22:52   #4207
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Chodzi o tylozgryz w kazdej postaci? Czy lekki da sie wyleczyc ortodontycznie? Mi mój orto nie mowil nic o tym, ze sie nie da tego wyleczyc trwale ani nie wspomnial tez nic o operacji i leczylismy wyciagami, ale wlasnie obawiam sie ze po zdjeciu aparatu i przestaniu noszenia wyciagów wszystko sie po malu cofnie
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-16, 07:22   #4208
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ja mam jeden wyciąg od górnej 3 do dolnej 5, noszę już miesiąc a żadnej róznicy nie widzę, w ogóle już nie widzę, zadnej róznicy...jeszcze tylko miesiąc do powrotu mojej orto i niech ona się tym porządnie zajmie i w końcu powie co i jak
Na pocieszenie Ci powiem, że nosiłam wyciągi dwa miesiące i nie widziałam żadnej różnicy, ale jak dostałam później łańcuszek to nagle w dwa dni się przesunęło
Cytat:
Napisane przez asullka00 Pokaż wiadomość
mi tez się przesuszają usta bardziej po założeniu aparatu, ale staram się często je nawilżać. Od siebie mogę polecić pomadkę z peelingiem sylveco
Ja polecam miętową z ksylitolem, ma mniejsze drobinki i lepiej mi się jej używa. Świetna jest także zwykła z betuliną.
Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
Chodzi o tylozgryz w kazdej postaci? Czy lekki da sie wyleczyc ortodontycznie? Mi mój orto nie mowil nic o tym, ze sie nie da tego wyleczyc trwale ani nie wspomnial tez nic o operacji i leczylismy wyciagami, ale wlasnie obawiam sie ze po zdjeciu aparatu i przestaniu noszenia wyciagów wszystko sie po malu cofnie
Miałam niewielki tyłozgryz jednostronny i też mi orto nie wspomniała o operacji.

Na ostatniej wizycie orto przekleiła mi zamki na 3 zębach - walczymy z kłami, bo po noszeniu wyciągów źle się ułożyły korzenie i z dolną dwójką, która jest uparta i nie chciała się ruszyć Na szczęście są to już niewielkie poprawki, miesiąc-dwa i ściągamy

I właśnie sobie uświadomiłam, że mija mi rok z aparatem, zleciało nie wiem kiedy Jestem mega szczęśliwa, że zdecydowałam się na założenie i żałuję, że tak późno to zrobiłam
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 08:36   #4209
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Na pocieszenie Ci powiem, że nosiłam wyciągi dwa miesiące i nie widziałam żadnej różnicy, ale jak dostałam później łańcuszek to nagle w dwa dni się przesunęło
Ja ogólnie mam wizyty co 2 miesiące, w tym momencie nosze wyciąg i mam założony metalowy łancuszek na górze. Uważam, ze ostatnie pół roku (wtedy, gdy miałam wizyty zastępcze u innych orto) nie przyniosły żadnych, nawet najmniejszych zmian. Po prostu wyrzucone pieniądze w błoto i aby przeczekać aż moja orto wróci ....
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 10:46   #4210
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wiecie coś o tym aby tyłozgryzu nie dało się trwale naprawić? Ta moja orto tak twierdzi i jak ktoś ma bardzo cofniętą dolną szczękę to proponuje leczenie chirurgiczne, a u mnie w zasadzie nie widać tego jakoś bardzo to powiedziała, że górną szczękę najprawdopodobniej cofniemy, a nie będziemy wysuwać do przodu dolnej, a przynajmniej nie jakoś znacznie. Wszystkiego dowiem się na kolejnej wizycie bo zrobiłam wyciski, jeszcze jedno zdjęcie i ma mi przygotować plan leczenia ale tak mnie zastanawia czy faktycznie nie da się trwale u dorosłych tego ustawić aparatem.
Ja mam tyłozgryz i wybrałam właśnie leczenie z opcją chirurgiczną. Podobno tyłozgryzy to taka wada, która ma tendencję do szybkiego nawrotu. Poza tym, jeżeli nie będziesz leczyła chirurgicznie a kosmetycznie, to niestety może się za parę lat okazać, że będziesz miała niezbyt przyjemne problemy zdrowotne w postaci zespołu Costena. Wiem co mówię, bo na to właśnie cierpię - nieustanne bóle głowy, trzaski, piski w uszach, bóle żuchwy, itp., itd. Dlatego raczej radziłabym Ci leczenie chirurgiczne, jeżeli masz wadę średnią bądź dużą, a i zawsze lepiej skonsultować się z innym ortodontą ew. chirurgiem. Ponadto operacja znacząco poprawia wygląd, zobacz przykład:
leczenie_operacyjne_2_2.jpg [ATTACH] leczenie_operacyjne_2_3.jpg[/ATTACH] leczenie_operacyjne_2_4.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg leczenie_operacyjne_2_1.jpg (90,4 KB, 41 załadowań)
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 11:07   #4211
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ja mam tyłozgryz i wybrałam właśnie leczenie z opcją chirurgiczną. Podobno tyłozgryzy to taka wada, która ma tendencję do szybkiego nawrotu. Poza tym, jeżeli nie będziesz leczyła chirurgicznie a kosmetycznie, to niestety może się za parę lat okazać, że będziesz miała niezbyt przyjemne problemy zdrowotne w postaci zespołu Costena. Wiem co mówię, bo na to właśnie cierpię - nieustanne bóle głowy, trzaski, piski w uszach, bóle żuchwy, itp., itd. Dlatego raczej radziłabym Ci leczenie chirurgiczne, jeżeli masz wadę średnią bądź dużą, a i zawsze lepiej skonsultować się z innym ortodontą ew. chirurgiem. Ponadto operacja znacząco poprawia wygląd, zobacz przykład:
Załącznik 7359201 [ATTACH] Załącznik 7359211[/ATTACH] Załącznik 7359216
Tak z ciekawości jaką masz różnice pomiędzy góra a dołem? Ile mm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-16, 11:13   #4212
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ja mam tyłozgryz i wybrałam właśnie leczenie z opcją chirurgiczną. Podobno tyłozgryzy to taka wada, która ma tendencję do szybkiego nawrotu. Poza tym, jeżeli nie będziesz leczyła chirurgicznie a kosmetycznie, to niestety może się za parę lat okazać, że będziesz miała niezbyt przyjemne problemy zdrowotne w postaci zespołu Costena. Wiem co mówię, bo na to właśnie cierpię - nieustanne bóle głowy, trzaski, piski w uszach, bóle żuchwy, itp., itd. Dlatego raczej radziłabym Ci leczenie chirurgiczne, jeżeli masz wadę średnią bądź dużą, a i zawsze lepiej skonsultować się z innym ortodontą ew. chirurgiem. Ponadto operacja znacząco poprawia wygląd, zobacz przykład:
Załącznik 7359201 [ATTACH] Załącznik 7359211[/ATTACH] Załącznik 7359216
Ja właśnie nie mam jakiegoś dużego tyłozgryzu chyba (?), nawet orto powiedziała, że u mnie od zewnątrz tego nie widać, ale wcześniej nie wiedziałam, ze u dorosłych nie da się tego trwałe wyrównać
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 12:10   #4213
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie mam jakiegoś dużego tyłozgryzu chyba (?), nawet orto powiedziała, że u mnie od zewnątrz tego nie widać, ale wcześniej nie wiedziałam, ze u dorosłych nie da się tego trwałe wyrównać
U mnie to samo z tym, że nie widać od zewnątrz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-16, 20:08   #4214
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości jaką masz różnice pomiędzy góra a dołem? Ile mm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze szczerze mówiąc nie wiem ale podczas operacji mają mi wysunąć żuchwę o 1 cm mniej więcej, więc chyba tyle.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-17, 09:17   #4215
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Kurcze szczerze mówiąc nie wiem ale podczas operacji mają mi wysunąć żuchwę o 1 cm mniej więcej, więc chyba tyle.
To ja mam mniejsza różnice i leczę za pomocą aparatów. Wyrywalam dwie czwórki jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-19, 18:55   #4216
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Zdjelam dzis na dole aparat i mam drucik przyklejony.
Tak sie zastanawiam czy jak on mi sie odklei od któregoś zeba to bez problemu to zauwaze? Bo jak tak patrze to ciezko mi sobie wyobrazić to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-19, 18:58   #4217
Olga_R
Przyczajenie
 
Avatar Olga_R
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Zdjelam dzis na dole aparat i mam drucik przyklejony.
Tak sie zastanawiam czy jak on mi sie odklei od któregoś zeba to bez problemu to zauwaze? Bo jak tak patrze to ciezko mi sobie wyobrazić to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
na bank zauważysz, też mam i raz mi się odkleił, trudno to przegapić
Olga_R jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-19, 19:08   #4218
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Olga_R Pokaż wiadomość
na bank zauważysz, też mam i raz mi się odkleił, trudno to przegapić
Ale odkleil Ci sie od jednego zeba czy od wszystkich?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-19, 19:47   #4219
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

można ten drut połknąć?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 19:27   #4220
SzklanyFlakonik
Raczkowanie
 
Avatar SzklanyFlakonik
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej, dawno sie nie meldowalam a roznica juz znaczna po roku
Ostatnio dostalam wyciagi a po przerwie swiatecznej zamiast wyciagow beda zamontowane sprezyny na stale
SzklanyFlakonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 12:57   #4221
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Przed założeniem dołu jestem umówiona na tzw. higienizację. Wiecie może co się kryje pod tym pojęciem, bo głupia zapomniałam dopytać
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 13:16   #4222
Pysiaaka
Raczkowanie
 
Avatar Pysiaaka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej
Nosze aparat juz ponad 1,5 roku. Wczoraj mialam wizyte i ortodonta stwierdzil ze mozemy juz zdejmowac aparat. Jednak mam wrazenie ze jedna moja dwojka na gorze jest lekko w tyle w porownaniu do drugiej. Mialam bardzo stloczone zeby na gorze i ta dwojka byla bardzo z tylu, teraz rozni sie od drugiej doslownie o milimetr. Powiedzialam o moich obserwacjach a on stwierdzil ze prawidlowe ustawienie zebow to siekacze i kly lekko z przodu a dwojki lekko z tylu, wiec chce mi ta druga dwojke lekko cofnac do tylu. No i dzisiaj juz mi sie lekko cofnela. Kolejna wizyte mam zaraz po swietach w celu sprawdzenia czy efekt jest zadowalajacy i umawiamy sie na zdjecie aparatu. Jeszcze jak zaciskam zeby to mam wrazenie ze one nie sa takie jak powinny byc bo jedynki gora dol mi sie nie stykaja nie czuje zeby sie dotykaly idealnie rowno ( ni wiem czy tak powinno byc) . Nosze wyciagi na klach, moze to jeszcze mi sie wyrowna.
Wrzucam zdj sprzed aparatu i zdj z wczoraj.
Powiedzcie prosze co Wy na to, jak to wyglada wg was
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (31,9 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (11,3 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (34,9 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (37,1 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (42,4 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (27,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (35,8 KB, 67 załadowań)
Pysiaaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 17:28   #4223
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny czy któraś z Was zakładała aparat ze względu na problemy w stawach skroniowo- żuchwowych i bóle kręgosłupa?
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 18:52   #4224
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Przed założeniem dołu jestem umówiona na tzw. higienizację. Wiecie może co się kryje pod tym pojęciem, bo głupia zapomniałam dopytać
Zapewne piaskowanie zebow, zdjęcie kamienia, fluoryzacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 19:06   #4225
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was zakładała aparat ze względu na problemy w stawach skroniowo- żuchwowych i bóle kręgosłupa?
Tak, ja Ale nie względu na ból kręgosłupa lecz problemy w SSŻ, aparat zalecił mi chir. szczęk. - twarzowy.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 21:17   #4226
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Huh, jestem po wizycie i mnie wymęczyła ortodontka zakładając łańcuszki, które ciągle jej spadały... Także tak, teraz będzie mi się robić ogromna szpara między jedynkami, będę trendi A kolejna wizyta dopiero 22 lutego, bo brak wcześniejszych terminów...
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-22, 23:15   #4227
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Huh, jestem po wizycie i mnie wymęczyła ortodontka zakładając łańcuszki, które ciągle jej spadały... Także tak, teraz będzie mi się robić ogromna szpara między jedynkami, będę trendi A kolejna wizyta dopiero 22 lutego, bo brak wcześniejszych terminów...
Ile mm ma mieć ta szpara?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-23, 15:24   #4228
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Zapewne ze 2-3 mm, już przez noc zrobił się dobry 1 mm, albo więcej. Wyglądam okropnie...
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-24, 06:49   #4229
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Zapewne ze 2-3 mm, już przez noc zrobił się dobry 1 mm, albo więcej. Wyglądam okropnie...
Ja mam taką koło 3 mm, jeszcze trochę miejsca orto robi. Nie jest źle, w aparacie nie zwraca się az tak uwagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-24, 19:32   #4230
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Ja mam taką koło 3 mm, jeszcze trochę miejsca orto robi. Nie jest źle, w aparacie nie zwraca się az tak uwagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki miałam szpary z boku, to nie było źle, ale w diastemie jest mi absolutnie nie do twarzy i znowu wrócę do uśmiechania się bez pokazywania zębów
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.