Praca w Niemczech. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-04, 21:11   #1
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310

Praca w Niemczech.


Witajcie.
Razem z koleżankami planujemy wyjazd do pracy do Niemiec w trakcie wakacji. Chciałybyśmy jechać jednak tylko tak na 3 tygodnie. Myślicie, że ktoś zgodzi się nas na tyle tylko przyjąć? Może macie jakieś ciekawe doświadczenia i rady związane z pracą sezonową?
Chodzi nam np. o zbiory truskawek.
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:25   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Praca w Niemczech.

Cytat:
Napisane przez Magically Pokaż wiadomość
Witajcie.
Razem z koleżankami planujemy wyjazd do pracy do Niemiec w trakcie wakacji. Chciałybyśmy jechać jednak tylko tak na 3 tygodnie. Myślicie, że ktoś zgodzi się nas na tyle tylko przyjąć? Może macie jakieś ciekawe doświadczenia i rady związane z pracą sezonową?
Chodzi nam np. o zbiory truskawek.
Szczerze? Nie sądzę, bo okres czasu pracy jest za krótki, a załatwianie spraw np. wynajem mieszkania czy meldunek (jeżeli jest to oczywiście praca legalna) nieco trwa i nie będzie się pracodawcy opłacał.
W takiej sytuacji jedynie Holandia mogłaby wchodzić w grę, Niemcy wątpię.

Czemu nie możecie jechać na dłużej?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:46   #3
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: Praca w Niemczech.

Nie wiem, czemu na tyle akurat uzgodniłyśmy, ale głównie wynika to z tego, że we wakacje będziemy także odbywać praktyki tu w Polsce.

A dlaczego akurat w Holandii nie byłoby problemu?
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:18   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Praca w Niemczech.

Cytat:
Napisane przez Magically Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu na tyle akurat uzgodniłyśmy, ale głównie wynika to z tego, że we wakacje będziemy także odbywać praktyki tu w Polsce.

A dlaczego akurat w Holandii nie byłoby problemu?
Ponieważ do Holandii są takie krótkie wyjazdy, bo sama była kiedyś na raptem niecały miesiąc, poza tym zajmuję się pośrednio rekrutacją międzynarodową, więc mniej więcej wiem, jakie są oferty od koleżanek, które się zajmują bezpośrednio wyjazdami do pracy za granicę.
A gdy mieszkałam i pracowałam w Niemczech, to nie słyszałam i nie spotkałam się z taką krótkoterminową ofertą.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.