Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-04, 18:41   #1141
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

To ja dziewczyny jestem zdziwiona, gdy piszecie, ilu kosmetyków używacie. Mój codzienny makijaż wygląda mniej-więcej tak: rano myję twarz żelem Effaclar firmy LRP, potem nakładam krem nawilżający Effaclar K też firmy LRP. Następnie podkład Vichy Dermablend (kryjący fluid, który stosuję punktowo, żeby uniknąć efektu maski), następnie - puder utrwalający Vichy Dermablend.
Na twarz wydaję fortunę i martwi mnie to, że bez make up'u czuję się potwornie, moja twarz jest obolała i czuję jej ciężar... Nie wiem, czy rzeczywiście jest tak źle z moją twarzą, czy to kwestia psychiki - trądzik to przeogromny kompleks
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 18:47   #1142
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
To ja dziewczyny jestem zdziwiona, gdy piszecie, ilu kosmetyków używacie. Mój codzienny makijaż wygląda mniej-więcej tak: rano myję twarz żelem Effaclar firmy LRP, potem nakładam krem nawilżający Effaclar K też firmy LRP. Następnie podkład Vichy Dermablend (kryjący fluid, który stosuję punktowo, żeby uniknąć efektu maski), następnie - puder utrwalający Vichy Dermablend.
Na twarz wydaję fortunę i martwi mnie to, że bez make up'u czuję się potwornie, moja twarz jest obolała i czuję jej ciężar... Nie wiem, czy rzeczywiście jest tak źle z moją twarzą, czy to kwestia psychiki - trądzik to przeogromny kompleks
Effaclar K nie jest kremem nawilżającym

Ja używam tak:
Rano - krem nawilżający Iwostin Sensitia spf 20, korektor na ślady Iwostin
Wieczór - tonik nawilżający Pharmaceris; policzki i nos - Iwostin Sensitia, czoło i broda - ślimaczek; co drugą noc na brodę - Benzacne 5
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 18:58   #1143
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Vinnga: nie wiem, jakie dookreślenie ma w nazwie Effaclar K, ale z pewnością nie jest to krem matujący/eliminujący nadmiar sebum. Zostawia taki delikatny filtr, po którym twarz się błyszczy (dlatego nazwałam go nawilżającym).
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:03   #1144
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
To ja dziewczyny jestem zdziwiona, gdy piszecie, ilu kosmetyków używacie. Mój codzienny makijaż wygląda mniej-więcej tak: rano myję twarz żelem Effaclar firmy LRP, potem nakładam krem nawilżający Effaclar K też firmy LRP. Następnie podkład Vichy Dermablend (kryjący fluid, który stosuję punktowo, żeby uniknąć efektu maski), następnie - puder utrwalający Vichy Dermablend.
Na twarz wydaję fortunę i martwi mnie to, że bez make up'u czuję się potwornie, moja twarz jest obolała i czuję jej ciężar... Nie wiem, czy rzeczywiście jest tak źle z moją twarzą, czy to kwestia psychiki - trądzik to przeogromny kompleks
nie używasz filtra przy effaclarze K?

ja mam niestety mnóstwo zbędnych kosmetyków taki nałóg.. no coż, lepsze to niż picie czy palenie tak się pocieszam
teraz zamówiłam sobie serum flavo C 8% i filtr matujący vichy
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:11   #1145
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
nie używasz filtra przy effaclarze K?

ja mam niestety mnóstwo zbędnych kosmetyków taki nałóg.. no coż, lepsze to niż picie czy palenie tak się pocieszam
teraz zamówiłam sobie serum flavo C 8% i filtr matujący vichy
Możesz mi wytłumaczyć, o co chodzi z tym filtrem? Filtr matujący Vichy... czy on może stanowić bazę pod podkład?

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Miałabyś możliwość wysłać link do tego filtru?
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:11   #1146
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Effaclar K nie jest kremem nawilżającym

Ja używam tak:
Rano - krem nawilżający Iwostin Sensitia spf 20, korektor na ślady Iwostin
Wieczór - tonik nawilżający Pharmaceris; policzki i nos - Iwostin Sensitia, czoło i broda - ślimaczek; co drugą noc na brodę - Benzacne 5

Ja rano spryskuję twarz obficie hydrolatem i zbieram wacikiem, po 5 minutach nakładam filtr przeciwsłoneczny.
Wieczorem olejek myjący (co 2 dni dodaje odrobinę peelingu ze skały wulkanicznej i delikatnie masuję), następnie myję twarz delikatną pianką Baikal, a na koniec twarz spryskuje hydrolatem i zbieram wacikiem. Raz na tydzień zorac na noc (broda i czoło), 2 razy w tygodniu jojoba + kwas hialuronowy. Raz na tydzień maseczka ze spiruliny/alg brunatnych.
Zamierzam wprowadzić także serum intensywnie nawilżające i peeling enzymatyczny na cała twarz.
Pielęgnacja banalnie prosta - im mniej tym lepiej.

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-05-04 o 19:12
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:14   #1147
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html

Znalazłam link do tego kremu Vichy z filtrem. Nie wiem jednak, czy będzie on służył cerze mocno trądzikowej.
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 19:16   #1148
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
Vinnga: nie wiem, jakie dookreślenie ma w nazwie Effaclar K, ale z pewnością nie jest to krem matujący/eliminujący nadmiar sebum. Zostawia taki delikatny filtr, po którym twarz się błyszczy (dlatego nazwałam go nawilżającym).
To że krem nie jest matujący nie oznacza, że jest on nawilżający... Effaclar K to preparat na zmiany trądzikowe, zaskórniki i przebarwienia, na pewno nie nawilża, a raczej bym stwierdziła, że wysusza. Na Twoim miejscu bym stosowała do niego krem nawilżający, a już na pewno krem z filtrem, który ochroni Twoją skórę przed słońcem, ponieważ effaclar zawiera kwas L.H.A. Stosowałam go kiedyś, ale zimą. Świetnie wybielał przebarwienia i eliminował zaskórniki...
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja rano spryskuję twarz obficie hydrolatem i zbieram wacikiem, po 5 minutach nakładam filtr przeciwsłoneczny.
Wieczorem olejek myjący (co 2 dni dodaje odrobinę peelingu ze skały wulkanicznej i delikatnie masuję), następnie myję twarz delikatną pianką Baikal, a na koniec twarz spryskuje hydrolatem i zbieram wacikiem. Raz na tydzień zorac na noc (broda i czoło), 2 razy w tygodniu jojoba + kwas hialuronowy. Raz na tydzień maseczka nawilżająca ze spiruliny.
Zamierzam wprowadzić także serum intensywnie nawilżające i peeling enzymatyczny na cała twarz.
Pielęgnacja banalnie prosta - im mniej tym lepiej.

Ja zamierzam jedynie wprowadzić krem na naczynka na policzki i nosek zamiast dwukrotnego smarowania się nawilżającem Iwostinem

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html

Znalazłam link do tego kremu Vichy z filtrem. Nie wiem jednak, czy będzie on służył cerze mocno trądzikowej.
Słońce nie jest dla nas, cer trądzikowych, takie dobre jak się może wydawać. Po lecie z reguły obserwuje się wzmożone zmiany trądzikowe, nawet jeśli początkowo słońce wysusza wypryski i wydaje się, że jest lepiej. A przynajmniej u większości tak to działa. Poza tym jeśli stosujesz krem z kwasem, to wychodząc w takie mocne słońce na dwór, narażasz się na przebarwienia.
Ten krem dziewczyny polecały wiele razy, sama się już na niego czaję
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:20   #1149
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
Możesz mi wytłumaczyć, o co chodzi z tym filtrem? Filtr matujący Vichy... czy on może stanowić bazę pod podkład?
Stosuje narazie z próbek filtr z Vichy i jestem bardzo zadowolona. Spodziewałam się tłuściocha, a po kliku minutach robi taka śliczna powłoczkę, skora się nie poci, nic nie zapycha. Poczekam aż skończy się uriage spf 50 (z którym jej problem z dostępnością i strasznie się świeci) i zaopatrzę się w Vichy Ja nic nie kładę na filtr, ale trochę się roluje.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
Chyba chodzi o ten

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie myję twarzy wodą i odtąd jest o wiele lepiej :p A kosmetyków staram się używać bardzo mało i to jest dla mojej skóry dobre. Nie wyobrażam sobie jednak zostawić ich całkiem i oddać twarz na pastwę losu Na pewno by mi to nie pomogło. Trzeba po prostu znaleźć dla siebie złoty środek.
Po weekendzie wybieram się do apteki po wodę termalną z Iwostinu. Niedawno ogarnęłam, że za czasów gimnazjum stosowałam ją po w-fie i fajnie odświeżała i uspokajała buzię Będę ją stosować po ćwiczeniach.
Uwielbiam wodę z Avene i z Uriage Zbyt drogi interes dla mnie, kosztuje prawie tyle co filtr! Nacieszę się zwykłymi hydrolatami
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:22   #1150
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

miaursula, nie wiem czy będzie służył cerze mocno trądzikowej... ja mam problem tylko na brodzie i zastanawiam się czy nie omijać tej okolicy.
skusiły mnie dobre recencje i fakt, że nie zostawia tłustej warstwy. i tak mam mocno tłusta cere więc fajnie jakby filtr na dzień dobry nie robił mi oleju na twarzy
poprzednio używałam sorayi spf 45, ale chciałam spróbować coś aptecznego
i cena była korzystna jak na 50ml
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:29   #1151
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
miaursula, nie wiem czy będzie służył cerze mocno trądzikowej... ja mam problem tylko na brodzie i zastanawiam się czy nie omijać tej okolicy.
skusiły mnie dobre recencje i fakt, że nie zostawia tłustej warstwy. i tak mam mocno tłusta cere więc fajnie jakby filtr na dzień dobry nie robił mi oleju na twarzy
poprzednio używałam sorayi spf 45, ale chciałam spróbować coś aptecznego
i cena była korzystna jak na 50ml
Też mam problem tylko na brodzie... . Ja paciam cala twarz filtrem a ZWŁASZCZA okolice problemowej brody.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 19:30   #1152
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, dzięki . Dermatolog mówił mi o kremach z filtrem, ale tylko w okresie letnim i zwłaszcza wtedy, gdybym zdecydowała się na leczenie Izotekiem.
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:41   #1153
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html

Znalazłam link do tego kremu Vichy z filtrem. Nie wiem jednak, czy będzie on służył cerze mocno trądzikowej.
Super się wchłania ale wydaje mi się, że powoduje u mnie wysyp zaskórników na czole.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 19:59   #1154
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Też mam problem tylko na brodzie... . Ja paciam cala twarz filtrem a ZWŁASZCZA okolice problemowej brody.

co jest nie tak z tą brodą?? kogo sie nie spytam to kazdy ma brode obsypana.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Super się wchłania ale wydaje mi się, że powoduje u mnie wysyp zaskórników na czole.
otóż to. u mnie niestety spowodował wysyp zaskornikow, ale oprocz tego jest super.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
nie używasz filtra przy effaclarze K?

ja mam niestety mnóstwo zbędnych kosmetyków taki nałóg.. no coż, lepsze to niż picie czy palenie tak się pocieszam
teraz zamówiłam sobie serum flavo C 8% i filtr matujący vichy
bylam ostatnio u dermatolog,ktora przepisala mi effaclar. oczywiscie nie powiedziala nic o filtrze, a jak sie spytalam, to powiedziala ze bylby mi potrzebny gdybym jechala w tropiki...a przeciez effaclar ma chyba kwas salicylowy,ktory jest fotouczulajacy o ile sie nie myle.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 20:04   #1155
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzięki . Dermatolog mówił mi o kremach z filtrem, ale tylko w okresie letnim i zwłaszcza wtedy, gdybym zdecydowała się na leczenie Izotekiem.
Mnie w ogóle zastanawia jak to jest, że dermatolodzy nie przykładają takiej wagi do filtrów jak wizażanki Moja dermatolog na pytanie czy przy benzacne mam stosować filtry, odpowiedziała, że nie. Moja mina była taka: Spodziewałam się odpowiedzi w stylu "Oczywiście, filtry trzeba stosować zawsze" jak to często pada tutaj
Pewnie powiecie, że mam kiepską dermatolog Ale idealnie dobiera mi preparaty na łuszczycę i poprzednio trafiła z Brevoxylem w 10, więc póki co nie zamierzam jej zmieniać.
Ale wiem, że nie tylko mój lekarz tak mówi... Wiem, że filtr powinno się stosować też zimą, wiem że promienie słoneczne dopadają nas też w domu, ale dlaczego nie mówi o tym kosmetyczka czy lekarz tylko muszę o tym wyczytać na forum ?

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
co jest nie tak z tą brodą?? kogo sie nie spytam to kazdy ma brode obsypana.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------



otóż to. u mnie niestety spowodował wysyp zaskornikow, ale oprocz tego jest super.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------



bylam ostatnio u dermatolog,ktora przepisala mi effaclar. oczywiscie nie powiedziala nic o filtrze, a jak sie spytalam, to powiedziala ze bylby mi potrzebny gdybym jechala w tropiki...a przeciez effaclar ma chyba kwas salicylowy,ktory jest fotouczulajacy o ile sie nie myle.
Claire,myślę, że na brodzie zbiera się najwięcej bakterii, między innymi dlatego, że często podpieramy ją rękoma, dotykamy. Jeśli ktoś ma siedzącą pracę czy chodzi do szkoły/na uczelnię to na pewno nieświadomie nie raz i nie dwa rękoma się po niej dotykał. Kiedyś siostra mi powiedziała, że za każdym razem jak zastanawiam się nad rozwiązaniem jakiegoś problemu, zadania, myślę nad czymś, to dotykam ręką brody. Nie miałam o tym pojęcia! Staram się od tamtej pory uważać

Effaclar zawiera kwas LHA Powinno się stosować do niego filtr
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 20:27   #1156
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość

Effaclar zawiera kwas LHA Powinno się stosować do niego filtr
No właśnie.Ja nie wiem ,czy ci dermatolodzy w ogóle mają o czyms pojęcie oprócz wyciagania kasy.Ja byłam u Małgorzaty Lis, prywatnie w Krakowie.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 20:37   #1157
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja chodzę na NFZ we Wrocławiu, stwierdziłam, że nie ma co wydawać pieniędzy prywatnie...
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 20:40   #1158
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ja chodzę na NFZ we Wrocławiu, stwierdziłam, że nie ma co wydawać pieniędzy prywatnie...
Teraz też tak uważam,żałuję że wydałam tą kasę prywatnie.Myślałam tylko,że skoro prywatnie to lekarz wykaże troche więcej inwencji że tak powiem, a nie poleci standardem.Oczywiście duac w ogóle nie działa na moje pryszcze, nie wiem może mam uczulenie na nadtlenek benzoilu? Bo co posmaruję krostkę to ciągle czerwona i nic a nic się nie zmniejsza, podobnie było u mnie z Akneroxidem.Moze chociaż ten metronidazol coś pomoże.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 21:07   #1159
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Na mnie nadtlenek benzoilu działa zapobiegawczo, tzn. mam wrażenie, że znacznie rzadziej są gule. Natomiast jeśli już się zrobi to koniec i takiej guli nie rusza, a tylko zaczerwienia i jest czerwona, jak u Ciebie.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 21:11   #1160
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Na mnie nadtlenek benzoilu działa zapobiegawczo, tzn. mam wrażenie, że znacznie rzadziej są gule. Natomiast jeśli już się zrobi to koniec i takiej guli nie rusza, a tylko zaczerwienia i jest czerwona, jak u Ciebie.
Jakoś boję się zaaplikować to żrące coś na twarz.Mam cerę naczynkową, byłabym już całkiem zburaczała
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 21:17   #1161
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Pytanie do dziewczyn które używają mydła Aleppo, jak dokładnie ono się nazywa, znaczy ile ma procent? Skończyło mi się moje i nie pamiętam jakie ono było a chce zamówić nowe. Byłabym wdzięczna za linki.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 22:03   #1162
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Jakoś boję się zaaplikować to żrące coś na twarz.Mam cerę naczynkową, byłabym już całkiem zburaczała
Stosuję tylko na brodę i tam mnie nie podrażnia, o ile nie stosuję codziennie Dermatolog kazała mi na CAŁĄ twarz. Jak posmarowałam całą twarz to myślałam, że mi policzki wypali i były całe czerwone Zresztą w sumie nie wiem dlaczego w ogóle kazała mi smarować wszystko skoro problemy mam tylko w jednym miejscu
Oczywiście jeśli masz zbyt wrażliwą buzię, to nie ryzykuj
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 22:17   #1163
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Stosuję tylko na brodę i tam mnie nie podrażnia, o ile nie stosuję codziennie Dermatolog kazała mi na CAŁĄ twarz. Jak posmarowałam całą twarz to myślałam, że mi policzki wypali i były całe czerwone Zresztą w sumie nie wiem dlaczego w ogóle kazała mi smarować wszystko skoro problemy mam tylko w jednym miejscu
Oczywiście jeśli masz zbyt wrażliwą buzię, to nie ryzykuj
Następny fachowiec... Dyplom to chyba na jarmarku kupili za komuny.
Mi kazała na całą twarz davercin, mimo ze tez tylko broda i czoło.davercin ktory ma sam alkohol na moje naczynka...juz widze jakby wygladaly, jak posmaroowalam kremem z dodatkiem alkoholu przez przeoczenie, to myslalam ze twarz mi wypali i wyszly jakieś żyłki.Potem mi kazała duac,tez na całą twarz.Gdybym jej posluchala to bym chyba do konca zycia musiala chodzic w papierowej torbie na twarzy.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-04 o 22:18
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 22:21   #1164
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mnie też każdą maść poprzednia pani dermatolog kazała aplikować na całą twarz. Po tych alkoholowych świństwach (właśnie też Davercin) buzia była obolała, czerwona i myślałam, że skóra mi eksploduje. Koszmar! Z kolei pewien pan dermatolog, do którego poszłam kiedyś prywatnie, kazał mi stawiać na twarzy 5 kropek maści: na brodę, policzki, nos i czoło. Plus był taki, że maści stosowałam przez dłuższy czas, a efekty były mierne. Nie ma co - człowiek się uczy na błędach
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 22:32   #1165
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
Mnie też każdą maść poprzednia pani dermatolog kazała aplikować na całą twarz. Po tych alkoholowych świństwach (właśnie też Davercin) buzia była obolała, czerwona i myślałam, że skóra mi eksploduje. Koszmar! Z kolei pewien pan dermatolog, do którego poszłam kiedyś prywatnie, kazał mi stawiać na twarzy 5 kropek maści: na brodę, policzki, nos i czoło. Plus był taki, że maści stosowałam przez dłuższy czas, a efekty były mierne. Nie ma co - człowiek się uczy na błędach
Ja na prawdę nie wiem czy istnieje na tym świecie jakis normalny dermatolog, który ma o czymkolwiek pojęcie?Jak na razie spotkałam 3 , z których każdy nie miał zbyt wiele do zaoferowania.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 22:55   #1166
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tak wracając jeszcze do tematu słońca, szczerze powiedziawszy to chyba też różnie bywa .. rok temu będąc w górach spaliłam sobie jakieś 70% czoła i jak już słońce mi zrobiło mocny peeling, to od tego czasu ani jedna krostka mi tam nie wyszła, a przed tym się zdarzało. Może to jakieś urojenie z mojej strony, ale z tego co pamiętam nie zmieniałam wtedy kosmetyków itp.
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 07:53   #1167
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Też mam problem tylko na brodzie... . Ja paciam cala twarz filtrem a ZWŁASZCZA okolice problemowej brody.
Ty używasz Tetralysalu? Bo tak sobie czytam i on nie jest fototoksyczny tak samo jak tazaroten (no ale wiadomo, ścieńcza skórę więc filtr trzeba)
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 09:35   #1168
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ty używasz Tetralysalu? Bo tak sobie czytam i on nie jest fototoksyczny tak samo jak tazaroten (no ale wiadomo, ścieńcza skórę więc filtr trzeba)
Ta. Filtr wszedł mi już w nawyk. Mimo ze nie wychodzę z domu i zakrywam okna grubymi zaluzjami nakładami grubą warstwę filtru. Jeśli pogoda jest ładną to go reaplikuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Zorac uwrazliwia skórę na słońce przez pierwsze 2-3 miesiące, potem ja uodparnia. Ja miałam przerwę i muszę skórę przyzwyczaić od nowa. Poza tym boję sie panicznie słońca przeżyłam dwa poparzenia.słoneczne i udar słoneczny za jednym razem. Nigdy.w życiu nie wyjde w południe na słońce a opalanie za żadna kasę....obawiam się trochę matur jak trafi mi siedzieć w naslonecznionym miejscu...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 10:07   #1169
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ta. Filtr wszedł mi już w nawyk. Mimo ze nie wychodzę z domu i zakrywam okna grubymi zaluzjami nakładami grubą warstwę filtru. Jeśli pogoda jest ładną to go reaplikuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Zorac uwrazliwia skórę na słońce przez pierwsze 2-3 miesiące, potem ja uodparnia. Ja miałam przerwę i muszę skórę przyzwyczaić od nowa. Poza tym boję sie panicznie słońca przeżyłam dwa poparzenia.słoneczne i udar słoneczny za jednym razem. Nigdy.w życiu nie wyjde w południe na słońce a opalanie za żadna kasę....obawiam się trochę matur jak trafi mi siedzieć w naslonecznionym miejscu...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie ma co przeginać, bo wpadniesz w jakąs fobie słoneczną Ja w życiu przeżyłam kilka oparzeń, na twarzy,że miałam całą w bąblach z płynem surowiczym, z ktorych potem zrobily sie rany i strupki,nogach,ręce.Bolał o jak cholera.
A czemu najpierw uwrażliwia, a potem uodparnia?oczywiście wiadomo ze stosując ten retinoid trzeba sie filtrowac, bo luszczysz sie a mlody naskorek jest bardziej wrazliwy na slonce.Ale na twoim miejscu nie wpadałabym w paranoje,przeciez stosujesz filtr!

a jeszcze co do tazarotenu,tutaj pisze,że nie wolno go uzywac na twarz (?!)
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=3974
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-05 o 10:09
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 10:49   #1170
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Nie ma co przeginać, bo wpadniesz w jakąs fobie słoneczną Ja w życiu przeżyłam kilka oparzeń, na twarzy,że miałam całą w bąblach z płynem surowiczym, z ktorych potem zrobily sie rany i strupki,nogach,ręce.Bolał o jak cholera.
A czemu najpierw uwrażliwia, a potem uodparnia?oczywiście wiadomo ze stosując ten retinoid trzeba sie filtrowac, bo luszczysz sie a mlody naskorek jest bardziej wrazliwy na slonce.Ale na twoim miejscu nie wpadałabym w paranoje,przeciez stosujesz filtr!

a jeszcze co do tazarotenu,tutaj pisze,że nie wolno go uzywac na twarz (?!)
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=3974
Na ulotce tak pisze ale Zorac 0.1 jest do tradziku i to też.pisze. Lek jest także na luszczyce, czego dowiodły badania i głównie w tym przypadku jest polecany. Spokojnie, zorac w formie zelu i w dodatku 0.05 jest bezpieczny nawet dla zdrowej skóry jako kuracja przeciwzmarszcxkowa.. również stosuje 0.05,zaczerwien brak za to szczypanie jest bardzo uciazliwe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.