Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-07, 10:32   #1
kimba888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6

Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?


Witam. Jestem nowa na forum wiec mam nadzieję, że w dobrym miejscu wpisuje swoją wiadomosc.

Mam ze sobą duży kłopot. Nigdy nie miałam problemów ze skórą do czasu.

Farbowałam 3 lata włosy na czarno i bardzo ciemne brązy wyłącznie farbami bardzo dobrych firm - L'oreal itp. W pewnym momencie skóra na głowie, tam gdzie włosy zrobiła się czerwona, pojawiły się rany, okropne swędzenie a z pękających ran wodnisty płyn, jakby osocze. Dermatolog zdiagnozował łuszczycę i rok mnie leczył. Z marnym skutkiem. Później zmieniłam lekarza dermatologa. Lekarz stwierdził, że jest to alergiczna reakcja, że tą alergię nabyłam przez używanie farb z fenylodwuanaliną (?) - tzw. sztuczną henną. Leczę się używając kremu Squamax, daje fajne efekty ale niestety bardzo długo to już trwa, używam też maści Elosone i smaruje nią czoło i uszy, ponieważ w tych miejscach wciąż łuszczysię mi skóra (ale nie mam już w ogole ranek). Był jeszcze pewien płyn ale właśnie mi się skończyło opakowanie i nie pamiętam nazwy.
Równolegle np od kontaktu z guzikiem ciągle robią mi się rany na brzuchu, z tych swędzących malutkich ranek jak rozdrapię to też leje się nie sama krew a jakby z osoczem?
Moje pytanie czy możliwe jest nabycie nagłej alergii na coś? Czy faktycznie mogła to byc farba? Od 2 lat nie farbuję włosów i przyznam, że już bardzo bym chciała coś na głowie zmienic, bo nie podobają się mi moje naturalne a z drugiej strony bardzo się boję, że znowu bedzie to co było
I jeśli to była reakcja na farbę to dlaczego wciaż od kontaktu z metalowym guzikiem pojawiają się ranki? Noszę przecież też staniki z metalową sprzączką a na plecach ranki się nie pojawiają

W jaki sposób nawilżyc skórę głowy żeby nie wysuszac włosów? Mam wrażenie, że przez ilosc różnych specyfików zrobiły się mi suche włosy. Moja obecna ich długosc to do łopatki. Nie chce ich obcinac.

Jeszcze często wychodzi mi pod nosem opryszczka....

skóra moja szaleje
kimba888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:11   #2
Sarge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?

Kochana! Alergia to nie jest cos z czym sie czlowiek rodzi- to sie nabywa z wiekiem i czestotliwoscia "aplikowania" alergenu. Mowisz, ze iles tam lat farbowalas wlosy i nic sie nie dzialo. No wlasnie, przez te "iles" lat po wolutku, ale systematycznie bombardowalas swoja skore glowy substancjami, ktore jej nie "pasowaly"- alergenami. wiadome jest ze farby do wlosow to istna chemia i podrazniaja skore glowy- charakterystyczne swedzenie, pieczenie, mrowienie.
Mowisz, ze chcialabys sie ufarbowac... no coz- mozesz zapytac swojego dermatologa, alergologa czy widzi jakies przeciwwskazania- jesli nie, to smialo idz do fryzjera i powiedz, zeby wybral jak najbardziej "naturalna" farbe i ze masz sklonnosci do uczulen i powiedz jakich farb uzywałas dotychczas (po ktorych mialas wysypke)

co do guzikow to masz alergie na nikiel- ktory jest glownym skladnikiem sprzaczek od paskow, zapinek i wspomnianych juz guzikow. Niestety najlepszym sposobem jest przeszywanie i zastepowanie oryginalnych tymi plastikowymi lub innym tworzywem. (bo rozumiem ze wysypka jest w miejscu gdzie guzik styka sie ze skora, ma postac "drobnej kaszki" wypelniona plynem- tak?) Jesli tak to jest jeszcze druga metoda.... nosic body tak, zeby nie stykac sie gola skora z metalem.
Co do zapinek stanikow- to wcale nie musza byc niklowe albo po prostu nie stykaja sie ze skora i jej nie obcieraja.

Moja rada. nie drap wysypki, bo tylko zrobisz sobie rane i bedzie blizna. natluszczaj skore, bo teraz jest w tych okolicach przesuszona i moze sie luszczyc, a na sama wysypke popros lekarza o krem, masc (zazwyczaj sa to steroidowe preparaty (kortykosterydy)- dzialaja bardzo szybko i skutecznie ) ja jak mi cos wyskoczy po zjedzeniu czegos to smaruje miejsce zmienione chorobowo maścią Elocom albo Sudocrem'em (najlepszy na już rozdrapane krostki, bo je "ściąga" i przestają sączyć)... świąd mija po minucie

Ale... pamiętaj nie sugeruj się tym co inni stosują, bo to wcale na Ciebie nie musi działać najlepiej zgłoś się do swojego lekarza dermatologa po maść, a do alergologa po skierowanie na testy no i najważniejsze- UNIKAJ RZECZY, KTORE CIE UCZULAJA moja zasada "do dóch razy sztuka"- jeśli wydaje mi się, że coś mnie uczuliło (nagły katar, łzawienie i pieczenie oczu, duszność, wysypka, opuchlizna itp) daję sobie kilka dni, żeby mój organizm pozbył się świństwa, a potem sprawdzam jeszcze raz czy na prawdę mnie to coś uczula. Jesli tak- to żegnamy się z tym czymś na dobre! (albo staram się unikać kontaktu lub ograniczac)

Powodzenia,
Sarge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 20:47   #3
kimba888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jestem po ponownej wizycie u dermatologa i znowu przyniosłam reklamówkę leków... o skutki uboczne?? :-/
Na brzuch i rankę dostałam krem Emolium, dokładnie tak jak piszesz ... kortykosterydy. Dziś brzuch dużo ładniejszy... aż się zdziwiłam, że tak szybko działa. [krem kosztuje 25zł]

Dermatolog zasugerowała bym skoro nie muszę, bo nie mam siwych włosów to żeby z włosami nic nie robic. Ponieważ Squamax mam na ukończeniu dostałam nowy krem - Cocois. Raz użyłam wczoraj, wymyłam włosy i dosc dużo się mi z głowy sypie Pocieszam się jednak, że jest przynajmniej suchy łupież a nie z ropą czy skóra na głowie nie jest czerwona i podrażniona.
Płyn który aplikuję nazywa się Diprosalic - zazwyczaj szybko mi łupież po nim znika ale działanie na krótko. Powiedzmy 5-6 godzin... i znowu zaczynam się drapac :/
A koło uszów i w uszach jak zaczyna się mi skórka łuszczyc to smaruję elosone.

Martwi mnie, że w ulotce do Cocois pisze, że może podraźnic mieszki włosowe... jakby tego co mam było mi mało
Jeśli masz jakiś sposób na odżywienie włosów to bardzo proszę napisz. Te naturalne przy głowie mam w miarę, ale od połowy do końca bardzo suche [na nich jeszcze trzymie sie moja kasztanowa farba z przed dwóch lat]

Smaruje je odżywką Pantene a same końcówki Serum do zniszczonych końcówek Avonu ale i tak daleko im do super kondycji.

I tak w ogole to sobie pomyślałam, że chciałam byc piękna to teraz jestem brzydal z łupieżem... życie to jest złośliwiec
kimba888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 00:31   #4
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?

Nie ma co się tak przejmować Nie tylko Ty tak masz Ja też mam łuszczyce i to od 4 klasy podstawówki I tak farbuje włosy, no ale mi się nic nie dzieje oprócz wzmożonego występowania łuszczycy po użyciu farby do włosów Dla mnie najgorsze jest jak mi się sypie z głowy ta łuska brrr..
Właśnie smaruje głowę maścią hehe


Tak w sumie to chciałam Ci napisać żebyś się nie drapała! Roznosisz sobie tylko łuszczyce na główce... Najlepszym sposobem na to jest mieć krótkie paznokcie, bo wiem jak kusi, ja mam już nawet taki głupi nawyk drapania :/

A jeśli Cię bardzo swędzi to radze udać się do apteki po jakiś środek zapobiegający świądowi, na pewno coś Ci w aptece polecą

Pozdrawiam i życzę zaprzyjaźnienia się z łuszczycą bo jej nigdy się na stałe niestety nie pozbędziesz
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 10:42   #5
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?

Hmm ja radziłabym też odwiedzić alergologa, bo odnośnie tej farby do włosów, ja też miałam z nią problem (zaczerwienienie skóry głowy, okolice uszu, wysypka), okazało się że to alergia na kobalt, który znajduje się w farbach do włosów, zwłaszcza tych ciemnych. Ale może też być, że akurat Ciebie do nie dotyczy i że to tylko łuszczyca. A co do guzików to alergia na nikiel. U mnie okazało się, że mam alergię na cały trójkąt (kobalt,nikiel,chrom) + srebro i złoto;/
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 11:50   #6
kimba888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?

Myślę, że kobalt powinnam sprawdzic. Wcześniej o tym nie myślałam. Jestem inżynierem przemyslowym więc z metalami mam na codzień dużo wspólnego.
Łuszczycę jak drapię to roznoszę? Dziękuję Wam, nie wiedziałam i nie pomyślałam o tym
kimba888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 12:00   #7
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?

Mi tak pani dermatolog powiedziała o tym roznoszeniu Jak już musisz podrapać to delikatnie opuszkami palców radzę
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 12:12   #8
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?

w łuszczycy dokładnie chodzi o to, że w miejscu zadrapania (lub innego uszkodzenia naskórka lub skóry, jak np. założenie szwu na ranę) dochodzi do pojawienia się nowych zmian łuszczycowych i znacznego nasilenia już istniejących (jest to tzw. objaw Koebnera, charakterystyczny dla łuszczycy aktywnej, a te nowe zmiany pojawiają się zwykle po ok.6 dniach). Ogółem: drapanie ZNACZNIE pogarsza sytuację, widziałam takie przypadki i naprawdę kiepsko to wygląda.
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 18:52   #9
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Łuszcząca się skóra na głowie, "ranki" na brzuchu - uczelnie?

Cytat:
Napisane przez mykofenolan mofetilu Pokaż wiadomość
w łuszczycy dokładnie chodzi o to, że w miejscu zadrapania (lub innego uszkodzenia naskórka lub skóry, jak np. założenie szwu na ranę) dochodzi do pojawienia się nowych zmian łuszczycowych i znacznego nasilenia już istniejących (jest to tzw. objaw Koebnera, charakterystyczny dla łuszczycy aktywnej, a te nowe zmiany pojawiają się zwykle po ok.6 dniach). Ogółem: drapanie ZNACZNIE pogarsza sytuację, widziałam takie przypadki i naprawdę kiepsko to wygląda.
Dokładnie to miałam na myśli
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.