Czy piersi mi jeszcze urosną ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-01, 13:26   #1
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123

Czy piersi mi jeszcze urosną ?


Witajcie. Mam 15 lat. Moim problemem są bardzo małe piersi Ważę 52 kg i mam 167 com wzrostu, a moich piersi praktycznie nie ma. Staniki nosze kupione "na oko" wszystkie za duże. Wiem, że to głupie, ale moje piersi nie mają rozmiaru praktycznie. Raczej nawet A by nie było, są tylko lekko wystające ;/ Mam do tego obrzęk brodawek, dość bolesny.Byłam u ginekolog dziecięcej z podejrzeniem zaburzeń hormonalnych gdyż mam wiele innych objawów. Obejrzała moje piersi i stwierdziła, że są prawidłowo rozwinięte, objerzała moje ciała, wszystko ok, do pozostałych objawów znalazła inne powody, zbadała mnie ginekologicznie i wszystko było ok, ale na wszelki wypadek przepisała mi skierowanie na badania hormonalne + badanie tarczycy. Jeżeli to nie będą zaburzenia hormonalne ani tarczyca to czy jest szansa, że piersi mi jeszcze urosną ? ;( Dodam, że miesiączkuję od 12 roku życia. I ostatnio schudłam jakieś 4 kg.

Edytowane przez chocolateeeee
Czas edycji: 2012-08-01 o 13:27
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:48   #2
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

Cytat:
Napisane przez chocolateeeee Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam 15 lat. Moim problemem są bardzo małe piersi Ważę 52 kg i mam 167 com wzrostu, a moich piersi praktycznie nie ma. Staniki nosze kupione "na oko" wszystkie za duże. Wiem, że to głupie, ale moje piersi nie mają rozmiaru praktycznie. Raczej nawet A by nie było, są tylko lekko wystające ;/ Mam do tego obrzęk brodawek, dość bolesny.Byłam u ginekolog dziecięcej z podejrzeniem zaburzeń hormonalnych gdyż mam wiele innych objawów. Obejrzała moje piersi i stwierdziła, że są prawidłowo rozwinięte, objerzała moje ciała, wszystko ok, do pozostałych objawów znalazła inne powody, zbadała mnie ginekologicznie i wszystko było ok, ale na wszelki wypadek przepisała mi skierowanie na badania hormonalne + badanie tarczycy. Jeżeli to nie będą zaburzenia hormonalne ani tarczyca to czy jest szansa, że piersi mi jeszcze urosną ? ;( Dodam, że miesiączkuję od 12 roku życia. I ostatnio schudłam jakieś 4 kg.
Piersi rosną do 21 roku życia, i jeśli np. twoja mama czy babcia, miały duże/większe piersi to jest szansa że jeszcze Tobie urosną.
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:07   #3
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Piersi rosną do 21 roku życia, i jeśli np. twoja mama czy babcia, miały duże/większe piersi to jest szansa że jeszcze Tobie urosną.
Dzięki za odpowiedź
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:24   #4
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

urosną, urosną też miałam kiedyś ten problem, teraz nie są o wiele większe, ale zawsze lepsze coś niż nic w wieku 15 lat też to był mój kompleks, teraz aż tak się tym nie przejmuje- co małe to piękne
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 16:57   #5
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

Cytat:
Napisane przez maybelline Pokaż wiadomość
urosną, urosną też miałam kiedyś ten problem, teraz nie są o wiele większe, ale zawsze lepsze coś niż nic w wieku 15 lat też to był mój kompleks, teraz aż tak się tym nie przejmuje- co małe to piękne
hmm.. "teraz nie są o wiele większe" czyli z jakiego rozmiaru do jakiego Ci urosły ?
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 20:47   #6
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

Ja w Twoim wieku miałam kapsle od piwa, niewiele się różniłam od chłopaków. W wieku około 20 lat już miałam małą miseczkę C, a teraz jak po rzuceniu palenia przytyłam 12 kg to mam 75E. I się zastanawiam jak to w ciąży będzie - czy dobiję miski K jak moja koleżanka .Tak więc wszystko przed Tobą, nie martw się.

Podobno teraz to tyle jest róznych hormonopodobnych świństw w żywności i środowisku, że kobietom sie one kumulują w organiźmie i z wiekiem biust się powiększa.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2012-08-01 o 20:49
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 21:12   #7
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Piersi rosną do 21 roku życia, i jeśli np. twoja mama czy babcia, miały duże/większe piersi to jest szansa że jeszcze Tobie urosną.
Ja to chyba mam po tacie Babcia, mama, siostra wieeelkie, a moje malutkie. Ja dopiero piersi dostałam jak przytyłam w wieku 28 lat.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 21:18   #8
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Ja to chyba mam po tacie Babcia, mama, siostra wieeelkie, a moje malutkie. Ja dopiero piersi dostałam jak przytyłam w wieku 28 lat.
To nie jest na 100% moja babcia, mama mają E albo więcej, na oko, w kazdym razie duzo większe ode mnie, a ja tez nie mam małych, ale tak jak wspominałam wczesniej- dzieki tabletkom także, genetycznie jest to prawdopodobne że "odziedziczymy piersi" po naszych mamach czy babkach, ale nie zawsze się to sprawdza. Ale nadzieja zawsze jest choć trochę większa gdy kobiety w naszej rodzinie miały duże piersi
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 21:40   #9
Roisin92
Rozeznanie
 
Avatar Roisin92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rypin
Wiadomości: 988
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

Mi od 15 roku życia przestały jakby rosnąć, ale przez ostatnie miesiące śmignęły lekko (nie przytyłam, a tabletki biorę te same od ponad 2 lat) tak więc myślę, że Twoje też mają na to jeszcze czas
__________________

'Psycho, groupie, coccaine, crazy..'


Roisin92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 22:17   #10
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Czy piersi mi jeszcze urosną ?

Dziękuję Wam bardzo pocieszyłyście mnie
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.