Keratynowe prostowanie WŁASNĄ mieszanką. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-24, 05:04   #1
crue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1

Keratynowe prostowanie WŁASNĄ mieszanką.


Dziewczyny, tak szukam i szukam. Cały internet mówi o Encanto i innych cudach, a ja chciałabym zrobić własną mieszankę do keratynowego prostowania.

Przeanalizowałam skład Encanto i w sume to woda, hydrolizowana keratyna, substancja nawilżająca, stabilizator, proteiny pszeniczne, i wyciągi z szałwi/mandarynki/geranium/rumianku i kory wiśni.

Myślałam o hydrolizowanej keratynie połączonej z czymś nawilżającym i wodą (wywarem/ekstraktem?). Myślicie, że to wystarczy?
Po głowie chodzi mi też użycie samej keratyny, ale mocno obawiam się o bezpieczeństwo tego projektu. Od 3,5 lat zapuszczam włosy od zera i byłoby mi ich bardzo szkoda.

Jeśli któraś z Was robiła taką mieszankę bardzo proszę o info na temat stężenia keratyny i substancji nawilżającej w stosunku do reszty.
crue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 18:33   #2
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Keratynowe prostowanie WŁASNĄ mieszanką.

Ja bym nie ryzykowała. Jak nie chcesz wydawać tyle na encanto, to chociaż zastosuj to http://alipromo.com/redirect/cpa/o/o...9wmltzxi4nj20/

Dużo tańsze, a bardzo dobre.

Ewentualnie przetestuj mieszankę na jednym pasemku i daj znać
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 21:44   #3
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Keratynowe prostowanie WŁASNĄ mieszanką.

Zapomniałaś wymienić drugiego prócz keratyny najważniejszego składnika- utrwalacza. Jeżeli nie poniszczysz włosów jak ostrzega koleżanka powyżej, to keratyna prawdopodobnie wypłucze się błyskawicznie jak np. z maseczki do włosów.
Konkretnych proporcji raczej Ci nikt nie poda, każdy ma inne włosy, niektóre nie cierpią keratyny, którą możesz dostać w sklepach z półproduktami.
Jeżdżenie prostownicą po nałożeniu eksperymentalnej mieszanki może skończyć się źle dla włosów.

Jak chcesz coś delikatnego, to wiele dziewczyn poleca CocoChoco np. Pure. Alternatywą dla keratynowego prostowania (niestety do częstszego powtarzania) jest zabieg EASY CARE T DREAM od Artego (można zakupić produkty)

Jeżeli pomysł samodzielnej mieszanki wynika z przyczyn finansowych to rozumiem, że moje rady nie pomogą. Czasem jednak warto zrezygnować z niepotrzebnych kosmetyków i odłożyć kasę.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-06-27 o 21:46
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-27 22:44:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.