Zielony korektor na twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-10, 20:44   #1
aniaw123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3

Zielony korektor na twarz


Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Mam problem z rumieniem na policzkach , mam go prawie zawsze, a już szczególnie w sytuacjach stresujących. Słyszałam o zielonym korektorze , który podobno skutecznie maskuje takie przebarwienia, czy to prawda ? Czy stosowała go któraś z Was ? A jeśli tak to jaki byście mi poleciły ? Mój problem to także skóra skłonna do zmian trądzikowych , więc zależy mi na tym, aby krem nie był tłusty i nie zatykał porów.

Z góry dzięki za pomoc , pozdrawiam aniaw123
aniaw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 10:00   #2
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Zielony korektor na twarz

zielone kremy sa zazwyczaj w seriach dla skóry naczynkowej. ja mam krem na naczynka z serii Capillin, Iwostinu. też mam problemy trądzikowe i ten krem nie robi u mnie szkód. podobnie jak Ty miewam spory rumień na policzkach, zwłaszcza w stresie albo jak jest gorąco.
niektórzy mówią, że ten zielony kolor to bardziej chwyt marketingowy niż właściwe działanie niwelujące czerwień.
jeśli zaś chodzi Ci o korektor punktowy np. na krostki albo pojedyncze przebarwienia, to mogę Ci polecić zielony antybakteryjny korektor Bell. na początku swojej "zabawy" z kosmetykami bardzo go sobie chwaliłam.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 10:19   #3
aniaw123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Zielony korektor na twarz

Mnie chodzi o korektor na większe powierzchnie tj. na całe policzki , coś takiego pod podkład, co w 100% zamaskuje rumień. Coś lepszego od samego podkładu, bo obecnie używam Revlon ColourStay i nie kryje w 100% , ale dość dobrze. Czy korektor bd widoczny pod podkładem lub daje efekt maski ? I jeszcze : czy polecany przed Ciebie korektor nadaje się do skóry tłustej ?
aniaw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:50   #4
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Zielony korektor na twarz

ja również używałam korektora z bell, nie doskonały raczej taki sobie, ale teraz nie mam już czasu na skrupulatny makijaż, ani na próbowanie coraz to nowych kremów, chyba laser to jedyne wyjście na te rumienie
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 21:56   #5
aniaw123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Zielony korektor na twarz

Też właśnie zastanawiam się nad tą ewentualnością, ale to dosyć kosztowny i co gorsza nie jednorazowy zabieg I skuteczność nie jest mimo wszystko 100% , jeśli już sie decydować na to , to tylko w zimę , bo w lato podobno jest o wiele gorzej
aniaw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 21:16   #6
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Zielony korektor na twarz

Cytat:
Napisane przez aniaw123 Pokaż wiadomość
Mnie chodzi o korektor na większe powierzchnie tj. na całe policzki , coś takiego pod podkład, co w 100% zamaskuje rumień. Coś lepszego od samego podkładu, bo obecnie używam Revlon ColourStay i nie kryje w 100% , ale dość dobrze. Czy korektor bd widoczny pod podkładem lub daje efekt maski ? I jeszcze : czy polecany przed Ciebie korektor nadaje się do skóry tłustej ?
tak, ten korektor nadaje się do skóry tłustej. kiedyś mi bardzo pasował, bo napierw kładłam właśnie ten zielony korektor, a później na to podkład, żeby się nie odróżniało kolorystycznie od reszty.
wiesz co? jeśli o fachowy korektor na większe powierzchnie twarzy chodzi, to dziewczyny polecały jakieś zielone bazy pod makijaż. trudno mi coś więcej na ten temat powiedzieć, bo jakoś przyzwyczaiłam się do swoich " rumianych" policzków i przestałam z nimi walczyć, ale Tobie polecam poszukać jeszcze na tym forum, bo na bank jest jeszcze kilka wątków na temat walki z buraczkiem
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.