Zielona herbata - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-09, 15:08   #61
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: Zielona herbata

Kiedyś przeczytałam wiele pochlebnych opinii o firmie Bastek i kupiłam sobie herbatę o smaku pomarańczowym... Może trafiłam na jakieś felerne opakowanie, ale smak tej herbaty jest okropny, taki sztuczny. I jak zaparza się dłużej niż 3 minuty, to jest tak gorzka, że nie daję rady jej przełknąć. Dlatego póki co pozostaję przy Bio Active. Jak mi się skończy to opakowanie, to spróbuję jakiejś innej. I koniecznie bezsmakowa. Zdecydowanie wolę zwykłą zieloną, niż z jakimiś dodatkami.
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 09:00   #62
pyszczeq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 6
Dot.: Zielona herbata

Wydaje mi się, że zielone herbaty najlepiej kupować w herbaciarni. Torebkowe mimo, iż wygodne, nie mają nawet połowy smaku herbaty liściastej.
__________________
Fanka zielonej herbaty
pyszczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:44   #63
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Zielona herbata

Cytat:
Napisane przez pyszczeq Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zielone herbaty najlepiej kupować w herbaciarni. Torebkowe mimo, iż wygodne, nie mają nawet połowy smaku herbaty liściastej.
moze to i prawda ale ja np jestem zwolenniczką ekspresowych "zielonek" moje ulubiona to teekane z cytryną, ostatnio odkryłam tez i wlasnie popijam minutke z cytryna i limonka pycha zero gorzkiego smaku, nawet jesli czasem zdarzy mi sie zapomniec o szybkim wyciagnieciu torebki.
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 00:15   #64
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Zielona herbata

Ostatnio pije duzo zielonej, ale daje rade tylko aromatyzowana, bo nie lubię smaku zielonki- a piłam i takie zwyklaki z torebek i jakieś wypasne drogie liściaste.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:41   #65
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: Zielona herbata

jestem miłośniczką zielonki. upolowałam chyba wszystkie torebkowe jakie są w mojej okolicy. niestety nigdzie nie mogę dorwać tej z ananasem (herbapol), bardzo lubię też z jaśminem i czarną porzeczką;
co do czasu zaparzania :
krótsze zaparzanie ma działanie pobudzające
dłuższe- powyżej 5 minut - uspokajające, jest za to ciut bardziej gorzka bo uaktywniają się garbniki
w necie jest sporo publikacji na temat tej herbaty, warto poczytać
ja stosuję zasadę złotego środka więc piję nie za dużo czyli 2 szklanki dziennie
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 18:25   #66
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Zielona herbata

Dziś padł mit o dobroczynności zielonej herbaty pod względem rzekomego skutecznego obniżania złego cholesterolu. Pisze o tym dzisiejszy Reuters:

http://www.reuters.com/article/2011/...7AF1UN20111116

Większość tych cudownych opisów na opakowaniach zielonej herbaty to głównie pobożne życzenia jej producentów. Czyli znowu poprawne jest stwierdzenie, że jak nie wiadomo o co chodzi, to z pewnością chodzi o ... pieniądze.

Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego nie są reklamowane ziarna siemienia lnianego, a reklam zielonej herbaty (oraz innych jej odmian) jest aż nadto?

Najbardziej ciekawi mnie, kto pierwszy wysunął taką propozycję, aby po zjedzeniu popić wszystko kubkiem zielonej herbaty (rzekomo na lepsze trawienie). Pewnie się tego nie dowiemy. Całe szczęście, że coraz więcej osób odchodzi od tego - nie mającego absolutnie nic związanego ze zdrowiem - trendu, ciesząc się lepszym samopoczuciem i brakiem efektu "akwarium" w żołądku przez dobrych kilka godzin.

życzę zdrowia
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 10:12   #67
Gruzyinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 70
Dot.: Zielona herbata

Cytat:
Napisane przez Nezka07 Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam wiele pochlebnych opinii o firmie Bastek i kupiłam sobie herbatę o smaku pomarańczowym... Może trafiłam na jakieś felerne opakowanie, ale smak tej herbaty jest okropny, taki sztuczny. I jak zaparza się dłużej niż 3 minuty, to jest tak gorzka, że nie daję rady jej przełknąć. Dlatego póki co pozostaję przy Bio Active. Jak mi się skończy to opakowanie, to spróbuję jakiejś innej. I koniecznie bezsmakowa. Zdecydowanie wolę zwykłą zieloną, niż z jakimiś dodatkami.
ja z kolei obstaję przy teekanne i big-active parzę je sobie w czajniczku porcelanowym, odaję w ozdobnych filiżankach, sama przyjemność

Cytat:
Napisane przez pyszczeq Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zielone herbaty najlepiej kupować w herbaciarni. Torebkowe mimo, iż wygodne, nie mają nawet połowy smaku herbaty liściastej.
Robione są po prostu z mniejszych liści. Jeśli kupisz dobrą gatunkową herbatę zieloną w torebkach, nic nie stracisz na walorach smakowych. Ale niektórzy po prostu lubią się babrać z fusami. ja nie.
Gruzyinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 09:03   #68
pasjonautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 77
Dot.: Zielona herbata

Uwielbiam zielona herbatę, jest dobra dla zdrowia i poprawia moje samopoczucie
__________________
Lubię kosmetyki i inne "babruchy" Ostatnio zaczęłam prowadzić bloga, ale jakoś kiepsko mi idzie... :P Zapraszam - http://pasjonautka.wordpress.com
pasjonautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 11:10   #69
roxyfoxy
Raczkowanie
 
Avatar roxyfoxy
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 64
Dot.: Zielona herbata

poszukuję czajniczka do herbaty, może byc tez taka do yerba mate. na jednym wątku polecała mi dziewczyna fajny ale jeszcze tu postanowiłam zapytać
roxyfoxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 16:19   #70
Paulettee
Raczkowanie
 
Avatar Paulettee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 303
Dot.: Zielona herbata

Ja jestem zwolenniczką czerwonej herbaty. Uwielbiam ją, ale na jakiś czas przerzuciłam się na zieloną herbatą. Takiej normalnej, bez żadnego smaku nie wypiję, jest strasznie paskudna dla mnie. Dziś właśnie kupiłam zieloną herbatę o smaku brzoskwini firmy Bastek. Bardzo mi smakuje A to już dzisiaj trzeci kubek:P
__________________
♥21.06.2014
Najszczęśliwsza mężatka ♥
P ♥
Paulettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-17 17:19:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.