Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-13, 09:54   #3391
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Safu Pokaż wiadomość
A ja dodam tylko, że warto jest zwrócić uwagę na olejek z drzewa herbacianego. Kiedyś używałam kosmetyków z serii Tea Tree TBS i doskonale pamiętam, jaką zauważyłam wtedy poprawę. Jednak zapomniałam na dłuższy czas o większości drogeryjnych kosmetyków i ostatnio, kiedy robiłam (moje pierwsze!) zakupy na ZSK zwróciłam uwagę na olejek z drzewa herbacianego. Odrazu rzypomniał mi się zapach tamtych kosmetyków i postanowiłam go wypróbować
Używam go rano i wieczorem wsmarowując w zanieczyszczone obszary twarzy (punktowo) i efekt jest powalający. Po dwóch tygodniach mam znacznie mniej małych krostek, zaskórników zamkniętych i przebarwień. Dodaję olejek również do maseczki ze spiruliny.

Naprawdę godny uwagi produkt dla cery tłustej i zanieczyszczonej. Jako składnik kosmetyków i samodzielny czarodziej
Uważam tak samo, olejek z drzewa herbacianego ma silne działanie antyseptyczne, jest też świetnym sposobem na opryszczkę. Tylko albo trzeba go z czymś mieszać (ja dodawałam kilka kropli do alantanu+) albo uzywać punktowo, ale bardzo delikatnie, bo jak kiedyś sobie przytrzymałam dłużej, to sobie prawie wypaliłam dziurę
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 11:34   #3392
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny myjecie twarz rano żelem?
Ja do tej pory tak robiłam, codziennie rano myłam twarz żelem śylveco lub tym żelem z Biedronki z drobinkami. Od niedawna mam tonik z ZSK na przebarwienia i teraz po wstaniu z łóżka tylko przecieram twarz tonikiem. Jak myślicie takie poranne oczyszczenie jest wystarczające czy lepiej myć twarz żelem ?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 14:29   #3393
201607111017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 624
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Dziewczyny myjecie twarz rano żelem?
Ja do tej pory tak robiłam, codziennie rano myłam twarz żelem śylveco lub tym żelem z Biedronki z drobinkami. Od niedawna mam tonik z ZSK na przebarwienia i teraz po wstaniu z łóżka tylko przecieram twarz tonikiem. Jak myślicie takie poranne oczyszczenie jest wystarczające czy lepiej myć twarz żelem ?
A po co myc ja rano zelem? Zmywasz wszystkie zanieczyszczenia wieczorem. Wiadomo, w nocy twarz sie poci, przykleja sie kurz i w ogole, ale przemycie tonikiem lub plynem micelarnym w zupelnosci wystarczy. Nie ma po co niepotrzebie wysuszac skory.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607111017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 18:26   #3394
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A tłuszcz który się gromadzi w gruczołach łojowych w nocy ? Nie rano odblokować porów?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 21:56   #3395
201607111017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 624
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A tłuszcz który się gromadzi w gruczołach łojowych w nocy ? Nie rano odblokować porów?
Dlatego napisałam, że micel lub tonik wystarczy. Zmyją to co nagromadziło się w ciągu nocy, ale zrobią to delikatnie.
Nie tłuszcz gromadzi się w porach, a sebum. Sebum wbrew pozorom jest bardzo dobre dla naszej cery i nie można go zbyt agresywnie usuwać. Oczywiście jeśli wydzielane jest w granicach normy. Jeżeli budzisz się z całą twarzą ociekającą sebum to oznacza to, że niedostatecznie ją nawilżasz.
201607111017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 22:07   #3396
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Dziewczyny myjecie twarz rano żelem?
Ja do tej pory tak robiłam, codziennie rano myłam twarz żelem śylveco lub tym żelem z Biedronki z drobinkami. Od niedawna mam tonik z ZSK na przebarwienia i teraz po wstaniu z łóżka tylko przecieram twarz tonikiem. Jak myślicie takie poranne oczyszczenie jest wystarczające czy lepiej myć twarz żelem ?
Przetarcie twarzy tonikiem powinno wystarczyć, mi coś takiego służy. I nie mam już żadnego problemu z przetłuszczaniem skóry
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 08:49   #3397
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mamdwaoka Pokaż wiadomość
Dlatego napisałam, że micel lub tonik wystarczy. Zmyją to co nagromadziło się w ciągu nocy, ale zrobią to delikatnie.
Nie tłuszcz gromadzi się w porach, a sebum. Sebum wbrew pozorom jest bardzo dobre dla naszej cery i nie można go zbyt agresywnie usuwać. Oczywiście jeśli wydzielane jest w granicach normy. Jeżeli budzisz się z całą twarzą ociekającą sebum to oznacza to, że niedostatecznie ją nawilżasz.
Aha. Kreatywne teorie. W konwencyjnej dermatologii nie znajdziesz info potwierdzającego to co piszesz, ale co tam, w końcu mamdwaoka wie lepiej.
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 11:34   #3398
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 15:39   #3399
201607111017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 624
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Chodzilo mi tylko i wylacznie o kwestie oczyszczania. Nie powinno sie calkowicie pozbawiac naszej skory sebum. Trzeba usuwac jego nadmiar, ale delikatnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

A co do odblokowywania porow. Jak rano chcesz to zrobic? Woda z zelem zrobi to skuteczniej niz plyn micelarny?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607111017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 09:08   #3400
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Potrzebuje porady
Robie zakupy w aptece interetowej i chce zamówić tonik. Chciałabym żeby był bardzo łagodny, bez kwasów i alkoholu. Znalazłam coś takiego:
http://www.labo-uriage.pl/produkty/h...oczyszczajacy/
Skład jest dość prosty, tylko kilka składników. Koszt to około 40 zł za 250 ml. Co o nim myślicie ?
Poza tym kupuje jeszcze Effaclar duo + (czyli tą nową wersję ) i filtr matujący ziaji.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 21:00   #3401
201607111017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 624
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Potrzebuje porady
Robie zakupy w aptece interetowej i chce zamówić tonik. Chciałabym żeby był bardzo łagodny, bez kwasów i alkoholu. Znalazłam coś takiego:
http://www.labo-uriage.pl/produkty/h...oczyszczajacy/
Skład jest dość prosty, tylko kilka składników. Koszt to około 40 zł za 250 ml. Co o nim myślicie ?
Poza tym kupuje jeszcze Effaclar duo + (czyli tą nową wersję ) i filtr matujący ziaji.
hmm moim zdaniem ten tonik to strata pieniędzy... ja polecałabym wodę różaną albo bardziej nawilżający sok z aloesu. Używam tego i mi służy, ale wiadomo, sama musisz przetestować.
Nie znam się na filtrach, ale na lato nie wybierałabym Ziaji. Coś musi być z nią nie tak, że kosztuje 20 złotych, a inne polecane filtry (Avene, LRP, Bioderma) 60.
201607111017 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 21:32   #3402
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mamdwaoka Pokaż wiadomość
hmm moim zdaniem ten tonik to strata pieniędzy... ja polecałabym wodę różaną albo bardziej nawilżający sok z aloesu. Używam tego i mi służy, ale wiadomo, sama musisz przetestować.
Nie znam się na filtrach, ale na lato nie wybierałabym Ziaji. Coś musi być z nią nie tak, że kosztuje 20 złotych, a inne polecane filtry (Avene, LRP, Bioderma) 60.


Bo płacisz za markę. Każdy produkt promieniochronny wypuszczony na rynek UE musi przejść przez rygorystyczne badania fotostabilności i fototoksyczności i musi zapewniać deklarowany stopień ochrony. Drożsże filtry mogą zawierać bardziej innowacyjne filtry, zapewniać wyższą ochronę UVA, ale nie ma na to reguły. Ziaja ma około 23-27 PPD, nisko, ale rozchwytywany i wielbiony pod niebiosa Vichy tylko 13-17. Miejmy na uwadze także fakt, że ochrona PPD Biodermy, nie jest równa przykładowo LRP. Wskaźniki mogą różnić się od siebie znacząco. Używam filtrów Ziai, nie narzekam. Przetestowałam mnóstwo filtrów i dla mnie to świetna alternatywa drogich, aptecznych produktów. Fakt, ochrona przed UVA jest zbyt niska na lato, ale praca i obecny tryb życia nie wymagają ode mnie wyższej ochrony.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Potrzebuje porady
Robie zakupy w aptece interetowej i chce zamówić tonik. Chciałabym żeby był bardzo łagodny, bez kwasów i alkoholu. Znalazłam coś takiego:
http://www.labo-uriage.pl/produkty/h...oczyszczajacy/
Skład jest dość prosty, tylko kilka składników. Koszt to około 40 zł za 250 ml. Co o nim myślicie ?
Poza tym kupuje jeszcze Effaclar duo + (czyli tą nową wersję ) i filtr matujący ziaji.
Zaintrygował mnie. Zwłaszcza, że jest na bazie ich świetnej wody termalnej i zawiera ekstrakt z wierzbownicy. Aktualnie używam domowego toniku z wierzbownicy i jestem zdumiona efektami. Muszę koniecznie o tym napisać
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 23:05   #3403
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a próbowałyście olejków myjących? Na BU jest herbaciany i tak dumam, czy się skusić
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 08:35   #3404
201607111017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 624
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

[QUOTE=Ewuniaa16;46504205][/B]

Bo płacisz za markę. Każdy produkt promieniochronny wypuszczony na rynek UE musi przejść przez rygorystyczne badania fotostabilności i fototoksyczności i musi zapewniać deklarowany stopień ochrony. Drożsże filtry mogą zawierać bardziej innowacyjne filtry, zapewniać wyższą ochronę UVA, ale nie ma na to reguły. Ziaja ma około 23-27 PPD, nisko, ale rozchwytywany i wielbiony pod niebiosa Vichy tylko 13-17. Miejmy na uwadze także fakt, że ochrona PPD Biodermy, nie jest równa przykładowo LRP. Wskaźniki mogą różnić się od siebie znacząco. Używam filtrów Ziai, nie narzekam. Przetestowałam mnóstwo filtrów i dla mnie to świetna alternatywa drogich, aptecznych produktów. Fakt, ochrona przed UVA jest zbyt niska na lato, ale praca i obecny tryb życia nie wymagają ode mnie wyższej ochrony.[COLOR="Silver"]

Dobrze wiedzieć! Też używam Ziai, a że w wakacje przez 2 miesiące będę pracować na plaży (siedząc na niej cały dzień) to chciałam zainwestować w coś droższego... Teraz wiem, że po prostu będę smarować się parę razy dziennie
201607111017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:49   #3405
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tylko ja mam takiego pecha ,że od kwasów i retinoidow zrobiła mi sie taka wrazliwa skóra ,że strasznie reaguje na m.in na zmiany temparatury?
Będe musiała wszystko odstawić chyba nawet lżejsze kwasy nie wchodza w grę. Mam nadzieje ,że moja skóra wróci do normy Bo jesli nie to nie wiem co zrobie
Jestem załamana bo jak przestane uzywać wszelkich kwasów itp. to pewnie znowu będe miała masakrę na twarzy ale z czerwonym ,,ryjem,, tez nie zamierzam chodzić
Zreszta już moja skóra wygląda coraz gorzej
Nie wiem co robić.
Musiałam się wyzalić.
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2014-05-18 o 14:02
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:07   #3406
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Tylko ja mam takiego pecha ,że od kwasów i retinoidow zrobiła mi sie taka wrazliwa skóra ,że strasznie reaguje na m.in na zmiany temparatury?
Będe musiała wszystko odstawić chyba nawet lżejsze kwasy nie wchodza w grę. Mam nadzieje ,że moja skóra wróci do normy Bo jesli nie to nie wiem co zrobie
Jestem załamana bo jak przestane uzywać wszelkich kwasów itp. to pewnie znowu będe miała masakrę na twarzy ale z czerwonym ,,ryjem,, tez nie zamierzam chodzić
Zreszta już moja skóra wygląda coraz gorzej
Nie wiem co robić.
moja skóra po kilku latach walki z trądzikiem to ruina Poza tym, że bardzo uaktywniły mi się naczynka, to zrobiła się bardzo wrażliwa - na zmiany temperatury (i inne czynniki zewnętrzne), na wysuszenie, na kosmetyki... Większość drogeryjnych kosmetyków (a nawet dermokosmetyków) podrażnia mi twarz - jeszcze kilka lat temu tak nie było. No i ostatnio się zorientowałam, że mam trochę przebarwień na brodzie. Jak budżet studencki pozwoli to się zaopatrzę w kwas migdałowy, bo z salicylowym jestem zaprzyjaźniona i mimo to przebarwienia siedzą uparcie...

a z tym uwrażliwieniem to jest dodatkowo taki problem, że łatwo tworzą mi się stany zapalne. a wiadomo, ze nie ma nic gorszego niż pryszcze ze stanem zapalnym :/
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2014-05-18 o 16:08
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:06   #3407
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
moja skóra po kilku latach walki z trądzikiem to ruina Poza tym, że bardzo uaktywniły mi się naczynka, to zrobiła się bardzo wrażliwa - na zmiany temperatury (i inne czynniki zewnętrzne), na wysuszenie, na kosmetyki... Większość drogeryjnych kosmetyków (a nawet dermokosmetyków) podrażnia mi twarz - jeszcze kilka lat temu tak nie było. No i ostatnio się zorientowałam, że mam trochę przebarwień na brodzie. Jak budżet studencki pozwoli to się zaopatrzę w kwas migdałowy, bo z salicylowym jestem zaprzyjaźniona i mimo to przebarwienia siedzą uparcie...

a z tym uwrażliwieniem to jest dodatkowo taki problem, że łatwo tworzą mi się stany zapalne. a wiadomo, ze nie ma nic gorszego niż pryszcze ze stanem zapalnym :/
To mnie przestraszyłaś. Mimo wszystko mam nadzieje ,że po odstawieniu ,,cięzkiej altyreri,, moja skóra się uspokoi i aż tak bardzo nie będzie reagowała na zmiany temp. itp. bo teraz to jest masakra
Nawet ładna pogoda nie będę mogła się nacieszyc,szczerze to boję sie upałów i tego jak moja skóra będzie się zachowywała.
Ty chyba nigdy retinoidów nie stosowałaś (tych mocniejszych np. atrederm,zorac ).Tak z ciekawości spytam
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2014-05-18 o 17:12
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 00:25   #3408
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
To mnie przestraszyłaś. Mimo wszystko mam nadzieje ,że po odstawieniu ,,cięzkiej altyreri,, moja skóra się uspokoi i aż tak bardzo nie będzie reagowała na zmiany temp. itp. bo teraz to jest masakra
Nawet ładna pogoda nie będę mogła się nacieszyc,szczerze to boję sie upałów i tego jak moja skóra będzie się zachowywała.
Ty chyba nigdy retinoidów nie stosowałaś (tych mocniejszych np. atrederm,zorac ).Tak z ciekawości spytam
tych mocniejszych retinoidów owszem, nie stosowałam. tylko te słabsze: Epiduo (adapalen), Isotrexin (Izotretynoina) i Aknemycin Plus (tretinoina). I parę innych aptecznych mazideł: Benzacne, Acne Derm, Duac, tonik robiony w aptece (z erytromycyną i czymś jeszcze), Effaclar Duo, może coś jeszcze tylko nie pamiętam :P I miałam 2 podejścia do Tetralysalu.

U mnie ten proces "uwrażliwiania" skóry trwał trochę :P leczę trądzik 7 czy 8 lat, a np. jeszcze 3 lata temu mało który krem podrażniał mi buzię nie ma co martwić się na zapas, trzeba nawilżać i stosować filtry żeby zminimalizować ryzyko przykrych skutków leczenia
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 17:35   #3409
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
tych mocniejszych retinoidów owszem, nie stosowałam. tylko te słabsze: Epiduo (adapalen), Isotrexin (Izotretynoina) i Aknemycin Plus (tretinoina). I parę innych aptecznych mazideł: Benzacne, Acne Derm, Duac, tonik robiony w aptece (z erytromycyną i czymś jeszcze), Effaclar Duo, może coś jeszcze tylko nie pamiętam :P I miałam 2 podejścia do Tetralysalu.

U mnie ten proces "uwrażliwiania" skóry trwał trochę :P leczę trądzik 7 czy 8 lat, a np. jeszcze 3 lata temu mało który krem podrażniał mi buzię nie ma co martwić się na zapas, trzeba nawilżać i stosować filtry żeby zminimalizować ryzyko przykrych skutków leczenia
Widzę stosowałaś cały arsenał pewnie jak wiekszość nas tu
Już jestem poczęści załamana bo nawet jak nie mam jakiś aktywnych pryszczy na twarzy to moja skóra po tylu latach walki z tym dziadostwem nie wygląda zbyt dobrze
Ale co zrobić jakoś trzeba z tym żyć.


Postanowiłam nie jeść słodyczy przez jakis czas w ogóle
Zobaczymy ile wytrzymam
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 19:14   #3410
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mam do Was pytanie,co byście zrobiły np z takim problemem u siebie,co zastosowały.
Cera jest w porządku,ale mam jedno małe przebarwienie,w każdym razie dość widoczne,jest ono na twarzy,po nakłuciu,byłam u dermatologa ale wizyta trwała może 2 minuty,Pani stwierdziła że nie mam sie czym martwić,zapisała cetaphil i mam sobie czekać aż może samo zejdzie.
Także widzicie,podejście do pacjenta mało profesionalne,w zasadzie dr zbagatelizowała problem i stwierdziła że ludzie mają gorsze problemy.
Niby nic typowego na przebarwienia na tą jedną kropkę mam nie stoswać,bo podobno możemy pogorszyć sprawę. Nie wiem co o tym wszystkim sądzić,chcę coś na to poradzić,może coś delikatnego punktowego,macie jakiś pomysł,albo sposób?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 10:50   #3411
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Dziewczyny a próbowałyście olejków myjących? Na BU jest herbaciany i tak dumam, czy się skusić
Moja przyjaciółka używa olejku na bazie oleju słonecznikowego z dodatkiem witaminy E właśnie z BU i jest zachwycona. Mieszka w Brukseli i mówi, że zamawia po kilka opakowań na raz, bo nic lepszego nawet wśród bardzo drogich kosmetyków nie znalazła Więc chyba warto spróbować ja też się przymierzam do zakupu.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Dziewczyny, to jest to, o czym ja tu pisałam już dawno - dla mnie portal akademia witalności jest kopalnią wiedzy Polecam zmienić podejście, styl życia, wyrzucić kosmetyki chemiczne, bo to jest w większości przypadków problemem. Watro poczytać:
http://www.akademiawitalnosci.pl/jak...zdrowej-skory/
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 21:51   #3412
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

znalazłyście coś skutecznego na wągry?

mam tego cholerstwa tak dużo, że aż robią mi się czarne placki, jak przejadę paznokciem po nosie to cały jest w tym dziadostwie. Dzisiaj się już tak zdenerwowałam, że trochę ich powyciskałam i jestem jeszcze bardziej zła niż byłam, że to zrobiłam...
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 23:31   #3413
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mi pomagała na wągry ta miękka szczoteczka do twarzy, ta z rossmana czy jakaś podobna. Nie usuwała ich, wiadomo, ale nie były aż tak widoczne. Ale wiem, że ma swoje wady, że może wręcz pogorszyć stan cery, roznieść bakterie, podrażnić itp.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 13:37   #3414
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Mi pomagała na wągry ta miękka szczoteczka do twarzy, ta z rossmana czy jakaś podobna. Nie usuwała ich, wiadomo, ale nie były aż tak widoczne. Ale wiem, że ma swoje wady, że może wręcz pogorszyć stan cery, roznieść bakterie, podrażnić itp.
Ja jestem akurat tym przykładem. Wszelkie mechaniczne peelingi, szczoteczki, mocne tarcie buzi ręcznikiem-wszystko to mi szkodzi. Nie wiem czy po prostu w ten sposób roznoszę baterie, czy bardziej podrażniam buzię, ona się wkurza i tworzy jakieś cuda wtedy. Ale chyba bardziej to drugie.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-25, 15:38   #3415
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny! Wątek jest długi, więc mam nadzieję, że nie pogniewacie się, gdy spytam Was o poradę Pewnie wiecie lepiej.

Od jakiegoś czasu mam problem z cerą. Pomijając fakt, że jest tłusta (krem BB+puder ze Skin Food trzymają to jakoś w ryzach), to niestety:

- na czole mam potworną kaszkę, taką podskórną... to nawet nie są zmiany ropne, to nie jest nic, co można "wycisnąć", takie brzydkie szpecące...

- na brodzie i wokół ust mam krostki, które wiem, że są problemem hormonalnym (mam poważne i leczę je) bo to takie "bulwy" bolące, ale chciałabym jakoś to złagodzić...

Macie jakieś porady odnośnie naturalnej pielęgnacji? Oleje? Kwasy? z góry za wszystko dziękuję!
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 08:07   #3416
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Przede wszystkich zdrowe ożywianie: taka kaszka (na czole, na przedramionach, na policzkach, etc...) to często oznaka nietolerancji pokarmowej, przeważnie białka lub glutenu. Lekka dieta, zero cukru, zero białej mąki - na pewno cera Ci się poprawi! Teraz jest fajny okres, dużo tanich warzyw i owoców, można się dietować Parę postów wyżej polecałam fajną stronkę. Samo smarowanie nic CI nie da, jeśli nie "wyczyścisz" się od wewnątrz.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 08:22   #3417
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Przede wszystkich zdrowe ożywianie: taka kaszka (na czole, na przedramionach, na policzkach, etc...) to często oznaka nietolerancji pokarmowej, przeważnie białka lub glutenu. Lekka dieta, zero cukru, zero białej mąki - na pewno cera Ci się poprawi! Teraz jest fajny okres, dużo tanich warzyw i owoców, można się dietować Parę postów wyżej polecałam fajną stronkę. Samo smarowanie nic CI nie da, jeśli nie "wyczyścisz" się od wewnątrz.
A taką nietolerancję mogłam "nabyć"? Bo..nie przypominam sobie by ktoś wspominał o alergiach pokarmowych czy nietolerancji czegoś...

Aaaaa, widzę że poleciłaś bloga żony mojego kumpla!

Edytowane przez 201608251020
Czas edycji: 2014-05-26 o 08:44
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 15:30   #3418
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 21:00   #3419
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny, nie mam kogo się poradzić (ew. wyżalić. Od zawsze miałam suchą cerę + oczywiście trądzik, z którym walczę od 12 lat(?) albo i więcej. Już mi bliżej do 30-dziestki niż 20-dziestki i wciąż to samo Co gorsza nie jest na tyle zaawansowany, że nadaje się do leczenia dermatologicznego. Ale do rzeczy. Zawsze miałam cerę suchą, naczynkową. Tak mi się zdawało. A od kilku miesięcy coś się totalnie porobiło. Na policzkach mam normalnie regularną tłustą cerę (mam na myśli po bokach nosa). Pory jak kratery, błyszczy się(!), co chwile nowy wysyp i jeszcze swędzi. Czy to możliwe żeby cera się tak nagle zmieniła? Co ja mam robić? Wszystkie kosmetyki mam do cery naczynkowej/suchej/mieszanej. Ostatnio kilkukrotnie użyłam maseczek oczyszczających Dermaglin albo Ziaja z glinką. Czy to może być powód? Ale nie częściej niż dwa razy w tygodniu.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 07:30   #3420
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
A taką nietolerancję mogłam "nabyć"? Bo..nie przypominam sobie by ktoś wspominał o alergiach pokarmowych czy nietolerancji czegoś...

Aaaaa, widzę że poleciłaś bloga żony mojego kumpla!
Celiaklia (czyli ostra nietolerancja glutenu) może wystepować w formie ukrytej i ujawnić się nawet w późnym wieku. Są ludzie, tak jak np. ja, którzy nie mają celiaklii, tylko po prostu niezbyt dobrze tolerują gluten, w związku z czym jestem na diecie lekkostrawnej i super się czuję. Poza tym przy regularnych oczyszczaniach (np. 2 razy do roku - dieta dr Ewy Dąbrowskiej) moja cera jest idealna!

Ten blog jest moją skarbnicą wiedzy, w 100% odzwierciedla to, co i ja myślę
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.