Kuracja pokrzywą na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 12:43   #1
budyn11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2

Kuracja pokrzywą na trądzik


Witam. ; ) Od około 5 lat zmagam się z trądzikiem, początkowo były to typowo młodzieńcze wypryski, następnie po 2 latach objawy się nasiliły. Od tamtej pory różnie bywa, raz jest lepiej, raz gorzej. Stosowałem mnóstwo maści, a nawet antybiotyki, jednak na dłuższą mete nic mi nie pomagało. 2 miesiące temu postanowiłem rozpocząć kuracje pokrzywą, piłem sobie 2 saszetki dziennie. Od tamtej pory nastąpiło wyraźne pogorszenie, jednak ja się zbytnio tym nie przejmowałem, gdyż byłem na to przygotowany, wiedziałem że cały organizm musi się oczyścić od środka i niedoskonałości muszą wyjść na wierzch... Jednak przeważnie w internecie czytałem że taki wysyp powinien trwać około 2 tygodni, natomiast ja męcze się już prawie 2 miesiąc... Czy to normalne? Kontynuować kuracje dalej, czy może lepiej to odstawić? Przyznam również, że rzadko bo rzadko, ale raz na jakiś czas wyciskałem niektóre ropne zmiany, ale tylko wtedy gdy były już na wierzchu i wstydziłem się z czymś takim wychodzić na ulice. Może to również nieco spotęgowało problem?
budyn11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 19:57   #2
kolorchabrow
Raczkowanie
 
Avatar kolorchabrow
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 359
Dot.: Kuracja pokrzywą na trądzik

Zamiast bawić się pokrzywą powinieneś pójść do lekarza
kolorchabrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 19:15   #3
budyn11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracja pokrzywą na trądzik

Chodziłem, stosowałem chyba każdą możliwą maść, również te robione na zamówienie. Niestety na dłuższą mete nie dało to rezultatów.
budyn11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 20:22   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Kuracja pokrzywą na trądzik

Jeśli już to bratek na trądzik. A najlepiej dobry dermatolog. Mówił któryś o Izoteku?
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 22:49   #5
mali876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: Kuracja pokrzywą na trądzik

Jak już wspomniano najlepszą opcją będzie wycieczka do dermatologa. Na własną rękę trudno zwykle się wyleczyć, chyba że objawy są małe. Z kremów może Purritin podobno działa całkiem nieźle i jest przystosowany do cery trądzikowej. Ogólnie też na co dzień dodanie do kremu olejku herbacianego daje spore efekty. A najważniejsze to wizyta u dobrego dermatologa, który przepisze odpowiednie leki/kosmetyki i tym podobne i wtedy jest największa szansa na wyleczenie
mali876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-12 23:49:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.