Pomocy jestem po dwoch nie udanych koloryzacjach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum z ekspertem marki Gliss Kur

Notka

Forum z ekspertem marki Gliss Kur Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi marki Gliss Kur. Ekspert Magdalena Krulikowska - Konsultant Naukowy Schwarzkopf&Henkel oraz wykładowca WSZKiPZ, odpowie na Wasze pytania dotyczące pielęgnacji włosów.

 
 
Narzędzia
Stary 2016-11-22, 07:27   #1
Syla_k88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2

Pomocy jestem po dwoch nie udanych koloryzacjach


Od 7 miesięcy oszczedzalam swoje wlosy tylko dlatego by zrobić z nimi porzadek, moj naturalny kolor włosów to sredni blond o cieplym odcieniu, konce wlosow byly pieknym jasnym blondem w cieplym odcieniu, wiec z tymi 7 cm odrostami wybralam się do fryzjera, poprosilam by zrobic z tego sombre, polozyc refleksy na odrosty. Fryzjerka natomiast stwierdzila ze zeby zabieg sie udal musi polozyc ciennitkich kilka pasm, wyrazilam na to zgode i teraz tego mocno zaluje...



Efekt farbowania jest jak baleyage w zimnych odcieniach, siwe wlosy, które postarzyly mnie co najmniej o 10 lat, wiec powiedzialam tej pani grzecznie ze nie jestem zadowolona bo moje wlosy sa duzo ciemniejsze po zabiegu i siwe i nie o to mi chodzilo, nawet zdjecie jej wcześniej pokazalam co chce...



Fryzjerka stwierdzila ze skoro jestem nie zadowolona moge wrocic i na pewno da sie cos tym zrobic



Kolejnego dnia powiedziala ze teraz to juz tylko w gre wchodzi powrot do wlosow blond w kolorze ktorym wczesniej farbowalam wlosy, byl to cieply blond na poziomie 100, wiec zgodzilam sie myslac iz moje wlosy wroca do jakiejs normy....



Jednak okazalo sie ze w efekcie od nasady moje wlosy maja kolor pomaranczowy, do 1 cm dlugosci a baleyage pozostal nie tkniety...



Poradzcie cos bo oszaleje, to wszystko stalo sie wczor



Przedwczorajj i dwa dni temu, jestem zalamana, na skraju deperesji...

Bylam w niby profesjonalnym zakladzie wczoraj i tam inna pani powiedIala ze mozna to poprawic na ten efekt ktory chcialam uzyskac juz w czwartek i wstepnie jestesmy umowione, e strasznie sie boje czy moje wlosy nie odpadna. ;(

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:25 ----------

Zapomnialam dodac ze te pasma byly koloru taki brązowy popiel
Syla_k88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 12:50   #2
Magdalena Krulikowska
Przyczajenie
 
Avatar Magdalena Krulikowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14
Dot.: Pomocy jestem po dwoch nie udanych koloryzacjach

Droga Syla

To co Ciebie spotkało jest naprawdę niewiarygodne. Takie "kolorystyczne niespodzianki" rzadko spotykają nas podczas wykonywania koloryzacji w domu a co dopiero w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Niestety Twoje obawy co do stanu włosów po kolejnym - trzeciej już zabiegu w tak szybkim czasie jest słuszne. Z całych sił zniechęcałabym Cię do tego. Najlepiej jakbyś odczekała chociaż 3 tygodnie.

Co jednak w tym czasie możesz zrobić: Na rynku detalicznym i profesjonalnym dostępne są tak zwane "odświeżacze" kolorów. Najczęściej występują w postaci pianki do włosów lub jednorazowych masek w saszetkach. Tego typu produkty dedykowane do kolorów blond mają za zadanie ochłodzić odcień oraz znieść żółte i pomarańczowe refleksy. Są łatwe w użyciu ponieważ: wystarczy nałożyć je na umyte włosy - jak odżywkę pod prysznicem - a następnie spłukać. Jeśli zastosujesz taki produkt wyłącznie na ten pomarańczowy, centymetrowy odrost możesz zniwelować niepożądane tony kolorystyczne.

Taki zabieg najpewniej nie uchroni Cię przed kolejną wizytą u dobrego kolorysty niemniej może pozwoli Ci "przetrzymać" te najbliższe 3 tygodnie.
Stosując taki "odświeżacz" koloru w odcieniu blond omiń jednak te partie włosów, które już maja chłodny "siwy" ocień, ponieważ może to tylko nasilić ten efekt. Zastosuj go wyłącznie na fragmenty włosów o żółto-pomarańczowych tonach.

Ponadto zachęcam Cię abyś przez ten czas mocno kondycjonowała włosy stosując maski i treatmenty zawierające keratynę oraz "olejkowe" preparaty do włosów - szczególnie na te rozjaśnianie partie.

Keratyna pozwoli odbudować nieco "nadwyrężoną" procesami chemicznymi strukturę włosa natomiast olejki uzupełnią spoiwo pomiędzy łuskami włosa i stworzą na jego powierzchni ochronny film. W ten sposób przygotujesz je nieco przed kolejnym zabiegiem.

W dniu koloryzacji natomiast pamiętaj aby mieć "wczorajsze" włosy. Najlepiej jakbyś nie myła ich wcześniej przez 48h, ale jeśli to w przypadku Twoich włosów niemożliwe, 24h to też juz coś!

Edytowane przez Magdalena Krulikowska
Czas edycji: 2016-11-22 o 13:02
Magdalena Krulikowska jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum z ekspertem marki Gliss Kur


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 12:50:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.