Jakie małe zwierzątko w bloku? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-25, 15:12   #31
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Cytat:
Napisane przez Sorbik Pokaż wiadomość
Chomika zdecydowanie nie polecam, bo nie dał nam żyć w nocy ;(
bez przesady!!! ludzie, nie wiedząc nic o zwierzęciu jak je kupujecie to nie miejcie do niego pretensji za jego NORMALNE zachowania.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 03:53   #32
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
bez przesady!!! ludzie, nie wiedząc nic o zwierzęciu jak je kupujecie to nie miejcie do niego pretensji za jego NORMALNE zachowania.
Słuszna uwaga. Tak samo oceniane są papugi. Ludzie oddają , bo się drą i śmiecą A jak słyszę, ze ktoś zakrywa papugi w dzień to mnie szlag trafia

Ciekawe, czy noworodka lub niemowlę zakrywaliby w łóżeczku, jakby w nocy krzyczało? Przecież jest człowiekiem i w dzień musi gaworzyć, a w nocy spać


Miałam 4 chomiki. W dzień, owszem, spały, ale jak przychodziłam w południe ze szkoły, bardzo często na mój głos wychodziły, połaziły po klatce/rękach/pokoju i szły dalej spać.
Pierwsza wychodziła ok. 18 . pod wieczór, więc było sporo czasu na zabawę / obserwowanie.

Chomiki są fajne
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 08:59   #33
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Słuszna uwaga. Tak samo oceniane są papugi. Ludzie oddają , bo się drą i śmiecą A jak słyszę, ze ktoś zakrywa papugi w dzień to mnie szlag trafia

Ciekawe, czy noworodka lub niemowlę zakrywaliby w łóżeczku, jakby w nocy krzyczało? Przecież jest człowiekiem i w dzień musi gaworzyć, a w nocy spać


Miałam 4 chomiki. W dzień, owszem, spały, ale jak przychodziłam w południe ze szkoły, bardzo często na mój głos wychodziły, połaziły po klatce/rękach/pokoju i szły dalej spać.
Pierwsza wychodziła ok. 18 . pod wieczór, więc było sporo czasu na zabawę / obserwowanie.

Chomiki są fajne
dokładnie.
najpierw trzeba ogarnąć jak zwierzę żyje a dopiero się za nie brać.
moja papuga gaworzy cały dzień ale jak np. potrzebuję ciszy bo chcę się pouczyć to wkładam jej całą nową kolbę i ma zajęcie na najbliższe 2 godziny wtedy to jest cisza bo musi całą kolbę obejrzeć, popodgryzać, sprawdzić co ma, czym pachnie a po 2 godzinach zaczyna do kolby gadać ale zwyczajnie mi to wystarcza i ewentualnie uczę się wieczorem jak już siedzi cicho sama z siebie w zimę to jej nawet zapalałam światło od tej 16 do 21 żeby sobie jeszcze pokorzystała z uroków dnia bo mi tak przykro było, że jej dzień szybko mija
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 18:10   #34
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
dokładnie.
najpierw trzeba ogarnąć jak zwierzę żyje a dopiero się za nie brać.
moja papuga gaworzy cały dzień ale jak np. potrzebuję ciszy bo chcę się pouczyć to wkładam jej całą nową kolbę i ma zajęcie na najbliższe 2 godziny wtedy to jest cisza bo musi całą kolbę obejrzeć, popodgryzać, sprawdzić co ma, czym pachnie a po 2 godzinach zaczyna do kolby gadać ale zwyczajnie mi to wystarcza i ewentualnie uczę się wieczorem jak już siedzi cicho sama z siebie w zimę to jej nawet zapalałam światło od tej 16 do 21 żeby sobie jeszcze pokorzystała z uroków dnia bo mi tak przykro było, że jej dzień szybko mija
Moje żyją naturalnym trybem, bo siedzą w altanie na ogródku. Mają okno i większość drzwi to szyba, więc żyją wschodem i zachodem słońca

Mam 8 nimf i 7 falek.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 18:12   #35
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Moje żyją naturalnym trybem, bo siedzą w altanie na ogródku. Mają okno i większość drzwi to szyba, więc żyją wschodem i zachodem słońca

Mam 8 nimf i 7 falek.
no w mieszkaniu można trochę posterować trybem życia
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 19:16   #36
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Moje żyją naturalnym trybem, bo siedzą w altanie na ogródku. Mają okno i większość drzwi to szyba, więc żyją wschodem i zachodem słońca

Mam 8 nimf i 7 falek.
A zimą też tam mieszkają? Nie jest im za zimno?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:26   #37
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Szczury to fajne zwierzaki, jeżeli ma się miejsce na porządną klatkę i codziennie trochę czasu, żeby dać im się wybiegać to może być to Bardzo przyjacielskie i kontaktowe stworzenia, tylko tutaj jest zasada, że zawsze co najmniej 2 tej samej płci. (Jako bardziej leniwe uchodzą samce, samiczki do chodzące adhd:P)
Tak samo jak i króliki czy świnki, to zwierzęta stadne.

Z samotników to może rzeczywiście chomik, ale tu dziewczyny już konkretniej doradzają widzę Ja tylko dodam, że moja siostra miała chomika i fajny z niego zwierzak był, bardzo do niej przywiązany (jak na choma :P), ale pohałasować potrafił, na szczęście da się przyzwyczaić Ogólnie wszystkie zwierzaki mogą nam w nocy rozbrajać, przykładowo moje szczury jak zaczynają nocne żarcie albo rozróby towarzyskie to też czasem mnie budzą. Nie da się założyć, że coś na 100% w nocy nas nie będzie budzić, bo to często indywidualna kwestia zwierza.

Z samotników to z tego co pamiętam też samce myszy - potrzebują trochę mniej miejsca niż np. szczury, a też przy odpowiednim podejściu można ładnie je oswoić.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-28, 21:01   #38
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Ja miałam 4 chomiki syryjskie (oczywiście na przestrzeni lat, nie wszystkie 4 na raz ) i to są zwierzaczki świetne do zabawy, ale niestety nie do głaskania. W nocy robią hałas, bo generalnie to są zwierzęta wieczorowo-nocne, więc potrafią hałasować na kołowrotku, wspinać się po prętach itd. Chomiki muszą mieć non stop ruch i coś do zabawy - domki,przejścia,norki. Poza tym łatwo kupić dla nich klatkę i fajne wyposażenie, zajmują mało miejsca, dość łatwo je oswoić (jak się jest odważnym i się je przyzwyczaja do siebie i bierze na ręce, bo inaczej mogą ''zdziczeć''). Chomiki żyją krótko, maksymalny czas życia mojego ostatniego chomika to 3,5 roku.
Chomiki są dość kruche więc trzeba uważać, żeby nie spadły!
I niestety potrafią się nauczyć samemu otwierać klatkę

Jeśli chcesz natomiast zwierzątko do przytulenia to polecam świnki morskie - ale tak jak pisały dziewczyny powyżej - podstawą jest duża klatka ( 100 cm ). Świnki muszą mieć wybieg - bezpieczny wybieg (trzeba odizolować wszystkie ostre rzeczy,kable,gniazdka, nie można świnki puścić na spacer na wysokiej powierzchni bo może spaść i zrobić sobie krzywdę). Świnki potrzebują dużo miłości i opieki- w nagrodę ładnie ''śpiewają'' . W nocy śpią, także duży plus.
Jednak świnki często chorują i długo żyją (6-8 lat - przeciętnie). Trzeba im obcinać pazurki i czasami ząbki (u weterynarza).
Świnki uwielbiają miękkie rzeczy, więc za zabawki mogą mieć kocyki,ręczniki, hamaczki, domki z polaru, tunele (te duże, dla królików , fretek czy nawet kotów)

Zanim zdecydujesz się na zakup zwierzaka poczytaj w internecie więcej o nim - o chorobach, jedzeniu (co wolno podawać a czego nie), wyposażeniu klatki , oswajaniu, zachowaniu. Każdy mały zwierzak potrzebuje troski i opieki, trzeba z nim spędzać conajmniej 2 godziny dziennie na zabawie , muszą mieć miejsce do pobiegania, trzeba im zmieniać podłoże regularnie, muszą mieć dostęp do świeżej wody i pożywienia. To jest inwestycja zazwyczaj na minimum 2 lata, także nad tym też trzeba się zastanowić.

Ja osobiście nie polecam królików, szynszyl i koszatniczek, bo bywają agresywne nawet do swoich właścicieli. Chociaż może to tylko ja miałam pecha ''spotkać'' takie niemiłe zwierzaki
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 21:32   #39
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie polecam królików, szynszyl i koszatniczek, bo bywają agresywne nawet do swoich właścicieli. Chociaż może to tylko ja miałam pecha ''spotkać'' takie niemiłe zwierzaki
jak właściciel trąba i nie wychowuje królika, nie poświęca mu wystarczająco dużo czasu, ma braki w wiedzy, i nie chce mu się wydać kasy na sterylkę/kastrację, to tak potem jest. króliki nie są dla osób, które nic o nich nie wiedzą, ale to pewnie ma tak każde zwierze.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 22:00   #40
Terapotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Gerbile (Myszoskoczki) to też przyjemne zwierzątka, bardzo przyjemne w obserwacji, a moje lubią czasem się dać pogłaskać, albo zasnąć na brzuchu pod bluzką, ale podejrzewam, że są w tej kwestii dość wyjątkowe bo dużo czasu spędzają z człowiekiem. Ciekawa jestem jak to wygląda z koszatniczkami. Tak czy owak w obu przypadkach trzeba kupić dwa. I to z wiarygodnego źródła bo ja przygarnęłam dwa samce, a potem się okazało, że jeden jest samiczką i dorobiłam się młodych...

Szczury i fretki, wiem z doświadczenia, wydzielają specyficzny zapach, który będzie silniejszy w małym mieszkaniu, co dobrze jest brać pod uwagę. Pytanie też co z długością życia zwierzaka - np szynszyle żyją chyba dość długo więc dobrze jest przemyśleć porządnie takie zobowiązanie.

Myślę, że świnka morska byłaby dobrym wyborem.
Terapotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 08:11   #41
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie małe zwierzątko w bloku?

Cytat:
Napisane przez Terapotka Pokaż wiadomość
Gerbile (Myszoskoczki) to też przyjemne zwierzątka, bardzo przyjemne w obserwacji, a moje lubią czasem się dać pogłaskać, albo zasnąć na brzuchu pod bluzką, ale podejrzewam, że są w tej kwestii dość wyjątkowe bo dużo czasu spędzają z człowiekiem. Ciekawa jestem jak to wygląda z koszatniczkami. Tak czy owak w obu przypadkach trzeba kupić dwa. I to z wiarygodnego źródła bo ja przygarnęłam dwa samce, a potem się okazało, że jeden jest samiczką i dorobiłam się młodych...

Szczury i fretki, wiem z doświadczenia, wydzielają specyficzny zapach, który będzie silniejszy w małym mieszkaniu, co dobrze jest brać pod uwagę. Pytanie też co z długością życia zwierzaka - np szynszyle żyją chyba dość długo więc dobrze jest przemyśleć porządnie takie zobowiązanie.

Myślę, że świnka morska byłaby dobrym wyborem.
Koszatniczki ciężko oswoić
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 09:11:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.