ucieczka za granicę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 16:29   #1
efsun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1

ucieczka za granicę


Witam

Mieszkam w Polsce z rodzicami. Mam 21 lat, jestem zaręczona, studiuję w trybie niestacjonarnym i obecnie jestem na stażu w instytucji państwowej od miesiąca czasu. Brzmi idealnie? Nic bardziej mylnego. Marzę o tym aby wyjechać za granicę, zacząć od zera, być kimś innym. Myślę poważnie nad wyjazdem, nie mam jeszcze ustalonego kierunku.. Chciałabym wyjechać z dnia na dzień, bez wiedzy rodziny, wziąć większe pieniądze i po prostu pojechać. Można nazwać to ucieczką. Jestem tchórzem Niemniej jednak chciałabym poznać Wasze zdanie.. potrafilibyście zdobyć się na coś takiego? Spakować najważniejsze rzeczy i wsiąść do autokaru, który jedzie np. do Niemiec? Tylko co potem? Spać na ulicy? To mnie martwi.
efsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 17:22   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: ucieczka za granicę

Zrobić nie problem, ale zdajesz sobie sprawę, że pracy nie znajdziesz ot tak w ciągu godziny?
Ile masz tych pieniędzy? Na pół roczne spokojne życie za granicą bez zamartwiania się czy to dzisiaj będzie tynk na obiad?

Nie trudno wsiąść i jechać, ale mieć później co robić i za co.

Nie wyjechałbym nigdzie na dłużej jak tydzień wiedząc, że ani nie mam tam pracy, mieszkania, nie znam języka czy nie mam zabezpieczenia finansowego. Zresztą aż tak masz źle w życiu, że musisz uciekać i nie mówić słowa najbliższym? To chyba mało odpowiedzialne w wieku +20
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 17:31   #3
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: ucieczka za granicę

Martwisz się tym, gdzie będziesz spać, a nie tym jaką krzywdę zrobisz bliskim?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 18:11   #4
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: ucieczka za granicę

Cytat:
Napisane przez efsun Pokaż wiadomość
Witam

Mieszkam w Polsce z rodzicami. Mam 21 lat, jestem zaręczona, studiuję w trybie niestacjonarnym i obecnie jestem na stażu w instytucji państwowej od miesiąca czasu. Brzmi idealnie? Nic bardziej mylnego. Marzę o tym aby wyjechać za granicę, zacząć od zera, być kimś innym. Myślę poważnie nad wyjazdem, nie mam jeszcze ustalonego kierunku.. Chciałabym wyjechać z dnia na dzień, bez wiedzy rodziny, wziąć większe pieniądze i po prostu pojechać. Można nazwać to ucieczką. Jestem tchórzem Niemniej jednak chciałabym poznać Wasze zdanie.. potrafilibyście zdobyć się na coś takiego? Spakować najważniejsze rzeczy i wsiąść do autokaru, który jedzie np. do Niemiec? Tylko co potem? Spać na ulicy? To mnie martwi.
Może masz jakieś nierealne pojęcie o tym, jak wygląda takie zycie samemu w nowym miejscu? Teraz mieszkasz z rodzicami, wiesz na czym polega życie na własną rękę? Ile kasy pochniałają zwykłe codzienne zakupy, żeby zrobić obiad? Albo środki czystości, bo ktoś musi je kupić żeby wyprać ciuchy? A zaręczyny to też takie bardzo poważne były, skoro chcesz rzucić faceta bez słowa i wyjechać?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 18:32   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: ucieczka za granicę

a nie mozesz po prostu zerwac z tym facetem i poczekac moze po stazu zostaniesz na umowe o prace to bedziesz miec wiecej kasy na swoje zycie? Co ze studiami je tez chcesz rzucic?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:25   #6
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: ucieczka za granicę

Dziewczyno, jesteś z innej galaktyki. Rozwiąż swoje problemy zamiast tworzyć nowe.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:35   #7
Yenna_N
Raczkowanie
 
Avatar Yenna_N
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 52
Dot.: ucieczka za granicę

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Martwisz się tym, gdzie będziesz spać, a nie tym jaką krzywdę zrobisz bliskim?
Dokładnie, mi by chyba serce pękło jakby moje dziecko opuściło mnie z dnia na dzień bez słowa wyjaśnień i pojechało w siną dal.

efsun, mówisz o ucieczce... ale przed czym? Twój plan wydaje się bardzo naiwny.
Yenna_N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 19:40   #8
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: ucieczka za granicę

Wybacz, ale durny pomysl. Jestes zareczona, serio?

Jezeli jestes znudzona zyciem i brakuje Ci wrazen to moze skok na bungee albo spacer w nocy po lesie?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:56   #9
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: ucieczka za granicę

Nie wiem... Myślisz ze uciekniesz i nikt Cie nie bedzie szukał? Jak nic im nie powiesz to zgłoszą zaginięcie. A nawet jeśli nie to i tak w ten sposób sie zycia za granica nie układa, takie rzeczy sie planuje, odkłada pieniadze, znajduje sposób.
No i w ogole co to za podejście do bliskich, tak czy inaczej złamiesz im serce ale jak mozna byc takim tchórzem zeby nawet NARZECZONEMU nic nie powiedzieć. Ja zostawiłam moja rodzine i (teraz byłego juz) chłopaka w Polsce. Ale wiedzieli o tym na rok do przodu.
"Układać życie od nowa"... I o starym zapomnieć? Udawać ze nie istnieje i myślec ze co ma byc to bedzie? Takie rzeczy tylko w filmach.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:44   #10
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: ucieczka za granicę

Zachód jest pełen bezdomnych z polski, którzy pojechali "a może się uda". Można jechać za granicę, ale trzeba mieć do czego. Język znasz? Umiesz się nim posługiwać? Uwierz mi, że nauka w szkole to za mało. A w "wielkim świecie" oszuści tylko czekają na Ciebie.

Przeraża mnie myśl, że Ciebie w ogóle nie obchodzą bliscy. Z rodzicami można mieć różne relacje, ale zaręczenie się jest równoważne ze złożeniem sobie jakiejś deklaracji. Ja bym oszalała, gdyby narzeczony zniknął. Ciebie by nie obeszło gdyby Twój narzeczony wyjechał bez słowa? Prawdopodobnie jesteś znudzona życiem: ta sama praca co dzień. Ten sam facet. Jest wiele dużo bezpieczniejszych sposobów urozmaicenia sobie życia.

Wiele ludzi chce zacząć od nowa, z pustą kartą bez zobowiązań. Ja też. Ale dorosłość polega na tym, że człowiek kieruje się rozumem a nie porywem chwili, czy kaprysem. Przynajmniej w tak ważnych kwestiach jak wyjazd za granicę.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:51   #11
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: ucieczka za granicę

Znam dziewczynę, która tak zrobiła, ale przygotowała grunt i w ostatniej chwili poinformowała wszystkich o swojej decyzji. Na dobre jej to wyszło. Z tym, że z głową i z jasną informacją.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 21:36   #12
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: ucieczka za granicę

Rozumiem potrzebę odmienienia swojego życia w 100% i chęć odcięcia się od dotychczasowego. Rozumiem też załatwianie formalności w tajemnicy przed rodziną i przyjaciółmi. Nie potrafiłabym jednak nie powiedzieć im o wyjeździe w ogóle, bo przeraża mnie myśl w jaką panikę i rozpacz by wpadli, gdybym zniknęła tak nagle, bez pozostawienia kontaktu. Byłabym w stanie postawić ich przed faktem dokonanym w stylu 'Za tydzień wyjeżdżam za granicę, wszystko już mam gotowe', ale nie umiałabym im nie zostawić kontaktu do mnie i pozostawić ich w niewiedzy co się ze mną dzieje. Dwa różne kraje i tak nie dają im możliwości do ewentualnej kontroli mnie, mówić im o tym co robię jak na spowiedzi też nie muszę, więc nie widzę większego sensu w takim zachowaniu.
Nie umiałabym też wyjechać bez załatwionej na miejscu pracy i miejsca do spania. Trochę oszczędności też by się przydało. Jazda 'w ciemno' jest zwyczajnie nieodpowiedzialna, a ja swoje życie ciągle sobie cenię.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 10:54   #13
Kobieta24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: ucieczka za granicę

Jak czujesz, że chcesz coś zrobić to zrób to. Tylko informuj bliskich, że żyjesz. Ja wyjechałam, żeby przemyśleć swoje życie i wróciłam z nowymi pomysłami, planami, rodzina się stęskniła i poprawiły się nasze relacje. Jeżeli coś jest nie tak, czujesz, ze to nie to, lepiej to zmienić.
Kobieta24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 12:50   #14
witamina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 77
Dot.: ucieczka za granicę

Masz 21 lat .Dopiero zaczynasz życie , trudno w tym wieku zacząć wszystko od nowa , bo właśnie zaczynasz żyć .Chcesz wyjechać , to to zrób .Przygotuj sobie plan , zorganizuj wszystko .Poinformuj najbliższych -nie bądź egoistką. Ale też zastanów się nad planem B , jeśli znowu będziesz chciała zaczynać od początku
witamina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 21:17   #15
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: ucieczka za granicę

Rób co chcesz, ale pamiętaj o jednym: od swoich problemów nie uciekniesz. Czy pojedziesz do miasta sąsiedzkiego, czy na drugi koniec świata, cały swój bagaż zabierasz ze sobą.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 21:26   #16
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: ucieczka za granicę

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Martwisz się tym, gdzie będziesz spać, a nie tym jaką krzywdę zrobisz bliskim?
O tym samym pomyślałam.
Ja bym się na coś takiego nigdy nie zdecydowała.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 23:12   #17
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: ucieczka za granicę

Przesadzacie troche z troska o jej bliskich. Z narzeczonym pisze, ze nie chce byc to sie zdarza ludzie przeciez sie rozwodza a tu nawet nie wiadomo czy trzeba odwolywac przygotowania do slubu.

A co do rodzicow to dzieci rodzi sie dla swiata a nie dla siebie, wiec i tak nie maja prawo byc zaborczy i trzymac ja na sile u siebie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 01:13   #18
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: ucieczka za granicę

Cytat:
Napisane przez efsun Pokaż wiadomość
Witam

Mieszkam w Polsce z rodzicami. Mam 21 lat, jestem zaręczona, studiuję w trybie niestacjonarnym i obecnie jestem na stażu w instytucji państwowej od miesiąca czasu. Brzmi idealnie? Nic bardziej mylnego. Marzę o tym aby wyjechać za granicę, zacząć od zera, być kimś innym. Myślę poważnie nad wyjazdem, nie mam jeszcze ustalonego kierunku.. Chciałabym wyjechać z dnia na dzień, bez wiedzy rodziny, wziąć większe pieniądze i po prostu pojechać. Można nazwać to ucieczką. Jestem tchórzem Niemniej jednak chciałabym poznać Wasze zdanie.. potrafilibyście zdobyć się na coś takiego? Spakować najważniejsze rzeczy i wsiąść do autokaru, który jedzie np. do Niemiec? Tylko co potem? Spać na ulicy? To mnie martwi.
Przed problemami nie uciekniesz.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 08:08   #19
Yenna_N
Raczkowanie
 
Avatar Yenna_N
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 52
Dot.: ucieczka za granicę

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Przesadzacie troche z troska o jej bliskich. Z narzeczonym pisze, ze nie chce byc to sie zdarza ludzie przeciez sie rozwodza a tu nawet nie wiadomo czy trzeba odwolywac przygotowania do slubu.

A co do rodzicow to dzieci rodzi sie dla swiata a nie dla siebie, wiec i tak nie maja prawo byc zaborczy i trzymac ja na sile u siebie.
Nie chodzi o trzymanie dziecka pod matczyną spódnicą przez całe życie ale chyba rodzic ma prawo wiedzieć o tak poważnych i w sumie też niebezpiecznych decyzjach dziecka. Autorka napisała że chce wyjechać z dnia na dzień bez słowa. Jeśli chce zmienić otoczenie to nie ma w tym nic złego ale zamiast jechać na wariata i się rozczarować a potem wrócić z podkulonym ogonem lepiej porozmawiać o tym z bliskimi, zorganizować sobie tam mieszkanie, pracę a jak wszystko będzie poukładane to wtedy jechać. Ja bym się na taką decyzję nie zdecydowała ale ja zawsze lubię mieć wszystko pod kontrolą
Yenna_N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 08:17   #20
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: ucieczka za granicę

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Przesadzacie troche z troska o jej bliskich. Z narzeczonym pisze, ze nie chce byc to sie zdarza ludzie przeciez sie rozwodza a tu nawet nie wiadomo czy trzeba odwolywac przygotowania do slubu.

A co do rodzicow to dzieci rodzi sie dla swiata a nie dla siebie, wiec i tak nie maja prawo byc zaborczy i trzymac ja na sile u siebie.
Pomijając aspekt emocjonalny jej bliscy mogą jej szukać jako osoby zaginionej: marnować czas ludzi zajmujących się poszukiwaniami i marnować kasę na poszukiwania.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:02   #21
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: ucieczka za granicę

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Przesadzacie troche z troska o jej bliskich. Z narzeczonym pisze, ze nie chce byc to sie zdarza ludzie przeciez sie rozwodza a tu nawet nie wiadomo czy trzeba odwolywac przygotowania do slubu.

A co do rodzicow to dzieci rodzi sie dla swiata a nie dla siebie, wiec i tak nie maja prawo byc zaborczy i trzymac ja na sile u siebie.
Chciałabyś, aby twoje dziecko bez słowa z dnia na dzień zniknęło?

Moim zdaniem, jeśli autorka zamierza wyjechać powinna poinformować o tym rodzinę, nawet w ostatniej chwili. Tu nie chodzi o trzymanie kogoś w domu na siłę, ale rodzice mają prawo wiedzieć co się dzieje z ich nawet dorosłym dzieckiem, choćby dlatego, żeby uniknąć poszukiwań, cierpienia związanego z niewiedzą co się stało itp.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:18   #22
Kobieta24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: ucieczka za granicę

Nie rozumiem reakcji ludzi na forum. To nie jest żaden egoizm! Dorosła dziewczyna ma prawo zacząć wszystko od nowa. Jak chcesz zerwać z chłopakiem to zerwij, jeżeli masz możliwość już wyprowadzić się od rodziców, to się wyprowadź. Kiedyś trzeba się wyprowadzić, im wcześniej tym lepiej. Niech tylko wiedzą, że jesteś bezpieczna i wszystko w porządku. Oczywiście nie mają prawa kontrolować twojego życia. Naucz się języka i wyjedź gdzieś, spróbuj sobie poradzić sama.
Kobieta24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:36   #23
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: ucieczka za granicę

Cytat:
Napisane przez Kobieta24 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem reakcji ludzi na forum. To nie jest żaden egoizm! Dorosła dziewczyna ma prawo zacząć wszystko od nowa. Jak chcesz zerwać z chłopakiem to zerwij, jeżeli masz możliwość już wyprowadzić się od rodziców, to się wyprowadź. Kiedyś trzeba się wyprowadzić, im wcześniej tym lepiej. Niech tylko wiedzą, że jesteś bezpieczna i wszystko w porządku. Oczywiście nie mają prawa kontrolować twojego życia. Naucz się języka i wyjedź gdzieś, spróbuj sobie poradzić sama.
Ale przecież wszystkim dokładnie o to samo chodzi - chce zerwać z facetem, niech zerwie, chce wyjechać, niech wyjedzie, ale niech poinformuje o tym rodzinę, żeby się☠nie martwili, żeby nie marnowali czasu i pieniędzy ludzi poszukujących osób zaginionych itd.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:53   #24
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: ucieczka za granicę

Przecież nikt jej nie każe na siłę zostawać i meczyć się życiem, które jej nie pasuje Jak chce i czuje taką potrzebę niech wyjeżdża, ale niech to zrobi z głową. Niech znajdzie sobie za granicą jakiś kat, pracę, niech powie gdzie wyjeżdża rodzicom - niech się nie martwią, ze ktoś porwał im córkę, zamordował a porąbane ciało w workach foliowych zakopał w lesie :P
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-25 10:53:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.