Który filtr kupić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-04, 13:31   #1
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87

Który filtr kupić?


Cześć! Zwracam się do Was z prośbą o doradzenie mi w pewnej kwestii. W ciągu kilku najbliższych dni muszę kupić jakiś filtr, jednak nadal się waham, w który zainwestować. Dodam, że od ponad 2 tygodni jestem na antybiotyku Tetralysal oraz stosuję żel Epiduo, więc potrzebuję wysokiej ochrony, bardzo zależy mi również na wysokiej ochronie UVA. W chwili obecnej kończę Emulsję Ochronną 50+ Iwostin 100ml.
Więc moje propozycje to:
* kupić większą tubkę ostatniego filtra (250ml)
*Vischy Emulsja Matująca 50, ta pomarańczowa
*Pharmaceris Sun Protect 50+
Dodam, że mam skórę mieszaną trądzikową, a Iwostin, który dotychczas używałam, bardzo tłuścił mi skórę, trochę bielił ale mam nadzieję, że wystarczająco ochraniał. Jednak ogromnym plusem jest to, że za dużą pojemność jest stosunkowo tani.
Także proszę o Wasze opinie, co polecacie czy też może macie jakieś inne propozycje. Zaznaczam, że bardzo zależy mi na ochronie, jednak nie jestem w stanie wydać powiedzmy 80 złotych za 30 ml. Także pojemność i cena również mają znaczenie.
Będę wdzięczna za każdą poradę
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 17:22   #2
curlier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 67
Dot.: Który filtr kupić?

A próbowałaś 50+ z ziaji do cery trądzikowej? Też stosuję tetralysal, a krem mam acnelec. Jak na razie ta ziaja mi pasuje, ogólnie ma dobre opinie i jest to tani krem.
curlier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 18:02   #3
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: Który filtr kupić?

Nie,tej Ziaji nigdy jeszcze nie stosowałam. Zawsze miałam wrażenie, że z racji niskiej ceny, kosmetyki te nie są wystarczające dla wymagającej skóry. Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś przeczytałam, ze dobry i stabilny filtr musi trochę kosztować...
..........
Dodam, że właśnie obczaiłam opinie na temat tego filtra, jednak zdecydowanie nie ma wysokiej ochrony UVA, więc ten raczej odpada..

Edytowane przez ribermona
Czas edycji: 2014-06-04 o 18:17
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 21:41   #4
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: Który filtr kupić?

Czy jest jeszcze ktoś, kto mógłby coś polecić/doradzić ?
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 15:20   #5
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Który filtr kupić?

ja polecam filtr Uriage Hyseac. Nie zapycha, wchłania się w 5 minut, ogólnie duużo plusów stosuje przy mojej cerze z dużymi skłonnościami do powstawania zaskórników
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 15:47   #6
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: Który filtr kupić?

Widzę, że filtr ma faktycznie wspaniałe opinie. Pytanko, w jakiej aptece kupujesz lub jeśli przez internet, możesz polecić stronkę?
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 16:11   #7
Kasssiulka
Raczkowanie
 
Avatar Kasssiulka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 219
Dot.: Który filtr kupić?

ja stosuje Vichy SPF 50 matujący. Szczerze polecam, skóra jest naprawde matowa , nie bieli, makijaż trzyma sie dobrze. Teraz kupiłam SPF 30 bo nie moglam SPf 50 nigdzie kupic, w sumie to nie wiem jaką mają pojemność ale zapłaciłam 46 zl.
Kasssiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-05, 21:39   #8
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Który filtr kupić?

Cytat:
Napisane przez ribermona Pokaż wiadomość
Widzę, że filtr ma faktycznie wspaniałe opinie. Pytanko, w jakiej aptece kupujesz lub jeśli przez internet, możesz polecić stronkę?
apteka internetowa melissa, najtaniej przynajmniej ja tak znalazłam jakiś czas temu. Ale podobno można dostać w super pharm
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 13:34   #9
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: Który filtr kupić?

A chciałam się zapytać, stosowała któraś z Was filtr Dermedic Sunbrella 50+ co cery tłustej i mieszanej? Nie mogę w sieci znaleźć informacji na temat skuteczności tego filtra przed promieniami UVA..
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:15   #10
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Który filtr kupić?

Cytat:
Napisane przez ribermona Pokaż wiadomość
Cześć! Zwracam się do Was z prośbą o doradzenie mi w pewnej kwestii. W ciągu kilku najbliższych dni muszę kupić jakiś filtr, jednak nadal się waham, w który zainwestować. Dodam, że od ponad 2 tygodni jestem na antybiotyku Tetralysal oraz stosuję żel Epiduo, więc potrzebuję wysokiej ochrony, bardzo zależy mi również na wysokiej ochronie UVA. W chwili obecnej kończę Emulsję Ochronną 50+ Iwostin 100ml.
Więc moje propozycje to:
* kupić większą tubkę ostatniego filtra (250ml)
*Vischy Emulsja Matująca 50, ta pomarańczowa
*Pharmaceris Sun Protect 50+
Dodam, że mam skórę mieszaną trądzikową, a Iwostin, który dotychczas używałam, bardzo tłuścił mi skórę, trochę bielił ale mam nadzieję, że wystarczająco ochraniał. Jednak ogromnym plusem jest to, że za dużą pojemność jest stosunkowo tani.
Także proszę o Wasze opinie, co polecacie czy też może macie jakieś inne propozycje. Zaznaczam, że bardzo zależy mi na ochronie, jednak nie jestem w stanie wydać powiedzmy 80 złotych za 30 ml. Także pojemność i cena również mają znaczenie.
Będę wdzięczna za każdą poradę
Polecam zajrzeć na forum biochemia kosmetyczna- tam jest wątek filtromaniaczek, one powinny Ci dobrze doradzić
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 15:58   #11
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Który filtr kupić?

odradzam ziaje 50 niby matująca ... jak ktos lubi żółty olej na twarzy z połyskiem na 50 metrów to polecam!
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 17:08   #12
DlaczegoTak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 18
Dot.: Który filtr kupić?

Ja również polecam Vichy 50 emulsje matującą.
DlaczegoTak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 13:52   #13
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Który filtr kupić?

Jeśli chodzi o filtr Vichy 50 to ja nie polecam Ale prawdopodobnie mam wyjątkowego pecha, bo zdecydowana większość dziewczyn poleca, więc może warto spróbować. Poszłabym do apteki i poprosiła o próbki, jeśli są i wypróbowała. Niestety ja od razu kupiłam pełne opakowanie, i na plus to rzeczywiście wchłania się szybko i do matu. Ale już po jednej aplikacji pozapychał mi pory na policzkach, brodzie i czole. Po jednym dniu miałam pełno krostek! Ale nie zraziłam się i kilka kolejnych dni używałam, po czym zrobiłam przerwę. Po jednym dniu ilość zaskórników malała, po kilku wyglądałam o niebo lepiej. Ponownie wypróbowałam i znów to samo - jedna aplikacja i masakra. Zakupiłam LRP Anthelios XL ultralekki i jestem zadowolona. Używam codziennie od tygodnia i nie widzę niczego dodatkowego, a wręcz przeciwnie Też wchłania się do matu, troszkę może bardziej bieli, ale ta biel szybko znika. Vichy chętnie bym się pozbyła, a jak nie znajdę popytu, to spróbuję stosować na dekolt i ramiona.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 14:19   #14
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Który filtr kupić?

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o filtr Vichy 50 to ja nie polecam Ale prawdopodobnie mam wyjątkowego pecha, bo zdecydowana większość dziewczyn poleca, więc może warto spróbować. Poszłabym do apteki i poprosiła o próbki, jeśli są i wypróbowała. Niestety ja od razu kupiłam pełne opakowanie, i na plus to rzeczywiście wchłania się szybko i do matu. Ale już po jednej aplikacji pozapychał mi pory na policzkach, brodzie i czole. Po jednym dniu miałam pełno krostek! Ale nie zraziłam się i kilka kolejnych dni używałam, po czym zrobiłam przerwę. Po jednym dniu ilość zaskórników malała, po kilku wyglądałam o niebo lepiej. Ponownie wypróbowałam i znów to samo - jedna aplikacja i masakra. Zakupiłam LRP Anthelios XL ultralekki i jestem zadowolona. Używam codziennie od tygodnia i nie widzę niczego dodatkowego, a wręcz przeciwnie Też wchłania się do matu, troszkę może bardziej bieli, ale ta biel szybko znika. Vichy chętnie bym się pozbyła, a jak nie znajdę popytu, to spróbuję stosować na dekolt i ramiona.
Ja też niestety bardzo nacięłam się przy 50 matującej z Vichy. Poprzednio miałam 30, i byłam baaardzo zadowolona. Nie dość że podkład się super zachowywał, to jeszcze cera była ładnie zmatowiona. Natomiast 50 spowodowała u mnie na policzkach wysyp ogromnych, bolących czerwonych wyprysków, więc należy podchodzić ostrożnie. Słyszałam też, że cery trądzikowej źle czasem reagują właśnie na 50, i lepsza jest 30, jeśli ktoś stosuje mocne kwasy lub retinoidy to 50 obowiązkowa. Takie same wypryski robiła u mnie Ziaja matująca SPF 50. Obecnie mam 30 z Vichy matującą i jest bardzo dobrze
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 15:36   #15
Arissable
Raczkowanie
 
Avatar Arissable
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 288
Dot.: Który filtr kupić?

Zdecydowanie polecam Vichy Capital Solei. Miałam 30 i 50....z tym,że 30stka mocnej matuje a 50 daje bardziej...satynowy efekt ? Skóra nie jest zupełnie matowa. Oba nie bielą skóry, dobrze się rozproadzają, ładnie pachną. Jeżeli masz skórę mieszaną w strone tłustej to zdecydowanie wybierz 30stkę
Arissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 16:16   #16
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Który filtr kupić?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja też niestety bardzo nacięłam się przy 50 matującej z Vichy. [...] Słyszałam też, że cery trądzikowej źle czasem reagują właśnie na 50, i lepsza jest 30, jeśli ktoś stosuje mocne kwasy lub retinoidy to 50 obowiązkowa.
Ja stosuje obecnie kwasy wiec 50 musi byc, pomagaja baaaardzo, nie chce na razie ich przerywac, bo nic innego od lat mi tak nie pomagalo. Tez slyszalam i czytalam ze 50 sa gorzej tolerowane, co zreszta jest dosyc logiczne, jak sie tak zastanowic

Trafilam ostatnio na 2 swietne apteki, gdzie farmaceutki obsypaly mnie przy okazji cala masa probek innych filtrow i produktow, wiec jesli tylko czas kogos nie goni, to polecam poszukac przyjaznej apteki, gdzie nikt nie ma problemu z rozdawaniem probek (bo tak niestety bywa). Mozna wziac probki 2-3 filtrow w ilosci wystarczajacej na kilkukrotna aplikacje kazdego z nich, co pozwoli na w miare przyzwoite stwierdzenie, ktory sprawdza sie najlepiej. Jakby mi Anthelios nie przypasowal to wydalabym ok. 100 zl na 2 filtry, ktore po kilku uzyciach moglabym wyrzucic do kosza, a jak wiadomo, taka kasa nie rosnie na drzewach :P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 16:46   #17
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Który filtr kupić?

nie wiecie ile moga kosztowac wersje mini kosmetykow w aptekach? interesuje mnie przedzial cen bo kiedys widzialem taka wersje mini vichy capital soleil
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 16:55   #18
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Który filtr kupić?

Masz na mysli takie o poj. np. 3 ml?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 17:15   #19
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Który filtr kupić?

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Masz na mysli takie o poj. np. 3 ml?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie chodzi mi o saszetki ale widzialem takie kosmetyki w mini opakowaniu wielkosci ( czekoladek barylek ) duzego korka od wina , na pewno widzialem filtr la roche w takiej wersji
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 17:23   #20
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Który filtr kupić?

Nooo to o tym wlasnie mowilam wydaje mi się ze maja taka pojemność jak pisałam. Mam taki jeden w domu z LPR ale jestem teraz poza nim. ten który mam był w zestawie podarunkowym, nie wiem czy dają coś takiego pojedynczo. Ale zobacz na allegro. Dużo takich próbek jest, może i z Vichy będą. Cena ok. 3 złotych. No i w aptece zapytaj, możesz zadzwonić, jeśli masz kawałek, żeby nie zmarnować czasu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 18:24   #21
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Który filtr kupić?

dzieki! moze polecisz mi jakis krem nawilzajacy najlepszy dla ciebie ktory nie zapycha?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 04:05   #22
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Który filtr kupić?

Tu ciągle sama szukam czegoś, co będzie mi odpowiadało, ale to nie znaczy, że będzie odpowiadało Tobie. Na noc wyśmienicie sprawdza się u mnie Effaclar H, ale tylko na noc, pod makijaż już nie. Mam próbki kilku lekkich dziennych mazideł, ale na razie czekają
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 14:33   #23
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Który filtr kupić?

Najważniejsze, żeby był też filtr PA +++ (im więcej plusów tym wyższa ochrona). Niestety, takie kremy są droższe, ale w tym przypadku cena jest wpółmierna do jakości. Najlepsze są kremy i balsamy azjatyckie, praktycznie wszystkie zawierają filtr PA
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-21 15:33:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.