Podkład,puder? Zaczynam! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-14, 11:32   #1
karolinasx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 10
Unhappy

Podkład,puder? Zaczynam!


Mam dopiero 16 lat i do tej pory używałam tylko korektora,by zamaskować cienie pod oczami,ale był to korektor rozświetlający z Inglota i nie powalał mnie efekt,bo cienie dalej były widoczne..Teraz chciałabym zacząć małymi kroczkami wchodzić w ten bajkowy świat makijażu. Dodam,że mam cerę tłustą i o każdej porze roku świecę się! Nie przywiązywałam do makeupu zbytnio uwagi,ale teraz wiem,że chce to zmienić!Na początek myślałam,aby kupić podkład(to dla mnie priorytet),korektor(z catrice,kiedyś go użyłam i byłam zadowolona) no i puder.. Chce małymi kroczkami poznawać te tajniki i sztuczki.. Wiadomo mam mały zasob pieniędzy,ale na podkład mogę wydać więcej. mam pytanie do Was czy na początek kupić kosmetyki w drogeriach (Rossmann) czy jeśli chodzi o podkład to wybrać się do Douglasa albo Sephory?


PS. czytałam o Chanel, Double Perfection Compact i chciałabym go kupić!! Myślicie,że to dobry pomysł? Poświęce się i zamiast na nową bluzkę zainwestuje w Chanel,który posłuży mi na bardzo długi okres czasu!


Nie mam kogo zapytać/poradzić,więc założyłam konto tutaj. Mam nadzieję,że mi pomożecie kochane!
karolinasx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:29   #2
BananaaCoffee
Przyczajenie
 
Avatar BananaaCoffee
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Podkład,puder? Zaczynam!

Masz dopiero 16 lat czy jest sens w tak młodym wieku katować buzie korektorem ,ciężkim podkładem i pudrem ? Trochę szkoda...
W Twoim wieku występuje burza hormonów więc pewnie dlatego m.in się świecisz .
Jeżeli borykasz się z problemem cieni pod oczami możesz śmiało stosować korektory rozświetlające albo najlepiej tych z żółtym pigmentem gdyż będą one neutralizować cienie.
Jeżeli chodzi o świecącą się skórę rozumiem ,że nie występują dodatkowo jakieś zmiany skórne ?
Podkłady bym raczej osobiście Ci odradziła ,jednak jeżeli chcesz wyrównać czymś koloryt cery proponowała bym delikatniejsze podkłady BB a nie ciężkie pokłady , dodatkowo na to puder transparentny (polecam z Paese puder sypki ryżowy i bambusowy) który będzie idealny na wykończenie makijażu aby zmatowić buzię na cały dzień .
__________________
Nothing happens without a reason.
BananaaCoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 12:33   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Podkład,puder? Zaczynam!

Cytat:
Napisane przez karolinasx Pokaż wiadomość
Mam dopiero 16 lat i do tej pory używałam tylko korektora,by zamaskować cienie pod oczami,ale był to korektor rozświetlający z Inglota i nie powalał mnie efekt,bo cienie dalej były widoczne..Teraz chciałabym zacząć małymi kroczkami wchodzić w ten bajkowy świat makijażu. Dodam,że mam cerę tłustą i o każdej porze roku świecę się! Nie przywiązywałam do makeupu zbytnio uwagi,ale teraz wiem,że chce to zmienić!Na początek myślałam,aby kupić podkład(to dla mnie priorytet),korektor(z catrice,kiedyś go użyłam i byłam zadowolona) no i puder.. Chce małymi kroczkami poznawać te tajniki i sztuczki.. Wiadomo mam mały zasob pieniędzy,ale na podkład mogę wydać więcej. mam pytanie do Was czy na początek kupić kosmetyki w drogeriach (Rossmann) czy jeśli chodzi o podkład to wybrać się do Douglasa albo Sephory?


PS. czytałam o Chanel, Double Perfection Compact i chciałabym go kupić!! Myślicie,że to dobry pomysł? Poświęce się i zamiast na nową bluzkę zainwestuje w Chanel,który posłuży mi na bardzo długi okres czasu!


Nie mam kogo zapytać/poradzić,więc założyłam konto tutaj. Mam nadzieję,że mi pomożecie kochane!
Musisz się zastanowić, czego oczekujesz od podkładu i pudru. Krycia? Zmatowienia? Wyrównania kolorytu? Dodania blasku? Nikt Ci nie dobierze podkładu na odległość. Najlepszym sposobem jest połażenie po drogeriach/perfumeriach, poproszenie o próbki i testowanie do upadłego. Dany podkład może zupełnie inaczej spisywać się na różnych cerach.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 15:41   #4
karolinasx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podkład,puder? Zaczynam!

Nie zadnych problemow skornych,wiadomo raz na jakis czas cos wyskoczy

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

zmatowowoenia i wyrownania kolorytu!
karolinasx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 17:01   #5
BananaaCoffee
Przyczajenie
 
Avatar BananaaCoffee
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Podkład,puder? Zaczynam!

Cytat:
Napisane przez karolinasx Pokaż wiadomość
Nie zadnych problemow skornych,wiadomo raz na jakis czas cos wyskoczy

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

zmatowowoenia i wyrownania kolorytu!
Jeżeli nic na buzi nie występuje jedynie od czasu do czasu to nie ma potrzeby stosować podkładów
Ja na Twoim miejscu używałabym korektor pod oczy + na cała buzię krem BB (bardzo fajny jest z Evelina 8w1 -matujący oraz czytałam pozytywne recenzje na temat Meybelline 8w1) +puder transparent matujący z Paese ryżowy bądź bambusowy i tyle w zupełności powinno starczyć .
__________________
Nothing happens without a reason.
BananaaCoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 19:07   #6
karolinasx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podkład,puder? Zaczynam!

jaka jest różnica między bambusowym,a ryżowym?

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

jeśli nie mam możliwości zamówić go internetowo,to znasz jakiś zamiennik? Może być z wyższej(cenowo)półki
karolinasx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-15 20:07:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.