Dziergam, szyję, leniuchuję, koleżanki dopinguję - część 35 :) - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zrób to sama > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Tu porozmawiasz na temat: szydełkowania, robienia na drutach, haftu, szycia i ozdabiania ubrań oraz innych przedmiotów z materiału. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-09-12, 15:22   #4141
SlonecznikB
Zakorzenienie

Dot.: Dziergam, szyję, leniuchuję, koleżanki dopinguję - część 35 :)

Aga a po co Ci tyle klocków.
SlonecznikB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 16:28   #4142
aga__tka
Moderator

na kocyk dla Jeremiego - tylko że Jeremi mały już nie jest i ten kocyk musi być jak 2 noworodkowe...
wyliczyłam wstępnie że potrzebuję koło 400...
ale jak zrobię z tych resztek włóczkowych co zaplanowałam, to pomierzę klocki i spróbuję wyliczyć dokładniej ile potrzeba i będę się zastanawiać ewentualnie co dokupić
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 9 886 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aga__tka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 22:48   #4143
babydelfi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
na kocyk dla Jeremiego - tylko że Jeremi mały już nie jest i ten kocyk musi być jak 2 noworodkowe...
wyliczyłam wstępnie że potrzebuję koło 400...
ale jak zrobię z tych resztek włóczkowych co zaplanowałam, to pomierzę klocki i spróbuję wyliczyć dokładniej ile potrzeba i będę się zastanawiać ewentualnie co dokupić

o bojciu a łączyć to

Aga szacun dla Ciebie
babydelfi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 23:14   #4144
aga__tka
Moderator

Cytat:
Napisane przez babydelfi Pokaż wiadomość
o bojciu a łączyć to

Aga szacun dla Ciebie
mam tylko nadzieję że nie rzucę tego w połowie łączenia

Jeremi nie może mi wybaczyć, że kiedyś kupiłam 2 bawełniane kocyki w mothercare tylko dla dziewczynek. Myślałam że różowy i pomarańczowy to dla dziewczyn kolory i jemu nie kupiłam, a okazało się że bardzo mu się spodobały i w jego ocenie pomarańczowy doskonale by się nadawał dla niego...

Sama żałuję że nie kupiłam, bo to było przy likwidacji i generalnie za bezcen, mogłam kupić na prezent i teraz bym mu mogła oddać

Jako że problem koca pojawia się już drugie lato, mimo, że Jeremi korzysta z tego pomarańczowego Basi, bo dla niej mam sporo cienkich kocyków (te z mothercare są takie większe, 150cm długie, a jej na razie wystarczają te małe)postanowiłam w końcu się wziąć i zrobić jakiś - oczywiście wiecie jakie mam poglądy na ułatwianie sobie życia no to znalazłam kilka ciekawych wzorów chłopięcych i wybrałam lego, żeby pozużywać resztki bawełnianych i bawełniano-akrylowych włóczek, które mam w domu... Jeremiemu trochę się nie podoba, że będzie sporo brązu, bo kloców w tym kolorze za wiele nie ma, no ale trudno, mam trochę włóczki w tym kolorze w odpowiedniej grubości musiałam dokupić coś czerwonego i już mam, zieloną pofarbowałam, bo miałam taką strasznie delikatną, jaśniutką zieleń i wyszło mi jak widać na zdjęciu - może nie jest to idealny kolor na lego, ale Jeremiemu się podoba bardziej niż ten poprzedni przydałoby mi się jeszcze trochę żółtego, ale nie chcę wydać na ten koc majątku, włóczka jeans itp się nie nadaje, bo nie ma wyglądu czystej bawełny, co ją skreśla bo te które miałam w większych ilościach (niebieski, zielony, brązowy) to albo bawełna, albo włóczka z bawełną o wyglądzie bawełny... a czerwony udało mi się ostatnio kupić też taki i tylko mam nadzieję że nie będzie za gruba włóczka, bo jest trochę grubsza niż reszta. przydałby mi się jeszcze jakiś kolor na dokładkę, myślałam o żółtym właśnie tylko kupić odpowiedni rodzaj włóczki i do tego w wybranym kolorze w dobrej cenie to jednak skomplikowana sprawa - ale myślę że jeszcze mi trochę zajmie wyrobienie tego co mam, może coś znajdę w międzyczasie

a teraz najlepsze: te prostokąciki są niezakończone z obu stron - zamierzam je potem łączyć bezszwowo
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 9 886 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2017-09-13, 09:19   #4145
gagatu
Zakorzenienie

Aga, dzierganie takich kolcuszków to już pod masochizm podchodzi Ale gotowy kocyk na pewno będzie super!
gagatu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 15:05   #4146
SlonecznikB
Zakorzenienie

Echo Echo, echo

Edytowane przez SlonecznikB
Czas edycji: 2017-09-21 o 15:07
SlonecznikB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 17:46   #4147
aga__tka
Moderator

Echo echo...

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Wizaz Forum mobile app
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2017-09-21, 23:44   #4148
szarobure
Zadomowienie

aga__tka-Ja tak sobie czytam,podziwiam włóczkowe lego i mam pytanie jakiego rodzaju to jest włóczka? Znaczy jaką potrzebujesz? Ja mam na zbyciu motek,raczej kłębek taki średniej wielkości mocno żółty i nie mam co z nim zrobić. Mogę Ci podesłać. Ale nie wiem czy się nada, to coś w rodzaju "kocurka" czy "kotka"jest , o takie. Daj znać czy by ci się przydał.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P_20170921_234025.jpg (54,6 KB, 9 załadowań)
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 09:35   #4149
aga__tka
Moderator

Cytat:
Napisane przez szarobure Pokaż wiadomość
aga__tka-Ja tak sobie czytam,podziwiam włóczkowe lego i mam pytanie jakiego rodzaju to jest włóczka? Znaczy jaką potrzebujesz? Ja mam na zbyciu motek,raczej kłębek taki średniej wielkości mocno żółty i nie mam co z nim zrobić. Mogę Ci podesłać. Ale nie wiem czy się nada, to coś w rodzaju "kocurka" czy "kotka"jest , o takie. Daj znać czy by ci się przydał.
dzięki
robię z bawełny oraz bawełny z domieszkami akrylu, na razie podziękuję za Twój kłębek, ale jak nic nie znajdę bawełnianego to się zgłoszę, ostatecznie lepszy akryl niż nic. Zależy mi na jak najcieńszym kocyku, żeby odpowiadał tym dziewczynek "w zastosowaniach". Już te kropki tak trochę go pogrubiają, ale przynajmniej nie robię drogiego koca, który jest "zwykły - w sumie to skoro wykorzystam resztki i to do tego w większości kupione z wyprzedaży (np. motki 50g niebieskiej kupiłam kiedyś po 3.50 a 2 brązowej nawet po 3zł) to nie będzie taki drogi - choć już i tak dokupiłam do niego włóczek za 36zł

Tak w ogóle to ostatnio kupiłam na wyprzedaż medusy i kupiłam 2 motki czerwonej 100g. Najlepsze że nie zauważyłam, a jeden ma 300m a drugi 220m... opakowania niczym innym się nie różnią, we włóczce też różnicy nie widzę - każda jest z 8 cienkich nitek i nie wyglądają jakoś grubiej... minimalna różnica jest w kolorze, ale tak delikatna, że jak zrobiłam 2 prostokąciki, to nie rozpoznałam po kolorze, ale przykładając motki do siebie jeden jest minimalnie ciemniejszy - ale to by się mogło zdarzyć również normalnie, bez różnicy w metrażu. Prostokącik z grubszej wyszedł mi odrobinkę większy, ale w sumie niewiele, więc mam nadzieję że ostatecznie nie będzie to przeszkadzać.
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary 2017-09-25, 13:25   #4150
szarobure
Zadomowienie

Ok. Na razie leży, chyba że go na coś za jakiś czas wykorzystam
Z kolorami to czasem bywa różnie. Ja kiedyś kupiłam bordową alpakę na chustę, robiłam,robiłam i mi brakło.Wzór włóczko żerny wybrałam. Dokupiłam potem motek z tej samej serii i nawet cały numer farbowania z banderoli podałam.Przyszedł niby identyczny, a jednak ciut się różni i w chuście widać różnicę jak leży rozłożona.
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 08:24   #4151
beata1718
Zakorzenienie

GG do beata1718

Witam. A może reaktywacja wątku. Brakuje mi Was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
beata1718 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 19:45   #4152
aga__tka
Moderator

Cześć Beatka
Mi też brakuje, choć nie zaglądałam uczciwie i regularnie...
Teraz mam mnóstwo pracy znów i czasem by się coś poczytało w ramach przerwy
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Stary Wczoraj, 10:00   #4153
Cuddly
Zakorzenienie

Hej dziewczyny skąd bierzecie wzory na szydełko? Szukam fajnych wzorów na sweterki dla początkujących jeśli chodzi o ubrania ale nic mi nie wpadło w oko wszystko jakieś letnie.

59/2017

Cuddly jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
misie; doping; imprezka;

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości