Akcja 100 książek w 2017 roku :) - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Szeroko pojęta kultura, sztuka, teatr, film, literatura, bieżące wydarzenia z życia politycznego itp.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 22:53   #3421
scarlett26
Zakorzenienie

Dot.: Akcja 100 książek w 2017 roku :)

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Taka rywalizacja i tak by nie miała sensu, bo tak po liczbie książek to moim zdaniem bez sensu, nawet po liczbie stron by było bez sensu jak to kiedyś tutaj ktoś sugerował żebyśmy liczyli. Powiem tak po sobie że czasami nawet jak się czyta krótką książkę to może ona być bardziej wymagająca niż taka długa. Kiedyś czytałam Hamleta i mi trochę trudności sprawiło zrozumienie treści, albo Sonety Krymskie, niby krótkie ale trzeba się nad tym zastanowić i poczytać przypisy. Z mojej strony to powiem, że ostatnio przeczytałam parę komiksów i łatwiej mi czytać normalne strony nawet jak ich jest dużo więcej niż taki komiks, bo mam wtedy stały rytm czytania a w komiksie muszę przeskakiwać, a większość osób jednak myśli, że komiksy się szybciej czyta.

Ja akurat teraz nawypożyczałam książek do czytania dla dziecka a wyjdzie na to, że ich nie przeczytam bo nie będzie kiedy. Te 200 bajek będę pewnie z miesiąc czytać.

Badlamite
Przypomniałaś mi, że miałam wrócić do Margit Sandemo. Kiedyś zaczęłam czytać jej Sagę o Czarnoksiężniku i mi nie podeszło więc rzuciłam po trzech tomach. Chciałam wtedy przeczytać już te wszystkie 3 sagi po kolei ale nie wyszło. Ponoć opowiadania są ciekawe i właśnie pożyczyłam od siostry cztery z nich, zobaczymy czy mi podejdzie.

Edit
Ha. Dodało się.
IMO strony mają sens, bo liczenie na sztuki ma średni w sumie - ktoś przeczyta nowelkę wydaną solo, np. "Janka Muzykanta", ktoś Biblię - i tu, i tu sztuk raz

- 46/2015 (12053 strony)
- 55/2016 (15800 strony)
- 87/2017 (23783 strony)
scarlett26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:20   #3422
filozof_ka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
IMO strony mają sens, bo liczenie na sztuki ma średni w sumie - ktoś przeczyta nowelkę wydaną solo, np. "Janka Muzykanta", ktoś Biblię - i tu, i tu sztuk raz
Zgadzam się Ja liczę dla siebie strony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary Wczoraj, 23:38   #3423
Michalina83
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
No tak ale z kolei też ktoś przeczyta ci książkę 300 stron, albo komiks 300 stron gdzie raz jest tekst a raz nie ma, albo bajki 300 stron gdzie połowa to obrazki i sytuacja podobna. Chociaż strony chyba i tak by miały większy sens. Ja w sumie z ciekawości liczę te strony i widzę że niektórzy też liczą, ale jak dziewczyny prowadzą listy w zeszytach, notesach albo tutaj, to nikt nie będzie się specjalnie bawił w dodawanie chyba, że chce.

Tak po prawdzie, niektórzy tutaj czytają duże tomy książek i w sumie chyba nic złego jak ktoś kto czyta takie duże książki wpisze sobie od czasu do czasu Janka muzykanta.

Ostatnio była tutaj też dyskusja coś na temat jakiejś książki dla dzieci która była krótka. Ja w sumie na te krótkie zrobiłam oddzielną listę i ich nie dodaję tutaj, ale tak sobie pomyślałam w pewnym momencie, że inne mamusie czytają tony tych krótkich książeczek dla dzieci i tez nie ma nic złego jak np. od czasu do czasu wpiszą tutaj jakąś Pchłę Szachrajkę czy inną książeczkę dla dzieci która ma te paręnaście stron.

210/100/2016
143 / 100 / 2015

Edytowane przez Michalina83
Czas edycji: Wczoraj o 23:40
Michalina83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:38   #3424
Zimowa Zawierucha
Rozeznanie

Cytat:
Taka rywalizacja i tak by nie miała sensu, bo tak po liczbie książek to moim zdaniem bez sensu, nawet po liczbie stron by było bez sensu jak to kiedyś tutaj ktoś sugerował żebyśmy liczyli. Powiem tak po sobie że czasami nawet jak się czyta krótką książkę to może ona być bardziej wymagająca niż taka długa. Kiedyś czytałam Hamleta i mi trochę trudności sprawiło zrozumienie treści, albo Sonety Krymskie, niby krótkie ale trzeba się nad tym zastanowić i poczytać przypisy. Z mojej strony to powiem, że ostatnio przeczytałam parę komiksów i łatwiej mi czytać normalne strony nawet jak ich jest dużo więcej niż taki komiks, bo mam wtedy stały rytm czytania a w komiksie muszę przeskakiwać, a większość osób jednak myśli, że komiksy się szybciej czyta.

Ja akurat teraz nawypożyczałam książek do czytania dla dziecka a wyjdzie na to, że ich nie przeczytam bo nie będzie kiedy. Te 200 bajek będę pewnie z miesiąc czytać.

Badlamite
Przypomniałaś mi, że miałam wrócić do Margit Sandemo. Kiedyś zaczęłam czytać jej Sagę o Czarnoksiężniku i mi nie podeszło więc rzuciłam po trzech tomach. Chciałam wtedy przeczytać już te wszystkie 3 sagi po kolei ale nie wyszło. Ponoć opowiadania są ciekawe i właśnie pożyczyłam od siostry cztery z nich, zobaczymy czy mi podejdzie.

Edit
Ha. Dodało się.
Nie cierpię czytać komiksów ani mang. Jakiś wtórny analfabetyzm się u mnie ujawnia w ich przypadku, zużywam bardzo dużo energii, żeby zrozumieć, o co chodzi, zupełnie nie potrafię się wczuć w klimat i odczytać emocji bohaterów. Więc jak najbardziej pojmuję, że można komiks czytać
dłużej niż sugeruje ilość tekstu.

Akurat opowiadania Margit Sandemo mnie nie zachwyciły. Czytałam tylko kilka i resztę odpuściłam. A Sagę o Ludziach Lodu uwielbiam (choć końcowe tomy były wg mnie coraz słabsze), Sagę o Czarnoksiężniku też bardzo lubię, a Saga o Królestwie Światła już trochę za bardzo przekombinowana, ale do niektórych części mam duży sentyment.

Stary Wczoraj, 23:55   #3425
Michalina83
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Zimowa Zawierucha Pokaż wiadomość
Nie cierpię czytać komiksów ani mang. Jakiś wtórny analfabetyzm się u mnie ujawnia w ich przypadku, zużywam bardzo dużo energii, żeby zrozumieć, o co chodzi, zupełnie nie potrafię się wczuć w klimat i odczytać emocji bohaterów. Więc jak najbardziej pojmuję, że można komiks czytać
dłużej niż sugeruje ilość tekstu.

Akurat opowiadania Margit Sandemo mnie nie zachwyciły. Czytałam tylko kilka i resztę odpuściłam. A Sagę o Ludziach Lodu uwielbiam (choć końcowe tomy były wg mnie coraz słabsze), Sagę o Czarnoksiężniku też bardzo lubię, a Saga o Królestwie Światła już trochę za bardzo przekombinowana, ale do niektórych części mam duży sentyment.

Nie przepadam za komiksami ale co ja na to poradzę że mi Walking Dead i Buffy postrach wampirów wydali w formie komiksów .

Zobaczę te opowiadania, jak nie podejdą to odpuszczę. Mam też dużo innych książek do przeczytania, ale na czytniku a nie lubię mieć na nim a dużo pozaczynanych.

210/100/2016
143 / 100 / 2015
Michalina83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:09   #3426
gosia261282
Gang Iren

W tym roku dodałam do listy kilka książek po 100-200 stron. Ale większość, które czytam to grube tomiszcza, po ponad 700 stron.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

97. "Magia rzeczywistości" Richard Dawkins. Bardzo ciekawa, napisana w przystępny sposób, opatrzona pięknymi ilustracjami książka popularnonaukowa dla młodzieży i dorosłych.
Stary Dzisiaj, 11:20   #3427
Ervisha
Zakorzenienie

Cytat:

Edit
Ha. Dodało się.
Dokładnie Ponadto wielokrotnie króciutka opowieść wnosi więcej do naszego życia niż jakieś przepastne tomiszcze..... A komiksy? Również bywają mądre, pouczajace i tak jak napisałaś wymagające

Dziękuję za zdjęcie
Już widzę, że części z tych bajek nie mam w swoim zbiorze
A mogłabyś jeszcze wrzucić zdjęcie okładki tych bajek, które wypożyczyłaś i zdjęcie jakieś przykładowej abym zobaczyła jak to jest napisane Chciałabym uzupełnić swój zbiór

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
No tak ale z kolei też ktoś przeczyta ci książkę 300 stron, albo komiks 300 stron gdzie raz jest tekst a raz nie ma, albo bajki 300 stron gdzie połowa to obrazki i sytuacja podobna. Chociaż strony chyba i tak by miały większy sens. Ja w sumie z ciekawości liczę te strony i widzę że niektórzy też liczą, ale jak dziewczyny prowadzą listy w zeszytach, notesach albo tutaj, to nikt nie będzie się specjalnie bawił w dodawanie chyba, że chce.

Tak po prawdzie, niektórzy tutaj czytają duże tomy książek i w sumie chyba nic złego jak ktoś kto czyta takie duże książki wpisze sobie od czasu do czasu Janka muzykanta.
Nowela to też książka
Czasem książki mają sporo stron ale czcionka jest duża a nawet bardzo duża, wręcz wielgachna i nie mówię tutaj o książkach dla dzieci

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości