balsam do ciała na włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-24, 16:11   #1
pamietajcieoogrodach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5

balsam do ciała na włosy


Witam,
Przepraszam, jeśli ten wątek pojawił się na wizażu, ale jestem tu nowa i przyznam, ze nie za bardzo umiem korzystać z wyszukiwarki,

kilka dni temu, gdy zabrakło mi odzywki do włosów, postanowiłam użyć balsamu do ciała z biedronki. Mam włosy falowane, puszace się.
Nie spodziewałam się, ze balsam tak dobrze zadziałał na moje włosy, mniej się puszyły, stały sie gładkie, bardziej uporządkowane,miękkie.
Czy któraś z Was używała balsamu do ciała na włosy?
Czy może mi zaszkodzić? Nie mówie o regularnym stosowaniu, ale o sytuacjach awaryjnych.

Skład balsamu : Aqua, Mineral Oil, Glycerin, Stearic Acid, Cetaryl Alcohol (and) Ceteareth-20, Propylene Glycol (and) Aqua (and) Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Cetaryl Alcohol, Soybean Oil (and) Peanut Oil (and) Juglans Regia (Walnut) Extract, Propylene Glycol, Cocoa Butter, Glyceryl Stearate (and) PEG - 100 Stearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Triethanolamine, Dymethicone, MagnesiumDulfate, DMDM Hydantoin, Carbomer, Caramel, Parfum, Benzyl Salicylate, citronellol, Limonene, Linalool, Daucus Carota Sativa Root Extract, Disodium EDTA, PEG - 8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid, Citric Acid
pamietajcieoogrodach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 19:35   #2
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: balsam do ciała na włosy

Różne specyfiki normalnie do czego innego mogą okazać się zaskoczeniem..ja nie używałam sama, ale ze składu wiem, że gliceryna w kosmetykach może obciążać włosy (pomińmy to, że to kosmetyk co ciała) jest z tego co widzę jej tam dużo, więc obciążyło włosy..pewnie dla tego się nie puszyły.
Tak na logikę.

Mam nadzieję, że nie podpowiedziałam czegoś zle.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:39   #3
pamietajcieoogrodach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5
Dot.: balsam do ciała na włosy

dzięki za odpowiedz
pamietajcieoogrodach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 21:23   #4
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: balsam do ciała na włosy

Wiesz nie wiem czy na 100% tak jest, najlepiej jak odpiszą Ci jeszcze inne dziewczyny,ale wydaje mi się że tak.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 01:42   #5
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: balsam do ciała na włosy

Chyba w ostatnim numerze 'Cosmo' była taka rada - gdy nie mamy pod ręką odżywki, odstające kosmyki możemy ujarzmić odrobiną kremu do rąk. Myślę, że balsam działa na tej samej zasadzie, choć ja sama bałabym się obciążania włosów. Zresztą, co do ciała to do ciała, a co do włosów to do włosów. W sytuacjach awaryjnych, jak mówisz, różne rzeczy się przydadzą, ale używanie balsamu tak co dnia, to chyba już nie byłby dobry pomysł. Może się mylę, ale w końcu z jakiegoś tam powodu oddziela się kosmetyki dbające o włosy od tych, które dbają o skórę.

Edytowane przez 201701261449
Czas edycji: 2011-07-25 o 01:45
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 15:47   #6
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: balsam do ciała na włosy

sądzę, że balsam stosowany na codzień może niesamowicie obciazac wlosy i nie działac na ich korzysc, ale stosowany raz na 'ruski' rok raczej nie zaszkodzi sama osobiscie wolalabym przecierpiec bez tej odzywki niż nakładać balsam na wlosy
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 15:51   #7
pamietajcieoogrodach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5
Dot.: balsam do ciała na włosy

dziękuję za odpowiedź, moją "szopę" to mało co jest w stanie obciążyć
pamietajcieoogrodach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 20:08   #8
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: balsam do ciała na włosy

Cytat:
Napisane przez pamietajcieoogrodach Pokaż wiadomość
Mam włosy falowane, puszace się.
Na tego typu włosy doraźnie stosowana parafina ( a jest ona w produkcie zaraz po wodzie, więc raczej sporo) podziała zbawiennie - zabezpieczy przed ucieczką wody, wygładzi, ale... stosowana w nadmiarze obciąży i pozbawi wigoru.
Balsam - swoją drogą - ma dość ciekawy skład, ciekawszy od niejednej odżywki do włosów
Cytat:
Czy któraś z Was używała balsamu do ciała na włosy?
Regularnie: olejków do ciała, olejków do opalania, kremów do sutków, do rąk i wielu innych ciekawostek używamy na zakręconym forum. Zapraszam.
Cytat:
Czy może mi zaszkodzić? Nie mówie o regularnym stosowaniu, ale o sytuacjach awaryjnych.
To zależy, co w składzie i co lubią twoje włosy.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:23   #9
vesper_
Raczkowanie
 
Avatar vesper_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 72
Dot.: balsam do ciała na włosy

Ja też mam puszące się włosy i jak je jeszcze przesuszy jakiś wredny szampon , to takie już lekko podsuszone nakładam krem Nivea (ale soft , tego "tradycyjnego" nie miałabym odwagi )na same końce. Działa nawet lepiej niż jedwab i narazie nieszkodzi, ale nie robie tego często
__________________
http://dominikanah.blogspot.com czyli blogger-amator
vesper_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 18:08   #10
avasss
Przyczajenie
 
Avatar avasss
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 11
Dot.: balsam do ciała na włosy

Ja kiedyś użyłam kremu do rąk na włosy, a dokładnie przed prostowaniem i były takie lśniące , ale generalnie to boję się takich eksperymentów bo włosy przetłuszczające się bądź cienkie mogą być zbyt obciążone, ale nie mówię że to głupi pomysł
avasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.