gwałt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-19, 05:34   #1
cyziaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 53

gwałt


Drogie wizażanki, to NIE JEST PROWOKACJA. to prawdziwa historia mojej najlepszej przyjaciółki. nie wiem co mam jej poradzić, po prostu nie wiem, dlatego zwracam się do was. Otóż, (nazwijmy ją Żaneta) Żanetę zgwałcono. Widziała sprawcę, uderzył ją czymś w głowę. Sprawcą jest jej były przyjaciel, który przeprowadził się do Warszawy i przyjechał ją odwiedzić. Poszła na policję, złożyła papiery do sądu, kolesia zatrzymano. Ale ona była nieprzytomna w trakcie dokonanie TEGO. I teraz nie wie, czy on ją zgwałcił z zabezpieczeniem czy bez. Jeśli zaszła w ciążę, to co może zrobić? O aborcji mowy nie ma. Rozważałyśmy wczoraj oddanie do domu dziecka, albo zostawienie w szpitalu. Nie może wychowywać też dziecka, ma bardzo złych rodziców. Tak. ZŁYCH. Ma 19 lat, i ją biją, wyzywają, teraz twierdzą że to jej wina.. Poza tym, ma brata z porażeniem mózgowym, mieszka w 4 osoby w kawalerce. Nie ma warunków, ani pieniędzy, poza tym uczy się. Czy oddanie dziecka to dobry pomysł? Czy lepszym będzie zostawienie w szpitalu?
Błagam o odpowiedzi, to poważna sprawa!
cyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 05:55   #2
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: gwałt

A może niech przeniesie się do domu samotnej matki lub do domu kogoś zaufanego z rodziny czy przyjaciół? A potem zadecyduje co dalej, teraz jest w szoku, a w domu nie ma odpowiednich warunków do życia.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 05:59   #3
cyziaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 53
Dot.: gwałt

Ona wyraźnie powiedziała, że nie chce tego dziecka. Cytując "nie chcę wychowywać dziecka tego *ekhm*" No bo to też wg mnie jest straszne.. Kochać dziecko, a jednocześnie wiedzieć, że to skutek tej krzywdy.. Chce, żeby temu dziecku było dobrze, bo sama nic mu nie zapewni. Mieszkamy w małym miasteczku.. Jej rodzina jest bardzo biedna.
cyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 06:09   #4
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: gwałt

Nie lepiej zaczekać czy rzeczywiście okaże się, że dziewczyna jest w ciąży?
A jeśli już okaże się, że jest, to ciąże z gwałtu można usunąć. No chyba, że faktycznie dziewczyna jest pewna, że na pewno tego nie zrobi, to szczerze mówiąc nie wiem co Ci poradzić, bo jest to dla mnie dziwny tok myślenia. Nie ma ani warunków, ani kasy, ani pomocy, a dziecka nie usunie.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 06:29   #5
Lufia
Raczkowanie
 
Avatar Lufia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 109
Dot.: gwałt

Żaneta chcąc oddać dziecko do adopcji może bez żadnych konsekwencj poinformować lekarza prowadzącego ciąże (zaraz po porodziie), że chce oddać dziecko, ten ma obowiązek zgłosić sprawę do najbliższego ośrodka adopcyjnego. Żaneta podpisuje dokument upoważniający umieszczenia dziecka w ośrodku adopcyjnym lub w rodzinie zastępczej do czasu podjęcia decyzji odnośnie zgody na adopcję( zgoda taka musi nastąpić przed sądem). Prawo reguluje czas na podjęcie decyzji: jest to okres 6 tygodni.
Najlepszym rozwiązaniem jest jeszcze w trakcie ciąży pójść do ośrodka, zgłosić chęć oddania dziecka. Wtedy ośrodek przejmuje opiekę nad ciężrną i pomaga jej przejść przez wszystkie procedury prawne.
Lufia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 06:39   #6
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: gwałt

Poza tym skoro jestescie z Warszawy to można sprawdzic gdzie macie OknoZycia - tam może zostawić dziecko całkowicie anonimowo.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 08:12   #7
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: gwałt

ofiara mieszka z 4 osobami w kawalerce i w tej kawalerce oprawca ją odwiedził?
skoro zgłosiła to policji, to z pewnoscia dostała bezpłatną opiekę psychologa i lekarza, który powinien podac jej postinor w ramach ewentualnego poronienia.

dla mnie to PROWOKACJA!!!
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 08:19   #8
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: gwałt

Najpierw to sprawdźcie czy rzeczywiście jest w ciąży, a nie kombinujcie, bo może robicie to niepotrzebnie. Nawet jak jest w ciąży to będzie miała wystarczająco dużo czasu żeby znaleźć rozwiązanie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 08:26   #9
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: gwałt

Myślę ze lepszym pomysłem było zrobienie testu ciążowego, lub pójście do lekarza ginekologa i zrobić badanie. A dopiero później pisać na forum.
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 08:33   #10
Immo
Zadomowienie
 
Avatar Immo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: gwałt

,,Poza tym skoro jestescie z Warszawy to można sprawdzic gdzie macie OknoZycia - tam może zostawić dziecko całkowicie anonimowo."

To nie jest dobre rozwiązanie dla dziecka. Jeśli matka nie podpisze dokumentów o oddaniu dziecka maluch w przyszłości nie będzie mógł być adoptowany co skazuje go na dom dziecka a w najlepszym w wypadku na rodzinny dom dziecka (rodzina zastępcza) z którego może być przewalany z kąta w kąt.
Immo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 08:41   #11
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez Immo Pokaż wiadomość
,,Poza tym skoro jestescie z Warszawy to można sprawdzic gdzie macie OknoZycia - tam może zostawić dziecko całkowicie anonimowo."

To nie jest dobre rozwiązanie dla dziecka. Jeśli matka nie podpisze dokumentów o oddaniu dziecka maluch w przyszłości nie będzie mógł być adoptowany co skazuje go na dom dziecka a w najlepszym w wypadku na rodzinny dom dziecka (rodzina zastępcza) z którego może być przewalany z kąta w kąt.
A to nie jest tak, że zostawiając dziecko w Oknie Życia matka tak jakby 'automatycznie' zrzeka się praw do dziecka? Przecież oni od razu uruchamiają procedury nadania dziecku tożsamości itd.
Wydaje mi się, że również uruchamiają od razu procedury adopcyjne.

Zresztą, gdyby ewentualnie tak nie było - można przy dziecku zostawić list.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 09:08   #12
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez Immo Pokaż wiadomość

To nie jest dobre rozwiązanie dla dziecka. Jeśli matka nie podpisze dokumentów o oddaniu dziecka maluch w przyszłości nie będzie mógł być adoptowany co skazuje go na dom dziecka a w najlepszym w wypadku na rodzinny dom dziecka (rodzina zastępcza) z którego może być przewalany z kąta w kąt.
Bzdura. Po tym, jak dziecko jest umieszczone w oknie życia natychmiast zostaje rozpoczęta procedura adopcyjna, często w jej trakcie dziecko już trafia do rodziny (preadopcja to się nazywa).

Nie wiem, skąd wzięłaś takie info, ale jest totalnie błędne. Osobiscie znam 2 siostry zakonne pracujące własnie w oknach życia
i bardzo proszę link: klik


---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że zostawiając dziecko w Oknie Życia matka tak jakby 'automatycznie' zrzeka się praw do dziecka? Przecież oni od razu uruchamiają procedury nadania dziecku tożsamości itd.
Wydaje mi się, że również uruchamiają od razu procedury adopcyjne.

Zresztą, gdyby ewentualnie tak nie było - można przy dziecku zostawić list.

oczywiście że tak - tak własnie jest
co prawda w czasie procedur adopcyjnych, spraw sadowych matka może zmienić zdanie - ale to nie skreśla ogólnego faktu, ze dziecko z okna życia ma szanse jak kazde inne, zeby trafić do adopcji.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2011-10-19 o 09:11
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:12   #13
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: gwałt

O, dzięki za upewnienie, bo właśnie tak też mi się wydawało
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:30   #14
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: gwałt

Po pierwsze - jak zgłosiła gwałt, to powinni ją zbadac i tak jak napisano, dać postinor.
Poza tym nie stresujcie się i poczekajcie, zróbcie test. Jeśli myśli z obrzydzeniem (co jest zrozumiałe) o "ewentualnym ojcu", to jest spore prawdopodobieństwo, że w ciązy będzie raz kochała dziecko, a raz nienawidziła Nie wiem, czy na jej miejscu byłabym w stanie nosić pod sercem owoc gwałtu. Poleciłam aborcję farmakologiczną, ale skoro to nie wchodzi w grę...
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:42   #15
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: gwałt

Test ciążowy, najlepiej z krwi, żeby była pewność.

Później niezależnie od wyniku - psycholog, bo dziewczyna będzie miała zniszczoną psychikę, o ile juz nie ma.

Jeśli wynik pozytywny - dom samotnej matki lub okno życia.

Pamiętajcie jednak, że jako ofiara gwałtu, kolezanka ma prawo do legalnej aborcji.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2011-10-19 o 09:44
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:43   #16
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: gwałt

Testy wcześnie wykrywaja ciąże więc szybko i łatwo mozecie to sprawdzić. Jeśli jest w ciąży niech odda dziecko do adopcji- da szczęscie bezdzietnej rodzinie i nie usunie ciąży nie naruszajac swoich przekonań, optymalne wyjście. Psycholog lub lekarz powinni ją szczegółowo poinformować o możliwościach. Ja bym nie usuwała, ale to kwestia przekonań.
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:49   #17
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że zostawiając dziecko w Oknie Życia matka tak jakby 'automatycznie' zrzeka się praw do dziecka? Przecież oni od razu uruchamiają procedury nadania dziecku tożsamości itd.
Wydaje mi się, że również uruchamiają od razu procedury adopcyjne.

Zresztą, gdyby ewentualnie tak nie było - można przy dziecku zostawić list.
no własniechyba o to w tym oknie chodzi?
Edit o widze Klempa wyjaśnila
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:51   #18
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Test ciążowy, najlepiej z krwi, żeby była pewność.

Później niezależnie od wyniku - psycholog, bo dziewczyna będzie miała zniszczoną psychikę, o ile juz nie ma.

Jeśli wynik pozytywny - dom samotnej matki lub okno życia.

Pamiętajcie jednak, że jako ofiara gwałtu, kolezanka ma prawo do legalnej aborcji.

no i oczywiscie jak juz ktos pisał wyżej - moze po prsotu zostawic dziecko w szpitalu, zrzekając się wczesniej praw do niego
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 10:22   #19
majasonia
Raczkowanie
 
Avatar majasonia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: dziki wschód
Wiadomości: 155
Dot.: gwałt

Jak najszybciej powinna była zgłosić się po escapelle.

Teraz test ciążowy, jeśli jest w ciąży, to w tym przypadku może ją usunąć zgodnie z prawem.
majasonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 12:28   #20
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez cyziaczek Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, to NIE JEST PROWOKACJA. to prawdziwa historia mojej najlepszej przyjaciółki. nie wiem co mam jej poradzić, po prostu nie wiem, dlatego zwracam się do was. Otóż, (nazwijmy ją Żaneta) Żanetę zgwałcono. Widziała sprawcę, uderzył ją czymś w głowę. Sprawcą jest jej były przyjaciel, który przeprowadził się do Warszawy i przyjechał ją odwiedzić. Poszła na policję, złożyła papiery do sądu, kolesia zatrzymano. Ale ona była nieprzytomna w trakcie dokonanie TEGO. I teraz nie wie, czy on ją zgwałcił z zabezpieczeniem czy bez. Jeśli zaszła w ciążę, to co może zrobić? O aborcji mowy nie ma. Rozważałyśmy wczoraj oddanie do domu dziecka, albo zostawienie w szpitalu. Nie może wychowywać też dziecka, ma bardzo złych rodziców. Tak. ZŁYCH. Ma 19 lat, i ją biją, wyzywają, teraz twierdzą że to jej wina.. Poza tym, ma brata z porażeniem mózgowym, mieszka w 4 osoby w kawalerce. Nie ma warunków, ani pieniędzy, poza tym uczy się. Czy oddanie dziecka to dobry pomysł? Czy lepszym będzie zostawienie w szpitalu?
Błagam o odpowiedzi, to poważna sprawa!
pierwsze i najwazniejsze - sprawdzic czy jest w ciazy. pozniej sie ew. martwic, chociaz dziewczyny podaly juz sensowne pomysly.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 12:39   #21
bsia
Rozeznanie
 
Avatar bsia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 631
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez Immo Pokaż wiadomość


To nie jest dobre rozwiązanie dla dziecka. Jeśli matka nie podpisze dokumentów o oddaniu dziecka maluch w przyszłości nie będzie mógł być adoptowany co skazuje go na dom dziecka a w najlepszym w wypadku na rodzinny dom dziecka (rodzina zastępcza) z którego może być przewalany z kąta w kąt.
wystarczy ponoć podpisać jakiś papierek o zrzeczeniu się praw rodzicelskich kilka dni po narodzinach dziecka i maluch ma wtedy szansę na życie w normalnej rodzinie. ale wtedy matka nie ma do niego żadnych praw.
bsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 13:23   #22
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: gwałt

Najpierw poczekajcie żeby się upewnić czy jest w ciąży. Jeśli tak i wyklucza aborcję to niech się stara o jakieś tymczasowe miesce pobytu - psycholog pod którego opieką powinna być na pewno zna odpowiednie placówki bo skoro w domu ją biją i ma "złych" rodziców to raczej nie jest to odpowiednie miesce dla ciężarnej. W trakcie ciąży niech się zastanowi co dalej bo jest wiele możliwości - okno życia, oddanie do adopcji, a może się okaże że jednak pokocha to dziecko i będzie chciała je wychować, może wtedy mieszkać w domu samotnej matki a państwo gwarantuje takim osobom wielosektorową pomoc na wysokim poziomie.
Jeśli ja mam napisać co bym zrobiła na jej miejscu to chyba zdecydowałabym się na aborcję i wolała wiedzieć co się stało z moim dzieckiem niż co wieczór się zastanawiać gdzie jest, czy ma dobrze, czy jest szczęśliwe, czy nikt go nie bije i nie krzywdzi ale to tylko moje zdanie wiadomo że każdy wyznaje inne wartości, z resztą w tej sytuajcji nie ma dobrego wyjścia...
Na początku jednak upewnijcie się czy faktycznie jest w ciąży i czekamy (a przynajmniej ja czekam) na wiadomość co dalej z tą dziewczyną.
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 15:34   #23
cyziaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 53
Dot.: gwałt

Nowe wieści. Żaneta się przede mną otworzyła, i powiedziała, że na policji dali jej tabletkę PO ale dopiero na drugi dzień Stąd moje pytanie, jaka jest skuteczność tabletek w 2 dniu?
cyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 15:37   #24
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: gwałt

Tabletki PO działają do 72 godzin.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 16:21   #25
RubyFaelivrin
Rozeznanie
 
Avatar RubyFaelivrin
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 819
Dot.: gwałt

Zgodzę się z tym, co Wizażanki napisały wyżej. Najpierw niech się upewni, że nie jest w ciąży, niech zrobi test albo idzie do ginekologa, a dopiero potem, gdy okaże się, że jednak będzie dziecko, obmyśla dalsze kroki.

Cytat:
Napisane przez cyziaczek Pokaż wiadomość
Nowe wieści. Żaneta się przede mną otworzyła, i powiedziała, że na policji dali jej tabletkę PO ale dopiero na drugi dzień Stąd moje pytanie, jaka jest skuteczność tabletek w 2 dniu?
Tabletkę po, o ile mi wiadomo, dostaje się w szpitalu, gdzie koleżanka powinna była zostać przebadana, a nie na policji.

Edytowane przez RubyFaelivrin
Czas edycji: 2011-10-19 o 16:24 Powód: :)
RubyFaelivrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 18:45   #26
majasonia
Raczkowanie
 
Avatar majasonia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: dziki wschód
Wiadomości: 155
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez cyziaczek Pokaż wiadomość
Nowe wieści. Żaneta się przede mną otworzyła, i powiedziała, że na policji dali jej tabletkę PO ale dopiero na drugi dzień Stąd moje pytanie, jaka jest skuteczność tabletek w 2 dniu?
Mniejsza, w drugiej dobie coś około 85%. Dlatego po tygodniu - 10 dniach od tamtego dnia test z krwi, chociaż jeśli koleżanka nie zwymiotowała/ nie dostała biegunki to szanse na ciążę nikłe.
majasonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 20:09   #27
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez cyziaczek Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, to NIE JEST PROWOKACJA. to prawdziwa historia mojej najlepszej przyjaciółki. nie wiem co mam jej poradzić, po prostu nie wiem, dlatego zwracam się do was. Otóż, (nazwijmy ją Żaneta) Żanetę zgwałcono. Widziała sprawcę, uderzył ją czymś w głowę. Sprawcą jest jej były przyjaciel, który przeprowadził się do Warszawy i przyjechał ją odwiedzić. Poszła na policję, złożyła papiery do sądu, kolesia zatrzymano. Ale ona była nieprzytomna w trakcie dokonanie TEGO. I teraz nie wie, czy on ją zgwałcił z zabezpieczeniem czy bez. Jeśli zaszła w ciążę, to co może zrobić? O aborcji mowy nie ma. Rozważałyśmy wczoraj oddanie do domu dziecka, albo zostawienie w szpitalu. Nie może wychowywać też dziecka, ma bardzo złych rodziców. Tak. ZŁYCH. Ma 19 lat, i ją biją, wyzywają, teraz twierdzą że to jej wina.. Poza tym, ma brata z porażeniem mózgowym, mieszka w 4 osoby w kawalerce. Nie ma warunków, ani pieniędzy, poza tym uczy się. Czy oddanie dziecka to dobry pomysł? Czy lepszym będzie zostawienie w szpitalu?
Błagam o odpowiedzi, to poważna sprawa!
czy nikt jej nie poradził tabletki PO stosunku bez zabezpieczenia?

najpierw niech dowie się,czy jest w ciąży,a potem bedziecie się zamartwiać.gwałt to również dramat,nie tylko ciąża.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez cyziaczek Pokaż wiadomość
Nowe wieści. Żaneta się przede mną otworzyła, i powiedziała, że na policji dali jej tabletkę PO ale dopiero na drugi dzień Stąd moje pytanie, jaka jest skuteczność tabletek w 2 dniu?
no,bo już przestawałam wierzyć w słuszność policji.

nie martwcie się ciążą,ale tym ,jak dojść do równowagi psychicznej .POMÓŻ JEJ,bądź z nią,nie naciskaj,niech sama mówi,a ty tylko słuchaj.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Bzdura. Po tym, jak dziecko jest umieszczone w oknie życia natychmiast zostaje rozpoczęta procedura adopcyjna, często w jej trakcie dziecko już trafia do rodziny (preadopcja to się nazywa).

Nie wiem, skąd wzięłaś takie info, ale jest totalnie błędne. Osobiscie znam 2 siostry zakonne pracujące własnie w oknach życia
i bardzo proszę link: klik


---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------



oczywiście że tak - tak własnie jest
co prawda w czasie procedur adopcyjnych, spraw sadowych matka może zmienić zdanie - ale to nie skreśla ogólnego faktu, ze dziecko z okna życia ma szanse jak kazde inne, zeby trafić do adopcji.
przez ten link się popłakałam,ale już czytając wiersz wyłam
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 20:43   #28
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: gwałt

Otóż to, po zgłoszeniu gwałtu ofiara powinna dostać np. Escapelle (Postinor został wycofany!).
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 07:23   #29
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: gwałt

Cytat:
Napisane przez Immo Pokaż wiadomość
,,Poza tym skoro jestescie z Warszawy to można sprawdzic gdzie macie OknoZycia - tam może zostawić dziecko całkowicie anonimowo."

To nie jest dobre rozwiązanie dla dziecka. Jeśli matka nie podpisze dokumentów o oddaniu dziecka maluch w przyszłości nie będzie mógł być adoptowany co skazuje go na dom dziecka a w najlepszym w wypadku na rodzinny dom dziecka (rodzina zastępcza) z którego może być przewalany z kąta w kąt.
rdd nie jest rodziną zastępczą
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 16:34   #30
cyziaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 53
Dot.: gwałt

Dziewczyny, dziękuję za wszystkie rady, okazały się bardzo pomocne. Dzisiaj Żaneta zrobiła test, i przysięgam, to było najdłuższe 5 minut w moim życiu (przyjaźnię się z nią 10 lat, i jesteśmy bardzo zżyte). Okazało się, że tabletka PO była skuteczna i wszystko jest OK, nie jest w ciąży. Przepraszam za fałszywy alarm, i jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję.
cyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.