Wydzielina z pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-30, 13:15   #1
jechorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Question

Wydzielina z pochwy


Witam!
Moja córka trzy miesiące temu urodziła. ponieważ jest jeszcze bardzo młoda, po upływie 6 tygodni podczas wizyty kontrolnej poprosiła lekarza o tabletki antykoncepcyjne. Niestety nie czuła się po nich za dobrze, więc teraz otrzymała inne. Od dwóch miesięcy krwawi. Lekarz twierdzi, że to normalne oraz że miesiączka unormuje się. Problem polega jednak na tym, że córka skarży się na dziwny zapach wydzieliny z pochwy - słodki. Nie wiem już jak jej pomóc, co jej powiedziec. Prosze o poradę.

Edytowane przez jechorek
Czas edycji: 2007-04-30 o 13:55
jechorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 13:21   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wydzielina z pochwy

Dziwie sie ze zdecydowala sie po 6 tygodniach od porodu i burzy hormonalnej ladowac w siebie kolejne hormony.rozumiem ze nie karmi piersia.

mysle ze organizm jest rozregulowany i jest nadal w szoku poporodzie ,pologu a dodatkowo nie ma jeszcze naturlanego okresu plus pigulki i caly ten zamet.

co poradzic ?ja osobiscie odstawilabym pigulki i czekala na powrot naturlanych okresów i dopiero wtedy zdecydowalabym sie na przyjmowanie pigulek po ok 3 regularnych cyklach.

ew. sluchac lekarza.

zazdroszcze ze po porodzie w tak szybkim czasie ma ochote,czas na sex.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 13:42   #3
jechorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wydzielina z pochwy

Nie wiem czy ma ochotę na sex, nie w tym rzecz. Ma dopiero 18 lat i to ja prosiłam ją o ewentualne zabezpieczenie się. Problem tkwi w wydzielinie z pochwy i na to pytanie głównie szukam odpowiedzi.
jechorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 14:02   #4
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez jechorek Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ma ochotę na sex, nie w tym rzecz. Ma dopiero 18 lat i to ja prosiłam ją o ewentualne zabezpieczenie się. Problem tkwi w wydzielinie z pochwy i na to pytanie głównie szukam odpowiedzi.
ale sa tez inne srodki zapobiegajace ciazy, np. prezerwatywy. Hormonami funduje pani corce m.in. wczesniejsza osteoporoze... Mam tylko nadzieje, ze lekarz przed przepisaniem tabletek zbadala corce enzymy watrobowe oraz krzepniecie krwi,, a nie dobieral na chybil - trafil...

A co do wydzieliny z pochwy... Wg mnie powinna zglosic sie z tym do lekarza. Nie ma uczucia swiadu albo pieczenia? Wydzielina jest normalnego koloru?
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 09:24   #5
jechorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wydzielina z pochwy

Kobiety (chodzi o dwie poprzednie porady) wy się tak zachowujecie, jakbym to ja jej te leki antykoncepcyjne przepisywała. Czy wypada mi podważac autorytet lekarza. On ją prowadzi, ona mu o wszystkich swoich niepokojach mówi. Jednak ma watpliwości i pyta również mnie o zdanie. Ja natomiast siadam do Internetu, ale niestety tu jedynie można spotkac złośliwą krytykę, (że to niby ja faszeruję ja tabletkami), na pewno nie poradę. Dam sobie spokój i czytac tego nie bedę. A tak wogóle to więcej empatii, jeśli chcecie doradzac, to może mniej złośliwości, a więcej zrozumienia i wsparcia by się przydało.
jechorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 14:35   #6
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez jechorek Pokaż wiadomość
Kobiety (chodzi o dwie poprzednie porady) wy się tak zachowujecie, jakbym to ja jej te leki antykoncepcyjne przepisywała. Czy wypada mi podważac autorytet lekarza. On ją prowadzi, ona mu o wszystkich swoich niepokojach mówi. Jednak ma watpliwości i pyta również mnie o zdanie. Ja natomiast siadam do Internetu, ale niestety tu jedynie można spotkac złośliwą krytykę, (że to niby ja faszeruję ja tabletkami), na pewno nie poradę. Dam sobie spokój i czytac tego nie bedę. A tak wogóle to więcej empatii, jeśli chcecie doradzac, to może mniej złośliwości, a więcej zrozumienia i wsparcia by się przydało.
A w ktorym momencie bylam zlosliwa?
Sama napisalas, ze namawialas corke po ciazy by sie zabezpieczala (moze warto bylo porozmawiac z nia na ten temat przed ciaza?), a teraz zachowujesz sie tak jakbysmy cos zlego zrobily.
Chcialam pomoc. Czyz nie? Chcialam ostrzec przed tabletkami, bo one wcale nie sa cacy. Zadalam konkretne pytania, na ktore oczekiwalam odpowiedzi, by pomoc odpowiedziec na pytanie, dlaczego ta wydzielina jest taka a nie inna, ale oczywiscie badz czlowieku dobry a i tak zostaniesz zbesztany!

A co do autorytetu lekarza. Obracam sie w ich kregu i czasem trzeba ich autorytet podwazyc... Zwlaszcza jesli chodzi o wlasne zdrowie, czasem nawet o zycie. W dzisiejszych czasach niestety trzeba zyc zgodnie z zasada "umiesz liczyc to licz na siebie". A morfologia, krzepliwosc krwi to podstawa przed zapisaniem jakichkolwiek tabletek hormonalnych. Inne to enzymy watrobowe(AspAT, AlAT), TSH, FT3/FT4. Dobieraniem tabletek na "zobaczymy jak sie bedzie po tym pani czula" mozna tylko czlowieka do grobu zaciagnac. Sama kilkakrotnie zmienialam ginekologow, bo podchodzili do mnie wlasnie w taki sposob. A ja mam szacunek do swojego ciala i krolikiem doswiadczalnym nie mam zamiaru byc.

Pozdrawiam
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-05-01 o 18:28 Powód: literowka
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 17:47   #7
lorie
Raczkowanie
 
Avatar lorie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Wydzielina z pochwy

Czestym powiklaniem po tabletkach moga byc stany zapalne i infekcje pochwy, mozliwe ze sie cos wdalo i stad wydzielina i dziwny zapach...
Coz innego pozoistaje jak udac sie do lekarza i pokazac mu sie...
lorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 18:23   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez jechorek Pokaż wiadomość
Kobiety (chodzi o dwie poprzednie porady) wy się tak zachowujecie, jakbym to ja jej te leki antykoncepcyjne przepisywała. Czy wypada mi podważac autorytet lekarza. On ją prowadzi, ona mu o wszystkich swoich niepokojach mówi. Jednak ma watpliwości i pyta również mnie o zdanie. Ja natomiast siadam do Internetu, ale niestety tu jedynie można spotkac złośliwą krytykę, (że to niby ja faszeruję ja tabletkami), na pewno nie poradę. Dam sobie spokój i czytac tego nie bedę. A tak wogóle to więcej empatii, jeśli chcecie doradzac, to może mniej złośliwości, a więcej zrozumienia i wsparcia by się przydało.
moze zamista jechac po nas trzeba bylo faszerowac corke wczesniej zeby ja uchronic przed ciaza w mlodym wieku.

podwazyc mozna wszytsko i kazdy ma do tego prawo ,szczegolnie jesli ma to poparte dowodami,jeslimasz watpliwosci to nalezy pytac i rozmawiac ,szczegolnie laik ma do tego rpawo i zaden normalny lekarz nie poczuje sie obrazony pytaniami i watpliwosciami pacjenta.

empatii to ja mam sporo i uwierz mi gdyby nie ona moja odp. powalilaby cie z nog.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 18:28   #9
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
moze zamista jechac po nas trzeba bylo faszerowac corke wczesniej zeby ja uchronic przed ciaza w mlodym wieku.

podwazyc mozna wszytsko i kazdy ma do tego prawo ,szczegolnie jesli ma to poparte dowodami,jeslimasz watpliwosci to nalezy pytac i rozmawiac ,szczegolnie laik ma do tego rpawo i zaden normalny lekarz nie poczuje sie obrazony pytaniami i watpliwosciami pacjenta.

empatii to ja mam sporo i uwierz mi gdyby nie ona moja odp. powalilaby cie z nog.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 11:15   #10
karolajna_kj
Przyczajenie
 
Avatar karolajna_kj
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wydzielina z pochwy

Dziewczyny przesadzacie troche jakbyscie zjadly wszystkie rozumy, kobieta nie napisala ze namowila corke do brania tabletek tylko corka chciala zaczac brac, tylko poprosila was o rade co to moze byc za wydzielina. Za bardzo podchodzice do tego zlosliwie
Pozdrawiam
karolajna_kj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 11:59   #11
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez karolajna_kj Pokaż wiadomość
Dziewczyny przesadzacie troche jakbyscie zjadly wszystkie rozumy, kobieta nie napisala ze namowila corke do brania tabletek tylko corka chciala zaczac brac, tylko poprosila was o rade co to moze byc za wydzielina. Za bardzo podchodzice do tego zlosliwie
Pozdrawiam
Prosze, napisz mi, w ktorym momencie bylam zlosliwa? Moze wtedy, gdy mialam nadzieje, ze lekarz dobral tabletki robiac szczegolowe badania a nie na chybil - trafil. A moze wtedy gdy sie zapytalam, czy zapachowi towarzysza tez i inne objawy?...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 13:10   #12
karolajna_kj
Przyczajenie
 
Avatar karolajna_kj
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wydzielina z pochwy

Oczywiście miałaś Jaga rację, że ginekolog powinien zrobic kompleksowe badania i ustalić jakie powinny być przepisane tabletki hormonalne na podstawie tych badań. Tak samo zgadzam się z Tobą, że córka powinna iśc do ginekologa i ustalić co to jest za wydzielina. Ale nie rozumiem twoich wypowiedzi cytuję:

"Sama napisalas, ze namawialas corke po ciazy by sie zabezpieczala (moze warto bylo porozmawiac z nia na ten temat przed ciaza?), a teraz zachowujesz sie tak jakbysmy cos zlego zrobily".
Ta kobieta nie namawiała córki na branie tabletek antykoncepcyjnych.
Następnie:
"Hormonami funduje pani corce m.in. wczesniejsza osteoporoze"
Kobieta nic takiego nie napisała, iż kazała córce brać hormony, może też nie jest za tym, żeby córka brała hormony Kobieta chciała się was poradzić czym jest ta wydzielina, a nie otrzymać też złośliwe uwagi, jakby nie była dobrą matką.
karolajna_kj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 13:26   #13
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez karolajna_kj Pokaż wiadomość
Oczywiście miałaś Jaga rację, że ginekolog powinien zrobic kompleksowe badania i ustalić jakie powinny być przepisane tabletki hormonalne na podstawie tych badań. Tak samo zgadzam się z Tobą, że córka powinna iśc do ginekologa i ustalić co to jest za wydzielina. Ale nie rozumiem twoich wypowiedzi cytuję:

"Sama napisalas, ze namawialas corke po ciazy by sie zabezpieczala (moze warto bylo porozmawiac z nia na ten temat przed ciaza?), a teraz zachowujesz sie tak jakbysmy cos zlego zrobily".
Ta kobieta nie namawiała córki na branie tabletek antykoncepcyjnych.
Następnie:
"Hormonami funduje pani corce m.in. wczesniejsza osteoporoze"
Kobieta nic takiego nie napisała, iż kazała córce brać hormony, może też nie jest za tym, żeby córka brała hormony Kobieta chciała się was poradzić czym jest ta wydzielina, a nie otrzymać też złośliwe uwagi, jakby nie była dobrą matką.
1. Owszem, nie namawiala, ale namawiala do niej (czyt. antykoncepcji) po ciazy. Zasugerowalam, ze moze trzeba bylo to zrobic przed ciaza a nie po niej?

2. A ja nigdzie nie zarzucam jej aby namawiala corke do ich branie. Chodzilo mi o to, ze ona godzac sie na to by jej corka brala hormony funduje jej wczesniejsza osteoporoze. Zostalam zle zrozumiana, bo byc moze zle sie wyrazilam. Wyjasnilam wiec o co mi chodzilo.

Jak dla mnie EOT.
I tak jestem ostatnio klebkiem nerwow wiec kolejne nerwy nie sa mi potrzebne. Zwlaszcza z tak blachego (jak dla mnie) powodu.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 13:41   #14
karolajna_kj
Przyczajenie
 
Avatar karolajna_kj
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wydzielina z pochwy

To nie denerwuj się zbytnio ja nikogo nie chcę wyprowadzać z równowagi, ale za bardzo złośliwie podeszłaś do tego, nie tylko ty, ale też paula78. I przyznaję ci rację z tym badaniem i oczywiście tabletki antykoncepcyjne mają skutki uboczne, ale to jest lepsza metoda zabezpieczenia. Wiecej usmiechu na twarzy .Pozdrawiam
karolajna_kj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 14:06   #15
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez karolajna_kj Pokaż wiadomość
To nie denerwuj się zbytnio ja nikogo nie chcę wyprowadzać z równowagi, ale za bardzo złośliwie podeszłaś do tego, nie tylko ty, ale też paula78. I przyznaję ci rację z tym badaniem i oczywiście tabletki antykoncepcyjne mają skutki uboczne, ale to jest lepsza metoda zabezpieczenia. Wiecej usmiechu na twarzy .Pozdrawiam
dobra pod wzgledem antykoncepcyjnym, ale nie zdrowotnym. Poza ty polaczenie prezerwatywy z globulkami plemnikobojczmi ma taka sama skutecznosc jak regularne zarzywanie srodkow hormonalnych, a tak nie ingeruja w organizm...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 11:09   #16
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Wydzielina z pochwy

...

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2011-06-03 o 11:27
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.