Jak założyć działalność gospodarczą na sprzedaż internetową? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 12:34   #1
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990

Jak założyć działalność gospodarczą na sprzedaż internetową?


Witam!

Przygotowuję się do założenia działalności gospodarczej w celu sprzedaży (poprzez internet) takich produktów jak własnoręcznie robiona biżuteria, decoupage i inne rękodzieło.

Moje pytanie dotyczy nie tyle kroków, jakie należy wykonać (założenie firmy, NIP, REGON), ale tego, jaką formę opodatkowania powinnam wybrać?

Zakładam, że mój przychód to ok. 2000zł. miesięcznie. Tak więc, jaki podatek powinnam wybrać, by było to dla mnie najkorzystniejsze.

Poza tym, chciałabym wiedzieć czy muszę posiadać kasę fiskalną (czy może rachunki mogę wystawiać na druczkach) oraz czy prowadzenie Księgi przychodów i rozchodów wystarczy do księgowości tego typu firmy?

Za odpowiedzi będę bardzo wdzięczna
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 18:12   #2
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Jak założyć działalność gospodarczą na sprzedaż internetową?

Samą DZG zgłaszasz w Urzędzie Miasta lub gminy wg miejsca zamieszkania na druku CEIDG-1. Stamtąd wniosek drogą elektroniczną trafi do US i Urzędu Statystycznego. Jeśli nigdy nie miałaś nip to w US ci go nadadzą i wyślą potwierdzenie na adres korespondencyjny, jak go już kiedyś miałaś to DZG zakładasz na swoim starym nipie (i też powinnaś dostać potwierdzenie z US). Podobnie z Statystycznym, wyślą Ci nadany regon do domu, bez dodatkowych wniosków.

Drugim Urzędem do odwiedzenia będzie ZUS, gdzie będziesz musiała złożyć wniosek ZUS ZUA (zarejestrowanie do ubezpieczenia).

Co do form opodatkowania to masz 4 do wyboru: zasady ogólne, podatek liniowy, ryczałt lub karta podatkowa. Tu niestety nie mam praktycznej wiedzy, co kiedy się bardziej opłaca, ale jest fajna stronka:
eu-go.gov.pl
Wiedza prosto z Ministerstwa, więc pewna
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 13:15   #3
MeganArt
Zakorzenienie
 
Avatar MeganArt
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 990
Dot.: Jak założyć działalność gospodarczą na sprzedaż internetową?

Vampirko - dziękuję bardzo za pomoc!

Niestety, nadal nie wiem kilku istotnych kwestii

Jednak doszłam do wniosku, że lepsze będzie dla mnie opodatkowanie na zasadach ogólnych, gdyż będę mogła więcej odliczyć od podatku (m.in. wszelkie elementy do wyrobu, materiały biurowe, internet, telefon, zakup sprzętu).

Nie wiem jednak, czy jeżeli w najbliższym czasie nie zamierzam sprzedawać biżuterii srebrnej, to czy muszę być płatnikiem VAT i posiadać kasę fiskalną?

Być może, jakaś doświadczona Wizażanka mogłaby podzielić się ze mną swoją wiedzą?

Pozdrawiam!
MeganArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.