" Nigella Gryzie " na TVN Style - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-01, 19:49   #931
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Hey groszki czekoladowe są na tyle lepsze , że ladnie się rozpuszczają i potem wygladaja lepiej w muffinkach niz kostki czekolady . Mozna je dostac w Tesco i Carrefour. Dostępne w tym pierwszym gorzkie i z białej czekolady. Jak ja chcialam kupic tzn: u mnie nie ma w miescie, to nie bylo zadnych bo wykupili . A ja nie widzialam tej nigelli express, mimo iz dzis widzialam jakis odcinek to byla to powtorka
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 14:51   #932
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Cytat:
Napisane przez igusia13 Pokaż wiadomość
Hey groszki czekoladowe są na tyle lepsze , że ladnie się rozpuszczają i potem wygladaja lepiej w muffinkach niz kostki czekolady . Mozna je dostac w Tesco i Carrefour. Dostępne w tym pierwszym gorzkie i z białej czekolady. Jak ja chcialam kupic tzn: u mnie nie ma w miescie, to nie bylo zadnych bo wykupili .
nigdy nie widziałam tych groszków... będę musiała sie rozejrzeć
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 21:42   #933
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Cytat:
Napisane przez joda Pokaż wiadomość
Jak Wasze wrażenia po "Nigella Express'? Mnie się podoba. Genialny pomysł z tymi daniami w max. pół godziny.
"Curry in a hurry" robilam już wcześniej (dzisiaj zresztą też robię ), znalazłam filmik na youtube. Jest przepyszne.
wiedziałam, że leci, ale przegapiłam
muszę obejrzeć powtórkę, bo ten express, to będzie chyba w moim przypadku strzał w dziesiątkę

Cytat:
Napisane przez igusia13 Pokaż wiadomość
Hey groszki czekoladowe są na tyle lepsze , że ladnie się rozpuszczają i potem wygladaja lepiej w muffinkach niz kostki czekolady . Mozna je dostac w Tesco i Carrefour. Dostępne w tym pierwszym gorzkie i z białej czekolady. Jak ja chcialam kupic tzn: u mnie nie ma w miescie, to nie bylo zadnych bo wykupili . A ja nie widzialam tej nigelli express, mimo iz dzis widzialam jakis odcinek to byla to powtorka
na prawdę można dostać u nas te groszki? a to jest taka dobra czekolada, czy taka raczej kiepskiej jakości?
muszę tego poszukać
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 18:32   #934
sz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 71
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Byłam dziś w Tesco w Białymstoku i szukałam tych groszków czekoladowych,ale bez efektu!Albo nie ma,albo przegapiłam.
sz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 20:50   #935
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Kiedys takie groszki byly dostepne w sklepach z cukierkami np. sklep goplany ,ale byl dosc drogie ,lepiej wychodzilo kupic tabliczke czekolady.


moze nalezaloby zalozyc osobny watek do nowego programu Nigelli ?
byloby bardziej przejrzyscie?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 15:51   #936
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Cytat:
Napisane przez sz@ Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Tesco w Białymstoku i szukałam tych groszków czekoladowych,ale bez efektu!Albo nie ma,albo przegapiłam.
Pytalam się pani pracującej w sklepie i powiedziała, że są biale i gorzkie ale w tej chwili nie ma. Będzie dostawa dopiero za kilka dni, no ale to bylo jakis czas temu. Poza tym na pewnym blogu dziewczyna pisze ze goszki kupila w Tesco. W tesco w ogole ciezko cos znalezc dlatego sie zapytajcie pan ktore tam chodzą czy pana. Oni powinni wiedziec mniej więcej ..no a poza tym wiecie malo jest u nas tego wiec ludzie szaleją . Pozdrawiam i dam jeszcze znac
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:27   #937
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

czy ktos ma przepis na muss nigelli, gdzie uzyla pianek i innych rzeczy? bylo jakos niedawno w expressie nie zdazylam zanotowac a na pewno pycha bylo
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 11:25   #938
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Nigella jest boska Jej program jest jedynym, który naprawdę lubię i czerpię przyjemność z oglądania. Czasem zerknę też na Pascala, ale to nie to samo
Lubię widzieć, że komuś gotowanie sprawia przyjemność. Chociaż w wypadku Nigelli większą przyjemność daje jej konsumpcja, co widać po jej figurze, która poszerza się wraz z każdą kolejną serią programu Ale to w niej lubię - nie stara się na siłę być wychudzoną szkapą, tylko czerpie przyjemność z tego, co robi
Poluję na jej książki, ale są strasznie drogie Jeszcze mi szkoda pieniążków na nie
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 17:49   #939
carmelova
Zakorzenienie
 
Avatar carmelova
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18 325
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

A u mnie ten weekend upłynął pod znakiem Nigelli. Wczoraj zrobiłam jej superproste i superpyszne ziemniaczki z czosnkiem (mega chrupiące, a myślalam, że wyjda surowe...). Dzisiaj natomiast usmażyłam nuggetsy w krakersach. Mniaaami.
carmelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 19:59   #940
sz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 71
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

A te ziemniaczki to jak robimy?
sz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 00:47   #941
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Ach dziewczyny! Chyba sie wam jeszcze nie chwalilam, ze mam ksiazke "Nigella Christmas" z autografem Swoja droga jak zobaczylam te przepisy, to raczej malo swiateczne jak na Polske, ale ogolnie fajne
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 13:52   #942
Anusia41
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 49
GG do Anusia41
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Cytat:
Napisane przez sz@ Pokaż wiadomość
A te ziemniaczki to jak robimy?
Ok. 1,5 kg ziemniaków
⅓ filiżanki oliwy z oliwek
1 główka czosnku
Sałata koszerna

Nagrzej piekarnik do ok. 220˚C


Umyj i osusz ziemniaki, nie obieraj ich tylko pokrój w 7-8cm kostki. Wrzuć je do dużej brytfanny, polej oliwą i wymieszaj dokładnie rękami. Podziel główkę czosnku na ząbki, dodaj do ziemniaków i piecz ok. 1 godz., przerzucając raz czy dwa w ciągu tego czasu. Ziemniaki powinny być chrupiące i złociste z wierchy, ale miękkie w środku. Kiedy będą gotowe, włóż je na duży talerz i posyp solą.


http://nigella-ucztuje.blogspot.com/ -- Tutaj masz większość przepisów.

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez sz@ Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Tesco w Białymstoku i szukałam tych groszków czekoladowych,ale bez efektu!Albo nie ma,albo przegapiłam.

Ja też nigdy nie mogę znaleźć tych groszków!

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

A i jeszcze tu : http://nigella-ekspresowo.blogspot.com/
i tu : http://nigella-gryzie.blogspot.com/
Anusia41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 10:40   #943
madziula1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Cytat:
Napisane przez Imagine Pokaż wiadomość
Lubie oglądać ten program, choc czasami nieco drazni mnie jej bałaganiarstwo, jak np makaron wysypuje się jej na płytki

Wczoraj robilam jej tort bezowy (Pavlova). Oto przepis:
4 jajka o temp. pokojowej
250 g cukru pudru
2 łyżki mąki kukurydzianej
1 łyżka białego octu
300 ml śmietanki kremówki
cukier puder do kremówki (ilość w zależności jak bardzo słodką lubimy. W przepisie nie jest podana ilość, więc trzeba na oko..)
jakieś owoce na wierzch (ja dałam kiwi)

Rozgrzać piekarnik do 140 stopni. Narysowac na papierze do pieczenia okrąg wielkości spodu naszej tortownicy.
Ubic białka (ze szczypta soli) na sztywno, powoli dodawać cukier aż do jednolitej konsystencji. Dodać mąkę kukurydzianą i ocet (to sprawi, że beza będzie w środku bardziej ciągnąca). Wylać na wyrysowany okrąg. Wstawić do piekarnika. Chwilę podpiec na 140 stopniach i po kilku chwilach zmniejszyć na 110 stopni i piec 2 godziny. Po upływie tego czasu wyłączyć piekarnik i pozostawić w nim bezę do wystygnięcia.
Ubić na sztywno śmietankę wraz z cukrem pudrem. Wyłożyć to na bezę. Udekorowac owocami.

U mnie w domu ciasto zeszło praktycznie w mgnieniu oka. Zdjęcie tortu jest ze strony Nigelli.

zastanawiam się czy którejś z was rzeczywiście wyszedł taki duży ten tort, ja stosowałam się dokładnie do wskazówek Nigelli i mój torcik wygląda raczej jak naleśnik

pomóżcie
madziula1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 12:13   #944
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Cytat:
Napisane przez madziula1984 Pokaż wiadomość
zastanawiam się czy którejś z was rzeczywiście wyszedł taki duży ten tort, ja stosowałam się dokładnie do wskazówek Nigelli i mój torcik wygląda raczej jak naleśnik

pomóżcie
beza raz wychodzi, a raz nie. ja ubijam na bardzo sztywno białka ze szczyptą soli, później dodaję cukier i dwie łyżki mąki ziemniaczanej - raczej niezawodny przepis. myślę, że wszystko zależy od jajek...
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 13:18   #945
ilovebjj
Przyczajenie
 
Avatar ilovebjj
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 25
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

Cytat:
Napisane przez Imagine Pokaż wiadomość
Masz racje Madulka z tymi białkami (przepisywałam ze strony internetowej przepis i tam pisało jajka, ale faktycznie wchodzą same białka)
Heej Wam

Spisalam wczoraj ten przepis z tv, rozni sie troche od Waszych, podam dla ciekawskich

8 białek
500 gram cukru

Zmiksowac, nastepnie dodac:

4 łyzeczki maki kukurydzianej
2 łyzeczki białego octu winnego
1/2 wanilii

Wszystko wymieszać. Na papierze do pieczenia wkreslic krag o srendicy 25 cm, odrobina masy zaznaczyc narozniki, odwrocic papier do pieczenia na druga strone, na bache. Wyłozyc mase, wygladzic wierzch i brzegi.

Wstawic do piekarnika rozgrzanego do 180 st., od razu zmieniejszyc do 120 st. Piec godzine.

Zostawic spod do wystygniecia. Ubic smietane, nalozyc na spod bezowy.
Udekorowac miaszem z marakujii i liczi. Zmiksowac mailiny z cukrem pudrem i polac tym ciasto (uwaga zeby nie przesadzic z cukrem pudrem )

P.s. to moj debiut na forum
ilovebjj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 07:34   #946
imbryka
Rozeznanie
 
Avatar imbryka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 547
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

jeżeli chodzi o czekoladowe groszki, to widziałam je swego czasu w Auchan
ostatnio się nie przyglądałam, więc nie wiem czy nadal są tam dostępne

czy program Nigelli nadal jest na tvn style (jak tak, to kiedy?) i czy ona go wciąż nagrywa? czy to jedynie powtórki?
__________________

imbryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 10:19   #947
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: " Nigella Gryzie " na TVN Style

ale iti ma beznadziejnego tlumacza do tych programow.
sama jestem tlumaczem i dawno sie tak nie obsmialam, jak wtedy, kiedy uslyszalam, ze beza jest "mezmeryczna"
poza tym sa bledy merytoryczne w tlumaczeniu, np. zamiast bok-choy pani stachyra czyta "kapusta pekinska"
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.