Spóźniający się okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-26, 00:38   #1
karola0022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Talking

Spóźniający się okres


Hej,
Mam problem z tym że od około roku mój okres jest bardzo nieregularny. Czasem się spóźnia parę dni ale najczęściej jest od 1-2tyg spóźnienia. Bywa że nawet i ponad 2 tyg. Pierwszej miesiączki dostałam w wieku 11 lat (teram mam 19) i co dziwne okres był jak w zegareczku co 28 dni może czasem co 29. Teraz denerwuje mnie to że mam nieregularny bo trudno mi cokolwiek przewidzieć. Nie piszcie głupich postów "jesteś w ciąży" gdyż jestem dziewicą (Tak, takowe jeszcze istnieją).
Czytałam już dość dużo o powodach nieregularnych okresów ale choroba czy zmiana klimatu mogą być raczej przyczyną opóźnienia jednego okresu a nie kilkunastu.
Dodam że nie mam żadnych innych dolegliwości więc chyba raczej to nie jest choroba. Pomóżcie co może być powodem? I proszę o darowanie sobie bezmyślnych postów.
karola0022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 00:40   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez karola0022 Pokaż wiadomość
Hej,
Mam problem z tym że od około roku mój okres jest bardzo nieregularny. Czasem się spóźnia parę dni ale najczęściej jest od 1-2tyg spóźnienia. Bywa że nawet i ponad 2 tyg. Pierwszej miesiączki dostałam w wieku 11 lat (teram mam 19) i co dziwne okres był jak w zegareczku co 28 dni może czasem co 29. Teraz denerwuje mnie to że mam nieregularny bo trudno mi cokolwiek przewidzieć. Nie piszcie głupich postów "jesteś w ciąży" gdyż jestem dziewicą (Tak, takowe jeszcze istnieją).
Czytałam już dość dużo o powodach nieregularnych okresów ale choroba czy zmiana klimatu mogą być raczej przyczyną opóźnienia jednego okresu a nie kilkunastu.
Dodam że nie mam żadnych innych dolegliwości więc chyba raczej to nie jest choroba. Pomóżcie co może być powodem? I proszę o darowanie sobie bezmyślnych postów.
Skoro od roku masz nieregularny okres to idź do ginekologa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 09:08   #3
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Spóźniający się okres

Powodem mogą być jakieś zmiany hormonalne, dlatego najrozsądniej jest się wybrać do ginekologa, jak wspomniała Marwari.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:09   #4
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Spóźniający się okres

ja tez nie mam regulanych co do dnia, ale 2 tygodnie to juz sporawo... My ci nie powiemy co ci moze byc, tylko ginekolog ci to powie
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:46   #5
_nietoperek_
Raczkowanie
 
Avatar _nietoperek_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 112
GG do _nietoperek_
Dot.: Spóźniający się okres

Też tak miałam. Najpier regularny jak w zegarku a później (w wieku 16 lat) wszystko szlag trafił. Uregulował mi się sam po 2/3 latach. Myślę, że to były jakieś zmiany hormonalne spowodowane procesem dojrzewania.
__________________
Bolsa de palabras
_nietoperek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 15:43   #6
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Spóźniający się okres

Jedni mają regularny inni nie Moim zdaniem to nic dziwnego poprostu tak już masz, ale jesli wolałabyś iść do ginekologa to lepiej idz pozdr ; *
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:52   #7
Alicja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4
Dot.: Spóźniający się okres

1-2 tyg. to dużo czasu ... przyczyn może byc wiele... radze wybrac się do lekarza...
przynajmniej ja bym tak zrobiła ... zwłaszcza ze wcześniej regularnie dostawałaś okres ...
Alicja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 13:02   #8
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Spóźniający się okres

Zastanów się przede wszystkim czy te nieregularności nie mogą być spowodowane np. stresem (egzaminy?) lub intensywnym odchudzaniem (wbrew pozorom ma to istotny wpływ na regularność miesiączek).
Jeśli wszystkie powyższe czynniki odpadają - zostaje tylko jedno: wybrać się do dobrego ginekologa-endokrynologa i zbadać poziom hormonów.
Gina, który na "uregulowanie"miesiąc zki zapisze ci od razu tabletki anty daruj sobie od razu, bo to bezsens totalny bez badań dać się faszerować hormonami, tym bardziej, że po odstawieniu tabsów problem niestety nadal pozostaje nierozwiązany (w ogromnej większości przypadków)...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 12:10   #9
Przewrazliwiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Question Dot.: Spóźniający się okres

Biore yasmin ! Po pierwszym opakowaniu okres dostalam w drugim dniu siedmiodniowej przerwy wiec wporzadku ; ). Teraz skonczylam 2 opakowanie i robie 7 dniowa przerwe mam 3 dzien a okresu nie mam.... Pewnie za bardzo przezywam bo mam jeszcze pare dni.... ale chcialabym wiedziec jakie jest Wasze zdanie? To dopiero drugie opakowanie wiec moge miec nieregularny okres? Czy moge wogole go nie dostac? I zaczac kolejne opakowanie? Co myslicie? Czy ktoras z Was byla w takiej sytuacji? Prosze Was o pomoc ; ) Pozdrawiam! ; ]
Przewrazliwiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 14:50   #10
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez karola0022 Pokaż wiadomość
Hej,
Mam problem z tym że od około roku mój okres jest bardzo nieregularny. Czasem się spóźnia parę dni ale najczęściej jest od 1-2tyg spóźnienia. Bywa że nawet i ponad 2 tyg. Pierwszej miesiączki dostałam w wieku 11 lat (teram mam 19) i co dziwne okres był jak w zegareczku co 28 dni może czasem co 29. Teraz denerwuje mnie to że mam nieregularny bo trudno mi cokolwiek przewidzieć. Nie piszcie głupich postów "jesteś w ciąży" gdyż jestem dziewicą (Tak, takowe jeszcze istnieją).
Czytałam już dość dużo o powodach nieregularnych okresów ale choroba czy zmiana klimatu mogą być raczej przyczyną opóźnienia jednego okresu a nie kilkunastu.
Dodam że nie mam żadnych innych dolegliwości więc chyba raczej to nie jest choroba. Pomóżcie co może być powodem? I proszę o darowanie sobie bezmyślnych postów.
Tylko lekarz ci moze pomoc, gdyz my ci nie przepiszemy ewentualnej recepty. Ale wracajac do twojego problemu, to ja mam 22 lata i mam nieregularny okres od zawsze. Bralam nawet 2 razy rozne hormony ponad rok a jak przestalam to i tak okres byl nieregularny. To sprawa hormonow, gdyz moje badania zawsze wychodza nie tak, ale poniewaz po odstawieniu tabletek wszystko wraca do pierwotnej postaci a dodatkowo mam uczulenie na tabletki anty to razem z lekarzem doszlismy do wniosku ze na razie trzeba sobie darowac a zajmiemy sie tym kiedys jesli bym chciala zajsc w ciaze.
No a ty idz do lekarza, bo powodow moze byc naprawde wiele.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Przewrazliwiona Pokaż wiadomość
Biore yasmin ! Po pierwszym opakowaniu okres dostalam w drugim dniu siedmiodniowej przerwy wiec wporzadku ; ). Teraz skonczylam 2 opakowanie i robie 7 dniowa przerwe mam 3 dzien a okresu nie mam.... Pewnie za bardzo przezywam bo mam jeszcze pare dni.... ale chcialabym wiedziec jakie jest Wasze zdanie? To dopiero drugie opakowanie wiec moge miec nieregularny okres? Czy moge wogole go nie dostac? I zaczac kolejne opakowanie? Co myslicie? Czy ktoras z Was byla w takiej sytuacji? Prosze Was o pomoc ; ) Pozdrawiam! ; ]
Tez mialam kiedys taka sytuacje. Z tym ze ja okresu nie dostalam wcale i zaczelam brac po 7 dniach kolejne opakowanie a po nim okres przyszedl i juz bylo ok, wiec mysle, ze nie masz sie czym martwic. Poza tym to dopiero 3 dzien... ja dostawalam okres nawet w 5 lub 6 dniu przerwy.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 09:16   #11
Katy_1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 33
Dot.: Spóźniający się okres

Biorę tabletki Rigevidon.. jestem obecnie w 7 dniowej przerwie, a dokładnie w 4 dniu... A nadal nie mam okresu jak myslicie dlaczego??? Pomóżcie bo sie boje

Dodam, że to moje pierwsze tab. anty! Obecnie jestem po drugim opakowaniu... Brałam je regularnie 0 21.30 ( tylko raz jedyny spóźniłam sie o 2h) ale później juz regularnie....

POMÓŻCIE bo naprawde nie wiem o co chodzi;(
Katy_1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 09:43   #12
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Spóźniający się okres

Nie panikuj , wszystko jest prawidłowo, możesz dostać krwawienie każdego spośród 7 dni przerwy
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.