Pierniczki - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-02, 17:57   #1
Rhya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Exclamation

Pierniczki - pytanie


Witam,
Disiaj piekłam pierniczki z rodzinką (po raz pierwszy zupełnie sami ), wyszły dokładnie tak jak powinny, więc zabralismy się za dekorację... no właśnie - i tutaj mamy problem. Do dekoracji użyliśmy posypek itp. oraz lukru (z cukru pudru i cytryny), a przecież pierniczki muszą poleżeć teraz jeszcze z 2 tygodnie w zamknięciu. Pytanie - co z lukrem? Czy zepsuje sie, spleśnieje? Czy nie ma się czym martwić? Czytałam rózne opinie, i już sama nie wiem
Rhya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 09:48   #2
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Pierniczki - pytanie

Też chętnie bym poznała odpowiedź na to pytanie. My w zeszłym roku po prostu upiekliśmy pierniczki. One sobie po leżakowały. A tuż przed świętami zaczęliśmy je ozdabiać lukrami, posypkami i innymi dekorkami
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 10:11   #3
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Pierniczki - pytanie

hmm ale przecież jak robicie pierniczki na swieta, i sa one już ozdobione, to nie zjadacie ich wszystkich od razu w BN.
w tamntym roku pierniki ze świat jedlismy do lutego (2012) i jakoś nic mu się nie stało (były zdobione lukrem królewskim i różnym du..p..erelkami cukrowymi)
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 11:15   #4
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
hmm ale przecież jak robicie pierniczki na swieta, i sa one już ozdobione, to nie zjadacie ich wszystkich od razu w BN.
w tamntym roku pierniki ze świat jedlismy do lutego (2012) i jakoś nic mu się nie stało (były zdobione lukrem królewskim i różnym du..p..erelkami cukrowymi)
Pierwszego dnia może i nie, ale nie piekę ilości hurtowych więc 2-3 dni po świętach i pierniczków nie ma
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 18:14   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Pierwszego dnia może i nie, ale nie piekę ilości hurtowych więc 2-3 dni po świętach i pierniczków nie ma
Ja tam nie widzę problemu w zjedzeniu wszystkiego w tempie ekspresowym
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 19:06   #6
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Pierwszego dnia może i nie, ale nie piekę ilości hurtowych więc 2-3 dni po świętach i pierniczków nie ma
no to w takim razie u nas ptrzetrwaly ok 2 mies
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 19:15   #7
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Pierwszego dnia może i nie, ale nie piekę ilości hurtowych więc 2-3 dni po świętach i pierniczków nie ma
No ale święta za 3 tygodnie więc wniosek taki, że skoro nic im nie było do lutego to i do świąt od dziś nic im nie będzie
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 17:48   #8
lubie liczyc
Raczkowanie
 
Avatar lubie liczyc
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 180
Dot.: Pierniczki - pytanie

nie ma problemu, ja też tak przechowuję i nigdy nic się nie stało, nie musisz się obawiać. czekam tylko, aż pierniczki porządnie wystygną, czasem ozdabiamy na drugi dzień po pieczeniu, ale generalnie przechowuję do świat już udekorowane.
lubie liczyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 16:54   #9
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Pierniczki - pytanie

jakie macie przepisy na pierniczki? i w czym je przechowujecie? mam zamair w tym roku piec je poraz pierwszy
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 19:53   #10
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Pierniczki - pytanie

Jak upiekę jutro pierniczki to zmiękną do świat? Mam przepis na takie co muszą poleżakować żeby zmiękły i to mój sprawdzony przepis więc nie chce próbować innego

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewka:D:D Pokaż wiadomość
jakie macie przepisy na pierniczki? i w czym je przechowujecie? mam zamair w tym roku piec je poraz pierwszy
W zamkniętym pudełku- takim blaszanym najlepiej

i przepiś, bodajże z bloga mojewypieki.


1/4 szklanki miodu
5 łyżek miękkiego masła (można rozpuścić w miseczce w mikrofali)
0,5 szklanki cukru pudru
1 jajo
2 i 1/4 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka sody
3-4 łyżeczki przyprawy do piernika
1 łyżeczka kakao (tylko dla uzyskania ciemniejszego koloru pierników, ja dodałam)

Wszystko razem dokładnie zagnieść, rozwałkować na grubość około 3 mm i wykrawać foremkami kształty. Piec 10- 12 minut w 180'C na rozłożonym na blasze papierze do pieczenia.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2012-12-10 o 19:54
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 09:54   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Pierniczki - pytanie

z lukrem nic sie nie dzieje. Ja mam pierniczki na choinke, upieklam 2 lata temu i poza tym, ze sa twarde jak kamien - nic sie nie zmienilo.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 12:34   #12
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez Ewka:D:D Pokaż wiadomość
jakie macie przepisy na pierniczki? i w czym je przechowujecie? mam zamair w tym roku piec je poraz pierwszy
Podłączam się pod pytanie. Ja w tym roku po raz pierwszy chciałabym upiec pierniczki i poszukuje jakieś dobrego sprawdzonego przepisu aby mi dobre wyszły i na przyszły rok żebym się nie zniechęciła. Tylko poszukuję przepisu bez miodu.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 08:53   #13
dysia77
Zadomowienie
 
Avatar dysia77
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 880
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Jak upiekę jutro pierniczki to zmiękną do świat? Mam przepis na takie co muszą poleżakować żeby zmiękły i to mój sprawdzony przepis więc nie chce próbować innego

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------



W zamkniętym pudełku- takim blaszanym najlepiej

i przepiś, bodajże z bloga mojewypieki.


1/4 szklanki miodu
5 łyżek miękkiego masła (można rozpuścić w miseczce w mikrofali)
0,5 szklanki cukru pudru
1 jajo
2 i 1/4 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka sody
3-4 łyżeczki przyprawy do piernika
1 łyżeczka kakao (tylko dla uzyskania ciemniejszego koloru pierników, ja dodałam)

Wszystko razem dokładnie zagnieść, rozwałkować na grubość około 3 mm i wykrawać foremkami kształty. Piec 10- 12 minut w 180'C na rozłożonym na blasze papierze do pieczenia.
zmiękną, jeśli do puszki gdzie je przechowujesz dorzucisz kilka skórkek z jabłka lub pomarańczy. Wtedy na pewno zmiękną bo wchłona wilgoć ze skórek
__________________
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją
dysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 08:56   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Pierniczki - pytanie

ja mam dwa przepisy. Jeden sprawdzony, ale z miodem.
W tym roku bede robic rowniez i te, bez miodu, ale jeszcze nie robilam, wiec nie wiem jak wyjda:

100g maki tortowej
lyzeczka proszku do pieczenia, szczypta soli, lyzka przyprawy do piernika, lyzka kakao, 180g miekkiego masla, szkalnka cukru muscovado ( dodaje fajny smak i ciemny kolor piernikow. Mozna kupic w almie). imbir, mozna tez dodac cynamonu, gozdziki itp, 1 jajo, esktrat lub cukier waniliowy.

Ponoc jednak pierniki z miodem sa najlepsze. Ja bede robic i takie i takie
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 18:45   #15
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Pierniczki - pytanie

Dziękuje za przepis bez miodu
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 18:38   #16
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez Rhya Pokaż wiadomość
Witam,
Disiaj piekłam pierniczki z rodzinką (po raz pierwszy zupełnie sami ), wyszły dokładnie tak jak powinny, więc zabralismy się za dekorację... no właśnie - i tutaj mamy problem. Do dekoracji użyliśmy posypek itp. oraz lukru (z cukru pudru i cytryny), a przecież pierniczki muszą poleżeć teraz jeszcze z 2 tygodnie w zamknięciu. Pytanie - co z lukrem? Czy zepsuje sie, spleśnieje? Czy nie ma się czym martwić? Czytałam rózne opinie, i już sama nie wiem
nie ma się czym martwić, w zamkniętym pudełku, nic im się nie stanie... oby tylko wytrzymały do świąt

ja będę piekła w sobotę i tez od razu pewnie polukruję

__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 10:20   #17
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Pierniczki - pytanie

Ja zdobię pierniczki jak już odleżakuja swoje. Ale lukier robię z białka jaja +cukier puder i taki lukier to nie wiem czy mógłby tyle czekać. Jeśli jednak robiłaś lukier woda/sok z cytryny +cukier puder to myślę, że nie ma obaw.

A ja jeszcze z tymi skórkami z jabłek. Mam je wymieniać co kilka dni? Ona tam nie zgniją czy coś?
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 10:27   #18
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Pierniczki - pytanie

Jak chcecie mieć bardziej miękkie pierniczki to dodajcie połowę miodu sztucznego, z miodem prawdziwym pierniczki są twardsze, a ze sztucznym bardziej miękkie.

Ja nic nie wkładam do pudełka z pierniczkami, w tym roku będę robiła tylko z naturalnego miodu
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 17:55   #19
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Pierniczki - pytanie

Ja robiłam 3 dni temu (a zawsze robiłam na początku grudnia) z miodu naturalnego gryczanego i boję się, że do świąt nie zmiękną. No nic zobaczymy, skórka z jabłka kisi się razem z nimi i oby coś dała
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-15, 18:47   #20
KrainaSosny
Raczkowanie
 
Avatar KrainaSosny
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 73
Dot.: Pierniczki - pytanie

Ja zawsze robię pierniczki z melasą. Chyba nigdy nie robię ich tak wcześnie, bo nie lubię gdy są rozmiękczone, wolę świeże chrupiące
KrainaSosny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 18:55   #21
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Pierniczki - pytanie

Te z przepisu, który wyżej podałam po kilku tygodniach nie są rozmiękczone tylko kruche. Bo do kilku dni po zrobieniu są tak twarde, że nożem nie można ich przeciąć Ale to jest ten typ pierniczków, które właśnie muszą trochę pobyć w puszcze zanim staną się jadalne
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 21:37   #22
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Te z przepisu, który wyżej podałam po kilku tygodniach nie są rozmiękczone tylko kruche. Bo do kilku dni po zrobieniu są tak twarde, że nożem nie można ich przeciąć Ale to jest ten typ pierniczków, które właśnie muszą trochę pobyć w puszcze zanim staną się jadalne
nie przejmuj się, przecież zawsze można sobie zamoczyć w kawce
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 21:54   #23
Iza Kowalska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 106
Dot.: Pierniczki - pytanie

Ja juz drugi raz robiłam takie pierniczki http://kuchnia-w.blogspot.com/2012/12/pierniczki.html
ponieważ wychodzą super zamieściłam przepis na blogu. Pierniczki od razu sa kruche i takie pozostaja. Robilismy je całą rodzinka w zeszły weekend wczoraj próbowaliśmy i sa idealne. trzymam je w blaszanym pudełku po bombonierkach.
__________________
http://kuchnia-w.blogspot.com/ - moje gotowanie
http://pazurkowo.blogspot.com/ - stara, nowa pasja pazurki
http://dlubanki.blogspot.com/ - moje dłubanki, które powstają dzięki mojemu synkowi
Iza Kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 09:53   #24
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez Iza Kowalska Pokaż wiadomość
Ja juz drugi raz robiłam takie pierniczki http://kuchnia-w.blogspot.com/2012/12/pierniczki.html
ponieważ wychodzą super zamieściłam przepis na blogu. Pierniczki od razu sa kruche i takie pozostaja. Robilismy je całą rodzinka w zeszły weekend wczoraj próbowaliśmy i sa idealne. trzymam je w blaszanym pudełku po bombonierkach.
No tak, są kruche od razu bo są bez miodu. Dla mnie to są po prostu kruche ciasteczka z przyprawą do pierników.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 14:36   #25
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Pierniczki - pytanie

Dziewczęta, ja mam trochę inne pytanie. Mam takiego "pecha", że mnie każde ciasto wyrasta (nawet brownie nie mogę zrobić bo mi nie wychodzi ten jego zakalcowaty charakter...). Poszukuję przepisu na pierniczki, które nie wyrosną - chcę porobić wzory sama wycinając albo z foremek a nienawidzę, jak mi one wyrastają w taki sposób, że zniekształcają wzór. Jakieś pomysły lub sprawdzone przepisy?
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 15:23   #26
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Dziewczęta, ja mam trochę inne pytanie. Mam takiego "pecha", że mnie każde ciasto wyrasta (nawet brownie nie mogę zrobić bo mi nie wychodzi ten jego zakalcowaty charakter...). Poszukuję przepisu na pierniczki, które nie wyrosną - chcę porobić wzory sama wycinając albo z foremek a nienawidzę, jak mi one wyrastają w taki sposób, że zniekształcają wzór. Jakieś pomysły lub sprawdzone przepisy?
może im cieńsze ciasto, tym mniej wyrosną i będą bardziej płaskie



moje tez trochę urosły, po ostudzeniu, leciutko oklapły, tylko ja robiłam takie normalne, nie cieniutkie, dzisiaj już udekorowałam, obym tylko do świąt nie zjadła
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 17:45   #27
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Pierniczki - pytanie

Ja właśnie mam problem, kiedy i czy robić... dzieciak jest mały to nie zje a nas jest dwójka a miodownik w tym roku muszę po prostu zrobić i ciągle się zastanawiam, czy jest po co robić pierniki
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 18:25   #28
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Ja właśnie mam problem, kiedy i czy robić... dzieciak jest mały to nie zje a nas jest dwójka a miodownik w tym roku muszę po prostu zrobić i ciągle się zastanawiam, czy jest po co robić pierniki
ja pierniczki zaliczam do takich bajerków przed/ świątecznych... już dzisiaj pogryzam kilka do kawusi a na święta dodaję jeszcze znajomym do prezentów, no i ten zapach no i cieszą oko
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 00:26   #29
monahmonah
Przyczajenie
 
Avatar monahmonah
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez KrainaSosny Pokaż wiadomość
Ja zawsze robię pierniczki z melasą. Chyba nigdy nie robię ich tak wcześnie, bo nie lubię gdy są rozmiękczone, wolę świeże chrupiące
a można prosić o przepis na takie pierniczki?
monahmonah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 14:33   #30
Iza Kowalska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 106
Dot.: Pierniczki - pytanie

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
No tak, są kruche od razu bo są bez miodu. Dla mnie to są po prostu kruche ciasteczka z przyprawą do pierników.
Dokładnie, takie kruche ciasteczka o smaku pierników
__________________
http://kuchnia-w.blogspot.com/ - moje gotowanie
http://pazurkowo.blogspot.com/ - stara, nowa pasja pazurki
http://dlubanki.blogspot.com/ - moje dłubanki, które powstają dzięki mojemu synkowi
Iza Kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.