Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-01, 23:58   #3361
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pomożecie? :)

To Jane Iredale Liquid Minerals Foundation:
http://www.janeiredale.com/bases.html
Ceny od ok. 40 paru $ w górę.
(mają też polską stronę )

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-04-02 o 00:06
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 07:14   #3362
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez modlinka Pokaż wiadomość
Niestety to nie jest ARTDECO ten podkład ma jakieś logo, nie napis.
Załącznik 2160179 to ten podkład. Nie mogę rozpoznac tego logo.
Jane Iredale - w Polsce można dostać za jakieś 190zł w niektórych gabinetach kosmetycznych
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 11:03   #3363
modlinka
Przyczajenie
 
Avatar modlinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 28
Dot.: Kosmetyki Jane Iredale

Dziękuję Wam bardzo!
__________________
One day...
modlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 14:23   #3364
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dostałam dzisiaj malutkie zamówienie z BareKiss, zestaw 3 podkładów Light
chyba już źle ze mną, bo w ogóle nie pamiętałam, że u nich zamawiałam

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-04-02 o 14:27
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 14:35   #3365
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

ja też dzisiaj dostałam Bare Kiss..3 fiolki, ale chyba niepotrzebnie wybałam jasny zestaw (Teakwood, Riviera, Chardonnay), bo takie jakieś wszystkie bezpłciowe jak dla mnie
I suche jak diabli.. jak posmarowałam na ręku, to miałam wrażenie, że drobnym piaskiem smaruję.. na testy przyjdzie czas, jak już się przeniosę i na spokojnie będę mogła ocenić.. choć jakoś mnie chyba na kolana nie rzucą ...
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 14:41   #3366
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

czekaj, czekaj, też wzięłam jasny zestaw, a mam inne odcienie chyba zaraz sprawdzę

edit:
ano, ja mam:
Amber
Chenin
Chardonnay


rzeczywiście baaardzo suche, no i mają w sobie jakieś rozświetlające drobinki
poza tym, jedna fiolka prawie pełna, druga do połowy, a w trzeciej jest połowa połowy

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2009-04-02 o 14:43
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 14:42   #3367
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

No ja właśnie sprawdziłam i na 100% zamawiałam Light Foundation Kit i takie własnie odcienie dostałam
Do wyboru był jeszcze medium/tanned, którego się obawiałam, bo ciemny mi się wydał, Asian (może trzeba bylo go wziac?) oraz dark. Light wydawał mi się najsensowniejszym wyborem, ale chyba nie trafiłam jednak
U mnie dwie fiolki 3/4, a jedna 1/2... Bez sensu
I drobinki też zauważyłam i to wcale nie małe.. Taki srebrny brokacik i wcale mi się to nie podoba.. Ale zobaczę jeszcze, jak to cóś na twarzy się zachowa

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-04-02 o 14:46
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 15:01   #3368
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

na 100% mam zestaw Light, bo na kopercie było napisane 'Light set'; dziwne, że dostałyśmy różne odcienie...
chyba sobie zaraz je wypróbuję, suche i drobinkowe, ale aż mnie zaciekawiło, jak będzie wyglądało na twarzy
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 21:23   #3369
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kosmetyki Jane Iredale

Weszłam, bo myślałam, ze to typowy wątek o kosmetykach mineralnych, jak np w EDM czy innych Czyli opis, podane strony itd.. Tak więc to mylące, proponowałabym zmienić temat Fajnie, jeżeli te wątki o firmach mineralnych zaczynają się tak jak w wyżej wymienionym EDM, wtedy jest tak przejrzyście

To tylko moja propozycja
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 21:42   #3370
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki Jane Iredale

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;11739567]Weszłam, bo myślałam, ze to typowy wątek o kosmetykach mineralnych, jak np w EDM czy innych Czyli opis, podane strony itd.. Tak więc to mylące, proponowałabym zmienić temat Fajnie, jeżeli te wątki o firmach mineralnych zaczynają się tak jak w wyżej wymienionym EDM, wtedy jest tak przejrzyście

To tylko moja propozycja [/quote]

przesunęłam wszytskie posty z wątku na ogólny
myślę, że nie trzeba zakładać nowego tematu na każde pytanie.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:34   #3371
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

ja dzis dostalam swoje pierwsze probki- z Buff'd. bralam 3 podklady- fawn (strasznie jasny, jednak sporo zdjec nie oddaje faktycznego odcienia), biscuit (wtopil sie, ale za jasny) i sungrass (za zolty) zrobilam pasek z biscuita i sungrass'a i nawet fajnie wyszlo.
bralam tez 2 pudry- downy i faithful
jako gratis dostalam, thrift blush (nie dla mnie- za intensywny) i cien freesia (moze byc)...
nie moge narazie pomalowac calej twarzy bo jeszcze czekam na pedzle.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 11:39   #3372
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
ja dzis dostalam swoje pierwsze probki- z Buff'd. bralam 3 podklady- fawn (strasznie jasny, jednak sporo zdjec nie oddaje faktycznego odcienia), biscuit (wtopil sie, ale za jasny) i sungrass (za zolty) zrobilam pasek z biscuita i sungrass'a i nawet fajnie wyszlo.
bralam tez 2 pudry- downy i faithful
jako gratis dostalam, thrift blush (nie dla mnie- za intensywny) i cien freesia (moze byc)...
nie moge narazie pomalowac calej twarzy bo jeszcze czekam na pedzle.
A jaką formułę wzięłaś ?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:55   #3373
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A jaką formułę wzięłaś ?
biscuit light, sungrass light, fawn original,
i setting powder downy i faithful
------------------------------------------
tak teraz spojrzalam to ta mieszanka biscuit i sungrass dosc ladnie sie wtopil, z pudrow lepiej wyglada downy, choc dosc jasny sie wydaje. a roz jak lekko roztarlam to tez ujdzie.

ale czekam na przesylki z edm i pl

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2009-04-03 o 12:01
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:02   #3374
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
ja dzis dostalam swoje pierwsze probki- z Buff'd. bralam 3 podklady- fawn (strasznie jasny, jednak sporo zdjec nie oddaje faktycznego odcienia), biscuit (wtopil sie, ale za jasny) i sungrass (za zolty) zrobilam pasek z biscuita i sungrass'a i nawet fajnie wyszlo.
bralam tez 2 pudry- downy i faithful
jako gratis dostalam, thrift blush (nie dla mnie- za intensywny) i cien freesia (moze byc)...
nie moge narazie pomalowac calej twarzy bo jeszcze czekam na pedzle.
jasne brałaś bardzo skoro sungrass za żółty, chyba odpuść sobie całą gamę żółci (bo i jaśniejszy cornsilk i ciemniejszy wool też intensywnie żółte) i szukaj wśród neutrali - bisque, może jeszcze następny ciemniejszy /chyba lace to jest/.
Kolory między formułami nieco się różnią, ale chyba przede wszystkim ilością żółci, a nie jasnością.
Spytaj jeszcze agabil na wątku buff'd np, ona chyba z bisque zaprzyjaźniona
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:07   #3375
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
jasne brałaś bardzo skoro sungrass za żółty, chyba odpuść sobie całą gamę żółci (bo i jaśniejszy cornsilk i ciemniejszy wool też intensywnie żółte) i szukaj wśród neutrali - bisque, może jeszcze następny ciemniejszy /chyba lace to jest/.
Kolory między formułami nieco się różnią, ale chyba przede wszystkim ilością żółci, a nie jasnością.
Spytaj jeszcze agabil na wątku buff'd np, ona chyba z bisque zaprzyjaźniona
moze nie taki az "za zolty" ale w porownaniu do dwoch pozostalyh to bardzo zolty, ale jak juz wspomnialam mieszanka biscuit i sungrass fajnie wyglada.
bardziej nastawiam sie na edm ale chcialam tez poprobowac innych firm zeby miec porownanie. mam nadzieje ze w nastepnym tygodniu bede juz miala i reszte probek i pedzle to poszaleje i najwyzej bede zamawiala kolejne probki.

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2009-04-03 o 12:08
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:26   #3376
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
moze nie taki az "za zolty" ale w porownaniu do dwoch pozostalyh to bardzo zolty, ale jak juz wspomnialam mieszanka biscuit i sungrass fajnie wyglada.
bardziej nastawiam sie na edm ale chcialam tez poprobowac innych firm zeby miec porownanie. mam nadzieje ze w nastepnym tygodniu bede juz miala i reszte probek i pedzle to poszaleje i najwyzej bede zamawiala kolejne probki.
bo wg mnie Buff'dy to mistrzowie kamuflażu - moim wyjściowym kolorem jest własnie sungrass ale pasowały też wszystkie sąsiednie czyli neutral tej samej jasności (bisque) i żółty ciemniejszy i jaśniejszy (acz wtedy wyglądałam jak japońska arystokratka, która nigdy nie zaznała promieni slonecznych ), dlatego od Buff'd stosunkowo prosto dobrac kolor
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 17:19   #3377
Myszaczek
Raczkowanie
 
Avatar Myszaczek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 65
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja sie przywitam w tym mineralnym wątku, bom nowa, na dodatek z pytaniem.

Cera tłusta, ale skłonna do przesuszeń, skórek, łojotokowego zapalenia skóry i na dokładkę do zaczerwienień, nawet trądziku różowatego (to też efekt tego, że przyjmuję sporo leków od dziecka na całkiem inne schorzenie), no i alergii.
Wielokrotnie ma buzia zawitała u dermatologa, jak łatwo się domyślić i traktować musze ją po prostu dobrze. Wyjścia nie ma
W związku z powyższym szukam swoich minerałów. Takim małym kroczkiem w tym kierunku był najpierw Maybelline pseudo mineralny, teraz Vichy, bo wydaje się delikatniejszy i jaśniejszy. Ale może prawdziwe minerały okażą się jeszcze lepszym pomysłem?

Na razie więc zamówiłam próbki z EDM - wszystkie podkłady w wersji matte, która nie jest zachwalana, ale za późno się o tym dowiedziałam niestety.
I rzeczywiście po godzinie, dwóch noszenia żaróweczka. Co prawda po treningu nakładania, zmianie kremu na dzień na lżejszy jest lepiej, ale mają tendencję też do wchodzenia w pory oraz lekkiego warzenia się tu i ówdzie.
Klasyczne podkłady, no i Vichy, też się błyszczą, ale dłużej wytrzymują, no i bez warzenia się obywa.
Dlatego teraz wolę zapytać, jakie wersje testować przy takiej cerze wedle Waszych doświadczeń? Nie tylko o firmę EDM mi chodzi, bo może jakieś inne okażą się lepsze po prostu.
No i kolory... Cera jasna, trudno mi określić tonacje.
Z EDM odpadł po pierwszym nałożeniu Ivory (Buff), bo za szary (trupi, jak go moja bratowa określiła zabierając go z chęcią wielką, ostatnio gustuje w białych prawie podkładach ), o niebo lepiej wygląda Fair Medium (a więc Cool), nieźle, ale jakby nieco zbyt żółto Sunkissed Fair (ten chcę jeszcze przetestować solidniej, bo lato się zbliża, może się okazać akurat).
Dla porównania Vichy Opal - najjaśniejszy odcień jest jakby nieco zbyt żółty, a niedoścignionym ideałem odcienia jest Cliniqua podkład Superfit kolor Shell (nie ma go w Polsce już chyba, zastąpił go Creamy)
Możecie mi podpowiedzieć jakie odcienie brać pod uwagę w takiej sytuacji z poszczególnych firm? Może któraś z minerłoholiczek ma podobny odcień cery i ma już przerobione poszczególne odcienie?

Dodam, że już zabrałam się za studiowanie albumu ze zdjęciami. I kusi mnie też EDM Gold i Olive, by ustalić tonację. Ale skoro żółte tony mi przeszkadzaja, to może nie jest to najlepszy pomysł... ;/


pozdrawiam

Edytowane przez Myszaczek
Czas edycji: 2009-04-03 o 17:29
Myszaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 18:38   #3378
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Myszaczek no wygląda, że jesteś cool Może spróbuj:
  • Lumiere formułe VV - oni mają ładne chłodne odcienie,
  • Joppa Soft Coverage, bo Full Coverage jest dość ciężka - mają ładne odcienie,
  • Lauress Elemental (dla skór normalnych i suchych, ale Minimalist powoduje dość spore świecenie u większości) i Ethereal (mocno kryje i wygląda naturalnie) - ale tu Coole są podobno dość szare, więc polecam Neutral
  • EGM to chyba Cover Me - ale tu kolorów za bardzo nie znam
  • Lily Lolo - podkłady się świetnie wtapiają i trzymają, nie znam chłodnych odcieni, ale Blondie, któy mam, powinien być niby neutralny a jest dość różowy
  • Afterglow - tego nie znam wcale, ale Kuseczka używała i bez korektora wszystko było naturalnie przykryte
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 18:50   #3379
Myszaczek
Raczkowanie
 
Avatar Myszaczek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 65
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Myszaczek no wygląda, że jesteś cool
Wiedziałam, że coś w tym musi być

A za wskazania dziękuję, dopisuję do listy... będę zamawiać i próbować, póki nie znajdę.

Na razie jeszcze raz EDM zamówiłam, bo bardzo mi się Flat Topa zachciało. Mam już jeden ich pędzel - Kabuki i jest po prostu cudny, nie miałam nigdy lepszego i bardziej pluszowego.
A próbki przy okazji, choć tym razem Intensiv formuła, ale jak widzę na EDM nie będę się nastawiać za bardzo. Jak dotrą, doniosę, co wyszło z próbowania i czy cool nie zostało zabarwione jakimś beige czy olive
Myszaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-04, 16:36   #3380
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Hello, melduje nowy fajny sposob na poprawki outside. Gdzies wyczytalam, ze Kobietka poprawia makijaz w ciagu dnia puff jarem i wczoraj oproznilam swoj kaolin, wsypalam do niego mieszanke transparentnego i zoltego Soft Focusa EG i zabralam ze soba na impreze. Super sie sprawdzilo! Puff jar delikatnie matuje problematyczna strefe, nie zostawiajac smug koloru ani efektu pudrowosci!
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 18:26   #3381
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Hello, melduje nowy fajny sposob na poprawki outside. Gdzies wyczytalam, ze Kobietka poprawia makijaz w ciagu dnia puff jarem i wczoraj oproznilam swoj kaolin, wsypalam do niego mieszanke transparentnego i zoltego Soft Focusa EG i zabralam ze soba na impreze. Super sie sprawdzilo! Puff jar delikatnie matuje problematyczna strefe, nie zostawiajac smug koloru ani efektu pudrowosci!
Czyli po prostu traktujesz puff jara jako sypki puder do poprawek w trakcie dnia? Hmmm, chyba sprobuje
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 18:35   #3382
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czyli po prostu traktujesz puff jara jako sypki puder do poprawek w trakcie dnia? Hmmm, chyba sprobuje

a to nie jest jego klasyczne przeznaczenie?
Ja mam od dawna puffka w torebce, z NR fair. Rzadko się przydaje, ale czasem trzeba
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 21:21   #3383
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
a to nie jest jego klasyczne przeznaczenie?
Ja mam od dawna puffka w torebce, z NR fair. Rzadko się przydaje, ale czasem trzeba
Ja sie balam, czy on sie w torebce nie bedzie rozpadal Ale skoro twierdzicie, ze nie, to tez tak bede robic
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 21:24   #3384
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ja sie balam, czy on sie w torebce nie bedzie rozpadal Ale skoro twierdzicie, ze nie, to tez tak bede robic
ja mam różowy płócienny woreczek, akurat w rozmiarze puffka, żeby się nie rysował itp.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 21:57   #3385
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Hello, melduje nowy fajny sposob na poprawki outside. Gdzies wyczytalam, ze Kobietka poprawia makijaz w ciagu dnia puff jarem i wczoraj oproznilam swoj kaolin, wsypalam do niego mieszanke transparentnego i zoltego Soft Focusa EG i zabralam ze soba na impreze. Super sie sprawdzilo! Puff jar delikatnie matuje problematyczna strefe, nie zostawiajac smug koloru ani efektu pudrowosci!
Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
a to nie jest jego klasyczne przeznaczenie?
Ja mam od dawna puffka w torebce, z NR fair. Rzadko się przydaje, ale czasem trzeba
Dla mnie to jest od zawsze jedyne zastosowanie Puffów , do różu ani podkładu sie nie nadaje, ale do pudru sypkiego bardzo zgrabnie (nie robi efektu podkreślenia włosków na twarzy...)
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 00:30   #3386
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest od zawsze jedyne zastosowanie Puffów , do różu ani podkładu sie nie nadaje, ale do pudru sypkiego bardzo zgrabnie (nie robi efektu podkreślenia włosków na twarzy...)
ha, tak mówicie, że ten puff jar taki praktyczny
Bo ja dla niego zastosowania znaleźć jakoś nie umiałam.. I tak przeważnie odkręcam mojego puffa i wysypuję na miseczkę NR... Ale nie wpadłam zeby do sypkiego go użyć.. No to jutro przetransportuję chwilowo NR do zastępczego opakowania a do puff jara poleci ryżowy...
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 00:36   #3387
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Myślałam, że nigdy nie wejdę na to forum odkąd kupiłam próbki z kilku firm (Meow, Bare Escentuals, Lumiere, Lily Lolo i jeszcze jakieś dwie ale już nie pamiętam) to każdy minerał powodował na mojej skórze ten sam efekt- uczucie wysuszenia i natychmiastowe świecenie się skóry...

Mogłybyście polecić podkład mineralny, taki prawdziwy a nie pseudo, który ma właściwości nawilżające (chyba oczekuję niemożliwego) albo nadaje się do skóry suchej?

Wiem, że firmy mają różne formuły ale po testach stwierdziłam, że to chyba jakaś bujda bo każdy minerał zachowywał się u mnie identycznie- czyli szybkie błyszczenie.
Mam cerę mieszaną ale w kierunku suchej. Czyli nie mogę jej matować ale wyłącznie nawilżać bo na każde wysuszenie reaguje przetłuszczaniem się. Trochę szukałam i tak naprawdę sama już nie wiem co wybrać po ostatnich wpadkach z minerałami.

Nie potrzebuję dużego krycia. Dla mnie najważniejsze aspekty to niewysuszanie i naprawdę duża trwałość.

Będę wdzięczna za doradzenie
(ale czuję, że takie coś chyba nie istnieje )
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 07:19   #3388
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

minerały na pewno stricte nie nawilżą, od tego jest pielęgnacja.
Ja bym zaczęłam od everyday minerals i formuły o-glo/semi-matte, na razie nikt nie narzekał na ich wysuszające działanie. Trwałość można znacznie podnieść primerem, polecam Start to finish rice też z tej firmy.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 09:18   #3389
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Sisleys, Rozwielitka ma racje, nawilzaj porzadnie twarz przed nalozeniem mineralow, mozesz uzyc jakiegos niewysuszajacego primera (na pewno przesusza kaolin, krzemionka), o trwalosci najlepsze opinie chyba czytalam o mineralach Lauress
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 09:28   #3390
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziewczyny, zastanawiam sie nad kupnem utrwalacza do makijazu Kryolan DermaColor Fixing Spray- czy ktoras z Was uzywala go w polaczeniu z mineralami? Jakie sa wasze wrazenia? Czy nie jest on zbyt ciezki? Czy mozna uzywac go nacodzien?

Poza tym w zeszlym tygodniu otrzymalam swoje zamowienie z Joppa Minerals, dostalam tez dwie probki gratis- roz Island Rose (zachwycil mnie!) i cos, co nazywa sie 'Dusk', i na ktorego torebeczce jest napisane, ze jest to 'MULTI TASKING BLUSH POWDER'- wnioskuje wiec, ze musi to byc roz, ale dlaczego jest on w takim ciemnoszarym kolorze, ktory w ogole nie kojarzy mi sie ze standardowym rozem??
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.