"prykające" kości, stawy - od czego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-05, 09:46   #1
biedrona1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 125

"prykające" kości, stawy - od czego?


Jak w temacie... Nigdy tak nie mialam a teraz ostatnio zauwazylam, ze podczas cwiczen "prykaja" mi stawy lub kosci.. nie wiem dokladnie bo sie nie znam Od czego to może być??? Jak bym miala zastane to rozumiem, ale staram sie ruszac i nigdy tak nie bylo a teraz taka niespodzianka... Nie wiem czy powinnam to rozruszac czy moze wlasnie delikatnie by nie nadwyrezyc??? Bardzo prosze o porade... z gory dziekuje
biedrona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 09:52   #2
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Tez tak czesto mam, a ze sportem jestem na ty. Czesto mam tak w kręgosłupie gdy robie skrętoskłony, ale nic mnie nie boli tylko ten odgłos. Uznalam, ze po prostu moje stawy i kości po całonocnej przerwie nie są w takiej kondycji jak wieczorem, więc tak strzela.
Drugim strzelaniem jest u mnie niedoleczona kostka. Była skecona, ale nie lubie miec niczego w gipsie... i teraz tak przeskakuje w niej cos.
Inna sprawa moze jeszcze byc to, ze masz krzywy kręgosłup, albo źle wykonujesz ćwiczenia.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 10:00   #3
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Biedrona taki temat był już kiedyś, dziewczyny wymieniały się spostrzeżeniami. Bodajże założony przez Catt?
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 10:48   #4
biedrona1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 125
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

oki dziekuje bardzo
biedrona1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 18:15   #5
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

A jak to dokładnie "prykanie" wyglada (bo tak szczerze to Cie nie rozumiem ) Bo ja mam cos takiego ze mi trzeszczy w kolanach ( i ogólnie mnie bolą i w prawym mnie coś kłuje) byłam u chirurga i powiedział, ze tam jak sie stawy ruszają powinna być gładka powierzchnia, to ja mam chropowatą :/ z tąd do trzeszczenie, a kłucie to mozliwe ze mam coś ukruszone, lub zbyt przeciążone, bo za duzo sportu, treningi od 8 lat a do tego indywidualnie uprawiam sport. wiec nie zaciekawie, własnie w srode jade na USG kolana do Krakowa, ciekawa jeste co to bedzie. Pozdrawiam "D
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 20:52   #6
Sylussia
Raczkowanie
 
Avatar Sylussia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 152
GG do Sylussia
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

ja mam tak chyba od zawsze w lewym kolanie :P nie wiem naprawde od czego to może być ale dodam, że ja doś często uprawiam sport więc to nie jest z powodu małego ruchu
Sylussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 21:00   #7
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Fredka, USG powinno wszystko wykazać. Powodzenia!
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 00:29   #8
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Myśle, że wszelkie długotrwałe 'prykania' i strzelania stawów powinno się zgłaszać do lekarza. Dobrze, że wybierasz się na USG.
Mnie tak kolana zawsze stukały przy ćwiczeniach, czy nawet wchodzeniu po schodach czasem. Zwlekałam, zwlekałam, aż w końcu gdy poszłam do lekarza stwierdzono u mnie zwyrodnienia rzepek :|
No i się doigrałam. Rehabilitacje, naświetlanie, prądy i inne cuda.
A do tego teraz muszę oszczędzać kolana
Jazda na rowerze i skakanka zakazane
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 19:45   #9
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Cytat:
Napisane przez ijaa
Myśle, że wszelkie długotrwałe 'prykania' i strzelania stawów powinno się zgłaszać do lekarza. Dobrze, że wybierasz się na USG.
Mnie tak kolana zawsze stukały przy ćwiczeniach, czy nawet wchodzeniu po schodach czasem. Zwlekałam, zwlekałam, aż w końcu gdy poszłam do lekarza stwierdzono u mnie zwyrodnienia rzepek :|
No i się doigrałam. Rehabilitacje, naświetlanie, prądy i inne cuda.
A do tego teraz muszę oszczędzać kolana
Jazda na rowerze i skakanka zakazane
To ja mam tak samo, już od kilku lat :/ byłam z tym u lekarzy w moim miescie ale stwierdzili że nic mi nie jest (tak, a kolana to mi dla sportu strzelają i bolą!!) Dopiero pojechałam do krynicy do chirurga i mi własnie cos wspomniał o zwyrodnieniu :/ A na rehabilitację mam ustalony termin od czerwca (ciekawa jestem jakie zabiegi będę miała) Eh jutro Kraków....usg zobaczymy jak to bedzie.
Pozdrawiam
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 19:51   #10
Czekoladaa
Rozeznanie
 
Avatar Czekoladaa
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 788
GG do Czekoladaa
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

mi tak strzelają od około 10 roku zycia. najbardziej w kolanach. nie boli mnie to, a do odglosu juz sie przyzwyczailam) nie sadze, aby niosło to ze sobą jakies problemy zdrowotne
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąc jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką. "
Czekoladaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 20:03   #11
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Ja miałam jakieś takie "przeskakiwanie" w biodrze, gdy leżę i wykonuję prawą nogą koła. Pomogła mi glukozamina. Teraz przeskakuje znacznie mniej.
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 06:58   #12
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Ijaa wiem, że to może zabrzmi dziwnie, ale zazdroszcze Ci przynajmniej tego, że ową chorobę u Ciebie zdiagnozowali, tzn. któryś z lekarzy potraktował Cię powaznie. Ja byłam kilka razy u chirurgów, ortopedów itd. i zawsze słyszałam tylko jedno "przejdzie jak pani biegać przestanie". Na jakiś czas przestałam, a ból sie zwiększył.

O dziwo (!!) pomógł ARTHRO STOP PLUS z MSM, glukozaminą i lekiem przecwizapalnym i zwykła glukozamina. Zrobiłam kurację paromiesięczną i jestem jak nowa. Nic nie pyka, nic nie boli, tylko strach przed tym pozostał...
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 16:03   #13
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Własnie wróciłam z Kraka i lekarz bo wykonaniu USG stwierdził, że mam Chondromalacje prawej rzepki Powiedział, że powinnam łykać jakieś tabletki na chrząstke stawową chyba. Teraz musze sie znowu zapisać do chirurga do Krynicy żeby mu pokazać to USG i zobaczymy co on zadecyduje...
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:51   #14
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Fredka, czyli nie jest źle. Tak jak myślałam i mówiłam -> suplementacja konieczna Powodzenia!
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 18:37   #15
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Cytat:
Napisane przez inch
Fredka, czyli nie jest źle. Tak jak myślałam i mówiłam -> suplementacja konieczna Powodzenia!
Wiesz niby nie jest źle, ale ta chondromalacja rzepki mnie zastanawia bo z tego co znalazłam w internecie to powstają szczeliny mniędzy włókienkami łacznotkankowymi, chrząstka traci połysk i gładkośc i upodabnia się do pluszu Następstwem może być zwyrodnienie stawu kolanowego. W ostateczności prowadzi to nawet do operacji, ale myślę że az tak źle nie jest i mam nadzieję, że do tej ostateczności nie dojdzie.
A zauwazyłam ostatnio, że coraz częsciej mnie boli to kolano. Przedtem to bolało (czasem puchło) gdy przeciążyłam, a teraz to jak chodzę, a nawet niekiedy jak siedzę mnie boli
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 20:46   #16
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Cytat:
Napisane przez green_tea Pokaż wiadomość
Ja miałam jakieś takie "przeskakiwanie" w biodrze, gdy leżę i wykonuję prawą nogą koła. Pomogła mi glukozamina. Teraz przeskakuje znacznie mniej.
.... mam tak samo .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:09   #17
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

dziewczyny bardzo często obajw pyrkania przeskakiwania pojawia się gdy ma się genralnie problemy z chrząstką stawową któa przestaje wytwarzać maż stawową chroniącą nasze stawy podczas wysiłku
nie bagatelizujcie tego
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 17:36   #18
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
dziewczyny bardzo często obajw pyrkania przeskakiwania pojawia się gdy ma się genralnie problemy z chrząstką stawową któa przestaje wytwarzać maż stawową chroniącą nasze stawy podczas wysiłku
nie bagatelizujcie tego
wiec, co mozemy zrobic?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 19:41   #19
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Zgłosić się do lekarza, a następnie zastosować zaleconą przez niego terapię
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 08:03   #20
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

zazwyczaj lekarz przepisuje jakies leki na poprawe budowy chrzastki stawowej
nie wierzew jej dzialanie ale coz
poza tym rehabilitacja i cwiczenia wmacniajace miesnie zazwyczaj w odciazeniu na poczatek

dla was fajny bylby aqua aerobik np
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 09:01   #21
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

A ja z kolei nie wierzę w porady nie-lekarzy udzielane przez internet, bez badania pacjenta i określenia, co mu dolega...

Wielu osobom glukozamina albo różne środki typu artresan pomogły.

Niestety, nieleczone problemy ze stawami dość często kończą się operacyjnie. Nie sądzę, żeby pomógł aqua aerobic, jak ktoś ma chore stawy
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 11:10   #22
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Pomóc pomoże, ale jako dodatek do leków. W przeciwnym razie może się jeszcze pogorszyć.

Co do porad nie-lekarzy - śmiać mi się chce, gdy komuś coś dolega, idzie do lekarza i opowiada mu o swojej diagnozie wyczytanej na Wikipedii albo innej wszystkowiedzącej stronie
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 11:10   #23
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

niestety mi lekarz nie moze zdjagnozowac co sie dzieje z moim kolanem , nie bylam u pierwszego lepszego.. i pomyslec, ze jeszcze pol roku temu mialam "normalne" kolano. biegalam, skakalam, eh.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 11:44   #24
ravenger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Jak już Izmonek napisała "przeskakujące" kolano to zazwyczaj efekt problemów z wytwarzaniem mazi stawowej. Zaczyna się niewinnie, na początku boli kolano po większym wysiłku, stopniowo coraz częściej, z braku mazi zaczyna ścierać się chrząstka a w sytuacjach naprawdę ekstremalnego zaniedbania sprawy kości zaczynają o siebie trzeć co w praktyce uniemożliwia chodzenie.
Co zrobić?

Do lekarza, koniecznie ortopedy. Chirurg za dużo nie pomoże.

Jak wygląda leczenie? Wymienię trzy metody:

1 rehabilitacja (pole magnetyczne, naświetlanie laserem etc.) i leki (z glukozaminą, msm, leki przeciwzapalne - ogólnie dużo jest tego na rynku np. Odnovit, Flexodon, Zeel T, Surgam)
plusy: stosunkowo niski koszt, w początkowej fazie choroby bardzo skuteczne
minusy: konieczna dyscyplina (kuracja trwa ok.6 tygodni, w tym czasie nie powinno się obciążać kolan a więc bieganie, rower, skakanka etc. odpadają)

2 zastrzyki. Lekarz ortopeda wstrzykuje w kolano substancję która ma zastąpić brakującą maź stawową/wspomóc jej regenerację
plusy: wysoka skuteczność
minusy: koszt (ok.100zł/1zastrzyk, zabieg wykonuje się co tydzień lub dwa, średnio ok. 3-4 zastrzyki na 1 kolano), możliwość popełnienia błędu przez lekarza (gdy wstrzyknie w nieodpowiednie miejsce trzeba będzie usunąć wstrzykniętą substancję operacyjnie)

3 operacja za pomocą laparoskopu.
plusy: szybka operacja, po 2-3 dniach możemy wrócić do domu, zazwyczaj bardzo skuteczna
minusy: jak każda operacja - możliwe powikłania, przez pewien czas po operacji powinno się oszczędzać kolana (mniej więcej jak w punkcie 1)

Ostatnio zauważyłem taki dziwny trend - większość lekarzy, już nawet podczas pierwszej wizyty proponuje operację. IMO warto wcześniej spróbować innych metod leczenia, operacja to ostateczność.

Tego co napisałem nie traktujcie jak jakieś kompedium czy coś w ten deseń, ewentualnie jako taki mały wstęp do tematu, więcej informacji udzieli wam lekarz specjalista.

A przy okazji to pragnę przywitać się z użytkowniczkami i użytkownikami forum bo to mój pierwszy post tutaj
ravenger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 14:34   #25
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

hm kto powiedział ze rehabilitacja szkodzi?????????????????? ?
wow to jakaś pomyłka niestety
jest tylko jedna choroba której rehabilitacja szkodzi - zanikanie mięśni - ale też nie sama rehabilitacja tylko nadmierna zpowodu męczliwości mięśni
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 15:13   #26
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

mozesz mi powiedziec, skad sie bierze "zanik" mazi w np. kolanie? nie mam pojecia, skad mi sie to wzielo . u mnie sa dlugie kolejki do ortopedow, a ja bylam u orto - chirurga, i rozlozyl rece. jak mnie badal i "sciskal" kolano to nic mnie nie bolalo, dlatego moze nie chcial ostatecznego werdyktu powiedziec? na tamta chwile stwierdzil przeciazenie czegostam, ale przeciazenie od troche ponad 4 miesiecy chyba juz nie jest przeciazeniem?

jak myslice, kupic sobie na dzien dzisiejszy opaske elastyczna na kolano? na razie wiarze sobie bandazem elastycznym, bo czuje sie bezpieczniej pod wzgledem "kolano mi sie nie pokrzywi"... eh .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 19:27   #27
ravenger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
mozesz mi powiedziec, skad sie bierze "zanik" mazi w np. kolanie? nie mam pojecia, skad mi sie to wzielo . u mnie sa dlugie kolejki do ortopedow, a ja bylam u orto - chirurga, i rozlozyl rece. jak mnie badal i "sciskal" kolano to nic mnie nie bolalo, dlatego moze nie chcial ostatecznego werdyktu powiedziec? na tamta chwile stwierdzil przeciazenie czegostam, ale przeciazenie od troche ponad 4 miesiecy chyba juz nie jest przeciazeniem?

jak myslice, kupic sobie na dzien dzisiejszy opaske elastyczna na kolano? na razie wiarze sobie bandazem elastycznym, bo czuje sie bezpieczniej pod wzgledem "kolano mi sie nie pokrzywi"... eh .
Mi lekarz odradzał stosowanie opasek i bandaży, nie pamiętam tylko już jego argumentacji :/
Osoby które miały problem z rzepką stosują często stabilizatory kolana, pełno tego jest np. na allegro, koszt jednego ok.40zł. Nie wiem tylko czy w Twoim konkretnym przypadku będzie jakiś sens stosowania tego - skonsultuj się z lekarzem, on rozwieje Twoje wątpliwości.

Skąd biorą się problemy z wytwarzaniem mazi?

Powodów może być naprawdę sporo, niektóre bardzo błahe. Ot, np. siedzisz sobie przed kompem i podwijasz nogi pod siebie siadając na nich, wtedy stawy kolanowe są dośc mocno obciążone. Kolejne powody to urazy i intensywne uprawianie sportu - osobom bardzo aktywnym polecane są różne preparaty wzmacniajace stawy.

Moje problemy z kolanami mają dośc złożoną przyczynę. Brałem Izotek, wiadomo jak działa - wysusza wszystko "od środka". Na ulotce jest informacja by ograniczyć aktywnośc fizyczną podczas jego brania, ja się niezbyt tym przejąłem. Do tego doszła gra na bramce na hali i częste urazy z tym związane oraz jazda rowerem (ok. 4 tys km w ciagu trzech miesiecy). To wszystko zebrane razem do kupy przyczyniło się do sporych problemów.
ravenger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:21   #28
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Mnie 'prykają' wszystkie stawy Wszystkie Palce, nadgarstki, łokcie, szyja, kręgosłup, kolana, miednica. No poprostu wszystko i to od zawsze. Przyzwyczaiłam się
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:29   #29
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Mnie 'prykają' wszystkie stawy Wszystkie Palce, nadgarstki, łokcie, szyja, kręgosłup, kolana, miednica. No poprostu wszystko i to od zawsze. Przyzwyczaiłam się
mi od zawsze palce, zgiecia stop, nadgarstki, szyjne kregi, kregoslup i panewka.., ale wiem jedno, ze kolana nigdy i wlasnie to mnie martwi. kocham biegac, a teraz z ta niedsypozycja tylko sie pochlastac .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:34   #30
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: "prykające" kości, stawy - od czego?

Btw. brak mazi w kolanach też kiedyś miałam, dawno, tak z 10 lat temu. To był straszny kłujący ból do tego stopnia, że nie mogłam chodzić. Zrobili mi prześwietlenie - nic nie wykazało i lekarz stwierdził, że to ten brak mazi. Jadłam potem jakieś tabletki, nie pamiętam jakie, po których mi przeszło i do tej pory nie wróciło
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 19:41:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.