dylemat ze studiami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 18:23   #1
pola321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 240

dylemat ze studiami


Witam mam dylemat ze studiami bo nie wiem czy wybrac zaoczne czy dzienne, ogolnie to i tak wybieram sie na prywatna uczelnie, ale nie wiem czy wybrac dzienne czy zaoczne. Nie zamierzam jeszcze rozpoczynac mojej kariery zawodowej ale rodzice dali mi wybor wiec moge isc na jakie chce. A jakie jest wasze zdanie?
pola321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:29   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: dylemat ze studiami

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:32   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dylemat ze studiami

Hmmmmmm chyba poszłabym na dzienne bo na zaocznych jest więcej pracy własnej i na dziennych mogłabym liczyć że poświęca mi więcej czasu.
Z drugiej strony komu by się chciało jeździć 5 dni w tygodniu na uczelnie skoro w tej samej cenie ma 2 dni w tygodniu.
CHOCIAŻ, kolejny minus - wszystkie weekendy w szkole, jak tu wyjść na imprezę ze znajomymi.
No nie wiem, jakbym miała blisko to dzienne, a jakbym miała się tarabanić gdzieś daleko komunikacją miejską z przesiadką to zaoczne
Chociaż może zależy od kierunku?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:36   #4
pola321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 240
Dot.: dylemat ze studiami

tak zdają sobie z tego sprawę, ja jestem niepełnosprawna i narazie mam rente, nie jeżdzę na wózku czy cos w tym stylu ale ogolnie mam problem, wiec narazie jeszcze nie chce isc do pracy bo sadze ze jeszcze zdaze sie napracowac a co do kierunku to cos chyba z ekonomia, finansami zwiazane )) a co do argumentu drabineczki to dobry argument z tymi imprezami w weekend

Edytowane przez pola321
Czas edycji: 2012-02-13 o 18:38
pola321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:45   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dylemat ze studiami

Nom utrzymywanie znajomości w tym okresie jest całkiem ważne - będziesz od poniedziałku do piątku odbijać się od ścian z nudów, a w weekendy zamiast spotykać się ze starymi znajomymi będziesz na uczelni.
Ale z drugiej strony jeśli masz jakąś niepełnosprawność to jeżdżenie 5 dni w tygodniu na uczelnie nie musi sprawiać ci super przyjemności, pogoda teraz jest tragiczna a zima jest co roku.
Trudny wybór
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:50   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: dylemat ze studiami

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:57   #7
pola321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 240
Dot.: dylemat ze studiami

uczelnia na miejscu, z jednej strony tak sobie mysle co ja bym robila od pon do piatku jesli chodzilabym na zaoczne w koncu wiekszosc znajomych bylaby wtedy w pracy albo na uczelni ;] ale trudny wybor bo z drugiej strony slysze takie opinie ze jak pojde na zaoczne to trudniej o prace, ale kazdego sa + i -
pola321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 20:39   #8
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: dylemat ze studiami

Cytat:
Napisane przez pola321 Pokaż wiadomość
jak pojde na zaoczne to trudniej o prace
Niby czemu? Na dyplomie nie pisze w jakim trybie ukończyłaś studia.
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 20:50   #9
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: dylemat ze studiami

Zdecydowanie na dzienne, jeśli idziesz na prywatną uczelnię. Na zaoczne studia, na większość kierunków mogłabyś się dostać na uniwersytecie, więc bez sensu iść na zaoczne prywatnie.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:00   #10
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: dylemat ze studiami

Cytat:
Napisane przez pola321 Pokaż wiadomość
Witam mam dylemat ze studiami bo nie wiem czy wybrac zaoczne czy dzienne, ogolnie to i tak wybieram sie na prywatna uczelnie, ale nie wiem czy wybrac dzienne czy zaoczne. Nie zamierzam jeszcze rozpoczynac mojej kariery zawodowej ale rodzice dali mi wybor wiec moge isc na jakie chce. A jakie jest wasze zdanie?
kilka lat temu część moich znajomych miała podobne dylematy i powiem Ci, ze bardziej zadowoleni są ci, którzy poszli na zaoczne i do jakiejś tam pracy czy na praktyki związane z kierunkiem studiów, bo po ukończeniu studiów już mieli co wpisać do CV a nie jęczeć, że nie mają doświadczenia. Na studiach płatnych zaocznych też sobie poradzisz przecież, nie wiem co trzeba by robić na płatnych studiach, żeby sobie nie poradzić
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:11   #11
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: dylemat ze studiami

Cytat:
Napisane przez pola321 Pokaż wiadomość
uczelnia na miejscu, z jednej strony tak sobie mysle co ja bym robila od pon do piatku jesli chodzilabym na zaoczne w koncu wiekszosc znajomych bylaby wtedy w pracy albo na uczelni ;] ale trudny wybor bo z drugiej strony slysze takie opinie ze jak pojde na zaoczne to trudniej o prace, ale kazdego sa + i -
Nie wiem czy tak trudniej o pracę, pod warunkiem, że złapiesz ją już na studiach. Koleżanka z roku złapała pracę w zawodzie już na 1 roku. Po skończeniu licencjatu miała już 3 lata doświadczenia i kolejne awanse w pracy. Kuzynka koleżanki, studiująca prawo pracuje już 2 lata w kancelarii jako asystentka i studiuje dodatkowo. Sama studiowałam dziennie i zaocznie(2 kierunki- na kierunku dziennym czułam się oszukana, bo chociaż zaoczni byli w tyle z teorią, to umieli więcej zrobić w praktyce).
Jeśli nie masz zamiaru iść do pracy, to idź na te dzienne. Ja bym jednak zaocznych nie odrzucała.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 21:13   #12
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: dylemat ze studiami

Cytat:
Napisane przez pola321 Pokaż wiadomość
uczelnia na miejscu, z jednej strony tak sobie mysle co ja bym robila od pon do piatku jesli chodzilabym na zaoczne w koncu wiekszosc znajomych bylaby wtedy w pracy albo na uczelni ;] ale trudny wybor bo z drugiej strony slysze takie opinie ze jak pojde na zaoczne to trudniej o prace, ale kazdego sa + i -
Dosyć dziwny to dylemat, bo zazwyczaj jak ktoś idzie na studia płatne, to sam musi za nie zapłacić = pracować, wtedy te wolne 5 dni jest jak znalazł. I w ogóle co to za miasto, uczelnia, bo jeżeli Wyższa Szkoła Tego i Owego w Psiej Wólce, to i tak nikt nie zwróci uwagi czy dzienne czy zaoczne. Płatne to płatne, trochę inaczej to wygląda niż na państwowych.
W sumie skoro nie musisz się martwić o pieniądze, to wszystko jedno co zrobisz. A jeśli zależy Ci na dobrej pracy po studiach, to zaoczne i do pracy.

Wyobrażenia człowieka po liceum o studiach jest nie do końca zgodne z rzeczywistością, niestety odkryłam to raczej późno.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:56   #13
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: dylemat ze studiami

Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
Dosyć dziwny to dylemat, bo zazwyczaj jak ktoś idzie na studia płatne, to sam musi za nie zapłacić = pracować, wtedy te wolne 5 dni jest jak znalazł. I w ogóle co to za miasto, uczelnia, bo jeżeli Wyższa Szkoła Tego i Owego w Psiej Wólce, to i tak nikt nie zwróci uwagi czy dzienne czy zaoczne. Płatne to płatne, trochę inaczej to wygląda niż na państwowych.
W sumie skoro nie musisz się martwić o pieniądze, to wszystko jedno co zrobisz. A jeśli zależy Ci na dobrej pracy po studiach, to zaoczne i do pracy.

Wyobrażenia człowieka po liceum o studiach jest nie do końca zgodne z rzeczywistością, niestety odkryłam to raczej późno.

a czemu nie chcesz isc na dzienne na panstwowej uczelni? odpadłby wtedy koszt czesnego.
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.