Coś do ukrycia dla cery trądzikowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 14:48   #1
Ironlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Cool

Coś do ukrycia dla cery trądzikowej


Pomimo kilkuletniej walki z trądzikiem i wzmożonej pielęgnacji potrzebuję czegoś do ukrycia wyprysków oraz przebarwień. Poszukuje podkładu, pudru prasowanego, bądź sypkiego, który by średnio krył (nie mocno). Nie musi posiadać funkcji matującej. Przeglądając KWC nie wiem czy lepszy byłby puder prasowanyManhattan, Soft Compact Powder, Natural Look czy też jakiś podkład(z średniej półki cenowej). Mam cerę bardzo jasną i wszelkie pudry w kremie antybakteryjne z niskiej półki tworzą smugi, ścierają się, a przede wszystki mają zbyt ciemne odcienie (mam bardzo jasną karnację). Nie chciałabym pogarszać stanu cery i boję sięczy aby podkład jest bardziej niebezpieczny od pudru.
Ironlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 18:27   #2
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Współczesne podkłady są bezpiecznie, a wiele z nich dodatkowo pielęgnuje cerę, np. nawilżając ją lub odżywiając (wit. C). Doskonale rozumiem Twój problem i szczerze podsunęłabym inne rozwiązanie. Cera trądzikowa wymaga szczególnego traktowania, a podkład ma być inwestycją w nią - czymś co pomoże, a nie zaszkodzi. Większość prawdziwie dobrych podkładów to podkłady wysokopółkowe. Te tańsze często mają właściwości komodogenne - zapychają pory, powodując powstawanie kolejnych wyprysków, bądź zwyczajnie są gorszej jakości - zostawiają smugi, szybko się ścierają, nieestetycznie świecą po godzinie.
Dobre podkłady dla bardzo jasnych cer ma np. Clarins, Guerlain, czy Lancome. Tańszy, a dość dobry jest True Match L'Oreala. Możesz wypróbować także nowy podkład Bourjois - Repulpant. Niech nie zrazi Cię jego przeznaczenie (docelowo anti-age), gdyż tak naprawdę jest bardzo przyjazny dla cer młodszych, a na dodatek ładnie je pokrywa.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 19:38   #3
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Co do smug- a może podkłady są oki, a smugi są z nieprawidłowego rozcierania? Czym nakładałaś? Bo ja mam antybakteryjny z AA i sobie go chwalę
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 21:41   #4
Ironlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Zazwyczaj placami rozgrzewam podkład i nakładam, ale najważniejsze to chyba dobrać odpowiedni odcień. Może jeszcze ktoś sięwypowie, coś poleci ?
Ironlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 08:50   #5
fascynacja25
Raczkowanie
 
Avatar fascynacja25
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa/Radom
Wiadomości: 466
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Cytat:
Napisane przez Ironlady
Pomimo kilkuletniej walki z trądzikiem i wzmożonej pielęgnacji potrzebuję czegoś do ukrycia wyprysków oraz przebarwień. Poszukuje podkładu, pudru prasowanego, bądź sypkiego, który by średnio krył (nie mocno). Nie musi posiadać funkcji matującej. Przeglądając KWC nie wiem czy lepszy byłby puder prasowanyManhattan, Soft Compact Powder, Natural Look czy też jakiś podkład(z średniej półki cenowej). Mam cerę bardzo jasną i wszelkie pudry w kremie antybakteryjne z niskiej półki tworzą smugi, ścierają się, a przede wszystki mają zbyt ciemne odcienie (mam bardzo jasną karnację). Nie chciałabym pogarszać stanu cery i boję sięczy aby podkład jest bardziej niebezpieczny od pudru.
Podkłady typowe dla cer trądzikowych ma min apteczna firma La Roche Posay, jest tam kilka rodzajów podkładów: korygujący, kamuflujący, optycznie wygładzający... Wszystkie nie zatykają porów, ich cena to ok 70 zł

dobry również na mocny efekt krycia bez tworzenia maski ma podkład Estee Lauder Double Wear kosztuje 140 zł

Dobrze też kryje ale matowi mocno podkład Revlonu Colorstay kosztuje 70 zł

Co do pudru w kamieniu to polecam ci puder Shiseido Luminizing Color jest świetny, mam odcień L1 i L2, nie widać ich na buzi ale ładnie ją rozświetlają, sprawdź sobie opinie na KWC

Pozdrawiam
__________________
Kocham Cię nie za to jaki jesteś lecz za to jaka jestem ja kiedy jestem zTobą...


fascynacja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 10:14   #6
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

jesli ma dobrze kryc, to dermacol
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 10:26   #7
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Ale Dermacol nie jest pełnym w tego słowa znaczeniu podkładem. To kosmetyk wyłącznie do stosowania jako korektor, gdyż cała twarz nim pokryta jest sztuczna i nienaturalna.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 13:15   #8
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Nakładasz palcami czy gąbeczką? Gąbeczką lepiej jest. I lepszy jaśniejszy podkład od za ciemnego bo mamy efekt maski
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 08:08   #9
Ironlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Dermacolu używałam i jednak to nie jest podkład dla mnie zbyt ciężki nawet jak nałoże małą ilość trochę sztucznie wygląda. Ostatecznie wybrałam się do drogerii i kupiłam L'Oreal Translucide numer 15. Dopiero raz użyłam i raczej odpowiada mi, jak narazie tylko jest mały problem z kolorem. Jest trochę ciemniejszy niż moja karnacja (1 ton). Tak to już jest przy wybieraniu podkładu w sztucznie oświetlonym miejscu Czym byście go rozjaśniły ?
Ironlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:40   #10
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

a może korektor kamuflaż z Art Deco?ja jestem z niego bardzo zadowolona
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2498
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 11:12   #11
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Absolutnie NIE POLECAM korektoru antybakteryjnego Vipery. Jest strasznie jasny, a zielony kolor jednej połowy nie maskuje dobrze wyprysków. Trzymają się do 4 godzin góra. Fatalna jakość. Nie wiem, jak wytrzymałam z tym kosmetykiem półtora roku.
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-24, 11:39   #12
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

ja polecam puder prasowany Manhattan Clearface jest to seria antybakteryjna, również chwalę sobie fluid


P.S. w Dogerii Nautra puder prasowany jest na promocji i kosztuje 17. 99
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 18:56   #13
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Świetny korektor to Pan Stick od Maxa Factora. Podbierałam mamie
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 11:01   #14
Sheelo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 14
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Absolutnie nie polecam Dermablend'u. Nie zakrywa aż tak dobrze, potwornie zapycha, wygląda sztucznie i powstają nowe krosty.
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.

-Paulo Coelho



Sheelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 14:47   #15
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

od wieeeelu lat meczę sie z tradzikiem ale po pol rocznym stosowaniu tetracykliny (antybiotyk)poprawilo sie niedopoznania .. ale niestety pare miesiecy poznij mialam uczulenie i gdy wyleczylam uczulenie pojawi sie bardzo nasilony tradzik ;(;(;(;( jest naprawwde strasznie biore od ok 3tyg tetralysal ale niic niepomaga a wrecz po ok 1,5tyg zauwazylam ze mi sie bardzo pogorszylo ... ciagle pojawiaja sie nowe wielkie ropne pryszcze a nadodatek cala twarz mam w oblesnych przebarwieniach ... jestem zalamana (nawet przez to nie poszlam nigdzie na sylwestra ) bez podkladu niewyszlabym z domu ale niestety uzywam fluidu la roche .. jest on bardzo kryjacy.. niedosc ze po nalozeniu go mam maske i wygladam jak ostatania tapeciara to jescze i tak widac wystajace pryszcze ... czy mozecie mi polecic moze jak sie tym malowac no albo nieiwme ...prosze o pomoc


a i jescze dodam ze przemywam twarz robionym tonikiem (wiem ze jest w nim spirytus sali.) a nastepnie nakladam nawilżający physio gel i na to ten fluid... mimo tego po jakim czasie i tak widac przesuszona skore ..
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 12:03   #16
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

.
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 14:53   #17
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Joooanna wydaje mi się, że używanie tego toniku nie jest dobrym pomysłem. Przynajmniej nie codziennie, a raz na 2 -3 dni bo mocno przesusza. Ważne żeby nawilżyć cere, jakiś tonik bez alkoholu - może nawet hydrolat (np.lawendowy).
Na temat podkładu się nie wypowiem, bo go nie znam, ale jedno wiem na pewno używaj go tylko kiedy musisz. Strasznie Ci współczuję, bo na pewno nie jest Ci łatwo. Możesz spóbować ograniczyć cukier (we wszelkiej postaci) mleko, kakao, kawę i sprawdzić hormony.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 15:10   #18
Joooanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 118
Dot.: Coś do ukrycia dla cery trądzikowej

Eti bardzo dziekuje za odp .. co do tego toniku to wlasnie zapisalam sie juz do dermatologa zeby mi cos innego dala.. a na to co jem zaczelam bardzo uwazac wiec mam nadzije ze to cos pomoze
__________________
''Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."


Joooanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.