OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-27, 11:11   #3991
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mnie po jakimś czasie brakowało kremu nawilzajacego a mam cerę mieszana.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Ja ogólnie zawsze zaniedbywałam trochę buzię, bo nie miałam z nią nigdy problemów więc wstyd się przyznac, ale krem nakładałam od święta... Stąd teraz jestem taka zadowolona może
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 22:21   #3992
Słonecznik78
Raczkowanie
 
Avatar Słonecznik78
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 73
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam kobietki, tak sobie co jakiś czas wyrywkowo podczytuję informacje o OCM, mam pytanie czy któraś z Was stosuje tę metodę powiedzmy rok czy minimum pół roku, chodzi mi o efekty długotrwałe, i jeszcze jedno czy jest tu jakas Pani 30+ (tak powiedzmy już bliżej 40) jeśłi tak, to interesuje mnie, czy takie nakładanie olei jakoś działa przeciwzmarszczkowo? ujędrniająco?
Mam problem z wiotczejącą skórą na policzkach, stąd pytanie
Słonecznik78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 07:55   #3993
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Słonecznik78 Pokaż wiadomość
witam kobietki, tak sobie co jakiś czas wyrywkowo podczytuję informacje o OCM, mam pytanie czy któraś z Was stosuje tę metodę powiedzmy rok czy minimum pół roku, chodzi mi o efekty długotrwałe, i jeszcze jedno czy jest tu jakas Pani 30+ (tak powiedzmy już bliżej 40) jeśłi tak, to interesuje mnie, czy takie nakładanie olei jakoś działa przeciwzmarszczkowo? ujędrniająco?
Mam problem z wiotczejącą skórą na policzkach, stąd pytanie
Drogi Słoneczniku!
Oleje natłuszczają skórę i ją nawilżają, więc będą miały działanie przeciwzmarszczkowe. Warto zacząć się babrać olejami i do tego dodać masaż twarzy -> skóra porządnie wchłonie olej, a masaż dodatkowo pomoże ujędrnić skórę.
Mojej Teściowej regularnie kupuję olej kokosowy, a Mamie podrzucałam też różne oleje (obie panie 60+) i są bardzo zadowolone.
Wiadomo - zmarszczek magicznie nie wypełni, ale może pomóc opóźnić powstanie nowych
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 08:20   #3994
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Słonecznik78 Pokaż wiadomość
witam kobietki, tak sobie co jakiś czas wyrywkowo podczytuję informacje o OCM, mam pytanie czy któraś z Was stosuje tę metodę powiedzmy rok czy minimum pół roku, chodzi mi o efekty długotrwałe, i jeszcze jedno czy jest tu jakas Pani 30+ (tak powiedzmy już bliżej 40) jeśłi tak, to interesuje mnie, czy takie nakładanie olei jakoś działa przeciwzmarszczkowo? ujędrniająco?
Mam problem z wiotczejącą skórą na policzkach, stąd pytanie
Ja podzieliłam się tą metodą z mamą (45lat), stosujemy OCM dopiero od dwóch tygodni, ale jest zadowolona mimo, że wcześniej podchodziła do sprawy bardzo sceptycznie

No właśnie dziś mijają 2 tygodnie. Cera nie jest jeszcze idealna jeśli chodzi o wygląd, ale wygładzenie niezaprzeczalnie już nastąpiło. Mimo, że na policzkach mam lekką kaszkę, a na czole pozostałości pryszcza to w innych miejscach buzia jest bardzo gładka Widac też jeszcze zaskórniki, ale zwalczam je olejkiem pichtowym, który - jak już zauważyłam na sobie - bardzo pomaga. Stosuję więc dalej, zobaczymy jak się przygoda rozwinie
__________________
05.08.2014 - dbam o moje kręciołki
10.02.2017 - akcja odchudzanie
65.5 kg --> 56.5 kg --> 54.5 kg
27.03.2017 - założyłam aparat na górę
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 22:32   #3995
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moje obserwacje po 1,5tyg- wysyp trochę na lini żuchwy. Policzki jakby lepsze. Na nosie mi już niewiele zaskórników zostało święcę się trochę ale doleje jeszcze trochę rycynowego jak będę w pobliżu apteki. Skóra milutka w dotyku i dobrze nawilżona
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 18:27   #3996
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dopiero zaczęłam moją przygodę z OCM i mam dwa pytania. Po pierwsze, olej rycynowy jest świetnym środkiem na porost włosów. Czy któraś z Was zauważyła, że rosną jej dłuższe włoski na twarzy? Po drugie, czy metoda z ręcznikiem i parówką/prysznicem to jedyne możliwe sposoby? Bo mi się nie chce paprać się z tłustym ręcznikiem, ani robić parówki. Ja po wmasowaniu mieszanki ( 30% olej rycynowy, 70% olej sezamowy) moczę ręcznik papierowy gorącą wodą i przykładam na twarz po kawałku, czekam aż wystygnie, moczę znowu i przykładam w inne miejsce i tak kilka razy. Czy moja metoda ma jakiś sens?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 19:16   #3997
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Dopiero zaczęłam moją przygodę z OCM i mam dwa pytania. Po pierwsze, olej rycynowy jest świetnym środkiem na porost włosów. Czy któraś z Was zauważyła, że rosną jej dłuższe włoski na twarzy? Po drugie, czy metoda z ręcznikiem i parówką/prysznicem to jedyne możliwe sposoby? Bo mi się nie chce paprać się z tłustym ręcznikiem, ani robić parówki. Ja po wmasowaniu mieszanki ( 30% olej rycynowy, 70% olej sezamowy) moczę ręcznik papierowy gorącą wodą i przykładam na twarz po kawałku, czekam aż wystygnie, moczę znowu i przykładam w inne miejsce i tak kilka razy. Czy moja metoda ma jakiś sens?

Wpisz proszę w wyszukiwarkę wątku, było już o tym wielokrotnie.
Co do pytania o sens metody. Ma, ale zużycie ręczników papierowych będzie duże, mogą sie drzeć na twarzy, nie ma efektu peelingu.
Jeśli nie chcesz mieć problemu ze szmatkami to może zrobić OCM przed kąpielą / prysznicem, a potem resztę zmyc żelem/ mydłem.

Edytowane przez 201607231711
Czas edycji: 2014-09-05 o 19:19
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 20:03   #3998
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zużycie wcale nie jest duże(2-3 ręczniki na raz). Dlaczego nie będzie efektu peelingu? Przecież ręcznikiem nie powinno się trzeć twarzy, a po nałożeniu olejów przez chwilę je wmasowuję.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 07:07   #3999
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Zużycie wcale nie jest duże(2-3 ręczniki na raz). Dlaczego nie będzie efektu peelingu? Przecież ręcznikiem nie powinno się trzeć twarzy, a po nałożeniu olejów przez chwilę je wmasowuję.

Szmatką z mikrofibry delikatnie zbiera sie resztki martwego naskórka, efekt jest wyraźniejszy, tarcie odpada, ale znam osoby które to lubią i dla nich jest ok.

Jeśli pasuje Ci sposób z ręcznikami papierowymi to ok
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 10:23   #4000
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ok. Dzięki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 18:58   #4001
elfik
Raczkowanie
 
Avatar elfik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 91
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie

Wątek o OCM na wizażu dostałam od mojej przyjaciółki, która bardzo sobie chwali tą metodę, chętnie i ja spróbuję Mam cerę mieszaną - policzki suche a czoło, nos, broda tłustawe, z zaskórnikami i tendencją do bolesnych, podskórnych gul, nasilających się w drugiej fazie cyklu miesięcznego..koszmar :P
Czytam właśnie o proporcjach i mam zagwozdkę, gubię w tych %. 20-30% oleju rycynowego czyli ile ? W sensie, czego ile wymieszać? Łyżkę, łyżeczkę, wkropić do całej buteleczki?
elfik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-06, 20:37   #4002
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez elfik Pokaż wiadomość
Witajcie

Wątek o OCM na wizażu dostałam od mojej przyjaciółki, która bardzo sobie chwali tą metodę, chętnie i ja spróbuję Mam cerę mieszaną - policzki suche a czoło, nos, broda tłustawe, z zaskórnikami i tendencją do bolesnych, podskórnych gul, nasilających się w drugiej fazie cyklu miesięcznego..koszmar :P
Czytam właśnie o proporcjach i mam zagwozdkę, gubię w tych %. 20-30% oleju rycynowego czyli ile ? W sensie, czego ile wymieszać? Łyżkę, łyżeczkę, wkropić do całej buteleczki?

Na podskórne gule o podłożu hormonalnym niewiele da, ale poprawi ogólny wygląd skory

Było już takie pytanie. Na buteleczce odmierzasz 10cm, 2 cm to Twoje 20%
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 20:51   #4003
elfik
Raczkowanie
 
Avatar elfik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 91
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Na podskórne gule o podłożu hormonalnym niewiele da, ale poprawi ogólny wygląd skory

Było już takie pytanie. Na buteleczce odmierzasz 10cm, 2 cm to Twoje 20%

Dziękuję pięknie za informację Na gule hormonalne rady nie da..ale może powalczy ze świeceniem i zaskórnikami, poza tym jako alergik źle znoszę wszelkie chemiczne myjadła, wypróbuję chętnie OCM
elfik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 00:14   #4004
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Napisałam o tym w innym wątku, ale ten jest bardziej popularny, więc tu taż wklejam swoje żale:

OCM zaczęłam stosować ok. 1-1.5 miesiąca temu. Na początku spoko. Później - moja cera (wcześniej mieszana w kierunku tłuściocha) zaczęła się przesuszać. Okropnie. Wyglądałam jakbym miała z 10 lat więcej. Była też mocno podrażniona. Tragedia okrutna, każda mimiczna zmarcha na wierzchu. Ale nie poddałam się, w końcu ustąpiło (podrażnienie też). Ale przyszedł zaraz kolejny problem - zaczął się wysyp. Byłam przygotowana, tak cera musi się odtruć. Ale już rodzina i znajomi zaczęli mi zwracać uwagę - co ci się stało z twarzą? Takiego wysypu nie miałam nawet jako nastolatka :/

Teraz mam tragedię - sebum niby się nie produkuje nadmiernie, ale cera jest okropna w dotyku, taka tłusta i to zaraz po nałożeniu makijażu. Podkład nie trzyma mi się dłużej niż godzinę.

Najgorsze są pory. Zawsze były widoczne, ale teraz zrobiły się OGROMNE. Mam całe policzki w mini-kraterach. Zaskórniki nie zniknęły, ale nie zrobiło ich się więcej. Za to pół buzi zajmują podskórne bolące gule różnej wielkości. Nie ma dnia, żeby nie wyskoczyła nowa.

Ja naprawdę wszystko rozumiem, ale to trwa już 4 tydzień, naprawdę dostałam doła, miało być tak cudownie, a wstyd mi wyjść do ludzi.

Zaznaczę jak to wszystko robiłam:
-buzia pod strumień gorącej wody aż się nie zrobi ciepło
- olej i masowanko krótkie dla zmycia makijażu
- buzia pod strumień ciepłej wody, paluchami zmywałam olej
- nowa warstwa oleju (już z mniejszą ilością makijażu), masowanko (czasem nawet i 10 minut, a i tak nie widziałam, żeby cokolwiek "wyszło" z tych porów, kompletnie nie rozumiem, o co moze chodzić, bo u mnie nie było żadnych efektów)
-moczyłam ręcznik w gorącej wodzie i delikatnie ścierałam olej
- buzia do zimnej wody

Później na to krem na noc. Dwa tygodnie temu zmodyfikowałam trochę metodę i teraz najpierw zmywam makijaż żelem do twarzy, a później nakładam olej (ale już raz, bo nie ma makijażu).

Rano zmywam krem na noc tylko zimną wodą, twarzy już nie myję (bo zakładałam, że przy OCM nie używa się mydeł i żeli)

Nie wiem co robię źle, takiej ochydnej cery nie miałam nawet w najgorsze upały będąc nastolatką. Teraz ciągle się świecę. Nie wiem, czy sobie darować, bo ta metoda się nie sprawdza, czy kontunuować i mieć nadzieję, że przejdzie (ale boję się, że im dłużej to będzie trwało, tym bardziej zniszczę sobie pory ) :

Dzięki za jakąś pomoc.
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 00:40   #4005
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

skoro widzisz, że oleje zdecydowanie ci nie służą to po co chcesz to kontynuować?
ewidentnie twoja skóra mówi olejom NIE więc może warto jej posłuchać

ja olej zmywam delikatnym mydłem bo nie chce mi się bawić ze szmatkami
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 07:37   #4006
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
skoro widzisz, że oleje zdecydowanie ci nie służą to po co chcesz to kontynuować?
ewidentnie twoja skóra mówi olejom NIE więc może warto jej posłuchać
No właśnie nie byłam pewna, czy mogę już stwierdzić, że oleje mi nie służą, czy jeszcze jest jakakolwiek nadzieja na magiczną poprawę.
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:18   #4007
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez baowiaczana Pokaż wiadomość
Napisałam o tym w innym wątku, ale ten jest bardziej popularny, więc tu taż wklejam swoje żale:



OCM zaczęłam stosować ok. 1-1.5 miesiąca temu. Na początku spoko. Później - moja cera (wcześniej mieszana w kierunku tłuściocha) zaczęła się przesuszać. Okropnie. Wyglądałam jakbym miała z 10 lat więcej. Była też mocno podrażniona. Tragedia okrutna, każda mimiczna zmarcha na wierzchu. Ale nie poddałam się, w końcu ustąpiło (podrażnienie też). Ale przyszedł zaraz kolejny problem - zaczął się wysyp. Byłam przygotowana, tak cera musi się odtruć. Ale już rodzina i znajomi zaczęli mi zwracać uwagę - co ci się stało z twarzą? Takiego wysypu nie miałam nawet jako nastolatka :/



Teraz mam tragedię - sebum niby się nie produkuje nadmiernie, ale cera jest okropna w dotyku, taka tłusta i to zaraz po nałożeniu makijażu. Podkład nie trzyma mi się dłużej niż godzinę.



Najgorsze są pory. Zawsze były widoczne, ale teraz zrobiły się OGROMNE. Mam całe policzki w mini-kraterach. Zaskórniki nie zniknęły, ale nie zrobiło ich się więcej. Za to pół buzi zajmują podskórne bolące gule różnej wielkości. Nie ma dnia, żeby nie wyskoczyła nowa.



Ja naprawdę wszystko rozumiem, ale to trwa już 4 tydzień, naprawdę dostałam doła, miało być tak cudownie, a wstyd mi wyjść do ludzi.



Zaznaczę jak to wszystko robiłam:

-buzia pod strumień gorącej wody aż się nie zrobi ciepło

- olej i masowanko krótkie dla zmycia makijażu

- buzia pod strumień ciepłej wody, paluchami zmywałam olej

- nowa warstwa oleju (już z mniejszą ilością makijażu), masowanko (czasem nawet i 10 minut, a i tak nie widziałam, żeby cokolwiek "wyszło" z tych porów, kompletnie nie rozumiem, o co moze chodzić, bo u mnie nie było żadnych efektów)

-moczyłam ręcznik w gorącej wodzie i delikatnie ścierałam olej

- buzia do zimnej wody



Później na to krem na noc. Dwa tygodnie temu zmodyfikowałam trochę metodę i teraz najpierw zmywam makijaż żelem do twarzy, a później nakładam olej (ale już raz, bo nie ma makijażu).



Rano zmywam krem na noc tylko zimną wodą, twarzy już nie myję (bo zakładałam, że przy OCM nie używa się mydeł i żeli)



Nie wiem co robię źle, takiej ochydnej cery nie miałam nawet w najgorsze upały będąc nastolatką. Teraz ciągle się świecę. Nie wiem, czy sobie darować, bo ta metoda się nie sprawdza, czy kontunuować i mieć nadzieję, że przejdzie (ale boję się, że im dłużej to będzie trwało, tym bardziej zniszczę sobie pory ) :



Dzięki za jakąś pomoc.

Za dużo oleju rycynowego, zła mieszanka, niepotrzebne rozgrzewanie przed (brud wchodził w pory), zmodyfikowana metoda dużo lepsza, ale mogłas już sobie narobić problemu pierwotna.
Skórze brakuje nawilżenia, bo olej nie nawilża. Dobry krem, żel hialuronowy, tonik/hrydrolat. Teraz chyba najlepiej to peeling enzymatyczny i pielęgnacja która wcześniej najbardziej Ci służyła.
Olej jakiś pielęgnacyjny (z dzikiej róży, tamanu, z nasion bawełny, pszenicy, czy jakiś taki dostosowany do Twoich potrzeb) wymieszać z kremem na noc, albo zamiast kremu na noc raz na jakiś czas.


OCM nie zastępuje całej pielęgnacji. Jest jedynie jej częścią . W dodatku jak każda inna metoda nie każdemu służy .

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Idzie jesień, możesz wypróbować kwasy
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 08:44   #4008
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Za dużo oleju rycynowego, zła mieszanka, niepotrzebne rozgrzewanie przed (brud wchodził w pory), zmodyfikowana metoda dużo lepsza, ale mogłas już sobie narobić problemu pierwotna.
Skórze brakuje nawilżenia, bo olej nie nawilża. Dobry krem, żel hialuronowy, tonik/hrydrolat. Teraz chyba najlepiej to peeling enzymatyczny i pielęgnacja która wcześniej najbardziej Ci służyła.
Olej jakiś pielęgnacyjny (z dzikiej róży, tamanu, z nasion bawełny, pszenicy, czy jakiś taki dostosowany do Twoich potrzeb) wymieszać z kremem na noc, albo zamiast kremu na noc raz na jakiś czas.
Znaczy akurat z olejem rycynowym to, owszem, na początku nie przejęłam się tymi ostrzeżeniami, że wyszusza, miałam z 50 ml bazowego, końcówka, więc po zmieszaniu z rycynowym, wyszło mi za duże stężenie, ale później to naprawiłam - wylałam wszystko i zmieszałam dokładnie 20% rycynowego (a jak mówię - mam skłonność do tłustej) - wysuszenie minęło.

Co do kremów - ja zawsze po wszystkim nakładałam krem na noc, ten sam, co wcześniej, inaczej nie wyobrażam sobie pójścia spać, bo mimo tłustej cery mam ją ciągle napiętą. Podobnie - wcześniej myłam twarz szczotką, przy masażu w OCM, raz-dwa razy na tydzień używałam szczotki, tylko tym razem z olejem bez żelu.

Natomiast ma sens, to co piszesz o brudzie. Ja, jak widać błędnie, wykminiłam, że najpierw muszę "otworzyć" pory, żeby wydobyć z nich brud olejem, stąd na samym początku rozgrzewałam twarz. Najwidoczniej zamiast wydobyć brud z porów, to ja go do tych porów napakowałam.

Dam jeszcze tej metodzie szansę, ale tym razem bezwzględnie stosując się do tych zaleceń z pierwszego posta, jak po 2-3 tygodniach się nie poprawi, to dam sobie spokój, bo może rzeczywiście, to nie jest sposób dla każdego.

Dzięki za odpowiedź (;
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 09:09   #4009
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez baowiaczana Pokaż wiadomość
Znaczy akurat z olejem rycynowym to, owszem, na początku nie przejęłam się tymi ostrzeżeniami, że wyszusza, miałam z 50 ml bazowego, końcówka, więc po zmieszaniu z rycynowym, wyszło mi za duże stężenie, ale później to naprawiłam - wylałam wszystko i zmieszałam dokładnie 20% rycynowego (a jak mówię - mam skłonność do tłustej) - wysuszenie minęło.



Co do kremów - ja zawsze po wszystkim nakładałam krem na noc, ten sam, co wcześniej, inaczej nie wyobrażam sobie pójścia spać, bo mimo tłustej cery mam ją ciągle napiętą. Podobnie - wcześniej myłam twarz szczotką, przy masażu w OCM, raz-dwa razy na tydzień używałam szczotki, tylko tym razem z olejem bez żelu.



Natomiast ma sens, to co piszesz o brudzie. Ja, jak widać błędnie, wykminiłam, że najpierw muszę "otworzyć" pory, żeby wydobyć z nich brud olejem, stąd na samym początku rozgrzewałam twarz. Najwidoczniej zamiast wydobyć brud z porów, to ja go do tych porów napakowałam.



Dam jeszcze tej metodzie szansę, ale tym razem bezwzględnie stosując się do tych zaleceń z pierwszego posta, jak po 2-3 tygodniach się nie poprawi, to dam sobie spokój, bo może rzeczywiście, to nie jest sposób dla każdego.



Dzięki za odpowiedź (;

Szczotka nie każdemu służy- sama o tym dobrze wiem mogło dojść do uszkodzeń i tam tez zaczęły sie stany zapalne.
I uważaj z rycynowym, naprawdę daje super przesusz


Metoda być może nie dla Ciebie, ale sam olej pielęgnacyjny raz na jakiś czas - powinien być spoko. Najlepiej z żelem hialuronowym, albo lnianym.
Teraz najlepiej wrócić do sprawdzonych metod , dodatkowo peeling enzymatyczny.

Daj znać jak sie uporalas.

Fajnie działają tez delikatne modelka + hydrolaty

Edytowane przez 201607231711
Czas edycji: 2014-09-08 o 09:14
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 10:41   #4010
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No właśnie szczoty używam już z 8-9 lat i właściwie nawet jako nastolatka nie miałam pryszczy. Jedyne co mi przeszkadzało od zawsze to ta tłusta gęba. Nie wiem, może taka moja uroda po prostu, ale po cichu liczyłam, że OCM pomoże mi z tym nadmiernym świeceniem. Coś za coś - koleżanki miały trądzik, zasyfioną twarz, obcy na obcym, a ja właściwie zero, ale za to świeciłam się jak wieśniak.

A co do rycynowego - wydaje mi się, że teraz nie jest go za dużo, bo nie czuję przesuszenia, tylko właśnie syfy i jeszcze większy łojotok. Co więcej - jest jedna zaleta mojego stosowania OCM - nie mam już żadnych suchych skórek i nie czuję, żeby skóra była mocno napięta (jak zdarzało się wcześniej). Tylko po prostu wydaje mi się, że przez to z cery mieszanej zrobiła mi się mocno tłusta : D

Na razie jeszcze popróbuję, jak się uda, to napiszę.

Ps. Ja też napaliłam się na OCM, bo zasłyszałam, że kremy BB (a niedawno się przerzuciłam) należy zmywać olejem. A sprawdzałam, czy to nie jest wina kremu BB - odstawiłam nadal stosując OCM i zero poprawy Więc to chyba przez to, że złą kolejność dobrałam przy tym oczyszczaniu, może też niedokładnie ten olej zmywałam z twarzy i cały brud zostawał. Przyłożę się mocniej do samej techniki

Edytowane przez baowiaczana
Czas edycji: 2014-09-08 o 10:46
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:45   #4011
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez baowiaczana Pokaż wiadomość
No właśnie nie byłam pewna, czy mogę już stwierdzić, że oleje mi nie służą, czy jeszcze jest jakakolwiek nadzieja na magiczną poprawę.
Pytanie jeszcze z jakim olejkiem mieszasz ten rycynowy. Może po prostu ten drugi (bazowy?) jest nieodpowiedni do Twojej cery, zapycha itp.
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 10:53   #4012
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No to też biorę pod uwagę - bo nie chciało mi się bawić w żadne eksperymenty, ten różowy BabyDream sprawdził się na włosach i ciele, to i na twarz go dałam. Wiem, że to też może być przyczyna, w końcu mieszanka olei, chociaż z drugiej strony - ja w ogóle nie jestem alergiczką, na twarz mogłabym ludwika nałożyć i zero uczulenia.

Wczoraj zmyłam makijaż stosując OCM, ale już dokładnie tak, jak powinnam to zrobić i na razie, odpukać, dwie godziny od nałożenia tapety twarz mi się jeszcze nie świeci. Jest nadzieja

Póki co pracuję nad techniką, jak nie będzie poprawy, to zmienię bazowy jeszcze dla eksperymentu, ale już czuję, że pogubię się w tym gąszczu przeróżnych olejów (tym bardziej, że nawet do końca nie wiem, czy mam cerę tłustą czy mieszaną) ><
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 11:20   #4013
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez baowiaczana Pokaż wiadomość
No to też biorę pod uwagę - bo nie chciało mi się bawić w żadne eksperymenty, ten różowy BabyDream sprawdził się na włosach i ciele, to i na twarz go dałam. Wiem, że to też może być przyczyna, w końcu mieszanka olei, chociaż z drugiej strony - ja w ogóle nie jestem alergiczką, na twarz mogłabym ludwika nałożyć i zero uczulenia.

Wczoraj zmyłam makijaż stosując OCM, ale już dokładnie tak, jak powinnam to zrobić i na razie, odpukać, dwie godziny od nałożenia tapety twarz mi się jeszcze nie świeci. Jest nadzieja

Póki co pracuję nad techniką, jak nie będzie poprawy, to zmienię bazowy jeszcze dla eksperymentu, ale już czuję, że pogubię się w tym gąszczu przeróżnych olejów (tym bardziej, że nawet do końca nie wiem, czy mam cerę tłustą czy mieszaną) ><
Różowy babydream? Jest niebieski, a biało fioletowy to fur Mama.
Ja uzywam niebieskiego, bo uzywalam juz rozne mieszanki i ta najlepiej mi sluzy. Tylko ja używam dodatkowo oleju z pestek malin wraz z kremem na dzień.
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 11:40   #4014
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Pisząc różowy miałam na myśli ten "biało fioletowy".
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 11:42   #4015
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez baowiaczana Pokaż wiadomość
Pisząc różowy miałam na myśli ten "biało fioletowy".

Kiedyś był różowy, wiadomo o co chodzi teraz różowa jest wersja sensitive, ale nie maja olejku.

Taki mały ot, u mnie im dłużej stosowałem kremy matujace, tym bardziej sie swiecilam
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 21:58   #4016
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Po jakim czasie od rozpoczęcia stosowania OCM widziałyście efekty?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 09:03   #4017
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Po jakim czasie od rozpoczęcia stosowania OCM widziałyście efekty?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

To sprawa bardzo indywidualna. No i zależy i jakie efekty Ci chodzi.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 17:48   #4018
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej! Jeśli można to dołączam
Od dwóch tygodni stosuje OCM. Świetnie zmywa makijaż, ale niestety pojawiły się jakieś wypryski na twarzy. Czytałam , że nawet do trzech miesięcy mogę się pojawiać, tak więc nie zniechęcam się i stosuje dalej
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 20:42   #4019
Elphenria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dołączam
stosuję OCM już od dobrych kilku miesięcy i uważam to za absolutnie genialną metodę. Oczyszczanie olejami traktuję jako etap demakijażu i w tej roli sprawdza się świetnie. Raczej nie wyobrażam sobie powrotu do mleczek albo płynów do demakijażu. Oleje zmywam zwyczajnie przy użyciu wody i pianki.
Elphenria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 17:32   #4020
bestpaczus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 44
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczęta, ja bym o poradę poprosiła Bo już sama nie wiem co robić.
OCM stosuję od 2-2,5 miesiąca, mieszam olej lniany z rycynowym, ostatnio z kapką olejku lawendowego, bo niby antybakteryjny. Skórę zawsze miałam mieszaną, raz mega tłustą, a innym zupełnie przesuszoną, przy tym całą zapchaną i takie tam różne cuda. I po OCM jest mi z jednej strony cudownie - przyjemnie,nic nie ściąga, buzia przyjemna w dotyku,błyszczy się mniej.
A z drugiej - wysyp. I teoretycznie byłam na to przygotowana. Tylko nie wiem czy WIELKA ilość podskórnych gul to rzecz normalna :/ I pojawiają się w różnych miejscach, w ciągu ostatnich kilku dni namnożyło się ich na czole (a dodam,że najgorszą sytuację miałam zawsze w okolicach brody). Gdyby nie te gule, a zwykłe np. pryszcze, to ok, zawsze się pojawiały i coś tam się może oczyszcza... Jak myślicie? Stosować to dalej, czy jednak tylko sobie krzywdę robię?

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Dodam jedynie,że zawsze miałam wągry,a odkąd stosuje oleje to zniknęły. Więc teoretycznie z "nowych"zanieczyszcze ń, chyba nie powinno mi nic wyskakiwać... Ale fakt faktem, że buzię mam dużo gorszą niż chyba kiedykolwiek
bestpaczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.