Od kiedy niemowlę może oglądać bajki? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-13, 11:50   #61
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Ja czytałam, że do 2 lat dziecko w ogóle nie powinno bajek oglądać bo to za dużo bodźców, kolorów, nie zrozumiałych słów itp. Moje dziecko do 3 roku życia właściwie było w stanie skupić się tylko na co głośniejszej reklamie. Teraz ma rok i 4 miesiące, włączam jej mini mini, ale ogląda koło 20 minut najdalej, najczęściej jednak oglądamy razem, tłumaczę jej co trudniejsze słowa, odpowiadam na wszystkie pytania jakie mi córka zadaje.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 12:35   #62
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Moja znajoma wsadza swoje półroczne córki do bujaczka metr od wielkiego telewizora i włącza im jakieś Polo tv czy inne muzyczne
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 12:47   #63
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

ja na fb ostatnio widziałam mamę, która dosłownie się chwaliła, że "jej dwuletnia córka od urodzenia spędza całe dnie przed tv ". szok szok szok
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 09:57   #64
Historia O
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 143
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Stanowczo za dużo moim zdaniem. U nas oczywiście włączany jest telewizor, jestem za oglądaniem bajek, ale starannie sprawdzam co mała ogląda. Wspomniane bajki z mini mini jak najbardziej - bo są bez przemocy, przekazują jakieś wartości jak przyjaźń, odpowiedzialność, rodzina, ale jak ognia unikam ogłupiaczy z których bije chaos i hałas. Agresywne bajki nie są odpowiednie dla malucha, który podczas oglądania powinien czuć się bezpieczny i szczęśliwy.
Historia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 12:26   #65
kratka95
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 115
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

To o czym piszecie to jakiś kosmos dla mnie. Mój syn zaczął oglądac bajki jakoś około 3 roku życia, wcześniej interesowały go tylko reklamy, które gdzieś tam mimochodem widział, ale żeby na dłużej się tv zainteresować to dopiero w wieku przedszkolnym. Teraz ogląda chwilę przed snem, po odrobieniu lekcji, w weekendy więcej, ale nie do przesady. Córka ma 5 miesięcy, siłą rzeczy czasem zerknie na telewizor jak syn ogląda, ale znacznie bardziej póki co interesuje ją mata edukacyjna i wszystko, co brzęczy, stuka i szeleści. Ogólnie nie jestem przeciwniczką telewizji dla dzieci, ale z telewizją, jak ze wszystkim, co za dużo to niezdrowo, nie sadzam niemowlaka przed tv, a starszakowi pozwalam oglądać pod moją kontrolą, ogląda minimini, ma kilka swoich ulubionych bajek, inne kanały zablokowałam, bo to nie na jego wiek.
kratka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 12:18   #66
BunnyB
Raczkowanie
 
Avatar BunnyB
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Bajki są dla dzieci, a nie NIEMOWLĄT. Dziecko w wielku przedszkolnym może już oglądać bajki, ale to takie dostosowane do jego wielu, bez przemocy, nieodpowiednich treści..takie jak np.prezentuj kanał minimini+ tam dziecko z bajkem może się nauczyć dobrych wzorców zachowań i innych przydatnych rzeczy.
BunnyB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 20:18   #67
liwia50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 20
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Ja też się zgadzam z Tobą ,bajek dla niemowląt nie ma,przecież one dopiero dostrzegają kolary,kształty-lepiej pobawić się z dzieckim lub samemu opowiedzieć bajkę.
liwia50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 10:59   #68
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

No to jestem w szoku...
Dobrze że znalazłam ten wątek... Arianek ma 5 miesięcy a ja sama mu już od niemal miesiąca naściągałam jakiś bajeczek dla niemowlaków jak np. alfabet, cyferki, zwierzątka, śpiewające małpki itp. zarówno po polsku jak i po angielsku... myślałam że to będzie dla jego dobra pozna, osłucha się, zaciekawi kolorowym obrazkiem i rozwinie wyobraźnie, szybciej zacznie mówić, wzbogaci słownictwo... mam roczny urlop macierzyński i czasem włączony komputer w pokoju... i głowa często mu skręca na ekran, a jak oglądał bajkę wpatrzony jak w cudo... kurcze od dzisiaj przestawiam monitor w inną stronę...
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 11:59:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.