Strzelająca szczęka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 11:49   #1
Daria19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 39

Strzelająca szczęka


Witam nie wiem czy w dobrym dziale temat umieściłam.Jeżeli w złym prosze o przeniesienie do odpowiedniego działu.. Z rok temu gdy rano wstalam ruszyłam szczęka tak na boki(raz lewo raz prawo) i mi wyleciała nie mogłam niczego ugryźc np. kanapki... z czasem mi wskoczyła ale tylko lewa część szczęki mi strzela jak ziewam za mocno otworze buzie, jestem u dentysty albo nawet tak sobie otowrze to strzela. słychać trzask łamanej kości i to słychać dość mocno..Czasem mnie boli.. Czy da się coś z tym zrobić..???? Czasami mnie to denerwuje i próbowałam sama ją sobie wstawic ale bezskutecznie .W prawej części szczeki nic nie strzela wszytsko tak jak było tylko ta lewa strona.. Gdzieś przeczytałam , że szczęka jest zwichnięta i krążęk wypada jakiś.. Jak rok temu byłam na chirurgii to mnie nie przyjeli bo nie mieli czasu..;/;/
Daria19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 22:07   #2
Dyuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Strzelająca szczęka

Musisz koniecznie iść do chirurga szczękowego. A przyczyny... mogą być różne. Z tego, co piszesz, to chyba wtedy rok temu nastąpiło wywichnięcie szczęki (jakkolwiek się to nazywa, w każdym razie "wypadła z zawiasów").

Jeśli tylko te stawy Ci strzelają, to problem może dotyczyć tego wywichnięcia (czemu od razu wtedy nie poszłaś do lekarza? - strzela ponad rok?), a jeśli strzelają Ci również inne, to musisz iść do reumatologa np., żeby sprawdził, czy przyczyna jest ogólnoustrojowa. Czy uprawiasz intensywnie jakiś sport, miałaś jakieś urazy kości, stawów, były choroby na tym tle w Twojej rodzinie?

I najlepiej idź do KILKU RÓŻNYCH lekarzy, żeby mieć porównanie, bo nie wszyscy podchodzą poważnie do sprawy, gdy młoda osoba skarży się na stawy - wiem z własnego doświadczenia:/
Dyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 17:25   #3
patrycja2041993
Raczkowanie
 
Avatar patrycja2041993
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Węgrów
Wiadomości: 67
Dot.: Strzelająca szczęka

też tak mam że szczęka mi "strzela" sama nie wiem od kiedy mam takie "coś"...postanowiłam tego nie ruszać..i o dziwo to szczękanie zdarza mi się coraz rzadziej:O i pytanie czy nadal powinnam iść z tym do lekarza? bo może tylko chwilowo mi to ustąpiło??
patrycja2041993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:20   #4
madzialenaKrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 258
Dot.: Strzelająca szczęka

ja też męcze sie z tym problemem i lekarze odsyłali mnie do kolejnych.. w końcu trafiłam do instytutu stomatologii w Krakowie i problemem jest zwyrodnienie jakiejs torebki, dostałam narazie szynę zakładaną tylko na noc, która utrzymuje szczękę w odpowiedniej pozycji, później mam miec zrobioną szynę którą zakłada się i na dzień i noc , koszt ok 800zł z tym że lekarze nie daja mi zadnej gwarancji ze to przeskakiwanie ustąpi, jest to strasznie kłopotliwa sprawa. Pytałam protetyka co będzie jeśli pozostawię to tak,jak jest i stwierdził, że może sie to nie zmieniać ale też może się pogarszać więc tak naprawdę niewiadomo co robic. Dowiedzialam się tez ze im szybciej zgłosi się po pierwszym "przeskoczeniu " szczęki tym lepiej i tym większe szanse ze uda się przywrócic prawidłowe ustawienie żuchw na stałe. Ja zgłosiłam się po ok roku i ciężko będzie teraz cokolwiek zmienić na lepsze.
madzialenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.