Uczulenie na wszystko?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-03, 22:37   #1
joaxii
Przyczajenie
 
Avatar joaxii
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
GG do joaxii

Uczulenie na wszystko??


Witam,
ja chyba jestem nienormalna. Nigdy nie używałam żadnych kosmetyków pielęgnujących, miałam skórę mieszaną z tendencjami do przetłuszczania się. Ponieważ właśnie kończę 40 lat więc postanowiłam sobie zafundować jakiś krem, zwłaszcza pod oczy (pojawiają się pierwsze, delikatne zmarszczki). I co?? Nagle okazało się, że moja skóra nie toleruje absolutnie żadnych kosmetyków, z takimi jak Avene Tolerance Extreme i LRP Toleriane włącznie, płyn micelarny LRP do cery wrażliwej powoduje przesuszenie, czerwone plamy i pękanie skóry w okolicach oczu. No i teraz nie wiem, co robić: nie używać nic czy szukać dalej, bo w końcu kiedyś coś trzeba będzie zacząć używać?... Do tego pracuję w miejscu gdzie powietrze jest bardzo suche (klimatyzacja). Dla ułatwienia dodam, że mycie twarzy wodą i mydłem (zwykłym mydłem w płynie typu Palmolive) nie powoduje reakcji alergicznych, co najwyżej chwilowe uczucie ściągnięcia. Płyn micelarny LRP - ranki pod oczami. Idzie zwariować.
Może ma ktoś podobne doświadczenia i wie, co może być przyczyną tak idiotycznych reakcji skóry?.. Może jakieś rady?.. Pomóżcie, proszę.
Pozdrawiam, j.
__________________
"Granice?.. Nigdy żadnej nie widziałem. Ale podobno istnieją w umysłach niektórych ludzi." Thor Heyerdahl
joaxii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 15:39   #2
lola_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na wszystko??

Chyba najlepiej będzie szybko odstawić kosmetyki, ewentualnie wybrać się do jakiegoś dermatologa. Albo może do alergologa? Możliwe, że w tych kosmetykach jest coś co Cię uczula.
lola_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.